Siegmund

Siegmund

Stanislaw Siegmund

Německo
emeritní profesor a technický redaktor

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 27.9.2017  12:35
    Lesapán (studentský film) (2015)

Filmeček mě zaujal, ale lekavé scény – to se dnes v solidním filmu už dávno nenosí. Vladimíra Havlíčková byla skvělá.

• 13.9.2017  08:51

Na tento film jsem se vypravil dokonce do kina, abych ho viděl ve 3D. Ale ani 3D z tohoto paskvilu nedokázalo udělat pěkný film. Tu jednu hvězdičku dávám za animaci. Věřím, že nebylo pro tvůrce filmu snadné rozpohybovat postavy, které jsou snad celému světu známé jen jako loutky s namalovanými výrazy v obličeji. Nyní se musely usmívat, mračit, musely jim být vidět i zuby atp. To se povedlo docela dobře. Nevadilo mi, že měl Hurvínek místo dřeváků tenisky. Má-li být Hurvínek blízký i dnešním dětem, je dobře, že se „modernizuje“. Také mi nevadilo, že příběh je založen na počítačové hře. Zvykl jsem si i na dosti odlišný hlas Spejbla. Konec konců i Miloš Kirschner dal Spejblovi jiný hlas než jeho tvůrce Josef Skupa. Co jsem však nedokázal přenést přes srdce bylo to, že se z děje úplně vytratilo to, co dělalo Spejbla Spejblem a Hurvínka Hurvínkem. Chyběly mi dialogy Hurvínka s taťuldou, kdy Spejbl napřed neví, ale pak se chytí a dělá moudrého a Hurvínka poučuje a nejednou si vzájemně nerozumí. Jako příklad uvedu třeba to, jak Hurvínek „jedl u Žofky“ a Spejbl si jeho sdělení vykládá tak, že jedl „užovky“. Tento humor, tato nedorozumění, tak typická pro Spejbla s Hurvínkem, prostě chyběla. Tvůrci vytvořili zcela podprůměrný příběh, tolik podobný stovkám jiných. Děj je v mnoha částech neskonale nudný, protože se ve filmu dlouhé minuty neděje nic jiného, než že postavy narážejí do věcí, samy do sebe a ničí vše, co jim stojí v cestě. Kam se podělo Hurvínkovo ryze české šibalství? Podle mě by děj příběhu postačil na večerníčka nebo nějaký krátký předfilm. Nepotěšila mě ani hudba – tedy pokud se u tohoto filmu dá o hudbě vůbec hovořit, neboť film je v podstatě jedno burácení. Skutečná hudba, a to dokonce pěkná a milá, se ve filmu objevuje jen na několika málo místech a vždy bohužel jen na chvíli. Proč třeba neexistují hudební motivy pro jednotlivé postavy? Podle mě se první pokus o „modernizaci“ Spejbla a Hurvínka hodně nepovedl, což je škoda.

• 22.7.2017  18:15
    Polednice (2016)

Moc pěkná práce kamery, nádherné záběry, velmi dobré herecké výkony, ale děj filmu je únavný a nakonec, jak uvádí Tosim, „příběh vyšumí poněkud do ztracena“; a to je škoda. Myslím, že chybou ve filmu je, že se v jednom záběru seče pole, ale v dalších záběrech postavy zase běhají mezi vzrostlým obilím.

• 22.7.2017  18:12
    Učitelka (2016)

Podle mě velice povedený film. Dobře zpracovaný námět. Jen mi dost vadily záběry kamery do protisvětla.

• 24.6.2017  19:34
    Divnovlásky (TV film) (2008)

I přes milé herecké obsazení podle mého názoru velice slabý film; v podstatě o ničem.

• 21.6.2017  22:11
    Ve stínu (2012)

Nemůžu si pomoct, ale tento film byl pro mne velikým zklamáním. Nejprve po technické stránce. Nenasvícené scény, vše se děje ve tmě, hercům není pořádně rozumět. Už z tohoto důvodu jsem sledoval film s krajním odporem. Děj nevalný a hlavně neskutečně rozvláčný. Čekal jsem od Ondříčka film na úrovni filmu „Samotáři“ nebo „Jedna ruka netleská“.

• 12.6.2017  12:22

Nesmírně až nedívatelně rozvláčný děj. Vyloženě rušivě na mě působil „milostný“ vztah Kodeta a Bouškové.

• 29.9.2016  11:09
    Doktor Martin (TV seriál) (2015)

Moc jsem se na Miroslava Donutila těšil. Bohužel jsem se dočkal mohutného zklamání. Děj je nesmírně rozvláčný, stupidní a ne a ne se hnout kupředu. Pro mě nejnepřirozenější a nejodpornější je postava místního policisty. Škoda mohl to být pěkný pohodový seriál. Dobrých a schopných herců v ně hraje dost.

