Armadillo (2010)

Původně jsem chtěl udělit dokumentu 8/10, ale po debatě s režisérem a zjištěním, že strávil sám s kameramanem přes 3 měsíce v Afgánistánu, právě v táboře Armadillo. Dokument je opravdu dokument, nehodnotí, nesoudí a je pouze na vás jaký si z něj odnesete pocit. Kvůli výborné besedě s režisérem 5/5. MFF KV 2010

Hitler v Hollywoodu (2010)

Rozpačitý mystifikační dokument, který sice neurazí, ale také nezaujme. Odpočinkový film, který má poselství schované pořádně až v závěrečných titulkách. Myslím, že by neuškodilo panu režisérovi zajít za panem Zelenkou a zeptat se ho, jak se správné mystifikační dokumenty točí. 60% je tedy pro mě tak akorát... MFF KV

Špatná rodina (2010)

Výborná absurdní černá komedie u které se prostě nemůžete nesmát. Otec má celý film jeden výraz, který přesně vystihuje duch celého snímku. 8/10 MFF KV 2010

80 dnů (2010)

Letos zatím nejsilnější zážitek filmového festivalu. Příběh ze života, až to bolí. Příběh příjemně plyne a 80 dní uteče jako voda. Skvělé vyprávění o tom, že láska pracuje v každém věku. Pro mě neskutečný emocionální zážitek. 10/10 MFF KV 2010

Bang (2009)

Pro mě neskutečně silný zážitek. Film plný poezie ve francouzštině. Plný tragické lásky, absurdity. Silně doporučuji všem, kteří budou mít náladu, jako já, na spíše lyrický film. Všechny záběry v tomto filmu jsou točeny na první dobrou, možná právě proto má snímek specifickou, pro mě téměř neodolatelnou atmosféru.

Líbánky (2009)

Minulý rok jsem podnikl výlet do Bulharska a strávil jsem 5 hodin na srbsko maďarské celnici. Doporučuji vřele všem lidem, je dobré zjistit že můžeme být rádi že pocházíme z České Republiky. Po skončení máte tísnivý pocit u srdce, který je pro mě velice důležitý po shlédnutí správného pětihvězdičkového filmu. Nakonec by se mělo říct jen výborně pane Paskaljevići

Rozumné řešení (2009)

Jak sám řekl režisér tohoto snímku. Pokud vám to přijde vtipné, smějte se, mě to vadit nebude. V tomto duchu se nese celý film. Ze začátku máte opravdu nutkání se uculovat, postupem času vám však mrzne úsměv na rtech, ostatně jak to dost často u severských filmů bývá. Nakonec se přistihnete, že se jenom divíte. Celkově krásných 8/10. MFF KV

Jezero smrti (2008) odpad!

Pokud by bylo možné dávat záporné hodnocení, dal bych něco v intervalu mínus nekonečno a jeho blízké okolí. Asi mě nenapadá jestli jsem někdy viděl něco horšího. Příběh je neuvěřitelně ale NEUVĚŘITELNĚ dementní. Postavy běhají po lese a občas se zastaví a s prominutím čumí, čumí, čumí. Pak je konečně napadne co udělat tak někam běží. Pobodaný chlapík s vnitřním krvácením a s vyříznutým jazykem mluví a běhá po lese. No prostě paráda. Vidět ještě jednou tenhle film, tak asi odjedu do lesa a spáchám harakiri. Nechutné, odporné, nudné a hlavně zbytečné. Pokud můžete běžte se radši koukat na teletubbies, protože mám takový divný pocit, že tento snímek intelektuálně převyšují...

Milionář z chatrče (2008)

Pro mě jasných 100%. Nejen, že se děj celého filmu odehrává v úžasném prostředí, hercům se dá věřit každé slovo, kamera je úžasná, ale hlavně se mi v celém snímku nepodařilo najít jedinou logickou nesouvislost, což se mi stává málokdy. Příběh pěkně odsýpá a na konci to do sebe všechno krásně zapadne. Děkuji za takovéto Filmy. Škoda jen té titulkové scény, ta je jedinou vadou na kráse jinak perfektního zážitku.

Sim Salabim (2008)

Aneb Bug's Bunny reinkarnován. Doporučuji před tímto kraťasem zajít na záchod, nekouřit ani nic nepít. Hrozí riziko zadušení, pomočení a nebo průtoku kapaliny nosem... Takhle sem se už hodně dlouho nezasmál...