Povídky o dětech (1964)

Nejvíce si pamatuju povídku "Kapr". Vždycky jako dítě jsem byl smutný na Vánoce, že kapr skončí jako štědrovečerní večeře a ne zpátky v řece...A od té doby kapra prostě na svátky nemusím.

Lupič Legenda (1972)

Excelentní herecká elita, excelentní herecké výkony v bohužel excelentně unylém filmu.

Velmi uvěřitelné příběhy - Štědrý večer paní Hůlové (1991) (epizoda)

Film opravdu pravdivě depresivní. V devatenácti minutách řečeno vše a ještě mnohem více mimo stopáž zbyde k přemýšlení, což se o (většině) současných českých filmů s celovečerní stopáží říci nedá. Jenom doufám, že takhle někdy nedopadnu.

Stůj při mně (1986)

Cesta čtyř chlapců podívat se na mrtvolu je paralelou k životu, který je a potažmo každého z nás čeká. Dětství si podá ruce s dospělostí a klukům už nic nebude připadat jako dřív. Nezapomenutelný film, kde se zdánlivě nic neděje a přesto je naplněný úžasnou atmosférou. Herecké výkony ústřední čtveřice, hlavně však Rivera Phoenixe, se řadí k těm, kvůli nimž se vyplatí sledovat tento film.

Život pod vodou (2004)

Osobitě ulítlá komedie s osobitě neosobním humorem anebo také zábavná imaginární reportáž z ne zase až tak ideálního světa. Podivný mix žánrů Wese Andersona, který mě pokaždé dostává do příjemného rozpoložení...

Hra na schovávanou (2005)

Hustá atmosféra s bohužel řídkým koncem...Škoda, když vezmu fakt, že místy jsem strachem nadskakoval díky perfektní Dakotě Fanning.

Krev zmizelého (2005)

Ambiciozní projekt, na kterém je bohužel znát, že je film točený jako daleko delší televizní seriál. Zkrátka a dobře, některé postavy a scény přebývají a naopak zase spousta toho je nedořečeno...

Let Fénixe (2004)

Místy nad věcí, místy pod věcí, přesto ve výsledku zábavný mix akce a dobrodružství odehrávající se po havárii letadla kdesi v zapadákově ehm v poušti. Boj o přežití začíná s Dennisem Quaidem, který nejenom partu filmovou, ale i film celý, drží nad vodou - ehm nad pískem.

Kung Fu Panda (2008)

Jack Black exceluje aspoň hlasem jako tlustý líný pandí chlapík Po, který je omylem prohlášený za vyvoleného Dračího bojovníka kung-fu a má zachránit Údolí Klidu před zlým sněžným leopardem Tai Lungem. Nejprve teda musí absolvovat výcvik pod vedením mistra Shifu (Dustin Hoffman) a spřátelit se s pětkou udatných bojovníků, kterým hlasy propůjčili Angelina Jolie, Seth Rogen, Lucy Liu, David Cross a Jackie Chan. Film tak trochu paroduje známé to filmy asijské kung-fu mytologie či třeba Star Wars, jenom s tím rozdílem, že hrdiny jsou tentokráte různorodá zvířátka. Vtípky nejsou zas až tak k popukání, dlouho vám v hlavě nezůstanou, ale o to zřejmě tvůrcům ani zase tak nešlo. Hlavní je, že v dějové linii si jak dětský, tak dospělý divák najde to svoje. Ať už oblíbenou postavu, či odkazem na nějaký ten film. A to není zrovna málo. A abych nezapoměl: Za závěrečnými titulky film pokračuje!

Nabít a zabít (2006)

Atmosféricky stylové a ve výsledku černohumorně zábavné. Silně překombinované, silně nadsazené a vše zabalené v nablýskaném moderním hávu. Místy to možná (určitě) jiskří a skřípe nejenom mezi Hartnettem, Liu a Wilisem, k tomu Freeman, Kingsley a Tucci - prostě ti všichni se snaží být cool, že jsem spokojeností koulel očima.