• 15.8.2016  16:26
    Česko Slovensko má talent 3 (TV pořad) (2012)

• 15.8.2016  16:25
    Česko Slovensko má talent 2 (TV pořad) (2011)

• 15.8.2016  16:25
    Česko Slovensko má talent (TV pořad) (2010)

• 9.7.2016  11:00
    Rychlochůze (2014)

V každém případě zajímavý film; ostatně jako mnoho dalších severských filmů. Za celoživotní práci s dospívajícími dětmi jsem zažil i několik případů, kdy dětem zemřela maminka. Žádné z těchto dětí si však na pohřbu nepohvizdovalo, natož aby se vrhalo za maminkou do hrobu. Ať se na mě tvůrci filmu nezlobí, ale podle mě byla tato „pohřební“ scéna nepatřičná a nereálná. Nepochopil jsem ani scénu, která by se dala nazvat „koulovaná“. Nějak mi do děje filmu nezapadala. Nejsem žádný církevní odborník, ale nevybavuji si žádnou normální církev, která by souhlasila s předmanželským pohlavním stykem, zejména pak u 14letých dětí. Připadalo mi tak nějak pokrytecké, když se děti sice pilně připravovaly na konfirmaci, ale zároveň si plánovaly pohlavní styk, respektive homosexuální pohlavní styk provozovaly. Na druhou stranu právě tím působil film realističtěji.

• 3.7.2016  10:11
    Prázdniny u starej mamy (TV film) (1976)

Milý, nenáročný prázdninový film.

• 31.5.2016  13:21

Film mě docela zklamal. Podivně zpracovaný námět, v kterém se prolíná pravda se smyšlenkami. I podle mě dal korunu tomuto dílu český dabing. Je až směšné uvádět jako důvod, že by slovenštině dnešní děti nerozuměly. Nemáme strach pouštět dětem filmy v angličtině, ale obáváme se, že by nezvládly slovenštinu. Většinu pro ně neznámých výrazů by pochopily z kontextu. Také by se mohly zeptat rodičů nebo prarodičů a v nejhorším případě si neznámá slova vygůglit.

• 17.5.2016  19:33
    Operation Zucker (TV film) (2012)

Začátek filmu docela dramatický. Děj se postupně stupňuje. Zhruba od poloviny filmu jsem měl dojem, že se děj postupně rozplývá v nic.

• 11.5.2016  22:45
    KAMU ve Vietnamu (TV pořad) (2015)

Dal bych i více hvězdiček, protože vietnamskou, potažmo asijskou kuchyni miluji, ale pohled na potetovanou Kamu sráží hodnoty seriálu max. na jednu hvězdičku.

• 3.5.2016  11:50
    Každý milion dobrý (TV film) (2016)

Já jsem byl tímto filmem nadšen. A to jak po stránce dějové a herecké, tak i práce kamery. Nestačím se divit, kolik špatných hodnocení tento film má. Já nenacházím nic, co bych mu vytknul, a proto jsem ochoten ho vidět i několikrát.

• 25.3.2016  17:08

Film mě hodně zklamal. Ne že by mi křik dětí vadil, ale tenhle film byl doslova uječenej.

• 25.3.2016  17:01

Hodně nezáživný film s velmi rozvláčným nijakým dějem.

• 1.3.2016  13:42

Ano, tak tohle by se mělo promítat povinně ve základních školách. V tomto filmu je vysvětleno skutečně všechno, co by děti měly vědět o tom, co se s jejich tělem děje v průběhu puberty a co by měli vědět mladí o sexu na pokraji dospělosti. Ukázáno bylo téměř vše a v reáliích. Použito bylo pouze minimum obrázků. Autoři filmu pamatovali skutečně na všechno, neboť nechybí ani záběry na správnou hygienu v době dospívání nebo nasazování kondomu. Vysoce oceňuji nejen odvážnost něco takového natočit, ale zejména to, že vše je natočeno úměrně věku a ne jak tomu bývá v jiných rádobydokumentech, kde se 18letí seznamují s erekcí, menstruací a masturbací. Je to nejlepší film věnovaný sexuální výchově, jaký jsem kdy viděl. Kdyby bylo možno dát filmu sto hvězdiček, věřte, že bych je dal.

• 21.2.2016  19:43
    Cesta ze dna (TV seriál) (2014)

Vynikající časosběrný dokument o tom, jak není snadné najít práci.

