Shushika

Shushika

Petr Siska

okres Kladno
positive moviegoer

homepage
Skype: shushika77

255 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
  • 12.2.2018  09:46
  The Ritual (2017)
  ***

  Dokud je v hlavní roli les, náznaky a primární strach, je to skvělé. Hodně to klesne v okamžiku, kdy začnou přicházet "vysvětlení". Chápu, že obsazení neznámými mělo evokovat "ordinary guys", ale lepší herci by je holt zahráli lépe. Taková Čarodějnice je kompaktnější až do samého konce. 7/10

  • 30.12.2017  14:22
  Paddington 2 (2017)
  ****

  Dvojka baví možná víc dospělé než děti, jakkoliv všechno hýří barvami a hravou absurditou stejně jako jednička. Klidně bych přidal na slapstickovém humoru pro mrňata (banánové slupky a spol.) a ubral na sentimentu. Každopádně ideální celorodinná podívaná. 9/10

  • 18.3.2017  01:13
  Brimstone (2016)
  ****

  "Revenant na ženský způsob"... ale s podstatně nápaditějším scénářem. P.S. Místy je Koolhoven k postavám tak nešetrný, že už mi to přišlo za čárou toho, na co bych se chtěl dívat (a prožíval u toho žánrovou slast). Násilí je tu fakt nepříjemné a bolí.

  • 16.3.2016  14:09
  Wolverine (2013)
  **

  Kinoverze - 4/10, extended cut - 8/10. Marná sláva, napodruhé je to výborný.

  • 10.3.2016  14:41

  Už teaser na konci roku 2014 sliboval, že Rudý kapitán chce jít jinudy než většinová produkce československé kinematografie, která se bezpečně zadrhla v osobních a vztahových dramatech a z žánrů zná vlastně jen komedii. A taky jde. Kapitán je pro mě úspěšný pokus proklestit si cestu příšerně nesourodou Dánovu předlohou /jejíž námět musel vzniknout po hodně dlouhém tahu noční Bratislavou nebo po úpalu na kúpalisku Delfín/, druhou polovinu příběhu domyslet v intencích té první a zasadit ji do stylizovaných polistopadových souřadnic. Možná je ve výsledku víc pozdního Tonyho Scotta /např. podobně nažloutlý Muž v ohni/ a francouzských kriminálek než Davida Finchera /jak někteří doufali/, ale to nic nemění na tom, že takhle sebe-vědomou žánrovku jsme tu už dlouho neměli. Ano, dají se tu najít chyby a nedůslednosti - osobně bych chtěl Krauze trochu zažranějšího, možná měl dostat víc nandáno, vysvětlovačka na nádraží je tak překotná, jakoby pár dílků skládačky chybělo. Ale při čtení negativních reakcí si kladu otázku, proč se u zahraniční žánrové produkce snáz poddáme iluzi a v naší TV si tak libujeme v plebejských a antiklimaktických Případech 1. oddělení. Že by byl naším horizontem výhled z paneláku? P.S. Kdyby tvůrci jeli dánovky jako Dánové případy oddělení Q, vůbec bych se nezlobil.

  • 28.12.2015  19:08
  Robin Hood (2010)
  **

  Cinema release 4/10 - Director's Cut 9/10. Je to super. A vlastně místy (na Scotta) dost legrační. Trefa!

  • 25.5.2015  08:33
  The Missing (TV seriál) (2014)
  ****

  Kromě trochu plonkovní druhé epizody je to skvěle napínavý i emocionální "whodunit". V podstatě bych vytknul jen asi dvě tři scenáristické zkratky (nebo fuck-upy typu "potřebujeme se pohnout dál, tak vymyslíme majitelku second handu s oblečením, která si zapisuje všechny adresy"). Vyprávění ve dvou (a v sedmé epizodě dokonce třech) rovinách je brilantní. Nesbitt i Karyo super! 9/10

  • 15.5.2015  09:43

  Monument!

