Ivusha

okres Brno
studující lenoch:-)

homepage

• 30.1.2010  20:36

čtyři a půl - musím to nějak rozlišit s Valmontem, který se mi líbil o něco méně. Colinu Firthovi totiž naprosto chybí ten správný šmrnc, aby jeho Valmont byl jako ten Malkovichův. Tomu to prostě hned kouká z očí.:-) Naopak se mi asi víc líbila de Merteuil Anette Bening. I když Glenn Close ji možná dokázala podat lépe... no, však víte, jak to myslím:-)

• 16.1.2010  23:38

akční Sherlock, taky Sherlock:-))

• 16.1.2010  08:41
    Sabrina (1995)

Ford není Bogart, Ormond není Hepburn. Co v původním filmu fungovalo, bylo milé a okouzlující, tady ztrácí veškerou logiku... Navíc milé náznaky v původní Sabrině tu jsou podány tak, aby to pochopila i babička z Kopanic... boha jeho. Ne všechno se dá předělat... a u filmů s Audrey by se to mělo rovnou zakázat:-))

• 6.1.2010  00:02
    Avatar (2009)

Do kina jsem šla s tím, že to bude přeceněné... a ono nebylo! Bylo to audiovizuální blaho, u kterého jsem zažívala duševní orgasmus.:-) To celoroční těšení se vyplatilo;-) ADD: S odstupem času bych ráda poznamenala, že ten happyend mě na tom filmu sere čím dál tím víc. Už při první projekci jsem doufala, že to pro 'domorodce' neskončí moc dobře... ale né, Američani by to zřejmě nezkousli. Těch pět hvězdiček z tohohle hlediska tedy není tak úplně stoprocentních.

• 2.1.2010  23:07

Je to netradiční, je to zábavné... člověk se nenudí, soundtrack je skvělý, co víc chtít? Amanda kraluje:-)

• 17.12.2009  22:32

Natalie Wood byla úžasná. Takovou spršku emocí jsem už dlouho neviděla. Někdo by si mohl myslet, že je to až patetické... ono trochu je, ale dovedu si to živě představit.

• 22.11.2009  22:00
    Upíří deníky (TV seriál) (2009)

Po první polovině první série stále čekám, až se to pořádně rozjede... Ovšem jakákoliv upírská tématika je moje guilty pleasure, tudíž 3,5:-)) Doufám, že druhá polovina série už bude trošku akčnější, protože by to jinak byla velká škoda. Má to potenciál.

• 8.8.2009  19:02

Trochu jim to nehraje v souvislosti s prvními díly... Ale když poohlédnu od tohohle nedostatku, stejně nic moc pozitivního nenacházím...

• 1.7.2009  01:40
    Heuréka – město divů (TV seriál) (2006)

prostě čtyři a půl... občas tomu něco chybělo, ale bylo toho minimum. je to další z těch kvalitních kousků;-)

• 23.6.2009  11:00

Nechápu, jak to někdo mohl vymyslet:-)

• 8.6.2009  16:39
    Push (2009)

No, čekala jsem od toho mnohem víc... Pěkně mě to zklamalo - je to nevyužité, zápletka tragická... celkově tragické a hvězdičky pouze za Dakotu:-)

• 6.6.2009  00:28

geniální.:-) Jen já bych to prostě nepodstoupila... (i když jsem to téměř zkusila... stačil mi občasný toast a mcflurry, když jsem byla na měsíční brigádě u 'meka' a váha pak pode mnou praskala:-))

• 6.6.2009  00:26
    Proroctví (2009)

Já nevím... téma dobré, ale celé to byly tři filmy v jednom... a jak všichni víme, ani u šamponů nefunguje blbé 2in1, tak proč by tady mohlo fungovat něco, co má ještě o jednu ingredienci víc?

• 31.5.2009  16:28

Hodnocení mi tu připadá trošku zaujaté. No co, že je to televizní pořad? Tenhle má svoje kvality;-)

• 30.5.2009  22:40
    Rozum a cit (TV seriál) (2008)

Nevyhnu se porovnávání s filmem Anga Lee. Tahle adaptace na něj prostě nemá. Na mnohem větším prostoru bych čekala něco víc, než se mi dostalo. Bohužel. Obsazení bylo v mnohém hodně nešťastné, ale na druhou stranu i zajímavé. Co mě ale popudilo nejvíc, byla úvodní scéna (wtf?!), u které jsem se lekla, že jsem si pustila něco jiného, a souboj. Inu, mělo to své mouchy, ale i tak je to zdařilé. Jen to prostě nemá na svého předchůdce... vůbec;-)

• 18.4.2009  22:32

To je taková blbost, až je to geniální.:-) Některé scény jsou pro mě naprosto nezapomenutelné...;-)

• 18.4.2009  20:48
    Dům loutek (TV seriál) (2009)

Ten potenciál tomu nikdo upřít nemůže. Joss je prostě génius. Pomalejší rozjezd to sice má, ale po šesté epizodě se to na diváky začíná řítit. Když to v sobotu zhlédnu, nemůžu se dočkat dalšího týdne, abych mohla sosat dál. Jen je škoda, že pokračování tohoto skvostu je v této chvíli ve hvězdách. Ukázalo se, že ukončení Firefly byla jedna z největších chyb televizního průmyslu. Mám takový dojem, že tady by to mohlo být podobně.:-/

• 18.4.2009  20:43
    Vojna a mír (1956)

Herecké výkony tu jsou prostě úžasné. Herci se jen předhánějí, jak se chtějí trumfnout, kdo z nich to líp podá. Audrey Hepburn jako Nataša celé té plejádě ale kraluje. Je to jeden z mých oblíbených klasických filmů... ovšem jako adaptace nic moc, proto hvězda dolů.

