Máša a medvěd (2009) (seriál)

Maša mi lezie na nervy, aká je protivná :-D. A ani moja dcérka nemá rada túto rozprávku, neviem.

Včelka Mája (2012) (seriál)

Tiež, keď som sa na to prvýkrát pozrela, sa mi zdala rozprávka umelá a gýčová, no po prezretí viacerých dielov sa mi zapáčila a už ma vôbec nevyrušuje. Moja 2,5 ročná dcérka túto rozprávku miluje. A to mi hovorí za veľa, však cieľové publikum sú malé deti. A to je výberavá, máločo ju dokáže zaujať. Rozprávka je milá a nie sú tam akčné scény, ani scény so strašidelnou hudbou. Nič, čoho by sa mohla báť, ani čo by ju negatívne ovplyvňovalo. Napríklad "stará" Včielka Maja má dosť strašidelné scény (takže by som to s tou starou neporovnávala, tá je pre väčšie deti). Takto si predstavujem rozprávku pre tie najmenšie detičky. Moja dcéra má aj plyšáky Maja, Vilko, Flip, a užíva si hru s nimi.

Mickeyho klubík (2006) (seriál)

Nechutná animácia, zvučka je tiež nepekná, ale hodnotím troma hviezdičkami za svoju trojročnú dcérku, ktorá na mickeyho otázky odpovedá (napr farbičky). Je to teda pre ňu interaktívne a celkom sa zabáva. Keby použili krajšiu animáciu, pretože toto je vrchol nevkusu. :-(

Rá Rá, hlasitý lvíček (2011) (seriál)

Pre moju 2,5 ročnú dcérku super. Nie je veľa rozprávok, ktoré sú milé a jednoduché bez akčných scén pre tých najmenších.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Seriál, v ktorom epizódy na seba nenadväzujú, každá epizódka je ako osobitný film. Úžasná ukážka, ako môže svet dopadnúť, niektoré epizódy sú ako zo súčasnosti, iné ako z možnej budúcnosti. Celý čas pri sledovaní som mala pocit, že čo epizóda, to by bol skvelý aj osobitný film. A lepšej kvality ako dnešné celovečeráky. Jednoznačných 5*. Viac takýchto seriálov poprosím.

Kancl (2005) (seriál)

Musím sa priznať, že na začiatku /prvé dve série/ som uvažovala, či so seriálom pokračovať. Musela som si zvyknúť na postavy a špecifický humor. Od tretej série som si "Kancl" tak zamilovala, že teraz po dopozeraní všetkých sérií je mi smutno, že skončil. Toľko sympatických postáv, úžasný dej. Tak v takejto firme by som chcela aj ja robiť, je to síce trošku nereálne, ale vždy keď som mala zlú náladu ma dokázali postavy (hlavne Michael a Dwight) tak rozosmiať, že až. Odporúčam tento seriál, diely sú krátke a veľmi vtipné. U súčasných komédií vidím problém v tom, že sa málokedy zasmejem, ale tu. Toto je naozaj bomba na zlepšenie nálady.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Hrozné sklamanie. Film tak dlhý, že po práci som už nič nestihla len tento film. Ďakujem, nikdy viac. Stále sme čakali, aká z toho vyjde pointa, ale nedočkali sme sa. Dve hodiny čakania na trápny záver. Od polovice filmu sme museli po 5 sekundách pretáčať dopredu, pretože sa tam fakt nič nedialo. Čakala som vymakané dialógy, tentoraz nám však Tarantino servíroval film bez rečí.

Spartakus (2010) (seriál) odpad!

S priateľom sme si vybrali spoločný seriál, ktorý by mohol baviť jeho aj mňa. Voľba bola moja, že pozrime si Spartakus. Historické seriály milujem a Rím hlavne. Čo však prišlo pri prvom zhliadnutí. Hneď ako som to zapla som začala ľutovať. Prostredie počítačové, čiže nereálne. Posobilo to moderne namiesto historicky. Ďalšia prišla animovaná krv. Čo to je :D, nejaká počítačová hra? Pokračujeme. Romantika, ktorá sa zmenila na doslova porno. Podotýkam, mám rada romantiku a intímne zábery v historických seriáloch ako Tudors, Game of Thrones, ale tu mi to prišlo extrémne umelé. Asi aby pritiahli divákov. Pustili sme si ešte druhú epizódu, ale všetko ostalo na úrovni odpadu (podľa mňa) a ďalšiu šancu seriálu nedám.

Qyx a Qyxová (1993) (seriál)

Pamatám si, ako malá som to zbožňovala. Páčil sa mi asi príbeh, farebné postavičky, po Kukovi moj najobľúbenejší rozprávkový seriál. Z takejto nostalgie nemožem ubrať ani hviezdu :-).

Nerve: Hra o život (2016)

Joj, mať tak 15, to by ma to bavilo. Ale nenudila som sa, čakala som, čo sa bude diať ďalej, no na konci filmu to už zašlo do takého nezmyslu, že som rozmýšľala aj nad menej hviezdami. Nie je to zlé, no nedokázala som to brať vážne, nechcela som veriť že by ľudia boli až takí hlúpi, to je na mňa moc.