Broda84

3 body

<< předchozí 1 2
    • 16.11.2015  20:18
    Zrození národa (1915)

Jsem dost překvapená tak pozitivním hodnocením film. Ať z pohledu kinetografie filmu přinesl tento film cokoliv, jedná se o jeden z nejvíce racistický filmů, který oslavuje ku klux klan. Interpretace Americké historie v tomto filmu je také dost kontroverzní, kde Americký sever (pro otrkářství) je znázorněn jako obětˇ a lživé popsání období Rekonstrukce a Jim Crow Law.

• 22.2.2015  13:41

Dokument se zaměřuje na hlad v zemi, která není zemí třetího světa. Zabývá se otázkou, jak je vůbec možné, že jedné z nejvyspělejších zemí, chodí mnoho dětí spát bez večeře. Zabývá se ekonomickou a sociální otázkou hladu, a jak zajistit zdravé přísun potravy dětem. V dokumentu jsou vyprávěny příběhy několika rodin, které jsou lapeny v chudobě a nedostatku.

• 13.5.2014  21:05

Dávám tři hvězdičky. Film není špatný, ale je poznat na první pohled , jak moc je prvoplánový. Typické vykreslení hlavních postav, které mají jistou předepsanou cestu a cíl. Diana je strohá a upjatá, přijede ke své matce, která je jejím hippie opakem. Projde krizí a najde lásku, která jí otevře oči. Ano prvoplánový, taky se to snaží vypadat sofistikovaně a i trochu politicky. Tento film má hold hodně děr, postavy jsou ploché a vykonstuované tak, aby to zapadlo do typické americké pohádky s happy endem o sebenalezení. Příjde mi to jako horší verze filmu s Jane Fonda Vlasní pravidla. Až na nějaký úpravy a menší dramatičnost mi přijde jako by Jane Fonda vykrádala sama sebe. Na druhou stranu určité klouzlo tento film přeci má, ale rozhodně neberte své mužské polovičky na tuto podívanou. Myslím si, že by tento film rozhodně neocenili.

• 25.4.2014  20:43
    Black Books (TV seriál) (2000)

Dávám pět hvězdiček, i když se v seriálu našlo pár slabších dílů. Pro mě Linehan je hvězda tvůrců britkomů a ve spojení s Dylanem Moranem se jedná o jasnou zábavu. Sice Linehan ve své tvorbě využívá stejný vzorec (hlavní 3 postavy a z nich jeden ir) a i většinou stejné herce, přesto vždy vytvoří něco neotřelého a zábavného. Největším tahounem je pro mě Dylan Moran, kterýmu role Bernarda Blacka vyloženě sedla. Hold se dokázal stotožnit s nihilistou, jehož jediným problém je nedostatek vína a jeho zaměsnanes Manny. V seriálu se například mihnul Simon Pegg a Jessica Hynes, kteří si zahráli už ve Spaced nebo v Soumraku mrtvých.

• 21.4.2014  20:02
    Atlas mraků (2012)

Dávám tomuto filmu 100%. Jediný problém je, že se musíte celou dobu soustředit, jinak vám může uniknout celá pointa. Film je poskládán z propojených a vzájemně prolínajících se příběhů, které jsou postaveny v různých časových obdobích. Samotné postavy z jetnotlivých příběhů jsou propojeny se svými alter egy v jiných příběhů. Celý film je tak mozaikou, jenž si musíte poskládat, aby jste tak získali celkový obraz neuvěřitelného příběhu, který se neomezuje na smrt hlavních hrdinů, ale pokračováním v dalším životě v jiné době. Autor se snaží navodit filozofickou otázku a ukazuje, jak se historie opakuje avzájemné propojení našich životů ve všech časových období a různých místech světa. Tvůrci se tak snažili návazat na autora a my můžeme shlédnout herce v různých rolí. Je fascinující vidět Halle Berry jako novinářku, vědkyni nebo starého čínského lékaře. Herec v jednu chvíli může ztvárňovat muže či ženu, a nebo může být i jiné rasy. Když sem se dívala na film potruhé zahrála jsem si hru, v kterých příběhů najdu jednotlivé herce :-) Celý film je tak komplikované epické dílo s duchovní tématikou. Celé je to doprovázeno překrásnou hudbou. Film mě rozhodně nadchnul.

