Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

12 let v řetězech (2013)

Pro mě tenhle snímek nenese vůbec žádnou informaci a žádný příběh. Celé mi to přijde pokrytecké a nic neříkající. Ani na chvíli jsem se nedokázala sžít s hlavní postavou a to je hlavní kámen úrazu, když je to celé postavené na tom, že dvě hodiny koukáte na toho samého člověka. Mnohem zajímavější by bylo ukázat, to, co ukázali v poslední minutě v závěrečných titulkách - to, jak se údajně pan Northup snažil dostát spravedlnosti a tahal všechny otrokáře, které potkal, po soudech. A že filmy o soudech jsou taky nuda :-)

127 hodin (2010)

Bezprostředně po zhlédnutí jsem chtěla dát 5*. Pak si říkám: tak skvělé to přece nebylo...a moje hodnocení spadlo o hvězdu níže...Ale proč jsem se vrátila zpět k původnímu hodnocení? Protože když se zamyslím, tak ačkoli film jako takový se možná tak skvělým nezdá, tak práce, kterou Danny Boyle odvedl, si tu hvězdu navíc rozhodně zaslouží. Byla jsem hodně zvědavá, jak se popere s tím, že máme celou dobu koukat na jednoho člověka uvězněného na jednom místě...říkala jsem si, že na mě zákonitě někdy během filmu přijde nuda, ale nepřišla, takže poklona Boylovi ;o)

2012 (2009) odpad!

A jeeejda. To by tak odpovídalo tomuhle...filmu....koukám Akční/Drama/Sci-FI/Thriller...no sakra, proč jsem se tak smála?? To asi nemělo být vtipné což? Tak teď vážně...nemám ani ponětí jak to hodnotit. Trikama přeplněný film, technicky parádně zvládnutý, ale bohužel, tam to začíná i končí. Emmerich už má tak žalostně vyjetej rukopis, že není možné, aby vás za celou dobu něco překvapilo. Co hůř, todle se Emmerichovi ani nepovedlo. Je to nabušené scénami, které vás mají ohromit, dostat na kolena, projevit ve vás lidskost. Sorry, ale já nevidim nic nehumánního na ničem z toho, co mě mělo donutit přemýšlet o lidskosti. Je to tak zpackanej film, že už to nemohli zachránit ani herci a jen se topili a topili společně s tímhle katastrofickým dílkem. A co už vůbec nechápu, proč to neskončilo po dvou hodinách?? To to panu Ronaldovi bylo málo, že je to tam tak divně a naprosto zbytečně protáhlé, jen proto, abychom mohli další půl hodinu koukat na další a další kousky katastrofického scénáře? To se Ronald jednoho dne snad probudil, napadla ho stovka katastrofických obrázků, co se tak světu můžou přihodit roku 2012 a nebyl schopný je všechny dát do smysluplného příběhu během dvou hodin, tak ho o půl hodiny natáh, aby tam moh naskládat zbylé katastrofy? Je mi líto, ale tohle je prostě fraška a z parádního tématu se stala komedie s jediným účelem - ohromit diváka. Mě to rozesmálo svou demencí, nespnilo to svůj účel a dávat hvězdy za to, že sehnal dost peněz na efekty? No way.

27 šatů (2008)

Hezká romantická komedie na odreagování. Koukat se na Katherine Heigl je vždycky příjemné a tady se člověk ještě ke všemu kouká na hromadu svateb, což je další velmi příjemná věc :o) Jediný takový nedostatek je, že zápletka je značně neoriginální, protože to, že muž využívá ženu a v tom se do ní zamiluje a nakonec se o využívání dotyčná doví je stará věc použitá už v mnoha filmech podobného typu.

71 (2014)

Dobré zpracování a zápletka... na mě byla bohužel až moc zapletená a nejspíš se mi jí nepovedlo úplně rozplést :-/ není to sice úplně na škodu, ale asi bych ocenila alespoň nějaký náznak toho, komu o co vlastně šlo... Takhle to tak nějak vypadalo, že jdou všichni proti všem a všichni korupčí s kýmkoli a nikdo z nich neměl jasný důvod ke svému konání... nebo je taky možný, že jsem to v té spleti někde přehlédla :-)

96 hodin (2008)

K tomuto filmu mám jen pár výhrad, kvůli kterým ode mě ztratil jednu hvězdu. Ta výhrada je to, že mě přestávají bavit tyhle absolutně nerealistické filmy, kterých je všude víc než dost. Stejný příběh by šel udělat mnohem realističtěji. Ještě bych překousla, že se do problémů s obchodníky se ženami dostane zrovna dcera "ochránce" v důchodu, který to jak jinak předpokládal, ale bylo mu kladeno na srdce, aby svou dceru nechal žít. Pak přijde další krásná náhodička, že dcera si všimne otcova telefonátu zrovinka když oni kriminálníci přijdou, aby je sebrali. Ale co je úplně nejlepší...jak jediný, později i zraněný, chlápek, dokáže porazit snad celou Paříž a hravě beze zbraně a kulhajíc oddělá snad stovku ozbrojených chlápků, nikdo ho nezastaví a on se s dceruškou dostane domu, kde mu řeknou "dík" a jedou domu. Takže film dobrej, Liam Neeson skvělej, ale celý film by šel udělat lépe.

plakát

A co když je to pravda? (2005)

Po dlouhé době konečně zase nějaká romantická komedie co má všechno co má mít ve správné míře. Romantiky tak akorát, humoru tak akorát. Sice to vůbec není promakaný s prolejzáním zdmi a takový ty věci, ale kdo to v takovým filmu potřebuje :o) Bylo to hrozně milé, kouzelné, krásné a bavilo mě to.

plakát

Addamsova rodina 2 (1993)

Ještě vtipnější a morbidnější než jednička. Prostě perfektní!

Agora (2009)

Agora je akorát krásná nablýskaná zbytečnost nad zbytečnost. Některé záběry naprosto beze smyslu, jiné možná rádoby se smyslem, ale stejně hloupé jako ty první, a já, mnohem častěji než bych chtěla, nevěřícně kroutila hlavou nad tím, co se nám to ten film snaží vnutit. Nakonec jsem vůbec nepochopila, jaký to všechno mělo smysl, mnohem radši bych úplně vypustila postavu Hypatie. Chudák ženská v tom filmu nemá naprosto co dělat a už vůbec ne s tím scénářem...Kdyby Amenábar radši natočil dva filmy, jeden jen o Egyptě pod římskou nadvládou a druhý čistě o Gallileovi, udělal by milionkrát lépe.

plakát

Ajťáci (2006) (TV seriál)

Téhle partičce se člověk prostě musí smát. Každý díl obsahuje super hlášky, scény k popukání, a já se usmívám téměř od začátku do konce, a častěji než u jiných seriálů se sem tam i pořádně zasměju. Všechny postavy jsou naprosto ujetý, bláznivý, a víc nenormální by snad už ani být nemohly. Jednu hvězdu ale odebrat musím, protože těch srandiček je tam tolik, že se to neubrání tomu, že jsou některé na hranici trapnosti, a pár z nich tuto hranici i překročí.