Siegmund

Siegmund

Stanislaw Siegmund

Německo
emeritní profesor a technický redaktor

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 27.4.2020  21:14
    Titanic (TV film) (2012)

Hluboké přehluboké zklamání. Film přinášel záplavu naprosto nedůležitých (a kdoví, zda pravdivých) informací. Na konci druhého dílu jsem čekal informace o pátrání po Titaniku, záběry vraku, vylovené předměty z vraku, návštěvu přeživší pasažérky Titaniku u jeho trosek… Místo toho jen změť všeho možného. Škoda přeškoda. Patrně se nikdy nedočkám seriózního dokumentu o Titaniku.

• 24.3.2020  17:46
    Eliška a její rod (TV seriál) (1966)

Už jenom kvůli skvělému hereckému výkonu Olgy Scheinpfugové se vyplatí se na tento seriál dívat. Jiří Sovák rozhodně nezůstává pozadu.

• 23.3.2020  09:24
    Zrádci - Den pravdy (E05) (epizoda) (2020)

Zatím nejhorší ze všech odvysílaných dílů. Největší zásluhu na to má tentokrát kromě příšerné kamery i nesnesitelná „hudba“, pokud se ty otřesné kvílivé zvuky dají jako hudba vůbec označit.

• 11.3.2020  08:03

Bohužel i přes docela hvězdné obsazení na mě film působil spíše rozpačitě. Herci neměli v podstatě co hrát. Děj se zbytečně vleče. Zcela jistě bylo šlápnutím vedle, dát panu Adamírovi zápornou roli. Překvapila mě účast Michala Hofbauera. Tři hvězdičky jen z úcty k hercům.

• 2.3.2020  08:54

Kamera se v tomto díle se předvedla – děs a běs!

• 24.2.2020  09:22
    Zrádci - Vstup do prázdnoty (E01) (epizoda) (2020)

Po víceméně nuceném zhlédnutí prvního dílu, nemám jiné slovo pro hodnocení, než odpad!. Nesmírně mi vadila kamera. Děj mi přišel moc roztříštěný a postavy nevýrazné. Po deseti minutách jsem to chtěl vypnout, ale byl jsem neustále utěšován, že se to (rozuměj děj) určitě rozvine. Jsem zvědav, jak budu tento podivný seriál hodnotit, pokud se vydržím podívat na všech šest dílů.

• 22.2.2020  20:06
    Peče celá země (TV pořad) (2020)

Čekal jsem solidní pořad plný upotřebitelných receptů a ne přehlídku plýtvání materiálem a divákovými nervy a časem. Škoda, že Václav Kopta stále ještě nehraje v nějakém opravdu dobrém filmu nebo nemoderuje nějaký rozumný pořad. Kde jsou ty doby, co perfektně zahrál studenta Převrátila!?

• 19.2.2020  10:42

Pěkný a milý dokument, i když od samého začátku bylo zřejmé, že se tým s žádnou lochneskou nesetká.V pěkně připravením komentáři mě však do uší téměř píchla věta: Jeho zařízení, pracující zcela automaticky ve dne i v noci, se sestává z vodotěsné kamery, sonaru s stroboskopického světla, odvozeného z elektronického blesku. Sloveso sestávat totiž není zvratné.

• 19.2.2020  10:22

Zajímavý námět, zajímavý film. Celkem příjemný dojem mi zkazil závěr filmu. Nepochopitelné jednání policie, kvůli kterému došlo ke zcela zbytečným úmrtím. Vrcholem byla ovšem vyžadovaná zpověď zraněného studenta místo lékařské pomoci. Podle mě – škoda toho konce.

• 15.2.2020  21:56
    Popelka (2015)

Nechť tato verze Popelky nejvíc odpovídá předloze. Nemůžu si však pomoct, ale při jejím sledování jsem musel tuto verzi srovnávat s tou českou od pana Vorlíčka. No a podle mě jí Branaghova Popelka nesahá ani po kotníky. Veškeré filmové triky a počítačová grafika nemá šanci proti kráse Libuše Šafránkové a něžnému humoru, s kterým se setkáváme ve Třech oříšcích pro Popelku. Skoro se mi chce napsat, že síla je v jednoduchosti a prostotě.

• 10.2.2020  08:28

Nemůžu si pomoct, ale film byl pro mě obrovským zklamáním. Bohužel jsem se ani jednou nepousmál a jen jsem trnul, kam až absurdita tvůrců může zajít. Proto mě udivuje celkem vysoké hodnocení filmu.