• 20.4.2014  21:02
    Ted a spol. (TV seriál) (2009)

Tento seriál hodnotím se 4 hvědičkami asi tak 85%. Asi původně nejvýraznější postavou měl být Ted, ale myslím si, že největší hvězdou tohoto seriálu je Portia de Rosi, která ztvárnila skvěle roli Veroniky. V mnoha aspektech mi tento seriál připomínal o něco lepší seriál 30 rock, i když si také zachovává vysokou úroveň. Veronika je docela podobná postavě Jack Donaghy z 30 rock. Seriál si bere na mušku kariérismus a politiku gigantických firem, která je zesměšňována pomocí sarkasmu a velké nadsázky. Jak už jsem zmínila, Veronika je jedna z nejvýraznějších postav, Portia ztvárňuje silnou nezávislou a úspěšnou ženu s ostrými lokty. V závěsu je dvojice podivných vědců a milostný taneček mezi Tedem a Lindou. Linda ztvárněná herečkou Andrea Anders (známa ze seriálu Joey), představuje pravý opak Veroniky - outsider korporátní politiky. A chudák Ted mezi nimi bruslí. Některé díly jsou o něco slabší, ale tento seriál pobaví sarkastickým a břitkým humorem na soudobou kulturu velkých firem.

• 20.4.2014  20:19
    Pravidla zasnoubení (TV seriál) (2007)

Další vztahový seriál, který neurazí, ale rozhodně nijak výrazně nezaujme. První hlavnější dvojice Jeffa a Audrey funguje na kontrastu neandrtálec a neurotička, která , musí mít hlavní slovo. Další postavy představují doplňkovou dvojici krasavců, která prezentuje lidi s nižším IQ. První dvojice představuje manželský pár a druhá zasnoubený pár, který se do chomoutu moc nehrne. Aby seriál byl zajímavější, je zpestřen o mpostavu sukničkáře Russell Dunbara. Russell Dunbar je jen velmislabším odvarem Barneyho Stinsona z prvních sérií Himym. Zatímco v Himym se postava Barney velmi povedla a byla výrazným zdojem zábavy ze seriálu, postava Rusella je víceméně založena na snaze být sukničkář, která je zakončena velkým trapasem. Kupodivu seriál měl sedm sezón, což mě překvapuje. Ohodnotila jsem třemi hvězdičkami, asi tak 60%. Když neběží nic lepšího v TV, tak může i pobavit.

• 19.4.2014  18:33
    Osudová láska Jany Eyrové (TV seriál) (2006)

Jedno z nejlepších zpracování Jany Eyrové. Viděla jsem i filmy z 30. a 50. let, takže mám a čím srovnávat. Skvělí výběr herců, kteří zahráli postavy Jane a Edwarda velice věrohodně. Ruth Wilson ztvárnila hrdou a nezávislou janu Eyrovou velmi skutečně, tak nějak jsem si Janu Eyrovou představovala. Chemie mezi představiteli funguje na jedničku a Toby je neodolatelný. Režisérka vytvořila velice romantické dílo, neřídila se vždy ve všem úplně podle předlohy, a to podle mě byla správná volba. Tak nějak bych si představovala opravdový romantický film.

• 16.4.2014  22:02

Gwyneth Paltrow mám velmi ráda a myslím si, že je talentovaná herečka. Je opravdu smutné, že hraje v tolika podprůměrných filmech jako je Letuška 1. třídy. Film je předvídatelný a rozhodně nesplňuje podmínky komedie. Já se rozhodně nebavila.

• 16.4.2014  21:59

Je to jeden z těch zvláštních seriálu, od kterého se neotrhnete. Vseriálu je plejáda skvělých herců, kteří se objevují v různých postavách. První dvě série bych dala 100% hodnocení u té třetí 80%. Tak trochu třetí série začala ztrácet dech, hlavně poslední tři díly. Přesto si seriál udržuje velmi vysokou úroveň. Atmosféra je tíživa a happy end u každé série je hořkosladký. Líbi se mi, jak v jednu chvíli postavu milujete, fandíte jí nebo jí rozumíte, a v dalších dílech jí začnete proklínat a doufat, že se dalších dílů nedožije. Tento seriál velmi dobře kombinuje horor, drama a fantasy. Velmi zvláštní kombinace, která v tomto případě funguje.

