bloom

bloom

Norman Bloom

Česko
kancelářská myš

37 bodů

Moje zajímavosti

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 31.5.2016
  Kulový blesk (1978)

  - Do hlavní role psychologa Knotka chtěl Ladislav Smoljak původně obsadit svého kolegu z Divadla Járy Cimrmana, Miloně Čepelku. Ten  nabídku odmítl, protože ho filmová práce nebavila. Roli tak získal Josef Abrhám. (Zdroj: kniha Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech).

  • 13.3.2011
  Stůj, nebo se netrefím! (1997)

  - Miloň Čepelka a Jiří Šebánek napsali scénář ještě v době normalizace pro Oldřicha Lipského, který si scénář objednal, z realizace tehdy nakonec sešlo.

  • 30.11.2010
  Vrchní, prchni! (1980)

  - Ladislav Smoljak původně zamýšlel do filmu zařadit scénu, ve které měl Dalibor Vrána zavítat do divadelního klubu s myšlenkou, že tučně zkasíruje přítomné umělce. Překvapení herci mu ovšem odmítají zaplatit, jelikož jsou zvyklí, že útrata se jim připisuje na účet. Scéna, ve které sami sebe představovali Vladimír Menšík, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý a Jiří Suchý, pak byla skutečně natočena. Tehdejší ústřední dramaturg Filmového studia Barrandov Ludvík Toman ji však kvůli tehdejšímu zákazu filmování Jiřího Suchého nařídil vystřihnout.