Before I Fall (2017)

Tohle se vážně nepovedlo. Stejný námět má i Groundhog Day, který je mnohonásobně lépe zpracovaný a vymyšlený. Tohle postrádalo jakékoli herecké výkony, pořádnou zápletku a dokonce i hlavu a patu. Celé to bylo naprosto nesmyslné a bez záměru. Vlastně není moc co pochválit. Horší hodnocení nedávám jen kvůli tomu, že navzdory tomu, jak to bylo o ničem, jsem u toho neusla.

Paterson (2016)

Zřejmě mi chybí nějaké poetické střevo, protože tohle pro mě nebylo nic jiného, než obří nuda s dost divnými básničkami. Všechno mi tam přišlo tak nereálné, že mě to absolutně nepřimělo k jakémukoli prožití. Chtěla bych opravdu vidět šťastný pár, který by žil tak,jako Paterson s Laurou....

Kráska a zvíře (2017)

Když přimhouřím očko na to, že Emma prostě hrát neumí (naštěstí v pohádce toho hraní není až tolik potřeba) a že vynechali pár písniček (z toho jednu mojí oblíbenou), tak to bylo opravdu povedené. Zpracování je skutečně pohádkové, s drobnými vložkami ohledně hlavních postav, které jim přece jen dávají alespoň trochu reálný nádech. Všichni herci zpívají krásně, takže ničí výkon zážitek neruší. Dvojka Luke Evans a Josh Gad je naprosto nejlepší :-)

Já, Daniel Blake (2016)

Nejspíš nejsem cílová skupina. Předpokládám, že po shlédnutí filmu jsem si neměla říkat, že si pán mohl sám za ten úřadový kolotoč. Kdyby byl film radši více o matce Katie, bylo by to rozhodně zajímavější a srdceryvnější. Takže těžko dát vysoké hodnocení filmu, u kterého si celou dobu říkám jenom "Tak už běž někam do práce, kde si sedneš na zadek!"

Pasažéři (2016)

Obsazení a příběh je fakt super, ale právě proto jsem od toho očekávala mnohem více. Všechno ostatní je totiž až žalostně nedomyšlené, spousta scén pro efekt, které jsou naprosto nereálné (i pro scifi). Ve výsledku to sice nenudí, ale člověk tomu prostě nevěří a tak z toho nemá ten správný zážitek.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Po shlédnutí traileru jsem si říkala, že tohle rozhodně vidět nechci. Další americká ptákovina, co bude oslavovat nějaké rádoby hrdiny. Pak se nemožné stalo pravdou - tenhle film skočil do červeného hodnocení, dokonce nad 80%! Na tom už přece musí být něco skvělýho, když to má tolik, to nemůže být jenom americká blbost... Jenže ono je to snad ještě horší, než se zdálo podle traileru, a kde se bere to vysoké hodnocení?? To mi opravdu hlava nebere... Hned od začátku sledujeme jakéhosi chlápka, který se chová tak nějak retardovaně a sociálně dost zaostale, ale přesto je nám celkem jasně dáváno najevo, že tento týpek pro nás má být nějakým vzorem? Pokračování není o nic lepší, spíš horší... chlapec si řekne, že když nesnáší násilí, tak půjde do armády, kde se ovšem nedotkne zbraně a ještě bude slavit šábes... No co na tom, že celou dobu ohrožuje ostatní vojáky, že dost možná někdo schytal kulku, čistě protože tenhle maník nemohl nikoho krýt, a jenom čučel a běhal okolo, zatímco ostatní se snažili pozabíjet co nejvíc japončíků. On přece do ruky zbraň nevezme, on jde jenom do války, aby za něj zabíjeli ostatní, to totiž dává smysl! Ale budiž mu odpuštěno, když pak zachrání přes 70 vojáků, když se ostatní zdekují. To by totiž rozhodně nemohl udělat s řádným armádním výcvikem.... Vůbec by neměl šanci jich zachránit mnohem víc, kdyby tu zbraň v ruce měl... No ale co, zjevně to stačí na to aby si z toho všichni byli totálně na měkko. Díky takovýmhle filmům se mi zdá náboženství čím dál tím komičtější, děkuji.

Hořkých sedmnáct (2016)

Řekla bych, že tenhle film mluví z duše mnoha puberťáků :-) Problém je, že ne z té mé a pro mě byl problém, se s takovou postavou sžít, protože to je přesně ten typ člověka, který mi odjakživa vadil. Přesto je to zpracováno celkem dobře a nenudí to. Jen máte chuť Nadine trefit pěstí do nosu, aby si pozornost nevyvolávala sraním všech okolo.

American Honey (2016)

Dvě hvězdičky snad jen proto, že jsem u toho za ty tři hodiny neusla... Jinak tohle nejspíš není žánr pro mě... Postavy, které neuvažují ani trochu logicky, všechno se děje z jakýchsi divných pohnutek... neoslovilo mě to.

Zázraky z nebe (2016)

Nejsem si úplně jistá, o co tomuhle filmu šlo víc - jestli o reklamu na křesťanství nebo o příběh malé velryby. Proti příběhu jako takovému nic nemám, ale jakmile mi někdo začne cpát víru, je zle... a ono tenhle film nic jiného nedělá. Celou poslední půl hodinu bych vystřihla, to jsem fakt měla pocit, že mi do obýváku naklusali jehovisté.

Zúčtování (2016)

The Accountant je dobrý film, má to tempo, dobré obsazení, zajímavé téma. Pro mě má ale jedno velké mínus - totálně jsem to nepochopila :-D Motivy některých postav a některé události ve filmu jsou vysvětleny jen tak sporadicky a z půlky. Doknonce jsem po skončení filmu další půl hodinu trávila tím, že jsem si pouštěla úryvky obsahující alespoň nějaké vysvětlení, aby se mi všechny informace ucelily. Popravdě to ale pomohlo jen zčásti a motivy některých postav se mi tím moc neosvětlily. Tím pro mě film celkem ztrácí na hodnotě.