Philcze

Skype: phil.cze

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 22.11.2017  12:31
    Aknyeo (2017)

Střípky nejlepší akce desetiletí obalené v tom nejhorším melodramatu. Pro začátek by stačilo, kdyby ústřední příběh aspoň částečně dával smysl. Pak bychom byli někde jinde. 60%

• 4.11.2017  01:56
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

1. sezóna - 100%

• 5.10.2017  22:49

Human after all.

• 3.9.2017  20:32

Velkolepá hra s ničím. Prvotřídní paranoia.

• 25.8.2017  17:21
    Death Note (2017)

Bizarní teenage noir plný nepasujících neonů, přehrávání, podivných osmdesátkových hudebních vsuvek a vystřižených scén z Nezvratného osudu, který je jaksi omylem adaptací výborného anime. Wingardova podivná vize, v níž na dvě skvělá kreativní řešení (Dafoe, Stanfield) připadá deset špatných nebo přinejmenším nepochopitelných. S nastupujícím závěrem téměř sebeparodie. Nebo definitivní tečka za vítězstvím stylizace nad materiálem. Pokud nejste fanaticky zbláznění do anime, možná tenhle vrak taky budete rozkrývat s úsměvem. 60%

• 27.7.2017  16:18
    Raw (2016)

Moc mě poslední dobou nebaví trend natočit film o dívčím dospívání, který čirou demenci a nesnesitelnost postav schovává za nálepku puberty. Raw ale solidně balancuje na tenké hranici mezi demencí a zábavným šílenstvím, přičemž občas přepadne na horší stranu (skákání do silnice) a občas na lepší (prst). Něco mi říká, že bych ten film měl nenávidět, protože je přesně tím příkladem zaprděného, rádoby šokujícího festival flicku, z něhož můžou omdlívat leda v Cannes, ale tentokrát mi to nějak nejde. Díky odpoutání od reality dost nepředvídatelný zážitek, který slušně dozrává. Jakoukoliv sociálně zainteresovanou interpretaci ale naprosto odmítám.

• 2.7.2017  22:27
    Dobrý časy (2017)

Od prvního extrémního close-upu chytilo a nepustilo. Neskutečná tísnivá přehlídka kriminálních absurdit. Velmi intenzivní nápor na smysly, který k nezapomenutelnosti táhne vynikající Pattinson, psychotropní soundtrack a téměř odpudivý vizuál. Skoro všechno, jen ne "good time". 90%

• 26.6.2017  14:51
    Crashing (TV seriál) (2016)

Z katalogu „komedie o lidech, kteří neexistují, protože by v reálném světě nepřežili ani den a skončili v blázinci" jedna z těch lepších věcí.

• 3.3.2017  01:04

The Last of X. Jestli dvě a půl hodiny nestačí na prokreslení vztahu otec-dcera, zvlášť pokud v něm figuruje jedna z nejikoničtějších postav komiksového filmu, něco je nehorázně špatně.

• 13.2.2017  00:34

Není to thriller, a už vůbec ne horor. Bohužel se ale nedá efektivně popsat, co to vlastně je, aniž by se vyzradil celý smysl. Pokud přežijete audiovizuál sotva hodný mumblecoru, tak není moc co vytknout. Skvěle napsaný, ještě líp zahraný. 80%

• 9.2.2017  00:05

Asi nejméně příjemný film, co jsem za poslední rok viděl. Na první pohled velmi solidní true-crime, který odpovídá nepokrytě děsivou historku jednoho zločinu. Podivnější je ale přístup, jakým tvůrci zacházejí se samotným Slendermanem. Slenderman není mýtus, městská legenda jako Lochneska, Bunny Man nebo Yetti. Je to fascinující meme, který na sebe nabalil stovky tisíc izolovaných dětí internetu (let's face it - většinou dcery Tumblru s láskou ke špatným fanfikcím), což sice dokument v jedné části rozebírá, ale nedostatečně zdůrazňuje, že Slenderman je jen to - původem hříčka ve Photoshopu, která se absurdní rychlostí rozšířila do všech koutů internetu. Dokument ale místy navádí k zacházení se Slendermanem jako skutečné městské legendě, čímž z pachatelů dělá oběti. Ukazování prstem na nekonkrétní problémy ("the internet being internet", vztah školství a technologie) je snadné, rozebírání skutečných výsledků případu (duševní choroby, podcenění výchovy) naopak zůstává podivně v pozadí. 70% P. S. Pousmání k dobru za Krysaře.

• 1.2.2017  12:58

"Welcome to the family, son." 80%

• 4.1.2017  18:55

Thriller na odpolední žehlení. Nešokuje a nepřekvapí nikoho, zato se vám z neustálého plácání začne červenat čelo. Čest si drží výborná Emily Blunt.

