kiddo

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 31.5.2020  21:13
    Bílý pes (1982)

V éře PBP (před Bílým psem) jsem myslela, že když přijde na bezelstně upřímnou užvaněnost a studentskou doslovnost metafor o rasismu, té zatrachtilé rasistické dodávce se absolutně nic nevyrovná. Ale teď se i ten supernaturál jeví jako Spike Lee na vrcholu sofistikovanosti.

• 30.5.2020  21:36
    Stopa (1985)

Já bych, možná, no jako, snad i shrnout, ale kruci, plameny, hoří!

• 16.5.2020  22:11
    Lov (2020)

Na jedné straně jonesovští deplorables, co spolknou každou kokotinu, na té druhé zazobaní korporátníci s extrémně křehkým egem a mezi všemi těmito debily komicky traumatizovaná Betty Gilpinová, co ve mně už delší dobu vzbuzuje potřebu přijímat pod obojí. A tak jako proč ne, jsou i mnohem nudnější blbinky.

• 11.5.2020  00:52
    Komorná (2016)

S konceptem lesbického iniciačního softporna v režii stárnoucího chlapa se neodmyslitelně pojí očekávání jisté voyeuristické uslintanosti. Očekávání byla splněna víc než dostatečně, a pečlivě naaranžované polocelky s důrazem na čisťounkou estetičnost tak jakoukoli úvahu o rozdílu mezi fikčními prasečinkami určenými pro mužskou čumendu a lesbickou realitou zabíjejí hned v kolíbce. Rozmáchlou melodramatičností, které se kdovíjak daří být emocionálně děsně sterilní, mi to nejvíc připomnělo Troškovu blahé paměti Andělskou tvář, jen jak tu naštěstí nebyl za rozervaného milovníka Pomeje, tak se to dalo jakž takž ukoukat.

• 2.5.2020  00:04
    Frankenstein (divadelní záznam) (2011)

Po srovnání se přikláním k verzi, v níž Bukake Crustysnot hraje monstrum. Tu druhou totiž stráví ve své standardní poloze aroganntího vytočeného panice, zatímco Miller neodstíněně prohuláká oba party.

• 9.4.2020  20:55
    Dare Me (TV seriál) (2019)

Důkaz číslo 6567891234 mojí TED přednášky na téma "Proč je zamilovanost tak extrémně na píču".

• 22.3.2020  00:34

Typický příklad filmu vystavěného od konce a žánrovky, která se jako všichni nejlepší zástupci netopí kdesi v budoucích technomagoriích nebo pedantickém zachycování historických detailů, ale ve skutečnosti pojednává o přítomnosti – respektive o velice slavném prohlášení jednoho velice slavného Umpalumpy, že oni ti náckové a progresivisti jsou vlastně jedno a to samý. Debilitu tohohle radikálního centrismu nechť dokládá, že Spiku Leemu stačilo prostříhat a postavit do juxtapozice de facto identické scény s identickým obsahem, identickou texturou a identickými provoláními, aby ukázal, že jako ne. Nejsou.

• 16.3.2020  22:28

Ech, ok, no možná, co, cože, nechápu, fanfikce, proč, jak, co, cože, he?, co to kurva bylo za snuff

• 15.2.2020  22:00

Aktuální debata o etičnosti moderního stand-upu, a že by možná nemusel stát na šíření zaprděných stereotypů o ženských a minoritách (nebo na fňukání extrémně křehoučkých alfa samců, kteří nejsou schopní ustát, že je někdo na Twitteru poslal do prdele), je sice vynikající námět, ale zasloužil by si lepší zpracování než vykradením Zápisníku smrti a formulací falešného dilematu, že buď můžeme mít nemorální přízemní komedii, u níž se lidi míní posrat smíchy, nebo politickou angažovanost, po níž nikdo ani nevzdechne. Jak to prošlo základní debatou o konceptu, když George Carlina z existence ještě nikdo nevymazal, fakt netuším.

• 28.1.2020  19:47
    Vlastníci (2019)

Kdé dómóv můj, Freude, schöner Götterfunken, God save our gracious Queen, jeszcze Polska nie zginęła, allons enfants de la Patrie, O say can you see, by the dawn's early light, Ježíši, my jsme tak v řiti, klimatickou apokalypsu a pak termity, fofrem.