• 16.4.2014  15:14
    Studio 30 Rock (TV seriál) (2006)

Seriál, který tu už běží pár let, ale já jsem ho bohužel začala sledovat nedávno. Jak sem se mohla něčemu tak dobrému tak dlouho úspěšně vyhýbat? Skvělý sitcom, který si bere na paškál filmový průmysl a jeho nešvary.Co velmi oceňuji na tomto seriálu, že v pozadí není slyšet umělý smích. Velkým bonusem tohoto seriálu jsou odkazy různých televizních pořadů a i si dělá srandu sám ze sebe. Tina Fey, hlavní tahoun seriálu, která hraje workoličku bojující se svou netaktností, předsudky a biologickými hodinami. V závěsu je šarmantní Alec Baldwin, který není o moc pozadu a rozhodně tu funguje skvělá chemie mezi oběma postavami. Další velmi výraznou postavou je Tracy Morgan hrající Tracyho Morgana. V seriálu jsou další skvělé groteskní postavy, které bojují se svými nedokonalostmi a problémy. Nemůže se rovnat TBBT, ale rozhodně neztrácí dech ani po čtvrté sérii jako Himym.

• 14.4.2014  18:50

Pro tuto komedii se hodí přívlastek brilantní! Mix anglického humoru a Colina Firtha prostě pro mě vždy funguje. Velmi se mi také líbil výkon Kristin Scott Thomas, opravdu jsem jí chvíli nenáviděla. Rozhodně patří tento film k mím oblíbeným a připoměl mi film Ideální manžel podle předlohy Oskara Wilde. Prostě skvělý britský humor, lehkost a sebekritika jsou skvělými ingrediencemi tohoto filmu!

• 6.4.2014  22:24
    Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam) (2004)

Všimla jsem si, že tato hra dostává nižší hodnocení, ale pro mě je jedna z těch nejlepších her z cimrmanovského ansámblu. Preferuju doktora Žábu v podání Svěráka než Smoljaka. Svěrák umí mnohem lépe zobrazit ty samolibé týpky. Smoljakovi zase více sednou postavy jako tVeverka z Bitýšky v Blaníku nebo postava Varlete v Dobytí severního pólu. No z Afriky rozhodně nezapomenu jmelí, černochy albíny, J.V. Sládka nebo Petra Bruknera v podání bratra otce blbce. Si by to byl popis na dvě stránky, kdybych chtěla vypsat všechny cool věci v této hře.

• 6.4.2014  22:10

Tak jednička se rozhodně povedla. Pozdějši parodie na hitovky už nebyly tak dobré. Jak už to v Hollywoodu bývá, příde něco nového nebo něco, co tu dlouho nebylo, a k tomu je to hitovka, pak tu vznikne tisíce odvarů. V 80. letech a začátkem 90. tu byly opravdu povedené parodie od tvůrců jako jsou Zucker, Abrahams a Zucker. Rozhodně jsem si parodie jako je Připoutejte se prosím a Bláznivou střelu opravdu užívala. Později parodie trochu upadaly. Scary movie rozhodně přispělo to žebříčku těch lepších, i když pozdější verze už jsou o něco horší. V některých případech bych použila WTF, jako je Děsnej biják. Jak se říká, v nejlepším se má skončit.

• 26.3.2014  13:19

Rozhodně úžasný film. Má skvělý tempo, dobrý scénář a úžasné herecké obsazení, které si to naprosto užívá. Je to jeden z těch filmů, které můžete vydět mnohokrát, a rozhodně se budete vždy dobře bavit. Film je vybaven anglickým humorem, spoustou situačníních scén a suchými hláškami. Scénáristům během filmu nedošel dech, a člověk se bavil až dokonce. V tomto filmu si zahrálo spoustu známých tváří, ať už ve velkých rolí, nebo těch menších. Nejlepší z herců pro mě asi byla Michelle Pfeiffer, svojí postavu si prostě užívala. Romantická jiskřička mezi hlavní dvojící také zajiskřila. I výkon Ruperta Everetta stojí za zmíňku. Škoda, že jeho postava neměla tolik protoru.

