FilmFan24

Skype: filmfan24

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
    • 29.4.2018  22:20
    Metanol (TV film) (2018)

Případ, který se stal a z jehož televizního zpracování na mě jde docela slušná depka. K autentičnosti přispělo obsazení méně známých tváří v rolích vyšetřovatelů. P.S. Už tehdy v roce 2012 jsem si říkal, že takový námět by se hodil na film. Díky za něj! Výborné zpracování.

• 19.4.2018  23:42
    Wind River (2017)

Jednoduchá ba přímo banální zápletka a ...velký film, jehož podstatou je nemožnost se vyrovnat s osobní ztrátou a přežívat s velkou bolestí v srdci. Thriller, který je ve své podstatě mrazivý nejenom díky prostředí, kde se odehrává, ale hlavně díky fantastickému hereckému výkonu Jeremyho Rennera mě naskakovala husí kůže. Tak trochu ukrytým bonusem navíc je sonda do neradostného života indiánské komunity v rezervaci.

• 15.4.2018  12:46

Film, který místy neví čím chce být. Místy vtipná komedie plná vtipných narážek se tu a tam mění v čistokrevnou akci prodchnutou ohňostrojovou kanonádou. Vtipné úvodní titulky poněkud jinak koncipované než původní seriál, který především proslul nadmírou záběrů na vypracovaná opálená těla záchranářů. Nezbývá si než vzpomenout na proslulou scénku z Přátel, kdy Chandler a Joey sledují Baywatch v TV a ke spokojenosti jim stačí, že "už běží...". I přes drobné výhrady jsem se bavil.

• 15.4.2018  12:37
    Inferno (2016)

...a zase je podle Browna všechno jinak než autoři starých majstštyků zamýšleli. Klasická šablona, kdy hlavní hrdinové řeší hádanky ukryté v uměleckých dílech a mezitím utíkají z místa A do místa B, poté trochu odbočí a následuje ne až tak překvapivý zvrat vedoucí k přepálenému finále.

• 31.3.2018  23:08

Bylo tam vše a mnohem víc co napoprvé nejde pobrat...Báječné, barevné a plné nejenom skvělé muziky hlavně z let osmdesátých! Ale realita je realita! Jedině v ní se dobře najíte!

• 29.3.2018  00:18

Smrtí jednoho rejži to začalo a smrtí dalšího režiséra to skončilo. Jinak za mě dost dobrý.

• 11.3.2018  00:36
    Rozpolcený (2016)

A to až se příště Rozpolcený potká s Vyvoleným...to bude teprve pecka! Skvělá režie a výborné herecké výkony!

• 17.2.2018  23:51
    La La Land (2016)

Tím, čím dřív na plátně byli Bogart a Bacall, jsou dnes Ryan Gosling a Emma Stone. La La Land je současný muzikál, který díky tomu jak je natočený vzdává hold muzikálové klasice. Už jen spojení CinemaScope a Technicolor...báječné!

• 16.2.2018  23:41

Vymazlený psychologický thriller, jehož tři roviny vyprávění mě sedly jako precizně ušitý oblek Toma Forda...Báječně zahrané a skvěle vizuálně ztvárněné navíc podmalované hudbou jako z Hitchcockových filmů. Líbilo! A moc!

• 15.2.2018  23:05
    Sněhulák (2017)

Filmovému Sněhulákovi oproti výborné knižní předloze pár dílků skládačky chybí i když v konečném výsledku zdá se, že je něco navíc...Tak zůstalo (jen) velmi dobré herecké obsazení a děj - stejně jako v knize - zasazený do zasněžené norské krajiny. Na konci si nejspíš řeknete: "To byla panoramata!", což je velmi málo oproti tomu, co obsahuje Nesbova kniha. Nečíst ji líbil se mi The Snowman o trochu více...

• 31.1.2018  02:03

Pane Preiss...ehm Preissi! Chcal jsem smíchy!

• 20.1.2018  11:16
    To (2017)

TO má TO....hororové překvapení.

• 6.12.2017  00:04

Válka nemusí být jenom na poli bitevním ale může se odehrávat také v hlavě každého z nás...v tomto případě v hlavě Caesara, vůdce opic. Skvělé zakončení! Nebo nový začátek?

• 5.12.2017  23:51
    Ben Hur (2016)

Ben-Hur je především o odpuštění a víře, která přináší zázraky. Kamenem nového zpracování pro popcornovou generaci diváků je akční roztřesená kamera absolutně se nehodící k historickému tématu...Střídání rychlých záběrů a velmi stručný konec, kde se všichni po prožitém utrpení šťastně obejmou zazdí veškeré emoce.

• 16.11.2017  20:01

V komiksovém filmu plném akce, digitálního maglajzu a ušidrásajícímu zvuku za 300 mega je nejlepším a nejdojemnějším momentem Supermanovo oživení...a fotka Kevina Costnera!

• 11.11.2017  23:09

Nevím, jestli staré časy byly dobré, ale Brannaghova filmová verze Vražda v Orient expresu je filmovým pohlazením dobou dávno minulou. Tahle detektivka první dámy zločinu Agathy Christie má skvělou zápletku, odehrává se skoro celá ve vagonu luxusního vlaku a závěrečné řešení donutí k zamyšlení o miskách váhy Spravedlnosti...

• 24.10.2017  12:17

Pěkná romantická komedie s Johnnym Deppem o tom, že láska kvete v každém věku.