• 18.4.2009  20:34
    Lovci duchů (TV seriál) (2005)

Ta hudba! Och můj bože! Nejlepší nápad, jaký tvůrci měli. U téměř každého dílu se moje rocková dušička vyžívá. První dvě série byly rozhodně nadprůměrné, v některých byla skvělá hororová atmosféra a já občas nadskočila i s postelí. Třetí a čtvrtá série se ovšem rozhodly razit cestu jinou, akční podívaná je sice super, ale už to není ono. Prostě jsem si zamilovala dva bráchy, co křižují americké silnice ve své super-mega-úžasné káře, poslouchají AC/DC a ničí zlé duchy. Samozřejmě, že i na těch druhých dvou sériích se dá najít něco skvělého. Například ve třetí se mi celkem líbila Ruby. Ve čtvrté jsem ji začala tak trochu nesnášet... ale zase tu máme Castiela. Zatím sleduji a říkám, že je to nadprůměr, ale mohlo to být ještě lepší, kdyby se tvůrci drželi původního plánu a nechtěli spasit svět.

• 18.4.2009  20:29

Hudba na konci byla skvělá. Na filmu se mi ale nejvíc líbilo, že jsem se (jako povaha mírná, která moc nemusí násilí) nemusela koukat, jak ty borce vraždí. (alespoň povětšinou:-)) Na začátku byla skvěle stavěná hororová atmosféra. Škoda, že to nevydrželo až do konce. Pořád si ale myslím, že je to celkem koukatelné.

• 9.2.2009  22:34

Tak to se fakt nepovedlo...

• 9.2.2009  12:31
    Serenity (2005)

Viděla jsem to už dřív, ale po dokoukání Firefly jsem si to musela pustit znovu. Film byl důstojným zakončením svého seriálového předchůdce, i když by se pár much našlo. Vztahy mezi postavami a jejich charaktery se posunuly o pár dílů zpátky a všechno bylo hrozně rychlé... taky to asi bude tím, že původně celá tahle akce byla plánována do několika sérií seriálu. Škoda, že se ten původní záměr nepovedl... Rozhodně bych brala, aby se seriál obnovil!

• 9.2.2009  12:23
    Firefly (TV seriál) (2002)

Perfektní stylizace ala western z tohoto sci-fi seriálu udělala skvost a odvážím se říct, že už i legendu. Zamilovala jsem se hned po prvním dílu. Možná to bude i tím, že už jsem kdysi viděla Serenity - film, který na seriál navazuje. Ovšem nedokážu pochopit, že si seriál v televizi nezískal své fanoušky a musel být po čtrnáctém dílu zrušen. Celkově je totiž vyvážený, má od všeho trochu - dobrodružství, napětí, humor i love story ve správných dávkách, tudíž by měl uspokojit snad každého. S hlavními hrdiny jsem to měla ze začátku trochu složité - třeba Ginu Torres jsem znala jako záporačku a Jewel Staite mi vyloženě vadila v Atlantis... ale musím říct, že jsem začala tát už asi ve druhém díle a všechny hlavní hrdiny jsem si oblíbila. Prostě nemám co vytknout... snad jen, že to má tak zatraceně málo dílů! A já teď nedokážu rozhodnout, který seriál to nahradí v mé top ten.

• 7.2.2009  22:58
    4400 (TV seriál) (2004)

Zatím po dvou sériích musím přiznat, že kvalita celkem kolísá. 4400 měli vytěžit mnohem víc ze svého potenciálu... který je opravdu ohromný...;-) Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat... už sosám dál :D

• 7.2.2009  00:32

nenene, tohle fakt nebylo ono...

• 7.2.2009  00:29
    Kráska a Ošklivka (2008)

Já si to ze zvědavosti prostě pustit musela... a dopadlo to podle očekávání. Tohle dílko opravdu nechápu (postavy, Paris, jednání postav, příběh... bože...) Jedno velké WTF?! P.S. moje romantická duše se právě obrací v hrobě:-)

• 7.2.2009  00:26

Jako některé dialogy byly vyloženě stupidní... teda bylo jich celkem dost:D Ale pár vtipných scén tam bylo;-)

• 7.2.2009  00:23

neškodné;-)

• 4.2.2009  20:13
    Vévodkyně (2008)

Ne každý film mě tak dojme... tenhle to ale dokázal.

• 3.2.2009  21:20

Tak mně se ta hudba nelíbila, spíš mě rušila. Režisérka navíc na jednu stranu chtěla ukázat, jak si Marie žila - samé večírky, kasina, nejvybranější jídlo a oblečení... a na druhou stranu, že za to ani tolik nemohla. A když se kvalita filmu začala lepšit a postavy najednou přestaly být jen figurkami na plátně, tak se odjelo z Versailles a pohádky byl konec.