• 10.2.2020  08:24
    Veterán (TV film) (2020)

Tak nevím,jestli to je plus nebo minus filmu, že jsem od prvních minut spolehlivě odhadl celý jeho děj. Film mě silně nebavil. Nejvíc mně vadilo, že se prakticky nic nedotáhlo do konce; film má de facto otevřený konec, což mu je (podle mě) na škodu. Asi se moc nespletu, když napíšu, že film se dá vystihnout větou, že buran a násilník zůstane buranem a násilníkem.

• 5.2.2020  10:16

Pro mě byl tento film obrovským zklamáním. Očekával jsem dokument plný faktických údajů, záběrů na zajímavá místa spojená se životem Boženy Němcové. Místo toho jen z kontextu vytržené citace a úvahy. Myslím, že si Božena Němcová zasloužila hodnotnější zpracování filmu.

• 14.1.2020  16:35

Na tento film jsem se díval zcela náhodou. Nic zvláštního jsem od něj neočekával; spíš naopak – domníval jsem se, že půjde o nějakou další USA přiblblou slátaninu. Byl jsem však mile překvapen. A i když je na mnoha místech děj přitažen za vlasy, je film dívatelný. Ani mi nevadilo, že průběh děje je zcela očekávatelný. Jasně z děje vyplynulo, že pro zdárnou výchovu dětí je potřeba řádná motivace.

• 15.12.2019  21:53

Herecké mistrovství Ondřeje Vetchého ovládlo celý skvělý film. Vynikající kamera, napínavý a zajímavý děj. Moc pěkně zpracovaný příběh.

• 15.12.2019  08:31
    Napoleon (1960)

Na tento film jsem se hodně těšil. Byla však řada míst, kde mě hodně zklamal. Např. korunovace proběhla jen v podobě popisu. Dalším zklamáním byla prakticky celá druhá polovina filmu. Bitva se odehrávala v prosinci. Přesto bylo všude plno zeleně. Ovšem najednou uprostřed zeleně zamrzlý a zasněžený rybník. Čekal jsem od takového velkofilmu více dokonalosti.

• 12.12.2019  07:03
    Sebemilenec (TV film) (2013)

Perfektně do největších detailů propracovaný film. Skvělý herecký výkon Simony Stašové. Nevím proč, ale Jaromír Dulava mi v té roli nějak neseděl.

• 11.12.2019  15:48

Filmy s vojenskou tématikou mám docela rád. Ovšem tento povídkový film je mimořádně slabý. Jednotlivé příběhy jsou naivně prosté. Kamera ani herecké výkony za moc nestojí. Nebojím se říct, že sledování tohoto filmu je ztrátou 88 minut. Nezachrání to ani takové herečky jako Milada Ježková nebo Dita Kaplanová. Obě se totiž ve filmu prakticky jen mihnou. Dokonce nezazářil ani Václav Kopta, který byl tak skvělý ve filmu SNĚŽENKY A MACHŘI.

• 11.12.2019  06:57
    Roznese tě na kopytech (TV film) (2013)

Nesmírně plytký, dějově chudý, nápadů prostý film. Nezachránili ho ani jinak skvělí herci jako Jiří Dvořák a Nela Boudová. Sledování tohoto paskvilu je jen ztrátou drahocenného času.

• 4.12.2019  07:27
    Tchyně a uzený (TV film) (2011)

Nemůžu si pomoct, ale mně se tento televizní film velmi líbil. „Souboj“ Sandry Novákové s Libuší Švormovou byl vypilován do největších podrobností. Příjemně mě překvapil herecký výkon Martina Trnavského, kterého jsem viděl hrát poprvé. Mnozí zde kritizují, že příběh je neuvěřitelný, vykonstruovaný… Já si však myslím, že to byl právě umělecký záměr vše maximálně vypíchnout. Mám zato, že by si z tohoto filmu měli rodiče vzít ponaučení!

• 20.11.2019  05:51
    Miss Hanoi (2018)

Přesně, jak to ve svém komentáři píše „Tosim“. I mně se líbilo, že byl film zasazen do vietnamské komunity a že pokud hovořili Vietnamci mezi sebou, nebyli dabováni, ale jejich rozhovor byl provázen českými titulky. Já bych k tomu ještě dodal, že v zájmu objektivity měly být v místech, kde se mluví česky, titulky vietnamské.

• 4.11.2019  21:32
    O otci (2016)

Film se mi líbil. Jednak měl sympatickou délku, jednak měl svižný děj – žádným záběrem zbytečně nezdržoval. Alena Mihulová podala skvělý herecký výkon. Myslím si, že potyčka v hospodě byla zbytečná. Také se mi líbila práce kameramana. Děj i závěr filmu byl sice průhledný, ale mně to nijak nevadilo.

