Ivusha

studující lenoch:-)

homepage

• 16.1.2010  08:41
    Sabrina (1995)

Ford není Bogart, Ormond není Hepburn. Co v původním filmu fungovalo, bylo milé a okouzlující, tady ztrácí veškerou logiku... Navíc milé náznaky v původní Sabrině tu jsou podány tak, aby to pochopila i babička z Kopanic... boha jeho. Ne všechno se dá předělat... a u filmů s Audrey by se to mělo rovnou zakázat:-))

• 16.1.2009  12:25

film vtáhne do děje a člověk se nemůže odtrhnout... jeden z nejlepších upírských kousků;-)

• 4.1.2009  17:55

Jedna z mála novějších pohádek, co se povedly.

• 6.6.2011  23:39
    Přežít (1993)

Kdysi dávno (ve věku, kdy jsem to ještě vidět neměla) jsem to zhlédla v televizi. Dodnes si pamatuju scény pojídání masa, které ve mně zanechaly nesmazatelnou stopu. O to víc mě překvapilo, že při opětovném dívání se jsem si říkala, jak je vtipné porcování pečeného kuřete. Ale tak to je jen taková perlička, jinak je to skvělý film... a představa, že bych tam s nima byla, je příšerná.

• 30.11.2008  13:48

Z nostalgie za tři hvězdičky:-) Jinak by to bylo o dost horší.

• 27.10.2010  22:51
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

no comment:)

• 4.1.2009  15:40
    Valmont (1989)

I když Colinovi toho svůdníka tolik nepapám, stejně jsem byla nadšená!;-)

• 30.1.2010  20:36

čtyři a půl - musím to nějak rozlišit s Valmontem, který se mi líbil o něco méně. Colinu Firthovi totiž naprosto chybí ten správný šmrnc, aby jeho Valmont byl jako ten Malkovichův. Tomu to prostě hned kouká z očí.:-) Naopak se mi asi víc líbila de Merteuil Anette Bening. I když Glenn Close ji možná dokázala podat lépe... no, však víte, jak to myslím:-)

• 2.12.2008  14:02

Je to plné klišé, ale vždycky se k tomu ráda vrátím... čas od času prostě každý potřebuje ten svůj oddech.:-)

• 1.1.2012  21:07

Uječená princezna Jasněnka mi vždycky lezla krkem:-))

• 4.1.2009  18:15

Mám stavy, kdy ten film nemám (a tím myslím, že NEMÁM) ráda... Hrušínský je zde na druhou stranu nezapomenutelný... P.S. Líbil se mi Ramiho komentář...

• 11.6.2012  18:09
    Vlak dětství a naděje (TV seriál) (1985)

Na to jsme koukali povinně už na základce... a jak jsem za to zpětně ráda!

• 5.9.2011  20:04
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

jako malá jsem si to nikdy nenechala ujít:-)

• 1.1.2012  20:58

Jediné, co mi na té pohádce vždycky vadilo, byla podivná princezna Adélka...:-) Ale jinak skvělá pohádka, jedna z těch nejlepších;-)

• 2.1.2012  13:02

Sic je to velká klasika plná vtipných hlášek a hezkých písniček, mně tahle 'pohádka' nějak nikdy nepřirostla k srdci.

• 13.6.2012  20:34

mezi 3 a 4, ten konec se mi nikdy nelíbil:-)

• 4.1.2009  18:26

To se musí vidět od titulků po titulky;-)

• 4.1.2009  18:23

Na téhle pohádce mi odjakživa vadilo jedno: PRINC! Jak mohli obsadit Hrušínského do takové role? No dobrá, dejme tomu... Co ale pak vedlo režiséra k tomu, aby ho svlékal do půli těla?? Co do půli těla, vždyť má ty bombarďáky na půl žerdi... to mě vždycky odrazuje od sledování tohoto skvostu.:-)

• 13.6.2012  20:41

Tomuhle filmu jsem z velké části nikdy nepřišla na chuť... ovšem uznávám, že tam jsou nezapomenutelné hlášky.:-)

• 15.8.2008  22:49

Nejkrásnější pohádka, jakou jsem kdy viděla. Nedovedu si bez ní představit Vánoce. (dřív ji dávávali 29., na mé narozeniny:-))

• 17.4.2011  23:04

3 1/2 - jak napsala Galadriel;-) Každopádně se mi zdálo, že začátek se zbytečně táhne (možná to bude tím, že jsem viděla 'director's cut'), zato druhá půlka byla nadupaná... bála jsem se dost, ovšem očekávání byla větší... (i když možná lepší, že to nebylo ještě trochu větší 'maso', protože to už bych asi přítelovu ruku nikdy nepustila:-))

• 4.1.2009  17:16

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek... Perfektní Vondráčková s Neckářem. "A nohy? Ty nejsou vidět... Hm, mám pro ně jen jedno slovo Óóóó." Králové jsou dokonalí... a co teprve ti rádci?!:-) Pohádka, na kterou se dívám pokaždé, když ji v televizi zmerčím;-)

• 10.11.2008  18:17
    Hry bez hranic (TV pořad) (1965)

Ten první rok, co je přestali dávat jsem ještě jako vcelku malé děvče nechápala, jak něco tak skvělého mohlo skončit! Koukala jsem na to každý rok, vždycky u babičky. Tudíž to pro mě má ještě o to znásobenou roušku nostalgie. Pamatuji si, že jedno léto je dokonce opakovali... nemohla jsem se nedívat;-)

• 17.12.2009  22:32

Natalie Wood byla úžasná. Takovou spršku emocí jsem už dlouho neviděla. Někdo by si mohl myslet, že je to až patetické... ono trochu je, ale dovedu si to živě představit.

• 4.1.2009  18:25

Prostě klasika... a velice dobře si ji zapamatujete, ježto je veršovaná;-))

• 18.4.2009  20:43
    Vojna a mír (1956)

Herecké výkony tu jsou prostě úžasné. Herci se jen předhánějí, jak se chtějí trumfnout, kdo z nich to líp podá. Audrey Hepburn jako Nataša celé té plejádě ale kraluje. Je to jeden z mých oblíbených klasických filmů... ovšem jako adaptace nic moc, proto hvězda dolů.

• 26.12.2012  22:33

To, že dialogy pronáším spolu s herci, mluví za vše. Aneb předevčírem se mi smáli i rodiče.:-)

• 17.8.2008  00:27

Moje oblíbená Audrey tu jen září... a vždycky mě rozněžní ten konec.

• 19.5.2011  21:34
    Popelka (1950)

Po dlouhém přemýšlení dávám tři hvězdičky. Ovšem dalo to zabrat.:) Popelka je jiná než ta naše, to mi nevadí. Jsou tam skvělé myšky s kocourem a všeobecně je to hrozně pěkně vykreslený příběh. Hudba je taky skvělá... co je teda špatně? Jako u většiny disneyovek pokulhává zápletka - princ má jednu repliku, je hrozný blázen do té neznámé dívky, ale stejně jede zkoušet střevíc vévoda... Prostě prince je tam málo... Chápu, že kvůli dětem je tam kratší stopáž, ale těch pět minut by podle mě nevadilo...

• 4.1.2009  16:16

Klasika... Skvělá ztřeštěnost, která sedí Gollové i Novému jako nové šaty. 'Jdeme louuupit, pssssst!!' Nezapomenutelné;-)