  • 26.12.2014  23:37

  Dobré. Pro mě zajímavý pokus demytologizovat a provádět svého druhu historicko-kritickou (sebe)reflexi kodifikované tradice a zároveň odjinud remytologizovat. Přičemž nejlepší je to v intimnějších momentech a tehdy, když to "předlohu" bere "zadním schodištěm". Ano, i na 2.5h je to uspěchané (DC nutnost), zkratkovité, místy bizarně obsazené (Bremmer, Turturro, nevyužitá Weaver), odtažité a sebevykrádající (víc lučištníků už Scottova filmografie opravdu nepotřebuje). Ale věřím tomu. Kdo tvrdí, že to vzniklo jen proto, aby si Scott pohrál s egyptskými ranami, zjevně neviděl Pompeje. To je teprve fetiš na katastrofy! Tady vizuál/CGI slouží a vlastně nijak zásadně neční.

  • 29.11.2014  23:47

  Vůbec ne špatný pokus o aljašsky studený western v Evropě. Jen se tam až do poloviny nic moc neděje a je to možná až příliš zamlklé. Ale od scény v kostele to jde nahoru, vyplatí se počkat (a nekoukat moc unavený:). Každopádně kamera skvělá, místy příjemně drsné a nekompromisní, závěrečná přestřelka SUPER... a ty peníze jsou na tom hodně vidět. 7/10

  • 22.6.2014  19:29

  Technicky naprostá špička a E-onsoftware by si celý film mohl dát do customer reelu. Dynamika, interakce mezi postavami, textury, práce se světlem, odlesky a volumetrikou - to je naprostý hyperprostorový skok! ( první díl oproti druhému po čtyřech letech vypadá jakoby bez textur). Příjemné překvapení i v tom, že zatímco v jedničce dospívající hoši ztrácí končetiny, tady už se i umírá:) Každopádně humor i emoce fungují, jak mají a při nástupu Dračí jezdkyně jsem ani nedýchal. Dabing velmi povedený! 9/10

  • 18.10.2013  13:36
  Gravitace (2013)
  *****

  Dozrálo to ve mně... a jdu s hodnocením nahoru. 9/10 Líbí se mi, jak Cuarón v posledních dvou filmech rozvíjí "ženská témata" v součinnosti s "mužskými" žánry/tématy a postavami (minule POČETÍ, teď POROD). Velmi komplexní. A že to nemá silnou story? Myslím, že tady je to hodně limitované prostředím, které nabízí jen určité množství konfliktů, jež se přirozeně rychle vyčerpají, pokud to nemá být over-the-top-action-fest (už teď to bylo těsně na hraně). Jinak technicky tak dokonalé, že vlastně ani není nutné, aby se tahle technologická větev hollywoodských blockbusterů nějak posouvala (vím, zbytečné plédování).

  • 23.5.2013  13:01

  Pro mě typická ukázka toho, jak drť a svého času docela cool efekty stárnou a potápějí film, který byl v jistých kruzích kultovka. Dnes sotva televizní béčko. Přítomnost Kutchera mi to sice nijak nekazila, ale romantika byla spíš chtěná, než skutečně zobrazená/prožívaná. Každopádně tím, jak se film v každém momentě snaží působit namachrovaně a "in your face", je s desetiletým odstupem až odpuzující.

  • 24.1.2013  09:42
  Dobrej policajt (TV seriál) (2012)
  *****

  Očistec. "Long day. Never ending". John Paul - pochybující papež liverpoolského policejního sboru, který permanentně tahá za kratší konec.

  • 10.1.2013  06:15
  Hell on Wheels (TV seriál) (2011)
  ****

  2.série - 70% - už to zdaleka není ta pecka jako napoprvé, není tak sevřené a osudové, spousta kdysi životných postav nemá co hrát a jen se plouží před kamerou (Elam, Irové) jiným - Švédovi třeba - tvůrci dovolí neuvěřitelné eskapády a zvraty. Čeká nás s odchodem Gaytonových už jen sešup?, 1. série - 90%. Pár zaškobrtnutí se najde (někdy zbytečně doslovné dialogy, jindy horší herecké podání či "výplňovost" některých epizod), ale jinak moc příjemných 400 minut v pekle. Nej sekvence seriálu: modrokabátníci, černoch a Mr. Bohannon v boji s Čejeny na začátku 9. dílu. Tady je všechno: dějinná ironie, odvaha, bláznovství, důstojnost i zoufalství ve skvěle nasnímané tříminutové scéně, která se zatne jako tomahawk.