• 15.12.2016  01:04

Hele, proč to nepřiznat - there's some stuff. Úvodní expoziční půlhodinka je relativní fail, kdy Felicity Jones řekne asi tři věty. Tradičně nadrozměrná finální bitva se táhne, ale všechno kompenzuje super obsazení, výborná atmosféra a drtivej závěr. Ale co je pro mě osobně nejdůležitější - asi v půlce jsem si uvědomil, že mě pro jednou vážně zajímaj nový postavy v SW (na rozdíl od tý přehlídky plochosti v TFA), a začalo trochu mrzet, že se vlastně nikdy nedočkám pokračování, což je něco, co jsem absolutně neočekával. Možná je to z velký části obsazením (Daisy a Boyega vs Mikkelsen, Mendelsohn, Felicity a Ahmed - to neni úplně fér souboj), ale tentokrát jsem byl vážně napjatej z toho, co se těm postavám stane. A to je v kontextu velký předvídatelnosti daný universem vlastně dost velkej úspěch. 90%

• 14.11.2016  21:20
    Atlanta (TV seriál) (2016)

1. sezóna - 90%

• 21.7.2016  22:29
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

1. sezóna - 100%, 2. sezóna - 80%

• 26.3.2016  02:26

Regulérní průser. Dementní chování postav, jejich vývoj stavěný na rádoby cool slow-mo flashbacích, překvapivě málo uspokojivý akce (v podstatě se mi líbilo jenom Batmanovo sólo v rozpadlym baráku) a trpí to přesně tim, čeho se všichni obávali. Ta nutnost postavit za dvě a půl hodiny celý universum tomu neuvěřitelně podsekává nohy. Škoda, Affleck mě hodně bavil, nebudu se zlobit za sólovku. 50%

• 24.3.2016  23:29
    Daredevil (TV seriál) (2015)

S01 - 90%, S02 - 100%

• 27.2.2016  19:46
    Love (TV seriál) (2016)

Dva nesnesitelní idioti hledaj lásku. Nejvyšší průměr diváckýho křenění na jednu epizodu. Až s velkým odstupem mi došlo, že jsem vlastně těma zubama skřípal rád a na dalších deset epizod s Gusem a Mickey bych nemusel nutně čekat dvanáct měsíců. 80%, 2017 --> 2. sezóna - 90%

• 9.2.2016  23:03
    The Fall (TV seriál) (2013)

1. série - 90%, 2. série - 90%

• 11.1.2016  01:31
    Scream (TV seriál) (2015)

1. sezóna - 70%, 2. sezóna - 50%

• 12.11.2015  20:27
    Master of None (TV seriál) (2015)

1. sezóna - 90%, 2. sezóna - 80%

• 17.10.2015  14:01
    Sinister 2 (2015)

Trochu promarněná záležitost. Základní problém spočívá v tom, že (na rozdíl třeba od Wanova Insidious) pokračování Sinister nijak neexpanduje ustanovenou mytologii a Derrickson nechává postavy procházet znovu tím samým dějový obloukem. So and So je sice přeživší z jedničky, ale je to víceméně jedno, protože nijak nevyužije znalosti o ústřední kletbě. Foy navíc není Derrickson, takže každé domácí video má i přes stále vynalézavé způsoby smrtí dvakrát menší intenzitu. Palec nahoru za nečekaně funkční lekačky a další porci zvukového chaosu od tomandandy. 60%

• 17.9.2015  20:24

"You know, Thomas, we really are The Last of Us." 70%

• 8.9.2015  17:14
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

1. sezóna - 90%

• 9.8.2015  13:31
    Šibenice (2015)

Vynikající námět zabitej naprosto fádním provedením. Nevim, kdo si myslel, že je dobrej nápad dát kameru do ruky prototypu americkýho středoškolskýho blbečka, kvůli němuž je úvodních třicet minut ještě méně snesitelných, než bývá u found-footage filmů zvykem. Situace se moc nelepší ani po příchodu do školy, kde se Cluff s Lofingem vehementně snaží vybudovat atmosféru, ale skrz dost nešokující lekačky se to moc nedaří. Je to škoda, zvlášť když poslední čtvrthodina není vůbec marná a z celkového vyústění příběhu minimálně zamrazí. 40%

• 18.6.2015  19:42

Mnohem lepší, než se podle traileru může zdát. Netřeba dodávat, že to v jádru skutečně není nic víc než klasická teen vyvražďovačka, což znamená, že kdo má k tomuhle subžánru automatický odpor, tak nepochodí ani zde. Svůj koncept to ale využívá důmyslně a hlavně v rámci možností realisticky. Od třetiny prakticky bez hluchých míst, navíc s vysokým faktorem zábavnosti, jakmile postavy začnou házet první špínu. 70%

• 10.6.2015  22:15

Od filmu, který se prezentuje plakátem s Chrisem Prattem na motorce mezi flotilou "hodných" raptorů, jsem rozhodně nečekal tak sebevědomé režijní vedení a úspornost. V uspěchaném závěru trochu klopýtající, ale jinak neskonale zábavný blockbuster, který na jedničku splňuje formuli rodinného blockbusteru a přitom se nebojí riskovat. Přiznejte se, kdo z vás si myslel, že linka s ochočením raptorů skončí jako velikánská katastrofa, připomínající svou mimózností leda tak Wahlbergovu legendární rozmluvu s kytkou v Happening? Nehlaste se všichni. Jenže ten film to ustál, a dokonce dost suverénně. Nakolik v tom má roli nevyčerpatelné charisma Chrise Pratta, zatím zůstává záhadou. 80% P.S. Menší osobní mínus za de facto nevyužitého Jakea Johnsona.

• 30.4.2015  13:16

Druzí Avengers jsou jako průměrná pizza. Můžete si velmi hlasitě stěžovat, že vám jí pizzař moc připálil na krajích, že salám pamatuje lepší časy a že je oproti té, co jste na stejném místě měli před třemi lety, hrozivě přeplácaná. Ale je to furt pizza. Sníte jí. A bude vám chutnat. 70%

• 17.4.2015  19:50
    Muž hledá ženu (TV seriál) (2015)

1. sezóna - 85%

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15