Pochoduj nebo zemři (1977)

Pointa aj príbeh (až na pár hluchých miest) v poriadku, herci (s výnimkou toho šaša Hilla) taktiež v poriadku, ale do pekla prečo sa to všetko muselo na konci tak skurviť? To mali byť akože bojové scény? Kde sme sa to ocitli? V amaterskom divadle? Vizuálne aj zvukovo to všetko koriguje len guľometná paľba!

Duch doby: Dodatek (2008)

"Blažena to nevedomosť"! A čo s tým teraz, važení?

Tajemství slov (2005)

Zaujímavé a dojemné, nič menej nejasné a trochu divné. ??? Pocity naozaj zmiešané. Ta tak!

Přineste mi hlavu Alfreda Garcii (1974)

Independent-art. I keď sa z hľadiska naturálnosti a drastickosti, precízne zobrazenie ktorých sa stalo alfou a amegou Peckinpahovho filmového prejavu, nejedná o majstrovo vrcholné dielo, bezpochyby ide o jeho najštýlovejšie. Nihilistické a zvrátené poňatie zatrateného pozemského sveta, na absurdity ktorého nazeráme skrz čierný humor, ho radí medzi bizarné a do istej miery surrealitické filmy, ktorým sa "dostalo tej cti" dokázať polarizovať mienku odbornej verejnosti v otázke svojho prínosu. Popri množiacím sa zákazníkom miest posledného odpočinku, všadeprítomnej špine a prachu, si však režisér našiel čas na "hlbšiu" myšlienku aj na satirickú interpretáciu hollywoodskeho klišé 70-tych rokov, v podobe road movie.

Špinavá hra (1969)

Netradičný britský "postesk" za vojnovou kampaňou britskej koruny v severnej Afrike počas druhej svetovej vojny. Z pohľadu niekdajšej imperiálnej mocnosti nie celkom nelogický, ak vezmeme do úvahy zúžený priestor pre bojové vystúpenie jej ozbrojených zložiek v čase tak prestížného merania síl, akým svetová kataklizma (žiaľ) rozhodne bola. Púštne diaľkové skupiny neboli údernými či prepadovými jednotkami operujúcimi v štýle commandos v týle nepriateľa a ich úlohou nebol ani priamy boj, vykonávali "len" hliadkovú a prieskumnú činnosť. Za to sláva, ktorá sa im dostala, bola nebývalá. Akútny nedostatok "správnych" hrdinov sa však v obdobiach zúfalstva a národnej tragédie často kompenzuje ich vyrábaním a "vhodnou" úpravou. Film našťastie neskĺzava do propagandistickej roviny a je ideologicky zdravo odľahčený, aj preto pôsobi tak verne. Je význačný niekoľkými dlhými a strhujúcimi akčnými scénami, ktoré sa odvíjajú bez toho, aby boli prerušované dialógmi. Suchá strohosť, cynizmus a šarm netypických hrdinov sú jeho hlavnými prednosťami a ani zopár zbytočných logických prešľapov vo finiši nemôže ubrať nič z jeho čara. Inšpirácia Aldrichovým snímkom je očividná, napriek tomu možno "Play Dirty" považovať za ďaleko vydarenejšiu variáciu "špinavcov" a to najmä pokiaľ ide o antivojnové vyznenie a historickú autentickosť. A aká špinavá hra? To je vojna, určovaná mocenskými prioritami, v ktorej neplatia žiadne pravidlá! Vždy tomu tak bolo, je a aj bude!

Mackenovo zlato (1969)

Jeden z tých lepších amerických westernov, ktorý má síce svoje slabšie miesta, ale ináč rozhodne zaujme. Snaha o inovatívne spracovanie a pomerne originálny dej, ktorému dominuje prekvapivý záver, z neho robia povinnú "četbu" v oblasti svojho žánru. A ak by sa dokonalejšie využili všetky možnosti, ktoré skýtal jak herecký potenciál tak samotný námet, nehrozili by pamäťové výpadky v prípade "omáčiek nakydaných" medzi pamätnými scénami.

Nadaný žák (1998)

Škoda toho nedostatočne rozpracovaného psychického rozpoloženia hlavného hrdinu!

Oggy a škodíci (1998) (seriál)

Animovaný masaker s psychotropnými účinkami určený pre dospelých.

Divoké kočky (2000)

O divokých kočkách bez divokých kočiek. Tak teda na tie divoké kočky!

Dannyho parťáci (2001)

Šedý priemer, ktorý síce neurazil ale rozhodne sklamal!