  • 2.4.2012  01:06
  Šéf (TV seriál) (2011)
  *****

  Úžasný seriál, těch 8 částí doporučuju naočkovat si v co nejkratším úseku. Vyplatí se to. Neuvěřitelně komplexní charaktery, zajímavá (a v dnešních časech o to akuálnější) story, neokoukaní a přitom skvělí herci - když si vezmete jak jsou ty situace obyčejné, a zároveň totálně pohlcující. Kelsey Grammer do Bílého Domu, okamžitě:-) Doufám, že to NEBUDE mít druhou sezónu, kdokoliv by k tomu chtěl něco přidat, byl by od zlého:-)

  • 18.1.2012  01:12

  Na něco takového mají na kontinentu prostředky a sebevědomí jen Francouzi a Rusové (viz jejich 9. rota). Poslepované snad ze všech filmů typu "jdeme tam a všechny je postřílíme" a pouštních/horských survivalů uplynulého půlstoletí. Ale má to skvěle namachrovanou kameru, každých deset minut výbornou akci a sem tam i nějaké ty chlapácké emoce. Klasická náborovka, ale potěší. Rybojad je napříště v mém hledáčku.

  • 16.1.2012  07:38

  Kdybych měl soudit druhé díly Downeyho frančíz, v 19. století jsem se bavil rozhodně víc než v hi-tech současnosti. Od scén v továrně nabízí Sherlock jedno z nejlepších finále (ehm, třetin filmu) posledních let. Hell, yeah! (scéna v lese vynikající studijní materiál od prvního do posledního záběru). Všechno se tu jaksi přirozeně posune o dobrý stupínek výš: Ritchieho/Rousselotova vizualita, scénář (Sherlockovi a spol. temná sluší, šelest 1. světové na mě docela zapůsobil) i herecké výkony. O to víc lituju, že takové nebylo i první a druhé dějství, jež jsou tak rozpačité, jak jen příběhy dvojky mohou být. Downey se ve svých skopičinách v neprospěch celku až příliš utrhl ze řetězu (dokonce mám kacířský pocit, že postava se natolik vymknula kontrole, že bylo nutné ji dopřát "pád"), první dějství jsou samé odbočky a vata, kamera akčních scén je navíc kvůli neustálým polocelkům a detailům nepřehledná. Nechápu, jak můžou takhle zazdít tři ženské postavy, když každá z nich by dokázala děj vyhnat do vyšších obrátek, kdyby jim scenáristé dali prostor. Každá má dobrou motivaci Moriartyho zničit. Přes výhrady ale líbilo, dokonce musím říct, že ve mně Sherlock čím dál víc dozrává. Jsem rád, že "Guy Ritchie still owns it".

  • 13.1.2012  08:42
  Modern Times (2010)
  ****

  Krásná pocta filmu s na svůj rozpočet bezva triky.

  • 24.12.2011  22:19

  Not your average buddy movie aneb V Bruggách model 2011. Boyle je nejkomplexnější komediální postava roku - Nezáleží na ději, ale na podání. A to je skutečne excelentní - od Boyla, pres jeho matku až k tomu malýmu protestantskýmu fakanovi. Buď se téhle směsce šovinistického/rasistického/všemožně nekorektního humoru nesmějete... nebo jo, a to pak od začátku do konce. Jako já.

  • 18.12.2011  18:01
  Barbar Conan (2011)
  **

  Ten typ filmu, u kterého si můžete vyřizovat emaily, umývat nádobí...

  • 10.12.2011  08:22
  Margin Call (2011)
  ****

  Oliver Stone my ass. Korporátní drama, které by stejně tak dobře fungovalo i na divadle (napočítal jsem šest nedůležitých exteriérů), ale v tom případě bychom byli ochuzeni o Chandorovu vizualitu, krerý i ze zaměnitelně šedivých kanceláří dokáže vytěžit maximum. Scénář staví až na okaté srozumitelnosti (viz Irons), ale proč odbornými zaklínadly simulovat důkladnost? Termínům, které ještě před třemi lety nikdo neznal, dnes lidé rozumí stejně málo jako před krizí. Cast dokonale sehraný (dokonce i Demi Moore neruší), každopádně na herecký flow Kevina Spaceyho nikdo nemá. Na debut excelentní! 9/10