• 28.10.2019  15:26

Snad nejhezčí Zemanův film. Dodnes si pamatuji, jak jsem ho v 50. letech sledoval v kině se zatajeným dechem. Dodnes se mi nejvíc líbí, že je nejen dobrodružný, ale také naučný. V tom tkví jeho hodnota a díky tomu vítězí nad Jurským parkem na celé čáře. Zatímco v Jurském parku šlo o napětí, katastrofu a počítačové efekty, tak zde jde hlavně o klukovské dobrodružství a názorné poučení. A jestli tento film ještě nepatří k tzv. zlatému fondu, tak tam jistě jednou patřit bude. Tento film se snad nikdy neokouká!

• 28.10.2019  11:14

Tento film je mimořádně povedený. Vzhledem k tomu, že je nadčasový, je aktuální i dnes. Když jsem ho viděl jako malý, byla to pro mě taková pohádka pro dospělé. Skutečný smysl filmu jsem odhalil o něco později. Film jsem viděl už mnohokrát a ku podivu mi nečiní žádné obtíže se něj podívat kdykoliv znovu a znovu.

• 9.10.2019  20:52

Čistě náhodou jsem se dostal ke sledování tohoto dílu. Na základě dojmu z tohoto dílu jsem se rozhodl ve sledování seriálu nepokračovat. Zhlédnutý díl mi připadal nesmírně plochý a naivní. I když se v obsahu filmu píše, že policista pojal podezření o zneužívání, není mi jasné podle čeho. Film pojednává o muži, který tu a tam ukradne dítě. Jedno má ve své „domácnosti“, jedno snad nešťastnou náhodou zabil a jiné živé zakopal do jakési bedny pod zemí, kterou FBI jakoby zázrakem objeví, čímž unesené dítě zachrání. Nakonec se najde i matka dítěte, s kterým muž žil, než se zastřelil.

• 26.9.2019  07:08
    Podivuhodný Vietnam (TV film) (2018)

Nádherný dokument vysílaný s duálním tónem (česky, anglicky) + české titulky. Originální název „Vietnam from Above“ je výstižnější, protože všechny záběry jsou z ptačí perspektivy. Je to svým způsobem škoda, protože by pro diváka bylo jistě zajímavé, kdyby kamera nahlédla i dovnitř zobrazovaných budov a památek.

• 21.8.2019  21:46
    Tuláci (TV film) (2001)

Velké zklamání! Podle mě nemá film prakticky žádný děj. Přitom to na první pohled vypadalo, že má našlápnuto na zajímavý film. Docela mě zaskočilo, že si tvůrci filmu myslí, že mezi dětmi a mládeží bylo kouření tak moc rozšířené.

• 15.8.2019  16:27
    Motýlek (2017)

Zcela ze zvědavosti jsem se rozhodl podívat se na toto nové zfilmování Motýlka. Musím přiznat, že nebylo špatné, ale přece jenom původní Motýlek je mnohonásobně lepší. Po celou dobu sledování filmu mi vadilo, že hlavní postavy vypadají jinak, než na jaké jsem si zvykl v původní verzi. Podívaná to nebyla špatná, ale stačila mi jednou, zatímco původního Motýlka jsem viděl už mnohokrát a ještě se na něj mnohokrát rád podívám.

• 13.8.2019  10:06
    Sedm (1995)

Je mi velice líto, že se až tak moc liším od ostatních hodnocení, ale nemůžu si pomoct. Zejména mi na filmu vadila absence hudby, která byla nahrazena burácením a všemožnými hluky a ruchy na pozadí, takže jsem jen s velkými obtížemi rozuměl mluvenému slovu. Podbízivý obsah mě nijak nezaujal a navíc mě obtěžovalo jeho neustálé protahování. Postrádal jsem nějaký jasný na sebe navazující děj. Pro mě bylo sledování tohoto filmu 127 minut utrpením.

• 30.7.2019  10:20

Tento film s naprosto nenáročným dějem zasazeným do Vánoc mě velice mile překvapil. Ani ne tak svým obsahem, jako perfektními hereckými výkony Filipa Antonia (Albert) a Vítězslava Jandáka (hoteliér Bosák). Pozadu nezůstávala ani kamera. Obrovským zklamáním pro mne byl Jan Maršál (Bosák junior). Buď tato kdysi dětská hvězda neumí jako mladík hrát a nebo za to může nesmírně přihlouplá role – nebo že by obojí? Pěstí na oko byl jeho účes. Nějak jsem se nemohl smířit s tím, že ho na rozdíl od svých dětských rolí, natolik změnil. Velice pěkný výkon podal i Martin Myšička a především pak Jitka Čvančarová. Horší to bylo s vlastním dějem filmu. Ten nebyl nic moc. Za výkon Filipa Antonia a kameru jsem se ale nakonec rozhodl pro plný počet hvězdiček.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12