• 21.1.2020  20:59
    Stop (TV film) (2007)

SPOILER: Tož pozor, panenky, jak nebudete milé na vypatlané stalkující hovado a pošlete ho za jeho stalkerovské hovadství do řiti, chytne si vás sériový vrah a jako bude to vaše vina, protože jste skrz stalkující zhovadilost toho Hodného kluka (TM) neprohlédly do úžasných hlubin jeho dušičky. Čí padesátiletá matka zhrzeného panice z koloniálu tohle stlepala?

• 1.1.2020  00:42
    Insidious 2 (2013)

Co platí o předchozím Insidious, platí i zde. Wan si je zjevně vědom trapnosti lekačkového hororu, zároveň si ale není schopen jiný typ představit, a tak i když lekačku aby tu člověk pohledal, je Insidious 2 vystavěn jako typický současný zástupce žánru. Oproti minulu ale musím aspoň tu jednu hvězdu lípnout, protože ať už odsud půjdu, jak chci, už teď vím, že na náhrobku budu mít "opustila nás předčasně ve věku 31 let, umlácena houpacím koněm."

• 1.1.2020  00:36
    Uzumaki (2000)

Když jsem to viděla před lety, nechala jsem se povrchovou divností přesvědčit, že to není tak, že by ten film byl blbej, to jen já mu jako blbka nerozumím. Po přečtení komiksu o dekádu později to ale není nic než vizuálně nezajímavá, mizerně odehraná, televizně pojatá bezduchá kopírka originálu, která navíc postrádá konec, takže člověk vlastně ani neví, proč ji vůbec protrpěl.

• 1.1.2020  00:32
    3 from Hell (2019)

Tak ono je to vlastně hrozně hezký, že Zombiemu připadá jeho žena stejně sexy babica jako před pětadvaceti lety.

• 29.12.2019  16:15

SPOILER: Dost mě překvapilo, že v tu samou vteřinu, kdy Reylo oficiálně vešlo do kánonu, naskočily závěrečné titulky podbarvené Careless Whisper od George Michaela a jakýmsi zpoceným pleskáním. Přišlo mi to jako trochu divný posun v tónu a ladění, ale na druhou stranu to mohlo dopadnout mnohem hůř. Taky mohl J.J. Abrams přijít s něčím, co by zneplatnilo oba předchozí filmy, které už tak zneplatňovaly jeden druhý, vytřelo si prdel s posledními drobky charakterových oblouků, jež oba protagonisti měli, vysralo se na již stěží existující worldbuilding, zničilo odkaz i témata ságy jako takové a rozdmýchalo úvahy, o čem vlastně celá sequelová trilogie byla a proč musela mermomocí vzniknout, pomineme-li nepopiratelnou nutnost utržit rozpočet jedné menší země za merch. Zaplať pánbůh, že se to nestalo, to by byl fakt trapas.

• 15.12.2019  09:57
    Irčan (2019)

Tak možná snad radši nějakou tu marvelovku...

• 13.11.2019  13:54

"Zavražděný dělal do baletu, takže dává smysl, že měl poměrně žensky vyvinutou pánev." Vlastně nevím, proč mě to po předchozím "překvapilo nás to, ale bezdomovci jsou taky lidi" vůbec udivuje.

• 11.11.2019  01:56
    The Boys (TV seriál) (2019)

Než mi hošani začali v dialozích explicitně sdělovat témata i charakterizaci, protože bůhvíproč usoudili, že jsem úplně blbá, byli vynikající kombinací deadpoolovského humoru postaršeného z inteligentního puberťáka v šestnácti na inteligentního puberťáka v devatenácti a invenčního "coby kdyby to bylo ve skutečnosti" s pořádnou dávkou fujky korporátu a bleh marketingu, jen bez té ubíjející millarovské pózy (kde by si například takoví Hughie a Starlight u Millara ani neškrtli a jejich utrpení by bylo samo o sobě pointou, jaká je snaha o to být dobrý člověk trapná, trestu zaslouženíhodná ptákovina, tam je to u chlapců jen začátek na cestě ke zjištění, že ne, oni ti cyničtí nihilističtí čuráci, co mi ničej život, přece jen nemají pravdu). Ke konci se ty dojáčky a upřímně myšlená poselství sice poněkud nakupí, ale na druhou stranu, pošťouchnutí do toho, jak je ten fikční kult pomsty a kulervoucnosti ve skutečnosti trapný, nucený a zničující, nelze po dekádě, kdy nám Hra o trůny vymývala mozky, neocenit. PS: spajsky jsem naposled upřímně poslouchala v osmi, takže těžký nedík.

