Aknah

Aknah

Hana Kalivodová

okres Česká Lípa
účetní

74 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Prolhané krásky (TV seriál) (2010)

  Co bych napsala.. nečekala jsem, že to bude tak dobrý ! Baví mě to od prvního dílu, a i když nemám shlédnutou zatím ani první sérii, věřím, že se jen tak můj názor nezmění. Natočeno tajemně, tak, že se opravdu těším, jsem napnutá, co se stane a zároveň zachyceny normální starosti dívek, které řeší své problémy a mají svá tajemství... a vše propojené do posledního detailu, který se každou chvíli vyzradí. Zvraty, příjemné chvíle, ale i módní přehlídka a prostě pokoukání na ty jejich tvářičky, mi asi někdy stačí, aniž by zrovna říkaly něco chytrýho. Začínám mít ráda hodně postav, příběh je hezky propojený a já nemůžu jinak, než jim držet palce. :)

 • poster

  Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

  Pro mě jsou Gilmorky taková oddechovka, ale zároveň srdeční záležitost, protože ty dialogy mezi matkou a dcerou, sou naprosto dokonalý... Vždycky se zasměju... Prostě tenhle seriál nemá chybu!

 • poster

  Super drbna (TV seriál) (2007)

  Tenhle seriál mě nutí napsat komentář o tom, jak mi připadá supr. Nejdřív sem si myslela, že to bude jen další průměrná Beverly Hills. Ale tenhle seriál se povrchně jen jeví, ale řeší se tu normální problémy a od prvního dílu si prostě hlavní hrdiny zamilujete. Krásná a přirozená Serena, je přece naprosto okouzlující, Dan vtipný, Blair je opravdu mrcha, ale musim říct,že její plány jsou bezchybné, do Nata tak nějak nevidim, ale nevadí mi tam... a Jenny nebo Chuck jen doplňují příběh, který je propleten do různých rodin a přátelství, nebo vztahů. Některé momenty jsou očekávatelné, ale zase se díl po dílu dovídáme určitá tajemství a to mě baví sledovat... Pro mě je to teď něco jako droga... skvělý seriál, který mi tak nějak dodává dojetí, pobavení a zaujetí do jejich životů. Ač jsou to životy v bohatých rodinách, tak všichni herci to hrají tak přirozeně a přesvědčivě, že nemůžu jinak, než je prostě zbožňovat :) Mimochodem Blake Lively a Leighton Meester jsou neskutečně krásné :)

 • poster

  True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

  Po první sérii musím dát plný počet. Seriál je skvěle natočen, a to nejen napínavě, že drží diváka v pozoru a podezření hází z jednoho na druhého, takže si s náma hraje. Ale také vztahy mezi lidmi, myšlenky lidí a vzájemné tajemství dělá příběh zajímavější. Jednotlivé role jsem si celkem oblíbila, nejradši mám zatím Taru a Sama. Anna Paquin mě opravdu překvapila, jako Sookie hraje velmi přesvědčivě. Celkově na mě tenhle nápad udělal dojem a nemůžu se dočkat dalších rozuzlení. Dalším plusem dílu je, jako většina tvorby HBO trvá hodinu, tudíž zkouknu jednu epizodu a stačí mi to jako krátký film. Pozitivní pro mě taky je to, že část končí určitým zvratem a něco se řeší a v následujícím díle se pokračuje přesně tam, kde se skončilo a vše se vysvětluje. Je to opravdu jeden velký příběh.

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Červený trpaslík už patří mezi klasiku a jasnou kvalitu. Možná ten britský humor někomu nesedne, ale každopádně ty díly jsou nadupaný zábavou a dobrým vtipem. Ono stačí jak to hraje Rimmer, jak vypadá Kryton, jaký má hlášky Kocour a v neposlední řadě, jak se chová Lister. Tohle je partička k popukání aneb Do kosmu! Nejlepší seriál všech dob, který se neohraje a zaručeně pobaví ! U ničeho jsem nezažila aby každý díl byl originální po 8 sérií, kdo to trumfne?

 • poster

  Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

  No příběh je to dokonalej, vyprávět jak poznal mámu jeho dětí, je to skvělý, že to vlastně celý vypráví, neuvěřitelně vtipný scény, z takovýho prostředí, že mi to opravdu přijde děsně zábavný, jindy i dojemný, nebo prostě ze života... Jak se mi dostal do ruky tenhle seriál, zapomněla sem na ty ostatní, protože tohle mě fakt vcuclo... :-D Skvělej humor, perfektní výběr herců a všechny ty hlášky, rozhovory nebo příhody sou prostě legendary !

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

  Tak a další skvělá oddechovka na koukání. Skvadra magorů, které vévodí Sheldon, jehož hlášky jsou dokonalý, Penny, která tomu dodává trošku ženské stránky a všechny ty jejich nápady, zápletky a především humor, který se mi fakt zalíbil !

 • poster

  Jericho (TV seriál) (2006)

  Mohu s klidem říct, že se jedná o 1 z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla. Je velice inteligentně ztvárněný a hlavně reálně natočený. Díky skvělému nápadu, který mě chytnul hned od prvního dílu, jsem nemohla přestat....byla jsem ohromena. Jericho není naštěstí obětí komerce a za to jsem ráda. Už jen kvůli neznámým tvářím, které suverénně obhájí svou roli a přitom zahrají kvalitně jako stovky jiných celebrit. Má zajímavé ztvárnění a díky akčnosti si podle mě stojí jako neokouknaný a nevšední. Ze začátku se pomalu seznamujeme s postavami, vůbec nevíme co se děje a kladete si spoustu otázek - protože JERICHO srší především tajemností. O jednotlivých postavách se postupně dozvídáte jejich minulost a spojitost s událostmi. Některé postavy si prostě oblíbíte, jiné tváře se vám nebudou zdát, ale o tom to je, takhle má prostě vypadat seriál. I v obyčejném životě, vám není každý sympatický. A hlavně to se mi na Jerichu líbí - je opravdický a na nic si nehraje, dívá se na situaci z více pohledů a hlavně rozumně. Nedává přednost hlavnějším rolím, všem dává stejný podíl a příležitost odkrýt část své osoby a to se mi líbí. Všichni svým způsobem tvoří celý příběh, který do sebe pomalu, ale jistě zapadá. Musím říct, že je to velmi přirozený snímek, který mě pohltil - má tu správnou rodinnou atmosféru a to nemyslím jen v případě jednoho klanu, prostě celé městečko na vás působí velmi sympaticky, napínavých scén je tu víc než dost a vy vůbec nemáte tušení, co se v dalších minutách semele. Výhodou je také to, že jakmile skončí díl, nutí vás to podívat se na další, protože něco je prozrazeno nebo naznačeno a vy chcete vědět co. Myslím si, teda alespoň mě to donutilo o té situaci a problémech přemýšlet a jde velice snadno se vcítit a sdílet s nimi jejich životy, protože je to naprosto přirozeně natočené. Seriál se zabývá vztahy, ale né moc, tak nějak přiměřeně a nebo to jen řeší mezi horou dalších problémů a nepozastavují se nad maličkostmi a hloupostmi a to obdivuju a taky mi to vyhovuje. Mám pár nestárnoucích seriálů, které považuju za své srdeční záležitosti, ale Jericho mi tak přilnulo k srdci, že můžu bez rozmyslu tvrdit, že se pro mě stal jedním z nich a díl od dílu si uvědomuju, jak silný příběh a zážitek to je.

 • poster

  Zoufalé manželky (TV seriál) (2004)