dormouse

Michaela Stejskalová

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 4.12.2017  09:25

Naprosto povrchní film, který staví na kostýmech (Toni Collette má jedny krásnější šaty než druhé) a zajímavých lokalitách, ale tím to končí. Děj a myšlenka nemohou být více plytké, konec vyloženě iritující, spousta logických nedostatků, například jak se Toni Collette dokázala vyšplhat ve střevíčkách na vysoký sloup, aby na něm dekorativně usedla, nebo údajně geniální mladičký virtuoz, který nakonec zahrál nijak složitou Dvořákovu skladbu Když mne stará matka). Tonni Collette je zbytečně černobíle pitomá, jakoby měla na čele napsáno Omezená husa. Jediným plus je Rossy de Palma, jak vystřižená z Almodovarových filmů.

• 27.11.2017  09:23

Geniální! Ale není to film pro mladé diváky. Ocení jej až starší generace, která už si nějakou tou krizí středního věku prošla. Marion Cotillard je naprosto úžasná a poprvé mi nevadila. Film má takové perličky, jako návrat ke klasickým fórům, to jest někdo jde a spadne a kupodivu to pořád funguje. Rozhovor s novinářkou, s Guillaumovým otcem, pohled do filmu, který Guillaume točí a který je nesmírně blbý, pohled do seriálu o krokodýlech, to jsou takové krásné drobosti, které naplnily mé srdce radostí. Místy to připomíná Bláznivou střelu (hudební vstupy), je to mix humoru a společenské satiry, který nemusí každému vyhovovat, mne však nadchl.

• 9.10.2017  09:01

Patřím k těm staromilcům pro které byl a je původní Blade Runner kultovní záležitostí. To, co jej dělalo tak mimořádným, byla neokoukanost, Vangelisova hudba, poetika drsnosti, krása Sean Young, monolog Roye v podání Rutdgera Hauera. Tears in rain vstoupily do historie filmu a skalní fanoušci je znají zpaměti stejně jako Alenčina Žvahlava. Místo toho divák dostal skoro tři hodiny nudy, logicky pokulhávajícího příběhu se zbytečnými pro děj nedůležitými scénami, jako je narození nové replikantky, která je svým tvůrcem hned odsouzena k zániku. Škoda času i peněz.

• 2.9.2017  21:10
    Chasing Shadows (TV seriál) (2014)

I když je téma detektiva s Aspergerovým syndromem už trochu profláklé, stejně to pořád táhne.

• 30.8.2017  09:21
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Pozor, spoiler!! Seriál jsem viděla dvakrát. Poprvé jsem byla mile překvapena, podruhé jsem byla nadšena. Chápu seriál jako pohled do počátku úřadování nového papeže, do jeho povahy, do změn, které jeho osobnost prodělává, do jeho duševního posunu. A ten je úžasný. Od přísnosti, trestu a starozákonného "oko za oko" k odpuštění a lásce.Vedle obrovské vnitřní síly a víry je v něm ale stále malý chlapec, který se někdy chová jak zlobivé dítě, v následující chvíli ale je schopný dělat zázraky. Stačí, když srovnáme první řeč, kterou má k věřícím ve Vatikánu a jeho poslední projev v Benátkách a vidíme, jak obrovský kus cesty jako člověk vykonal. Stejně jak ontogenese je obrazem fylogenese, je jeho osobní proměna obrazem vývoje církve. Všechno je zarámováno krásnými obrazovými scénami, mnohdy téměř snovými. Jemný humor, překrásné kostýmy, iluze Vatikánu a především úžasné herecké výkony. Mým favoritem je Silvio Orlando. Některé scény nezapomenu nikdy. Například návštěvu Grónské premiérky, mladou sestru Marii, když si rozpustí vlasy a hodí míč do basketbalového koše, věšení ponožek v zahradě Vatikánu. A nechápu, jak je možné, že jsem nikde na internetu nenašla zmínku o Boterových obrazech, které se vyskytnou v posledním díle.

• 21.8.2017  10:37

Kaurismaki je jeden z mále režisérů, který s věkem nesenilní, ale zraje. Nemá to chybu. A jestli ano, jsem přesvědčena, že byla záměrná. Úžasný scénář, humor a dialogy, úžasně zahrané. A ta hudba!!! Kam na to ten člověk chodí?

• 21.8.2017  10:35
    Lásce na stopě (2001)

Naprostý hnus. Nesympatické postavy, špatně zahrané, příliš nablýskané zuby, mnoho odhalených břich a nezakrytých krků ve sněhové vánici, žádná chemie. Kdyby to alespoň byl kýč! Ale je to bohapustá nuda.