• 23.10.2019  21:00
    Joker (2019)

Ano, je to učebnicová definice midcultu, ano, je to nepokrytá odvozenina lepších filmů, ano, je to předžvýkané jak stádem krav pro tupá telata, ano, Phoenix chvílemi balancuje na hranici plné retardovanosti, ano, má to eleganci snaživého školáka, který se dnes ráno dozvěděl o existenci systémové nerovnosti a teď se naléhavě potřebuje vypsat (no co, prošli jsme si tím všichni). Úplně otrávená ale být nemůžu, protože jen vzácně se stává, aby študácký zápal měl podobu hollywoodského mainstreamu, a ještě vzácněji, aby hollywoodský mainstream básnil o nutnosti co nejdřív oprášit gilotinu. A já se fakt nemůžu zlobit na něco, co mi opakuje, že lhostejná nerovná společnost si sama vyrábí záporáky, jejichž rukou zaslouženě pojde. U Thanose se o tom dalo diskutovat, ovšem Joker skutečně je nevyhnutelný.

• 14.10.2019  22:14

"Dyk voni ti Japonci nám na to budou dejchat, radši dejte vědět a my to s klukama vod hasičů budem mít za jedno vodpoledne vyvěšený." Nejlepší zážitek z brněnských Dvou světů.

• 10.10.2019  00:58

Hambáč z podchodu nežeru proto, že bych k sobě měla kdovíjakej respekt, a stejně tak na Moora nekoukám v přesvědčení, že to prospívá mýmu mozku. Ovšem tentokrát se nemanifastoval ani ten ochucenej mastnej flák z uhynulýho holuba. Faktickými informacemi nemůže být překvapen nikdo, kdo občas otevřel noviny, prezentovaným úhlem pohledu dokonce ani my z nás, co se v příležitostném návalu odvázanosti odvážíme juknout i do nějakýho toho op-edu, a vypatlaná zábavnost Bowling for Columbine v podobě manipulativníhu střihu taky vykoukne až skoro na konci. Ale díky za připomenutí, že vrchní Umpalumpa stoprocentně prcá svoji dceru a já jsem se místo plýtvání časem konečně mohla radši podívat na Flint Town.

• 2.10.2019  16:56
    Marc Maron: Too Real (TV film) (2017)

The monster I created to protect the kid inside me is hard to manage.

• 28.9.2019  00:22
    Parazit (2019)

Vítaná upomínka, že spolu bychom se my ze stoky rvát neměli, páč když se to začne lámat, smrdíme všichni stejně (a všichni shodně hulíme na hajzlíku, z nějž tryskají sračky).

• 26.9.2019  00:29

Někdy je holt snadnější tvrdit, že jsem kamarádovi žral mozek, než přiznat, že jsem pro něj prostě jen normálně brečel.

• 18.9.2019  23:26
    BH90210 (TV seriál) (2019)

Sebrat mi vítr z plachet přiznáním, že jen zoufalé vyžilotiny za zenitem by chtěly léta páně aktuální rok rebootovat něco tak irelevantního jako Beverly Hills, byl vynikající nápad. Pak se ukázalo, že je to jediný nápad, který měli.

• 31.8.2019  23:21

IT'S A SOAP OPERA!

• 30.8.2019  21:08

Osm hrozných byl smutný pubertální ústřik, ale na existenci pubertálních ústřiků není z principu nic špatného. Za jakým účelem ale vzniklo tohle, to fakt nechápu. Tarantinovo veřejné kopání proti obavám z vlastní irelevance? Jako fajn, ale v tom případě se jaxi nemohu ubránit myšlence, že zatímco se jeden výrazově zaseknutý dědek rochnil ve své zapouzdřenosti a natočil si referenční sebevykrádačku o ničem pro publikum složené z jednoho člověka, někdo nový s nápadem, který přesahoval Tarantinovo "stárnu a chybí mi dětství", teď kvůli tomu dál v L.A. utírá stoly.

• 25.8.2019  19:18

Po hodně dlouhé době konečně zase jednou horor (no, spíš černá komedie), který si klade otázku: je rodina něco, co stojí za to v životě mít? Spoiler: lol

• 18.8.2019  00:00
    Slunovrat (2019)

Střelené přesně doprostřed mezi Wicker Man originál a Wicker Man remake. Upřímněji se v sále nejspíš až do konce roku řehnit nebudu.

• 10.8.2019  14:49

Občas holt musíš bábě naflákat aspoň pětkrát, než se do ní fakt zamiluješ.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14