• 26.3.2014  13:05
    Návrh (2009)

Tomuto filmu jsem dala čtyři hvězdičky. Za prvé mám ráda Sandru Bullock a za druhé sem se moc dobře bavila. Sem ráda, že žádné zvíře ve filmu nepřišlo k ujmě, jak vždy vysvětlují na konci. O toho psíka jsem si vážn dělala starosti. Film je sice předvídatelný, ale neurazí. Romantické komedie jsou většinou točeny přes kopírák a mají nízké hodnocení, o to těžší je udělat nějakou zábavnou, u které se nebudete nudit. Myslím si, že se to v tomto případě povedlo. Jen nechápu proč je to označeno i jako drama.

• 23.3.2014  13:20
    Democracy Now! (TV pořad) (2001)

Jedná se o neziskový informační program obsahující zprávy, reportáže, rozhovory nebo analýzy. Tento program garantuje větší objektivitu než jiná korporační média. Democracy now! není financované pomocí reklam, firem nebo vládních příspěvků, a díky tomu si udržuje svoji nezávislost. Můžeme tak získat objektivněší obraz dění ve světě. Jedna z klíčových novinářů a zakladatelů je Amy Goodman, která je nazývaná jako novinářka, co dává hlas obyčejným lidem. Toto zpravodajství právě poskytuje našemu publiku přístup k perspektivám, které jsou zřídkakdy vysílány korporátními médii. Democracy now! Je hostitelem mnoha nezávyslých a mezinárodních novinářů, i lidí, kteří jsou přímo ovlivněni americkou zahraniční politikou. Tento pořad mám velice ráda a hlavně sleduji rozhovory, jak s osobnosti jako je Michael Moore nebo Danny Glover, či méně známými umělci, aktivisty nebo nezávislými analytiky. Je to jeden z mála pořádů, kde získáte opravdu politicky ničím neovlivněné zprávy.

• 22.3.2014  19:09
    Švestka (divadelní záznam) (2001)

Hry Járy Cimrmana se staly u nás kultovní záležitostí. Pro mě jsou hry Švestka, Afrika a České nebe nejoblíbenější. Může Autoři se zaměřili na téma stáří a na švestku. Rozhodně nezklamali a zase vytvořili rozverné dílko plné humoru. Přednáška o stáří se mi osobně líbila více od Svěráka. Myslím si, že si tu přednášku více užil a v podstatě mu i skvěle sedla. Také písnička o železnici je prostě nepřekonatelná. Asi bych se musela rozepsat na více stránek, kdybych chtěla popsat svšechny výborné skeče, hlášky nebo scénky. Taky musím ocenit výkon Petra Bruknera. Jeho role ženských postav byli výborné. Tato hra rozhodně udržuje úroveň, pro mě osobně je jedním z vrcholů her o Járu Cimrmanovi.

• 22.3.2014  09:20
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Pro mě jeden z nejlepších seriálu, kterýmu není opravdu nic svaté. Autoři si na mušku vždy berou aktuální ožehavá témata a vyženou je do absurdity. Oprávněně patří South park ke kultu. Během vysílání prvních sérií sem odevšad slyšela: They killed Kenny! ...You bastards! Rozhodně se na South park mohu dívat znova a znova. Nejlepší je asi Erik Cartman, který je tak zákeřný, vychytralý a vše mu prostě projde. Prostě ho musíte milovat. Je fakt, že seriál se snaží překračovat hranici vkusu, morálky a nechutnosti. Někdy i já měla dost, přesto se vždy těším na nové a nové díly.