• 22.10.2017  12:58

Parádní jízda, která není v žádném případě hollywoodským filmovým výplachem, ale naopak dojede do divákova mozku intenzitou neřízené střely. Mrazivý a velmi realistický thriller, jehož intenzitu si dáte dohromady ještě dlouho po zhlédnutí. Nevím co vyzdvihnout více.

• 21.10.2017  18:53

Nebýt - mnohdy do očí bijících - digitálních orgií snad v každém záběru, které sráží tuto akční fantasy o třídu níž, byly by Bohové Egypta božím dobrodružstvím. Takhle bohužel zůstávají "jen" průměrnou výpravnou a krásně barevnou akční fantasy.

• 9.10.2017  23:37

10.000 hodnocení...a zrovna Sherlock Holmes!

• 7.10.2017  20:53

Velké očekávání skončilo! Krásné momenty a hluboké myšlenky nasnímané nádheně Rogerem Deakinsem (dejte mu už konečně Oscara). Depresivní atmosféra původního filmu zachovaná, ba co víc- i syžet děje je servírovaný stejně jako kdysi. Dokonalá Vangelisova hudba nechybí a nový Zimmerův podkres nemá chybu. Zázrak se dostavil. Alespoň v mých očích. A to jsem byl k pokračování jeden čas dost skeptický. P.S. Momenty na kterých záleží: Deckardovo zjevení po hodině a půl na plátně nemá chybu. Vzpomínka na Rachael je tou třešničkou na dortu fanouška Scottova majstrštyku a vezme za srdíčko i největšího drsňáka. A to, že hlavní hrdina K (Gosling) kouří skutečné cigarety se v mainstreamovém americkém filmu hned tak dneska nevidí. No a vzpomínka na léta osmdesátá minulého století kdy vznikl původní film jsou světelné reklamy na společnosti co kdysi byly jako PanAm či Atari. Coca Cola samozřejmě také nechybí. No a Sony je Sony! Jo a Elvis žije!...apropos co ten Deckardův pes? Byl skutečný anebo replikant?

• 29.9.2017  23:24

Ono se to pořád vlní jako vlny v moři aby nám to vyhodilo tu fórek či zápletku, která navazuje či hodí vlnku k dalšímu možnému pokračování...Velmi mě to bavilo. Ani ne tak kvůli Sparrowovi, ale spíše díky novým a velice sympatickým postavám - Turnerovu synovi a dceři jednoho z dalších hrdinů!

• 26.9.2017  00:17

Ulítlá parta Strážců galaxie je zpět...tentokrát je tu všeho víc než minule, ale i tak tady máme nadprůměr mezi komiksovkami. City a emoce před zeleným plátnem s množstvím pixelů fungují na výbornou. A ty hity!

• 9.9.2017  19:44
    Dunkerk (2017)

Nelineární vyprávění, které stále více a více graduje za pomoci Zimmerových zvuků v návratech, kam se určitě žádný z přeživších válečné peklo v Dunkirku nechce vracet, to je to hlavní co Nolanův film nabízí. Jednoduchý děj nasnímaný s obrovským citem pro detail, vykouzlil za kamerou Hoyte Van Hoytema. Dalším velkým kladem jsou herecké výkony všech zúčastněných.Přiznám se, že se mi chvílemi tajil dech.

• 21.8.2017  01:26

Auto - pardon - rodina je základ. To platí i v tomto osmém filmu adrenalinové série. S každým novým dílem nám tvůrci odhalují souvislosti, které již byly dříve jenom naznačené a navíc přibývají postavy, které ke "zběsilému" základu celkem "rychle" a hlavně vtipně zapadnou.

• 28.7.2017  00:01

Disneyho animovaná klasika v novém a krásném hraném provedení...a dvě báječné Emmy! Emma Thompson a půvabní Emma Watson.

• 20.5.2017  23:51

Alien: Covenant navazuje na události z Promethea . ovšem atmosférou a likvidační strategií postav připomíná úplně prvního a jedinečného Vetřelce. Původní Alien nám představil dosud nevídané monstrum a pohrál si s našimi nervy tak jak nikdy předtím. A to ani příšera nebyla pořádně vidět! O hrůzu a napětí se postarala představivost. Tady je vše známo, kostky jsou vrženy a hra kdo, kdy a jak bude zlikvidovaný může začít. Hutná a krvavá atmosféra podpořená skvělou vizuální stránkou, jak je ve Scottových obvyklé. jsou hlavní devizou vyprávění. Vysvětlení jak vlastně Alien na svět přišel do konceptu zapadá a notně, pro přeživší posádku vesmírně lodi, pesimistický závěr, dává tušit notně husté pokračování...

• 6.4.2017  00:21
    Amadeus (1984)

Dokonalé souznění formy a obsahu podpořené ukázkovou režií Miloše Formana. A to nehovořím o hereckých výkonech - fantastický F. Murray Abraham a Tom Hulce - či nádherných kostýmech Theodora Pištěka.

• 26.3.2017  21:58

Tak dobrá kriminálka v našich luzích a hájích už dlouho nebyla. Příběh reflektující naši současnost - úplatní policisté manipulující a kšeftující s důkazy, velkopodnikatelé porušující zákony čím jiným než penězi, místní mafie těžící z chudoby okolí a spousta jiných neduhů naší doby. Scénáristicky dotažené do otevřeného konce, kterému předcházelo parádní rozuzlení.

• 26.3.2017  01:02

Po lékařích v růžové jsou tentokrát v modrém! Dobrým kódem jsou tak akorát draze zaplacené písničky, které zpívá Enya a Coldplay. Nechápu! Spíš by se tady vyjímala tvorba Míši Davida!

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63