• 10.4.2017  09:35

Neuvěřitelně plytké. Koláž kýčovitých momentů, bez dějové linie. Scénárista by měl teoreticky dost prostoru na vykreslení vedlejších postav, přesto jsou odfláknuté, nereálné a pouze rádoby směšné. Celé to korunuje absurdní a nepravděpodobná zápletka s nemocí a rádoby moudré zakončení. Hnus, kýč-už jenom ten příšerný byt-fujtajbl. Jediná roztomilá scéna, za níž dávám hvězdu, najděte si ji ale sami.

• 10.4.2017  09:31

Je vidět, že hodnocení na čsfd píši asi mladší ročníky. Mně se film líbil velice, připadalo mi, že velmi dobře vykresluje rozporuplnost Isabelle, která nedokázala být matkou a vzdát se své profese, ale nedokázala se ani vzdát své role matky.

• 4.4.2017  17:23
    Brimstone (2016)

Na jednu stranu příliš brutální, ale na druhou málo naturalistické. Scény s ohněm byly velmi okatě nakašírované, maska přes ústa podle mne postrádala jakýkoli smysl, postava postřeleného kovboje tam byla úplně zbytečná a děj nikam neposouvala. Slow west nebo Salvation mne z evropských westernů uchvátily mnohem víc.

• 20.2.2017  11:03
    Mlčení (2016)

Aby člověk posoudil film, měl by číst předlohu. Aby četl předlohu, měl by se ztotožnit s problematikou. Pro mne je to dost nepochopitelné, je mi bližší buddhismus než křesťanství. Ale postava otce Ferreiry byla úžasná, stejně jako japonského inkvizitora.

• 13.2.2017  09:54
    Lion (2016)

V záplavě amerických filmů je to milá změna, Dev Patel je úžasný, ale přesto jakoby filmu něco chybělo. Nevím co, nějaká katarze. Vlastně nejvíc se mi líbila závěrečná věta v titulcích, která říká : Saroo si celý svůj život myslel, že se jeho jméno vyslovuje jinak. Surrealisticky absurdní zakončení filmu.

• 23.1.2017  12:46
    Pasažéři (2016)

Pozor, možný spoiler. Film mne zcela překvapivě nadchl. Úžasný nápad a úžasná love story vsazená do netypických podmínek. Vzhledem k tomu že jsem už divák pamětník a tudíž konzervativec, nevadí mi absence akčních scén, naopak. Ocenila jsem, že tak prostinký příběh někdo dokázala natočit a vyhnout se klišé a nudě. A že není vše řečeno naplno? To považuji za velké plus filmu. Ať má divák taky trochu prostoru pro vlastní představivost. Nemůžu říct, že by film byl bez hluchých míst, například postava kapitána je velmi plochá, zatímco postava barmana je velmi plastická, i když beznohá. Jeho naučené věty by se daly tesat do kamene. Závěrem- ještě jsem neviděla tak kompaktní zobrazení lásky. Protože riskovat nebo obětovat pro někoho život, to je brnkačka, ale riskovat život S NĚKÝM bez únikových vrátek, to chce už opravdu silné hráče.

• 20.1.2017  11:10
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Bohužel jsem nejdřív viděla staršího britského sourozence Criminal justice. Ve jeho stínu je americká varianta dost nasírací, především překroucený konec. Celé je to zbytečně prodlužované o nedůležité postavy a peripetie, poslední díl se vleče jak umírající kůň nebo jak přestárlý milenec neschopný zakončit postelové lopocení. A ten sociální podton, který si tam amíci vtělili, byl opravdu nedůstujný. Nejlepší na celém seriálu je postava kočky a její tajemné DavidLynchovské objevení se na závěr.

• 11.1.2017  08:33

Film je bez jakékoli invence. Kdyby aspoň v jedné myšlenkové linii trochu překvapil, ale to ne. Velké ambice a žádné naplnění.

• 11.1.2017  08:28
    La La Land (2016)

Jak ti Američané milují ten svůj Hollywood a ty svoje retro a příběhy o holkách od vedle, které se vypracovaly ze servírek k filmovým herečkám! Kdyby to alespoň byl muzikál! Ale skutečné písničky, které by si člověk prozpěvoval cestou do práce, tam nejsou. Celé je to nevyvážené a rozvleklé, polopatistické ale zase málo limonádové, aby člověk filmu tu zkratkovitost odpustil. Navíc jak lze mluvit o zkratkovitosti, když má film 127 minut. Film má být i citací nebo spíš vzdání holdu slavným muzikálům, ale jen podtrhuje, jak byly ty citované muzikály jako West side story, Cabaret, Singing in the rain vynikající na rozdíl od La la landu. Je to velký přezdobený dort plný umělých sladidel, stabilizátorů a emulgátorů. Ryan Gosling sice hezky tančí a je radost se na něj dívat skoro vždy, ale na celý film to nestačí. Kromě Goslinga jsem ocenila také dlouhé záběry přes celou písničku, které netuším, jak někdo dokázal natočit nebo poslepovat.

