Oppenheimer (2023)

Velice dobrý film mistra Nolana - jednoho z nej. režisérů současnosti, chlápka který už nemusí nikomu nic dokazovat a tak si prostě natočí defacto politické drama. Jelikož by bylo hloupé promítat v 70mm v IMAX jen slovní přestřelky např. mezi kongresmany, natěsná celý příběh na vynálezce atomové bomby Roberta Oppenheimera. Mistrné, ač kontext celého procesu vůči R.O. je pro děj i z hlediska historie spíše marginální je to podívaná jako prase! Tohle je filmařina jak má být - BOMBA (v IMAX), pro domácí použití to bude trochu náročnější na usledování i s ohledem na dlouhoi stopáž, proto jen 4x*

Interstellar (2014)

I s odstupem času to má pořád koule, tohle je nejlepší Sci-Fi v jeho novodobé éře!

Mank (2020)

Hodně nedivácký, avšak z určitého pohledu pochopitelný film o kterém DF snil dlouho. O to více mě šokovalo provedení, které zkrátka za nic nestojí (filmu rozhodně nevyčítám statiku), spíše nikam nevedoucí dialogy - konstruktivní asi tak, jako když půjdete na městskou policii podat vysvětlení o špatném parkování - ztráta času, hromada keců a předem evidentní výsledek :) *vizualně působí na TV film velmi dobře *mnoho odkazů, pro znalce tematiky

Zabiják (2023)

Na poměry NETFLIX poměrně slušná, žánrová záležitost, ALE za kormidle seděl David Fincher a člověk zkrátka čeká trochu víc. Úvodní poměrně komorní půl hodina a budování potemnělé atmosféry osamoceného zabíjáka je skvělá, ovšem od doby co se tenhle sniper ukáže jako totální ťulpas se film mění v trochu neurvalé béčko. M. Fassbender si jde vyřizovat účty za zmlácení jeho paní a s.re co může, o nezametání důkazů v podobě rozšlapání telefonu ani nemluvím...Ve výsledku tedy trochu zbytečný film, prodlužující čekání na něco opravdu pořádného z dílny DF!

Tlapková patrola ve velkofilmu (2023)

Než jsem na poslední filmové Tlapky vyrazil, věděl jsem toho o téhle povedené partičce pramálo - raději jsem si tedy s sebou vzal svoji malou dceru, která se v seriálu víc než orientuje a ze všeho nejvíce miluje jakousi Skye. Jaká byla moje úleva, když jsem zjistil, že TLAPKOVÁ PATROLA VE VELKOFILMU je sólovka právě této roztomilé fenečky. SPOILER Film formou krátkého prequelu shrne pohnutou historii posledního štěňátka z vrhu a její přidání se k Tlapkám. V průběhu filmu tak sledujeme cestu hlavní hrdinky za plnou emancipací, které docílí záchranou světa poté co svými růžovými tlapičkami zničí několik meteoritů. Jakési křoví v rámci celého děje poté tvoří ostatní členové této ultimátní obdoby psích Avengers, především hláškující tlusťoch, buldozerák zkrátka ten buldok nebo jeden z hlavních záporáků, který se promění v obra a ničí město. *za spokojenou dceru, *za povedenou animaci, *za snesitelnou délku a psí Kim Kardashian!

Bohemian Rhapsody (2018)

Jedna z filmových událostí roku - MustWatchMovie o kterém se baví úplně všichni a člověk si jen říká co na tom všichni mají a pak se odhodlá jít do kina a pochopí i když mu Queen nic neříká. Rami Malek v titulní roli je skvělý- film dokonale graduje a závěrečné vyvrcholení na stadionu ve Wembley nahání husí kůži. Doporučuji shlédnout v Dolby Atmos..

Vetřelec: Covenant (2017)

Kdyby do slovníku hledali ilustraci k pojmu "stupidní film", byl by Covenant žhavým kandidátem. Film jasně ukazuje, proč jsou fanoušci sci-fi občas terčem posměchu - naprosto idiotská zápletka, chování postav, konec filmu....Ridley dokázal jen to, že skutečně umí natočit ještě něco horšího, než Prometheus - tímto filmem jen dokazuje, že už není bůhvíjakým režisérem - to pomíjím slabost scénáře, jelikož ten film je špatný jako celek (jak by podobný materiál dopadl v rukou někoho v současnosti skutečně kvalitního viz. JJ, Vileneuve, Cuaron?)...Jak si vůbec může dovolit kritizovat koncepci zrození Aliena prostřednictvím královny, když jeho vlastní vize je takto dementní prostě nechápu... 2 hvězdy za výkon M. Fassbendera, který je to jediné zajimavé na celém filmu.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

S filmy Mela Gibsona povětšinou nemám problém, ale čeho moc, toho příliš :-/. Tak předně pozitiva - střih filmu je geniální a po právu ověnčen Oscarem, přiblblého vesnického přiblbla zahrálo přiblblé přiblblo Andrew Garfield naprosto skvěle. Nicméně film je opravdu dlouhý v první půlce ještě stravitelný nicméně v druhé půlce se začne naplno projevovat maestro Gibson s všemožným vnucováním pánbíčkářství a propagandistickým poselstvím, což je pro opravdu silné povahy. SPOILER: Finální scéna s odkopnutím a odpinknutím granátu - řeknete si "to je chlap", nicméně wtf???:D

Pařba o Vánocích (2016)

Velmi zajimavý námět a obsazeni, ale výsledek je naprosto nevtipný patlanec. Hvězda za kokainové dělo :)

Kruhy (2017)

Jednoznačně nejhorší díl "série"....SPOILER: Konec je asi ta nejhorší možná varianta, která diváka napadne po půlce filmu x/ finální velkolepá rekapitulace filmu alá SAW + Samara chtěla celou dobu jen poškádlit svého pana otce + stačí zabít fotra a spálit Samařinu kostru = vznik nové Samary a parádní promo názvu dalšího dílu...