Pán prstenů: Prsteny moci - Oko (2022) (epizoda)

Všechny předchozí díly byly naprosto epic, ale tady to tvůrci absolutně dojebali. Minimálně by bylo dobré, kdyby si zjistili něco o sopkách. Popel a plyny, které se ze sopky valí, jsou silně toxické a člověka v podstatě upečou a otráví zaživa. Tady si v tom všichni chodí, jako by se nechumelilo a jede se dál. Zároveň zatímco předchozí díl byl gradací veškerého dosavadního děje, tady se vlastně za celý díl nestane nic. Doufám, že finále bude výrazně lepší.

Jako kůl v plotě (2021)

Parádní gay romantická komedie, která sice nemá nijak inovativní ani objevnou premisu, ale stejně skvěle funguje. Ústřední dvojka je sympatická a bezvadně k sobě pasuje, vedlejší postavy jsou do jedné super a konečně se jednou řeší láska dvou vyoutovaných chlapů a ne jen jejich coming out. Tohle mi na Vánoce udělalo radost :)

Šťastné a veselé (2020)

Přijde mi, že označit tohle jako komedii musel být omyl. Ve skutečnosti jde o 100 minut koncentrované deprese, bezmoci a zmaru. Harper je vypatlaná píča, Abby chudák, co si zaslouží víc, chemie mezi nimi absolutně nefunguje a navíc všechny rádoby humorné situace jsou jeden nekonečný cringe. Nikdy víc!

55 schodů (2017)

Helena Bonham Carter by si za tuhle roli zasloužila Oscara a Hilary Swank taky exceluje. Silné, dojemné, lidské a naprosto fantasticky zahrané.

Otřes: Zemětřesení pod Everestem (2022) (seriál)

První díl byl skvělý, ale pak začala jít kvalita dolů. Rozhodně si to zasloužilo kratší stopáž. Navíc fakt se nešlo ztotožnit s partou Izraelců, která rabovala a s chlapem od rodiny, co se sám označoval za gangstera a kterýmu bylo fuk, jestli zemětřesení přežily jeho děti.

Harry a Meghan (2022) (seriál)

Místní hejty a nízké hodnocení chápu tak, že většina hodnotících hltá bulvár a věří všemu, co se v něm píše. Každopádně asi nejzajímavější pro mě bylo, když jsem si uvědomil, že celá královská rodina se vlastně v ničem neliší od Kardashianovic klanu, jde jim jen o slávu a moc, stejným způsobem k tomu využívají média a neštítí se ničeho. Je dobře, že někdo má konečně koule ukázat na to, jak jsou zkažení. Skvělý dokument. Top komentář: zorrra (Pro monika.lavri: Ááá, potrefená husička se ozvala. Jdi si otevřít Blesk, dezolátko :))

Smiley (2022) (seriál)

Letošní rok je na LGBT seriály neskutečně silný. Nečekal jsem, že se něco vyrovná Srdcerváčům… Ale podařilo se! Konečně ta pravá sváteční romantika, na kterou jsme všechna léta čekali <3

Bros (2022)

Po první půlhodině jsem ten film chtěl hrozně moc nesnášet kvůli všem těm vyobrazeným stereotypům. Jenže pak se to rozjelo a já byl totálně na měkko. Romantika fungovala, dialogy byly překvapivě uvěřitelné a Billy Eichner je navíc s každým rokem víc a víc k sežrání. Jen víc takových filmů :)

Akta X - Hnízdo (1993) (epizoda)

Když mi bylo osm, propadl jsem hororu. Nejvíc si z té doby pamatuju Freddieho Krugera, povídku Prám od Stephena Kinga a tuhle epizodu Akt X. Po téměř třiceti letech jsem si ji pustil znovu a je pořád stejně skvělá. Napětí, strach a hrůza v té nejčistší podobě. Luxus!