  • 10.12.2011  07:58

  Klasický "sci-fi Niccol": zajímavý nápad, ale ne moc dobře rozvinutý, odvyprávěný a dotažený (např. Will by teoreticky měl žít v časové zóně, kde je většina populace, přitom se na ulici poflakuje 20 proletářů). Nenudil jsem se, ale chvílemi to bylo o fous: přece jen jsem očekával větší příval režijních nápadů i "myšlenek". Každopádně metafora času jakožto platidla za komodity a zážitky, stejně jakožto skutečnost smrti jakožto "sociálního vyrovnávače" mají svou platnost. Nad všechny herce trčel Vincent Kartheiser (Sylviin otec), jemuž jedinému jsem věřil jeho filmový věk.

  • 28.11.2011  12:14
  Válka Bohů (2011)
  **

  J. A. Pitínský meets J. P. Gaultier. Ale čert vem stylizaci kostýmů a "neřeckou" výpravu. První dvě třetiny až na Rourkeovu variaci na kapitána Kurtze bez emocí, konfliktů a dynamiky (to úzké rámování způsobovalo, že pokaždé když postava udělala několik rychlejších pohybů, měl jsem obavu, že vyběhne z kulis). Naštěstí je tu závěr, který to trochu nakopne. Postavy se konečně dostávají do klinče, některé metafory mají docela sílu (a dávají zapomenout na ropná tsunami a producentovu mánii mít v Immortals co nejvíc elementů z 300, ačkoliv je úplně znefunkční), hodně pomůže i epičtější měřítko. Většinou jsem se nebavil... místy jo, a to pak docela hodně. Každopádně jediné wow se u mě dostavilo u svérázného olympského monoteizmu a u efektu God speed. 5/10

  • 28.11.2011  11:48
  Proboha! (2008)
  ***

  Střelba úplně mimo. Pár boratovsky vtipných a absurdních momentů nevyváží, že je to hrozně povrchní, demagogické (zlatej Moore) a ve svém apelu směšné. Maherovo východisko i závěr ve svém politickém průmětu pro mě neobstojí - stejný dokument by šlo natočit o politické scéně, která je vyprázdněná a jakýchkoliv idejí (nejen náboženských) prostá. Maher přece musí vědět, že vláda filozofů je bohužel neuskutečnitelná a že za "rozum" se dá schovat nejedna všivárna. Kdyby se držel jen svého kopyta a ukázal jen situaci v USA, neřeknu ani popel, ale shrnout celý svět náboženství ve sto minutách, to už vyžaduje pořádnou dávku blbosti. Že není o čem diskutovat hezky ukázali ti dva vychechtaní vatikánští frátři...

  • 8.11.2011  21:50

  Vadí mi, jak moc je Tintin na jedno použití. To schéma gag - dechberoucí CGI obraz - posunutí se o jedno políčko k cíli - gag a tak stále dokola mě prostě nedokáže pro Tintinova dobrodružství nadchnout, tak jako kdysi Úžasňákovi. Technická stránka samozřejmě kicks ass, ale proč nechtít víc? 7/10

  • 30.10.2011  21:45

  Na Vláčila NAPROSTO netrpím, adoraci Markéty i Údolí včel nechápu. Taky jsem je odzíval. Ale tady... tady TO cítím. Mistrovská kamera i vedení herců. Jeden z nej českých filmů.

  • 30.10.2011  21:21

  V sázce je záchrana světa, dvě agentky-prsatice cosi s detektorem hledají pod zemí a když to najdou, místo toho aby to vykopaly, jdou se vykoupat....Pravděpodobně nejpomalejší a nejvíc cheesy akční film, co jsem v životě viděl. Megabouchačky, superpadouši, hyperakce a uberženy v neuvěřitelné kombinaci - na to žádná novodobá grindhouseovka nemá odvahu. Tady je zkrátka všechno špatně. Ale bere se to s velkým nadhledem a vytknout tomu jde jedině přemrštěnou délku. Pět hvězdiček nebo odpad - Návrat na pláž divochov je mimo všechny kategorie. A pokud vás to baví, není co řešit...

  • 30.10.2011  14:30

  Mistr se teprve rozcvičoval...

  • 24.10.2011  22:23

  Richard Kelly by měl mít úředně zakázáno točit... že by na něj už "shora" poslali Nolfiho, aby ho vyšachoval?

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace