Lvísrdce

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 13.3.2021  16:53

Crazy komedie, místy až moc crazy

• 21.2.2021  18:07

Pro tak desetileté, nenáročná oddechovka. Dostal jsem, co jsem čekal.

• 23.1.2021  09:49
    Winx Saga: Osud (TV seriál) (2021)

Dostal jsem o něco víc,než jsem čekal. Je tam nečekaně dost tajemství, záhad. Kus je teen romance, ale je to hodně i o složitějších otázkách. Přirozeně, v mantilenech teen serialu, ale z mého pohledu je to dobře koukatelné, bavil jsem se,

• 22.1.2021  18:52

Na první pohled taková americká verze Harryho Pottera (dokonce ho zmínili v úvodu). Zatím se moc neučí, jen řeší vztahy. Něco málo i akční scény. Pár skrytých tajemství. Kupodivu jim v té škole fungují mobily. Tako jsou to už všechno teeenageři, takže se tam mihne i nějaký náznak sexuality. Ale tak nějak se mi to vcelku líbilo.

• 17.1.2021  12:03

Lehce absurdní

• 3.1.2021  11:33

Lehká, oddechová komedie, která se nesnaží o humor za každou cenu. Od předlohy se v závěru vzdálila, ale dle mého to je filmu ku prospěchu.

• 19.12.2020  17:04
    Doom Patrol (TV seriál) (2019)

Šílené. Tvůrci mají neuvěřitelnou fantazii.

• 3.12.2020  21:28

Další potvrzení mé teorie, že Američani u filmu dají skoro všechny finance do efektů, zbytek dají na herce a tedy bohužel už jim nic nezbyde na scénáristu, o nějakých odborných poradcích nemluvě. Tedy potkám v nějaké okrajové soustavě zamaskovanou klingonskou loď. Chci na ní zaútočit - tedy prakticky vyhlásit válku po 100 letech míru. Spojení funguje výborně, takže své rozhodnutí konzultuji se svým duchovním rádcem, neobtěžuji se to nějak probrat s vládou ani s vrchním velením. Hlavně, když si to tak nějak ujasním sám se sebou a pak jdu sesadit kapitána lodi, protože to tak nějak nechce pochopit. Klingonské lodě letí přes celou galaxii, přesto jsou na místě středu asi o půl hodiny dřív než pozemská flotila. Když stojím s jednou lodí proti celé klingonské flotile na vzdálenost pár tisíc kilomentrů, tak razím zásadu "Nemůžeme ustopit, 3 světelné roky za nám je výzkumná stanice". Když přiletí ten zbytek flotily federace, tak jejich jediným taktickým plánem je "Objevíme se a zahájíme vyjednávání".O nějakém plánu začnou přemýšlet až po bitvě, kdy mají flotilu zničenou a bez zbraní. Vyřeší to výsadkem dvou žen na nepřátelskou velitelskou loď a soubojem na nože s Klingony...

• 1.12.2020  19:20
    Jiný život (TV seriál) (2019)

hned ze začátku to vůbec nedává smysl. Posádka volá s rodinami, ale kupodivu žádné,ani zásadní rozhodnutí nekonzultuje s řídícím střediskem. Když zjistí, že jim nefunguje stáze a že budou muset být řadu měsíců vzhůru, tak nikoho nezajímá, jestli mají dost jídla. Jestli to takhle bude pokračovat dál....

• 23.11.2020  21:39
    Lovecraftova země (TV seriál) (2020)

Až do posledního dílu se mi to celkem líbilo, i když sem tam viděl i drobná negativa. Ale už ten předposlení díl byl takový divný a ten poslední dí serie to z mého pohledu zcela zabil. Tam, kde mohla být nějaká hloubka a složitost motivů, sil, magie, poznání a zmoudření se to zploštilo na prostré - vy běloši jste nás černochy utiskovali a teď vám to všechno vrátíme i s úroky...

• 8.10.2020  18:50

Pomalé, ne zcela logické, chování postav poněkud nesrozumitelné. Ale mě se to líbilo, působilo to na mě patřičně tajemně, tedy že hodně motivů a vysvětlení zůstává kdesi za kulisami.

• 22.8.2020  22:53

Naplnilo očekávání

• 25.7.2020  23:59
    Ad Astra (2019)

Z mého pohledu jde o podivného křížence technické sci-fi a psychologického dramatu. Ne mě to nefungovalo. V technické části bylo hodně nelogičností, i když většina byla vizualně zdařilá. To spojení s psychologickou částí nedávalo žádný smysl.

• 5.7.2020  20:31

Ač jsem očekával, že budu zklamán, tak přesto mé zklamání mohutně přrdčilo to očekávání. Má to pěkné vizualní efekty. jinak nic nedává smysl - motivace chování postav, děj, časové posloupnosti, dialogy.Kupa nesmyslných připomínek minulých dílů a recyklace použitých postav. Až děsivá prázdnost nových myšlenek, jen věčné přepoužívání již dříve natočených motivů Bylo lepší, kdyby to opravdu udělali bez toho pitomého děje jen jako dadaistycké pásmo po sobě jdoucích visualních efektů.

• 16.3.2020  19:48
    Avenue 5 (TV seriál) (2020)

Pravda, serial je hodně vulgární a je to přehlídka lidské hlouposti, nicméně já se nad to povznesl a neskutečně jsem se bavil.

• 24.12.2019  09:43

Takové umělecky zmatené. Ve filmu o baletním supertalentu je překvapivě jen minimum baletních scén. Není tedy moc patrné, čím byl tak výjmečný kromě gigantického sebevědomí. A nejsem zvyklý na americkou formu práce s jazyky- tedy 2/3 filmu jsou rusky s titulky.

• 5.9.2019  09:09
    Donbas (2018)

Naprostý propagandistický blábol. Prostě ukrajinské ministerstvo kultury ukazuje život na Donbasu v odtržených (okupovaných) regionech jako sled naprosto šílených situací, kdy prostí lidé žíjí ve sklepě na palandách při poslední svíčce bez elektřiny a pak se dívají v velké společné místnosti na televizi. U vojenských jednotek panuje naprostý chaos, vypadají, že ani netuší, kdo jim velí. Okrádají a vraždí místní obyvatelstvo. A točí propagandistické filmy, kde herce i část štábu na závěr postřílí, aby o tom mohli natočit další propagandistický film. Trochu mi to připomíná historky, jak se v 50. letech přiznávali kapitalističtí špioni z plánů prokopat tunel ze západu na sibiř.

• 18.2.2019  18:48

Zcela jsem se minul s hlavním hrdinou. Utápět se v chmurných myšlenkách, že jsem to nikam nedotáhl a že tenhle spolužák je slavný a tenhle je bohatý, mi přijde jako o ničem.

• 9.2.2019  19:53

Neviděl jsem ten původní film, takže nesrovnávám. Mě se to vcelku líbilo, takové zvláštně ujeté. Dýchala z toho na mě taková nostalgická nálada..

• 25.8.2018  20:44
    Ochránci (2017)

Nenáročná, čistě vizualní oddechovka. Evidentně ruská vykrádačka řady amerických filmů (X-men, marvel, ...¨¨) Nicméně jsem to sledoval v dobrém rozmaru až do nepřekvapivého konce a jsem ochoten tolerovat i zjevné logické nesmysly v ději. Nevím proč, ale prostě se mi na to dobře koukalo celou tu hodinu a půl.

• 23.7.2017  10:33

Viděl jsem serial a moc se mi líbil. Je tam obrovská míra sebeironie, absurdit. Je to obraz světa, kde image a být in je vše, na ničem jiném nezáleží. U filmu jsem se taky celkem dobře bavil, ale viděl jsem ho v televizi, na kino to myslím není. Proti serialu bych řekl, že nepřináší nic nového.

• 8.7.2017  08:51

Nudící se pár střední třídy potká mladou, pěknou holku. Je sexualně ochotná ke všemu, neustále sjetá, ... takové typické zakázané ovoce.Během sledování jsem se spíš nudil a ten konec je tak nějak bez konce.

• 12.6.2017  08:57

Šachy jsou pro mě srdeční záležitost.

• 4.6.2017  11:07

Silná záležitost, hodně to na mě zapůsobilo. Pocitově podobně, jako Dům duchů

• 8.5.2017  11:44

Zajímavý námět, ale film na mě působil tak nějak nevyváženě. Chvílemi jsem se dobře bavil, ale pak jsem zase měl takový divný pocit, takové pochybnosti o smyslu. Rozhodně je to film, o kterém můžete přemýšlet.

• 8.4.2017  09:46

Vůbec to není Sci-Fi, je to válečný film, podobný např. http://www.csfd.cz/film/341884-americky-sniper Americkému sniperovi. Přidání těch monstrer bohužel nasměrovalo film na jiné publikum, než by film potřeboval.

• 1.4.2017  09:19

Zase film, kde vizualní efekty a postoj drsných správňáků je všechno a elementární logika je považována za zbytečně omezující invenci tvůrců. Prostě takový barevný bláblol.

• 26.2.2017  09:46
    Vrak (1983)

Z hlediska akce či napětí se ve filmu moc neděje, dějová zápletka tak nějak nevystačí na délku filmu. Prostě nuda. Co mě rozčilovalo je hudba, která se pokouší neustále vytvořit iluzi dramatického napětí, které tam prostě není.

• 19.2.2017  21:21
    Akce Jelcin (2003)

Vidím to jako zajímavé politické drama s pár vtipy. To zajímavé je technologie moci, tedy jak protlačit toho správného kandidáta, když máte dost peněz a tu správnou politickou podporu.

• 19.2.2017  20:57
    Viva Max! (1969)

Viděl jsam jako malý a moc se mi to líbilo. Teď jsem si nostalgicky zavzpomímal :-). Typická americká crazy komedie, tedy nutno přijmout značnou míru nadsázky. V jedné roli se objevil i plukovník Potter z známého seriálu M*A*S*H

<< předchozí 1 2 3 4 5