• 21.3.2014  21:35
    Lemra líná (2006)

Film, který pro mě neměl hlavu ani patu. Jedná se o romantickou komedii, ale moc jsem se nezasmála a také nic romantického sem na tomto tématu nenašla. Hrdinka je placená rodiči Trippa, aby s ním chodila a pak se s ním rozešla. Tak by se daný týpek osamostatnil a přestal bydlet u rodičů? Vážně? Tak trochu danou logiku nechápu. A když její plán začne selhávat, tak se s hrdinou vyspí, což neunikne jeho rodičům. Teď hrdinka vypadá jako lepší prostituka. Někteří píšou, že tato komedie neurazí ani nepřekvapí. Mě tento film překvapil svou naprostou nelogikou! Vím, že je těžké udělat dobrou romantickou komedii a já sem v bodování dost mírná, ale toto je moc.

• 21.3.2014  19:47

Tenhle typ filmu si hraje na komedii i drama, ale bohužel v tomto případě nedošlo k symbióze těchto žánru. Není jednoduché udělat dobrou komedii s prvky dramatu, aniž by to nebylo do očí bijící. Jsou filmy, kde toto spojení funguje na výbornou jako například byl film Muž na měsíci. Samo o sobě jako komedie to nebylo moc vtipné. Bohužel poslední dobou se točí komedie na téma svadba, mejdlo, kokain a sex. Čím větší extrém, tím by to mělo být vtipnější? Situace by se dala srovnat s American pie, kdy se po jeho úspěchu s podobnými filmy rotrhl pytel. A to samé se stalo po filmu pařba ve Vegas. Pak se tu oběvilo mnoho pobodných filmů, včetně i verzích pro ženy jako je Bachelorette (Holky na tahu) nebo Bridesmaids. V případě Bridesmaids jsem se i pobavila. Našla jsem v tomto filmu pár silných momentů a líbila se mi Lizzi Caplan a její dramatičtější scény. Ale opravdu mě facsinuje, jak člověk si může vydělat na docela slušný životní styl, když jen paří,se láduje kokainem a kašle na práci.

• 22.4.2013  20:53

Nejsem fanda zombie filmů, takže sem se trochu tomuto filmu vyhýbala, i když je Simon Pegg mím oblíbenccem. Nakonec jsem ho skoukla, protože mám ráda britsky černý humor a Simona Pegga. Srovnala bych tento flm s Hot Fuzz, nebo spíš naopak. Pokud jste se bavili u Hot Fuzz, budete se jistě bavit u Soumraku mrtvých. Je to skvělá kombinace černého humoru a herců ze Spaced a Black books. Opravdu miluju, kdyz si herci vychutnavaji svoje role. Přeji dobrou zábavu!

• 11.3.2013  16:04
    Na doživotí (TV seriál) (2007)

Měla sem ráda tento serial. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, když nemá více sezón. Asi je velké plus, že mi tento seriál nezkazí nějaká překombinovaná dalši série, ktera by mi zničila dojem z tak dobrého seriálu. Na druhou stranu ho budu postrádat. Zdá se mi, že poslední dobou fakt kvalitní a originální seriáli mají jen jednu dvě řady a něco jako Bones mnohem více. Na doživotí asi táhne hlavně postava v podání Damiana Lewise. Prostě je sympaťák. Je škoda, že je to většinou on, kdo vše ví a vše vyřeší, jak je to u Mentalisty.

• 11.3.2013  15:41
    Longmire (TV seriál) (2012)

Zatím sem viděla jen pár prvních dílů, ale dala jsem plné hodnocení.Jen doufám, že to hodnoceni nebudu muset měnit. Má to skvělou atmosféru, postavy jsou zajímavé a líbí se mi způsob, jak sou pripady řešeny-stará dobrá detektivní práce. Atmosféra není tak vidlákovsky šedá jako u Jastified. Nedá vám to pocit zapadleho nudneho městečka, spiš to ukazuje krásy přírody, prostě misto, kam byste si zajeli zakempovat, nebýt těch mrtvol a medvědů. Není to ani ve stylu macho man jako u Justified [ale ani si u toho na to moc nestěžuji], hlavní postava je sice tvrdak, ale vice lidštějsi a realistějši. Mám raáda Justified, ale více mi sedí tento seriál.