• 26.10.2015  16:52

Když jsem si tento film pouštěl, čekal jsem hrůzu. Místo hrůzy jsem však zhlédnul docela zajímavý film, který nebyl ani tak o stavbě atomové katedrály, jako o vztazích mezi lidmi, o vztazích na pracovišti a o vztazích mezi podřízenými a jejich nadřízenými. Pravdou je, že se film zaměřil na osudy nebo příběhy několika postav, které se ve filmu vzájemně prolínaly. Ne všechny tyto osudy byly zajímavé, přesvědčivé či hodnotné. Někdy jsem měl pocit, že tam jsou jen proto, aby měl film potřebnou délku. Krampolův herecký výkon byl, dle mého názoru, velmi dobrý. Myslím si, že film mohl mít radostnější konec.

• 20.10.2015  07:59
    Rudyho má každý rád (TV seriál) (2015)

Když jsem tady na ČSFD viděl to nelichotivé hodnocení, rozhodl jsem se, že se na jeden díl podívám. Vydržel jsem se dívat asi 3 minuty. Podle mě se na tento sprask dívat nedá. Už jen to, že je do děje vkomponovaný smích, je úděsné. Chápu , že i herci musejí z něčeho žít a nějak přijít k penězům, přesto je moc smutné, že se na této hrůze podílela taková herecká esa jako Eva Holubová, Oldřich Navrátil nebo Pavel Zedníček.

• 6.10.2015  11:40
    Náš vůdce (2008)

Podle mého názoru podbízivě natočený film. Děj sice vychází ze skutečné události a knihy „The Wave“, jejímž autorem je Morton Rhue. Bohužel se děj tohoto filmu od skutečné události i od knižní předlohy značně odlišuje. Film je uměle natahován. Daleko šťastnějším zfilmováním zmíněné knihy je krátkometrážní film „The Wave“ http://www.csfd.cz/film/34489-wave-the/ a právě ve srovnání s touto verzí vystoupí zbytečný balast ve filmu „Náš vůdce“.

• 6.10.2015  11:31
    The Wave (TV film) (1981)

Skvělý film natočený podle stejnojmenné literární předlohy. Strhující a překvapivý děj není nijak uměle natahován. Tvůrci filmu dokázali ve 44 minutách divákovi sdělit to, co se bohužel v roce 1967 skutečně stalo. Kvality tohoto filmu vyniknou zejména ve srovnání s novým zfilmováním zmíněné knihy; mám na mysli film Náš vůdce – http://www.csfd.cz/film/239674-nas-vudce/ .

• 12.9.2015  22:53
    Med v hlavě (2014)

Skvělý herecký výkon představitele dědečka (Dieter Hallervorden). Mně se z celého filmu nejvíc líbila scéna v restauraci. Film je ve své podstatě velmi smutný a těch několik rádoby úsměvných scén z něj komedii neudělá. Musím se přiznat, že právě ty scény, které měly z filmu tu komedii udělat, na mě působily velmi rušivě. Těch škod, které způsobil Alzheimerovou chorobou stižený dědeček bylo jistě za sta tisíce eur. V reálném životě by to jistě nikdo nemohl nechat tak daleko dojít!

• 11.9.2015  19:44
    Liberace! (TV film) (2013)

Zajímavý film natočení docela podle skutečnosti. Hezká kamera, pěkné herecké výkony. Dosti rušivě na mě působil střih, kdy byl ještě starý záběr, ale zvuk už byl z nového záběru, který se ale objevil až za chvíli. Toto bylo ve filmu poměrně hodně často. Zpočátku děj pěkně a zvolna plyne, ale v době, kdy se Liberace nepohodne se Scottem je děj docela rychlý a krátký a najednou celkem zničeho nic Liberace umře.

• 9.9.2015  23:15
    Absurdistán (2006)

Sice to je strašná blbost, ale ne úplně padlá na hlavu. Velmi se mi líbil námět filmu. Myslím si však, že děj mohl být mnohem zajímavější. Mohlo se ukázat zlepšení více věcí než jen zalévání rostlin vodou. Film má docela dost nicneříkajících scén, které tvoří jen vatu, kterou bylo nutno délku filmu natáhnout. Ale jak už jsem se zmínil – námět je skvělý!

• 7.9.2015  17:45
    Angelika (2013)

Není mi jasné, proč někdo filmuje něco, co už tady dávno je a mnohem hezčí. Jako Peyraca dávat 60letýho muže mi přišlo jako hodně špatný.

• 7.9.2015  17:18

Je mi to docela líto, ale film se mi nelíbil. Zejména se nelíbilo, že důvody pro vraždu nebylo možno v žádném případě odtušit z děje. Připadalo mi to tak jako kdyby byl divák celou dobu voděn za nos, aby se nakonec dověděl něco, co s filmem a dějem prakticky ani nesouvisí.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10