katasta

katasta

Katush Š.

okres Praha

39 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Střihoruký Edward (1990)

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Neobehraný příběh člověka, který se něčím liší, v našem případě nůžkami místo rukou. Hlavní postavu ztvárnil Johnny Depp a jeho kariéra tak mohla vzrůst téměr na vrchol. Edwarda zahrál skvěle a po boku Winony Ryder zazářil. Jako snad každý snímek Tima Burtona je i tento snímek tak trochu ponurý. Je smutný, dojemný a na konci vás přivede k pláči, nebo alespoň k malé empatii.

 • poster

  Amadeus (1984)

  Jsem moc ráda, že byl někdo schopný vytvořit tak geniální film o tak geniálním člověku. Nemám moc, co bych napsala, protože můj výraz na konci filmu byl asi tak stejný, jako výraz toho kněze na konci filmu. Stejně zdrchaný a nechápající..jen mě mrzí, že už se asi nikdy nedovíme, jak to tenkrát všechno vlastně bylo :o) Nicméně génius Mozarta žije po letech stále, a u filmu Amadeus tomu asi nebude jinak. Pro mne je to film číslo jedna, film s velkym F!

 • poster

  Schindlerův seznam (1993)

 • poster

  Goyovy přízraky (2006)

 • poster

  Yeopgijeogin geunyeo (2001)

  Na začátku člověk moc nechápe, o čem to celé má být, jen je to nějakým divným způsobem zábavné. Ale na konci člověk všechno pochopí a zjistí, jak krásný a dojemný tento film je. Spolu s nádhernou hudbou tvoří ojedinělý snímek. Ale hlavně nezaměňovat s americkou verzí!!!

 • poster

  S tebou mě baví svět (1982)

  S tebou mě baví svět je jeden z mála filmů, na které se velice ráda podívám zas a znova...každý rok. Film, který pro mě neodmyslitelně patří do sledu filmů vysílaných v čas vánočních svátků. Je až neuvěřitelné, že se něco takového povedlo. Pro tento film mám prostě slabost, protože je hrozně vtipný, všechny komentáře dospělých i dětí. Hlášky jako: mě zebou nožičky....a který?....no přeci mojééé, nebo: kdo může mít za kamaráda takovýho ptáka...? Ten humor je senzační, film brilantní a zasloužil by si svou atmosférou víc než těch 5*.

 • poster

  Keith (2008)

  "Keith" je skvělý film už jen proto, že vás naprosto může vtáhnout do děje, protože celou dobu nevíte nic víc, než Natalie. Spolu s ní vás ten divnej kluk zajímá, taky vám přijde naprosto ujetej a absolutně nechápete jeho chování. Proč je jednou tak bezva a pak se z ničeho nic ztratí a týdny o něm neni vidu ani slechu? Proč chvíli vypadá, že jí má rád a pak jí pošle nevybíravě do háje? Je jednoduše hrozně zajímavé se na ten film koukat a doufat, že snad na konci přijde nějaké vysvětlení toho všeho. A ono přijde. Nečekané a smutné vysvětlení. Krásný konec.

 • poster

  Procitnutí v Garden State (2004)

  Tohle je přesně jeden z těch mála filmů, na které když koukáte, tak se musíte ustavičně pousmívat..Film, na který se hrozně ráda kdykoli kouknu znova, protože zahřeje u srdce, pobaví a má neskutečnou atmosféru..

 • poster

  Seznamte se, Joe Black (1998)

  Je to kýčovité a limonádové až hrůza....přiznávám bez mučení...ale mě se to prostě strašně, ale strašně moc a moc líbí. Nemůžu si pomoct, ale kdykoli to vidím (a nebylo to zrovna málokrát) mě to dostane na kolena, mé srdíčko pookřeje a já jen doufám, že se vyplní Billovo přání, a já budu mít stejně šťastný život jako on, plný vzrušení a vášně něčeho jiného než jen párku leklých ryb :o)

 • poster

  Sedm životů (2008)

  Nevím co o tomto filmu vlastně psát, ale musím. Po hodně hodně dlouhé době sem byla po shlédnutí filmu jako v tranzu a nebyla schopná nic dělat nebo myslet na něco jiného než na ten příběh. Will Smith svou roli zahrál tak skvěle, že mě vtáhl do děje. Asi do půlky se film zdá být trochu o ničem, nebo spíš prostě nevíme o čem. Sled zdánlivě na sebe nenavazujících a nesouvisejících událostí. Ale jak to plyne dál, člověk začne pomalu chápat, co se asi děje v Benově hlavě, a já prostě cítila s ním, až se mi chtělo brečet. Což se mi normálně vůbec nestává, takže za nevšední zážitek je i těch 5* málo. A do toho všeho ještě ta skvělá hudba!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace