Osamělý jezdec (2013)

Těšila jsem se na něco podobného, jako jsou Piráti z Karibiku, jen v jiném - westernském, kabátku. Tohle se tomu ale ani trochu neblíží. Zábavné hlášky nečekejte, příběh vesměs také moc ne... a akci? ... taky ne. Na to, že Osamělý jezdec nic moc nepřináší je opravdu hodně dlouhý... a ten čas za to zkrátka nestojí.

12 let v řetězech (2013)

Pro mě tenhle snímek nenese vůbec žádnou informaci a žádný příběh. Celé mi to přijde pokrytecké a nic neříkající. Ani na chvíli jsem se nedokázala sžít s hlavní postavou a to je hlavní kámen úrazu, když je to celé postavené na tom, že dvě hodiny koukáte na toho samého člověka. Mnohem zajímavější by bylo ukázat, to, co ukázali v poslední minutě v závěrečných titulkách - to, jak se údajně pan Northup snažil dostát spravedlnosti a tahal všechny otrokáře, které potkal, po soudech. A že filmy o soudech jsou taky nuda :-)

Vlk z Wall Street (2013)

No tak vám nevím... tři hodiny jsou na to prostě moc, sneslo by to rozhodně méně. Nepřišlo mi to vůbec tak super, jak se povídá. První půlka je docela nuda, styl zpracování mě taky nějak extra nenadchnul. V druhé půlce se našly scény, které byly fajn, ale že by jich bylo nějak extra mnoho, to tedy ne. Režie je super, DiCaprio taky, ale celkově mě to stejně moc nebavilo. Prostě se to všechno hrozně vleče.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Nápad je to beze sporu zajímavý a má velký potenciál. Bohužel to ale sklouzlo k něčemu podobnému jako jsou Transformers... aneb postavené jenom na pěkných "robotech", tady i příšerkách. Sem tam vás praští do očí nějaká totální blbost, sem tam si musíte vyslechnout klasické americké řeči... Svůj účel to ale splnilo, nenudila jsem se u toho.

Slova (2012)

Taková trochu vykrádačka The Hours, bohužel tedy nic nového na scéně a nic překvapivého. Děj, kolem kterého se to všechno točí je sice jiný, za to ale taky o dost méně zajímavý. V podstatě od začátku je jasné, jak to všechno je a jak to dopadne. Ve výsledku mě to ani tolik nevtáhlo do děje, protože mi tam ani nesedí chování postav.

Ztracený Valentýn (2011) (TV film)

No s tím cukrem to tvůrci docela přehnali, několikrát jsem si říkala, že tohle už je vážně trochu moc. Je to tím celé děsně nereálné... celý film koukáte na celou rodinu neskutečně hodných lidí, kteří upřednostňují před sebou pořád někoho jiného, a ještě je to činí šťastnými. Všechny hlavní postavy jsou prostě hotoví andělé a nikdo z nich není byť jen neutrální. To je sice moc hezké, ale tak nereálné, že je to celé vážně jen pohádka se spoustou cukru...

Hlava v oblacích (2004)

Nevím úplně proč, ale tenhle snímek mě ve výsledku moc nevzal... Všechno bylo hrozně roztahané a vzájemné vztahy mě také tolik nenadchly, stejně jako jednotlivé charaktery postav... Trochu mi to připomnělo Atonement, také rozvláčný příběh několika lidí a jejich cestách životem, jejich vzájemným křížením i nekřížením... Atonement z takového tématu ale vyšel mnohem mnohem lépe.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

No tak opět jsem nemohla vystát ani Stewart ani Pattinsona... Což je docela škoda, vzhledem k tomu, že když si do jejich rolí dosadím skoro kohokoli jiného, je na tom ten film tak o 100% lépe... No což, holt s posledním dílem mohu říct, že filmy oproti knihám stojí za velké kulové :-))

The Ledge (2011)

Myšlenka se mi líbila, ale stejně mi tam něco chybělo. Možná to bylo způsobený tím, že nejsem ten romantický typ, který by tak snadno uvěřil, že někdo položí život za někoho, koho zná tak krátce a v podstatě s ním nic neprožil a nijak se mu neodevzdal, možná to bylo způsobený tím, že Liv Tyler prostě obecně nic moc nevěřím a tomuhle typu filmu rozhodně moc dobrého nepřidala. Takže abych to shrnula: nápad na příběh zajímavý, ale dost těžko uvěřitelný...

Pí a jeho život (2012)

Po vizuální stránce krásné, i když občas už trochu přehnané. Nic jiného mě ale nenadchlo, příběh byl zpracovaný zajímavým způsobem, ale sám o sobě vlastně nebyl nic moc a celkově mě to prostě nijak nesebralo a nehnulo to se mnou. Věřím, že ve 3D by ten zážitek byl o něco lepší a třeba bych dala i 4*, ale takto je to zlatý střed.