• 21.2.2013  20:58

Dlouho mi trvalo, než sem se rozhoupala napsat nějaký komentař k tomuto filmu. Nečetla sem sice knihu, tak netrpim typickými předsudky, že kniha je lepši (kdy není?). Ale viděla jsem švédskou verzi, takže sem samozřejme přistupovala k tomuto filmu podle toho. Tak za prve s traileru mi nebyla moc sympaticka hlavni hrdinka, za prvé mi Noomi Rapace připadá nepřekonatelná. Prostě jak vzhledově, tak i po strance hereckého výkonu, mi přišla jako ta pravá pro tuto roli. Rooney Mara mi prišla jako nějaké kuřátko, a to i přes velkou snahu maskérů. Naštěstí mě Mara jakžtakž presvědčila, že taky dokáže být Lisbeth. Sice trochu jiná Lisbeth, ale přesto stále Lisbeth. Je zajímavé, že máte film s nějkou ustřední dvojicí, a jeden je vždy větší tahoun. V americke verzi je výraznější Craig, v té švédské je to Rapace. V americké verzi to bylo více o Mikaelovi než o Lisbeth [scéna, kdy Mikael přinese kafe a snídani je naprosto americky ,,cool,, asi se neubranili tomu, ze chtěli Craiga fakt ukazat, ].Výkon Craiga mě vážně mile překvapil. Přišel mi jako uvěřitelný Mikaela Blomkvista.

• 25.11.2012  20:09

No zhrozila jsem se, když mi došlo, že se jedná o americkou verzi Christmas carol, ale naštěstí to nebylo tak hrozný. Lístek do kina bych si na tento film rozhodně nekupovala. Trochu je tento film přitažený za vlasy, ale když sem jela z UK autobusem, byla sem vděčná za trochu zábavy. Občas měl tento film dobré momenty.

• 25.11.2012  20:03

Asi bych to popsala jako American pie, ale neni to o nadrzenejch stredoskolacich, ale muzu s krizi stredniho veku. Tenhle film sem videla jen nahodou a uz nikdy videt nechci!

• 12.6.2009  14:23
    Nahá jsi krásná (TV pořad) (2009)

Možná mě ostatní zfaulujou, ale mě se ten pořad docelka líbí. Je fakt, že mi stačilo vidět dva tři díly, protože je to furt dokola, ale bylo vidět, že ten pořad těm slečnám pomáhá (pokuď ste si nevšimli většina těch slečen byly fakt hubený a hezký holky). Neříkám, že jim ten pořad změnil život o 180°, ale může být dobrým impulzem pro ty ženy, jak se začít dívat na sebe jinak. A narozdíl od novy je necpou hned pod kudlu (plastický chirurg). Nebudu to odsuzovat jen proto, že to vysílá komerční televize, ne vše co je komerční je špatné. P.S. Fascinuje mě, jak někteří to hážou do odpadu a očividně to ani neviděli. Dělat rychlí soudy je fakt snadný, hlavně že ste cool s čt2 :-) P.S.2 Taky mi přijde uchylný, že furt na ně hrabe, ale těm holkám to nevadí, tak co?

• 7.6.2009  15:53
    S Club 7 v Hollywoodu (TV seriál) (2001)

Tak sem se rozmýšlela mezi odpadem a hvězdičkou. Nakonec sem dala hvězdičku, sou i horší věci :-) A když sem byla mladší tak sem pár dílu viděla a přežila jsem. Je to tuctový klišé bez špetky nápadu a plné trapnosti, ale fakt nic lepšího v televizi v tý době nebylo a já byla mladá! Každý má nějakou minulost :-)

• 6.6.2009  18:45
    Dogma (1999)

Film o andělech, Ježíši a Bohu? V tomto filmu zjistíte, že to takhle v bibli nebylo. Námět tohoto filmu je neotřelý a originální. Největší zbraní tohoto filmu jsou velmi vtipné dialogy, přesto ve filmu se objevuje příliš mnoho postav a dvojice Matt Damon a Ben Affleck zastiňují hlavní hrdinku. V první polovině se snaží Smith vysvětlit pravidla, aby mohla fungovat druhá polovina. Přesto považuji film za zdařilé dílko plné vtipných dialogů a bizardních situací. Film je takovou road movie za spásou, záchranou světa, plný černošského sarkasmu a satiry o náboženství.

<< předchozí 1 2