• 5.1.2017  08:16

Zasmála jsem se u termínu geriatrické těhotenství.

• 2.12.2016  08:51

No nevím. Legrační to moc nebylo a romantické taky ne.

• 28.11.2016  09:55

Díky atypickým flashbackům vlastně divák celou dobu neví, která, bije a je na konci příjemně překvapen.

• 28.11.2016  09:53
    Elle (2016)

Thriller se značnou porcí nadhledu, až jsem si místy říkala, jestli to není parodie. Díky tomu a hereckým výkonům oceňuji vysoko.

• 3.10.2016  12:05
    Pečovatel (2014)

Nesrozumitelné, nepochopitelné, brutální a odporné. Ani jedna kladná postava.

• 20.9.2016  17:03
    Aféra (TV seriál) (2014)

Během první serie jsem to chtěla zabalit, protože mi nevěra jako jediné téma seriálu připadalo málo a postavy byly navíc nesympatické. V druhé serii ale jakoby se vše kouzlem změnilo a seriál dostal úplně jiný charakter. Byl víc psychologický, víc detektivní, bylo v něm méně červené knihovny a víc drobnokresby. Každý díl byl trochu odlišný, podrobněji se probíraly i vedlejší postavy a rozmotávalo předivo složitých vztahů a motivů. Jakoby člověk vstoupil do domu a čím v něm postupuje dál, tím je vnitřní prostor větší. Líbila se mi i psychologická vsuvka z terapeutického sezení. V závěrečném díle pak scéna, kdy Scotty zpívá House of the rising sun-ta má lynchovskou atmosféru, což už tady, myslím, někdo psal. Třešničkou na dortu pak pro mne byla postava doktora Ullaha, cynického, pragmatika holdujícího alkoholu, krásným ženám a chirurgickému noži.

• 25.8.2016  10:10

Milý film o ženské krizi středního věku. Ben Kingsley úžasný jako vždy, ten může zahrát Brita, Araba, žida, Inda, indiána a pravděpodobně by levou zadní zahrál i černocha.

• 25.8.2016  10:06
    Tah pěšcem (2014)

Pro mne jako pro laika úžasné. Nevím, jestli byl Bobby Fischer opravdu takový magor, ale asi ano. Jaká by to ale byla otrava, kdybychom byli všichni normální a všechny patologické odchylky bychom odstranili nějakými pilulkami.

• 25.8.2016  10:03
    X+Y (2014)

Milý film, ale ne moc uvěřitelný. Myslím, že autisti jsou mnohem méně přizpůsobiví a opravdu se s nimi velmi těžko komunikuje. Navíc procento těch opravdu geniálních je velmi malé. Velmi dobře je ale zachycena matka Sally Hawkins, která trpělivě snáší všechny podivnosti svého syna, protože ho má ráda, což tedy rozhodně moc běžné není. V matematických příkladech jsem se samozřejmě neorientovala ani omylem.

• 25.8.2016  09:40
    Divoši (2012)

Není mi jasné, jestli to měl být thriller nebo komedie. Některé momenty byly opravdu velmi sebeironizující, hlavně scény se Salmou Hayek. Rozhodně jsem jí nevěřila, že je tvrdá hrůzu nahánějící šéfka..Jjediná sympatická postava byl Chon-Tylor Kitsch. Jinak je to spíš taková parodie ale bez stopy humoru.

• 23.8.2016  16:12
    Slídil (2014)

Na jednu stranu velmi dobrý film s výborným Jakem Gyllenhaalem, na druhou stranu odporná postava Lou Blooma, kterou byste nejraději sprovodili ze světa. Jak se dá manipulovat s divákem, jak s reportérem a koneckonců i s policií. Ale byla jsem ráda, když film skončil.

• 23.8.2016  16:08
    Švadlena (2015)

Hodně černá komedie o pomstě. Jediné, co mi vadilo, byl do očí bijící věkový rozdíl mezi "spolužáky" Kate Winslet a Liamem Hemsworthem. Mám jim to odpustit? No tak jo.

• 23.8.2016  16:01

Působí to jako filmové ztvárnění divadelní hry. Prakticky pořád jen dva herci, samé dialogy a žádný pohyb. Typicky americká klišé, tvářící se jako životní moudra. Nejvíc mne iritovalo, že jsem ty dva zahradníky za celou dobu neviděla ani chvíli pracovat. S takovou pracovní morálkou by si místo asi dlouho neudrželi. Ale na to, jak nevděčné to byly role, zhostili se jich oba dost dobře.

• 25.7.2016  10:34

Obrovské nadšení. Je to film pro milovníky britského černého humoru, skotské angličtiny, Roberta Carlyla a Emmy Thompson. Přirovnala bych ho k dánským komediím typu Řezníci, Adamovo jablko, O kuřatech a lidech.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23