Trojí hranice (2019)

★★★★☆☆☆☆☆☆ Vcelku velká výprava, ale to je asi tak všetko. Ok, možno ešte kamera. Remeselne zvládnuté ok, aj herecky áno. Ale hlavná postava v podaní Oscara Isaaca velmi slabá. Ním stvárnenej postave som až neuveri už na začiatku anepomohla ani záverečné klišél. Samotný scenár by tiež stál za zamyslenie. PR však zafungoval, Metallica v pozadí tiež, svoj segment vojnových veteránov si nájde, ale druhýkrát si to pozrieť už mať chuť nebudete. Ideálny do videopožičovní VHS. Pozrieť, pretočiť na začiatok a vrátiť. ALTERNATIVA: A-TEAM. Tiež jazdia na dodávke, tiež bojujú proti zloduchom. Akurát majú omnoho lepšiu stopáž...

Captain Marvel (2019)

★★★★★★☆☆☆☆ Videné v 2D na veľkom plátne. Ak nemáte očakávania, tak vás to prekvapí len v tom dobrom svetle. AK ich máte, odporúčam nechať ich doma. Žiadne sexuálne narážky, žiadne neslušné slová, ktoré by mohli počuť vaše deti. Skvelá voľba na rodinný film všetkých generácií. Pekné digitálne efekty, zaujímavé postavy, výborne vygradovaný dej ale hlavne s tým nastavením humoru je to skvelá zábava. Tak ak chcete zábavu, smelo do kina. Ak hľadáte komplikovanú dejovú zápletku či poctivú taliansku filmografiu, tak skúste nejaký Á-čkový festivalový titul. ALTERNATIVA: LINDA, aj keď to nie je scifi, ale maďarská hrdinka zvládla všetko bez čarovnej kocky s drevákmi a babetou. PS: Ak ste videli trailer, tak budete prekvapení, že film bude úplne iný (ako ste čakali)..

Lajko - Cikán ve vesmíru (2018)

★★★★★★☆☆☆☆ Videné na Future Gate festivale, kde bol ako otvárací film festivalu. Nebolo to vôbec zlé: Rómsky vesmírny program, Maďarská šípoš republik, a funny story o tom ako chce Cigáň byť prvým rómskym komunistickým kozmonautom vo vesmír. Do toho tajná služba v kožených kabátoch, Leonid aka predstaviteľ gay komunity a Helga ako superžena ako produkt náckovského programu vylepšenia árijského GEŇOfondu. Pár veľmi vydarených aj dobre zahraných skečov, škoda že pri niektorých to stratilo GULE a znížilo laťku filmu až príliš prízemným humorom. Ale inak milé maďarské prekvapenie. ALTERNATIVA: LUNA PAPA PS: Výborné by to bolo ako divadelné predstavenie.

Medvěd Brigsby (2017)

Aj keď si ho pozriete iba raz, bude to stáť za to. Netradičné, možno divné by sme povedali, ale slovíčko "ujeté/uletené" to vystihuje viac. Plné človečiny, vtipných momentov ale aj sĺz. 5/5

Muž s magickou krabičkou (2017)

Výborný príbeh pretavený do dobre napísaného scenára, perfektne remeselne natočené a spracované. Parádne prekvapenie z poľska. Hudba, Strih, Kamera, nič sa mu nedá vytknúť. A rovnako aj herečka v hlavnej úlohe, ale aj herci v ostatných úlohách podali výborné výkony. Výborná reflexia aj aktuálnej spoločenskej sitúácie v Poľsku ale aj celej Európe. Celkovo by si zaslúžil: 87% #memoss

Jason Bourne (2016)

Všetko mala krásne zaklapnúť do mozaiky. Réžia aj herci... Matt Damon to zahral dobre, Tommy Lee Jones miestami až exceloval až na záverečnú scénu ale to je chyba postavy ktorú hral, Alicia Vikander a výborný bol aj Vincent Cassel. Ale celé to vôbec nefungovalo ako celok. Príbeh veľmi slabý až násilne snažiaci sa prepojiť neprepojiteľné, akcie málo, a ak áno tak trochu iná na akú sme zvyknutí, ale predsa len Bourne už má svoj vek... A ak by to skončilo 5 minút skôr tak dám jednu hviezdičku viac. Takto dve a to som štedrý. Škoda, ale podarilo sa natočiť tú najzbytočnejšiu časť Bournovej série, na ktorú by som si radšej počkal kľudne ešte 5 rokov, ale by stála za to... Takto sa môžem tešiť či to náhodou niekto nepostrihá do niečoho schopnejšieho... Každý fanúšik si to pozrieť pôjde, ale kolekciu si o tento film nerozšírim...

Dobrá manželka (2016)

DOBRÁ ŽENA: Silno odporúčam... Pekne natočené, výborne zahrané. Výborný scenár, rovnako aj analógia dvoch dejových liniek, ktoré medzi sebou úzko súvisia a prinášajú rovnakú odpoveď na to, ako dá sa vysporiadať s tým, čím si ľudia prešli počas vojny v Juhoslávii. Veľmi otvorená, miestami ťažká, ale v hlavnej úlohe ako aj poprvýkrát režisérka, Mirjana Karanovič, to dala na jednotku.

Vzkaz v láhvi (2016)

KINOSS: Na jednej strane skvelá atmosféra, výborná hudba, excelentní herci, ale na druhej naivne riešené niektoré dejové zvraty, ľahko predvídateľný dej či naznačené alke nevysvetlené veci... SKrátka potenciál filmu naplnený na 50%. Čo je veľká škoda...

Po zániku Země (2013) odpad!

Už po prvom vzhliadnutí som dal jednu hviezdičku ale nedalo mi to a tak som tomu dal ešte jednu šancu. A zmenil som to doslova na ODPAD. Maximálne premrhaný a nevyužitý potenciál.

Eva Nová (2015)

Nestáva sa to často. Ale s týmto filmom mám veľký problém. Nemám mu čo vytknúť. Scenár, kamera, strih, réžia, herecké výkony. Isto, nájdu sa maličkosti, ale ako oproti výsledku, ktorý si môžete pozrie´t aktuálne v kinách, je to iba kvapka v mori. Ako napísal Emo, s jeho 5 hviezdičkami sa nedá nesúhlasiť. Neviem síce či je to film dekády, ale určite tento film má mať všetky atribúty toho, aby uspel aj v zahraničí. Paradoxne si myslím, že v zahraničí bude úspešnejší. Tam si vytvorí meno a tu ho potom vychvália do nebies tiež :) Je to proste publikom. Nie, vážení, nie je to Fast & Furios, ani LOTR a ani nový Harry Potter či James Bond. Je to niečo viac. Niečo, nad čím keď sa zamyslíte, budete sa dívať na svet inak. Budete jeho súčasťou. Nie vzdušné zámky, ale každodenná realita. Mám rád Emíliu Vašáryovú, mám rád Marka Škopa, ale v tomto filme musím vyzdvihnúť okrem ostatných perfektných hereckých výkonov ešte jeden. MILAN ONDRÍK, podľa mňa toto je výkon, ktorý ma prekvapil najviac. Plne hodnoverný, každým gestom v tvári, každým slovom, každým prejavom. Ak môžete, choďte na tento film do kina a vychutnajte si ho na veľkom plátne. Ak by sa týmto neslovenským smerom mala uberať slovenská kinematografia, budem chodiť do kina aj každý deň. Na záver len môžem, teda musím poďakovať všetkým čo ste na filme pracovali. Nepoznám vás, ale ako sa vraví "smekám klobouk" pánové.