Nákaza (2011)

Mně se tohle zpracování vážně líbilo. Nejenže je dobře zpracovaná linie týkající se samotné nemoci, ale líbí se mi i linie s dnešním problémem světa postaveného na informacích, kdy člověk neví co si myslet, vymýšlí různé teorie, které se můžou zdát pravdivé a strhne s sebou další lidi. Myslím, že tohle tomu přidává významné body navíc, bez toho by to byl jenom jeden z mnoha dalších filmů o pandemii.

Temný rytíř povstal (2012)

Christopher Nolan opět ukázal, že vážně umí to, co dělá. Má to tempo, má to akci, promyšlený příběh a krásně se na to kouká. Já se ani chvíli nenudila. Jediné co je na škodu je sem tam nějaká nelogičnost, co vás praští do očí, občas menší, občas gigantických rozměrů. Za to víceméně hvězda dolu, i když uznávám, že bez těch nelogičností by to taky nebylo úplně ončo :o)

Pod vlivem lásky (2008)

Něco takového mohlo být opravdu vymyšleno jenom v Japonsku...Je to zábavné, zajímavé, trhlé a sem tam se člověk diví, co všechno tam neuvidí...Bohužel první třetina má pomalejší tempo než zbytek filmu a je to lehce únavné...přeci jen 4 hodiny jsou na zdejší poměry trochu moc :o)

Sněhurka (2012)

Nechápu tak nízké hodnocení...dle mého názoru je to povedená pohádka, která potěší a pobaví každého prťavého diváka, a vůbec každého, kdo má pořád rád pohádky, stejně jako já. Všichni se na své role perfektně hodili, bylo to kouzelné a zábavné a mě se to prostě líbilo :o)

Warrior (2011)

Herecké výkony suprové, zvláště se mi líbil Nick Nolte, soundtrack jak se patří podtrhující atmosféru, silný příběh a dobrá režie. Nicméně některé motivy byly zbytečné, jiné klišovité, další pouze pro efekt ačkoli beze smyslu. První polovina by si nezasloužila více jak 3*, na druhou stranu je to asi odpovídající předehra druhé polovině, která je o to lepší. Ještě jedním lehce významným plusem je, že ačkoli téma kdy do sebe lidi mlátí hlava nehlava zrovna třikrát nemusím, tohle mě přesto nějakým způsobem oslovilo...

The Divide (2011)

Musím říci, že hezké pokoukání to tedy rozhodně nebylo. To ovšem jenom dokazuje, že je všechno jak má a Xavier Gens odvedl dobrou práci. Myslím, že všechno, co se tam dělo, je lehce uvěřitelné a bez jakéhokoli přehánění. Určitě tam bylo pár technických nedostatků v příběhu, ale ve výsledku to stejně zas až tolik nevadí, protože ve středu zájmu jsou naprosto jiné věci. Pro trochu otrlejší diváky můžu jenom doporučit, pokud si na to nevěříte, tak se radši nekoukejte a nesnižujte hodnocení dobrému filmu ;o)

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Knihu jsem četla a rozhodně je to tak trochu něco jiného, než filmy Twilight Sagy...Filmu toho přirozeně dost chybí, není tak dotažený do konce a má hromadu nedostatků. Přesto u tohoto dílu jsem se bavila víc, než jsem čekala. Už mi asi přestali vadit polonazí vlkodlaci a všechny ty obrázky šité na míru teenagerům. Pattinson mi asi bude vadit vždycky, ale kdo mě velice mile překvapil byla Kristen Stewart. Téhle slečince jsem ještě nepřišla na chuť a špatně se mi na ní dívá. Tady ze sebe ale vymáčkla více než obvykle a musím přidat i poklonu za to, jakou krásnou anorektičku ze sebe dokázala udělat. Celkově si myslím, že nejvíc povedený je závěr filmu a díky němu dávám o hvězdičku víc, než by zbytku filmu patřilo.

Interview s upírem (1994)

Suprově skloubený horor s dramatem, do kterého se sem tam zatoulalo i pár komediálních prvků. Obsazení je navíc špičkové a bylo vážně zajímavé sledovat malou Kirsten Dunst, která za výkony ostatních ani trochu nepokulhává.

Je to i můj život (2009)

Co se mi na tomto snímku především líbí je to, že není jednostranný. Každý zde má svůj vlastní příběh, svůj život, své problémy, myšlenky, svá trápení. Složením všech takových kousků dohromady získáváme celkový pohled a silný příběh. K tomu malé významné plus za Abigail Breslin.

Kick-Ass (2010)

Krom toho, že je celý nápad docela k popukání a stejně tak většina scén, vyzdvihnu jen pár věcí. První je Chloe Moretz. Ta holka je kouzelná a skvěle hraje. Druhou věcí je hudba, která parádně doplňuje smysl filmu. Nikdy by mě nenapadlo, že je možné pomocí hudby ze scény udělat komedii, ale tady se to vážně hojně daří.