Muži, co zírají na kozy (2009)

Perfektná komédia, fakt. Tu je škoda niečo hovoriť, treba vidieť. Sranda od začiatku do konca :)

Million Dollar Hotel (2000)

Tak, mne sa tento film veľmi páčil. Hoci jeho záver vieme už na začiatku, páčila sa mi tá zmes podivínov, bláznov a kadejakých indivíduí a niektoré hlášky. Sem-tam to bolo aj vtipné a celé mi to prišlo fakt super. Herecké výkony Mela Gibsona, Milly Jovovich a hlavne Jeremy Daviesa boli fakt úchvatné. Hudba od U2 mi padla ako uliata, mám rád ich hudbu a Wim Wenders nakrútil ďalší skvelý film.

Vládce severu (1973)

Dobrý film. Výborný, tvrdý chlapský, dobrodružný film, kde vo finálnom súboji sú hlavní hrdinovia ako Rambovia a nič im nevadí. Fakt sila. Odhliadnuc od toho je to film odohrávajúci sa takmer stále na vlaku a sem-tam je aj poriadne napätie. Fakt chlapský film ako sa patrí. A úvodná krásna country pesnička nemá chybu.

Goemon (2009)

Nádherný, smutný, akčný, sem-tam vtipný film s vynikajúcimi súbojmi a s dosť zle použitými počítačovými efektami. Keby tam boli tie efekty, bolo by to za 5. Úžasný príbeh o legendárnom ninjovi, ktorý nenechá jedno oko suché, chce len aby sa prestalo bojovať a urobí preto všetko...

Bílá velryba (1956)

Tak toto je veľkofilm ako sa patrí. Gregory Peck ako Achab je neskutočný a do tejto úlohy sa doslova vžil. Vynikajúce spracovanie nemenej vynikajúcej knihy. 5 hviezd ako vyšitých. Ako sa vraví, starý, ale dobrý.

Osudový dotek (2004)

Vau! Tak opäť som videl jeden film na moju obľúbenú tému - cestovanie časom. Páčila sa mi myšlienka filmu - denníky a čítanie v nich. Fakt úžasné. Teória chaosu ma zaujíma už od čias Jurského parku a tu je to pekne zobrazené, stačí jedna vec, ktorú zmeníme a celý život je hore nohami a väčšinou to nedopadne dobre. Pecka film. Akurát mám výhrady voči brutalite páchanom na psíkovi, to mi bolo zle a myslel som, že rozlomím DVD. Neznášam násilie na chudákoch zvieratách. Preto dávam len 4 hviezdičky. Ale inak vynikajúci film.

Requiem pro panenku (1991)

Neviem, čo mám povedať k tomuto filmu, možno len to, že na mňa neuveriteľne zapôsobil až tak, že na konci filmu pri tom požiari som plakal. Manželka ma musela upokojovať. Je to fakt silný psychologický film a neuveriteľný príbeh podľa skutočnej udalosti, kde sa to kruto realistickou brutalitou vychovávateliek len tak hemží. Bolo to svinstvo za komunizmu a bola to sila, čo sa dialo. Veľmi, veľmi silný film, jednoznačne za 5 hviezd, a vynikajúce herecké výkony mladučkej Aňi Geislerovej, Barbory Hrzánovej, ale aj Evy Holubovej a Soni Valentovej.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

No, je to typická marvelovská akčná rezba od začiatku do konca s pár chvíľami oddychu. Keď mám porovnať s Hulkom Ang Leeho, tento Hulk je slabší. Dal by som možno aj 4 hviezdy, ale tento Hulk sa mi až tak nepáčil. Áno, Edwarda Nortona mám veľmi rád, aj Liv Tyler, no bohužiaľ mu musím dať 3. Ale keď to beriem ako komiks, je to na zahryznutie a je to film, od ktorého netreba veľa očakávať, len príjemnú akčnú letnú oddychovku. Nič viac, nič menej. Ten záporák nemal chybu, bol poriadne strašný, aj bol bola lahôdka. P.S. Záverečné načrtnutie "pokračovania" hoci je to už o Avengers ma veľmi potešilo.

Hulk (2003)

Ang Lee, ktorého ostatné filmy nepoznám, sa mi zapáčil. Táto predstava Hulka na mňa zapôsobila a oproti Neuveriteľnému Hulkovi, mi prišla lepšia. Veľmi dobre spracovaný film, dráma, ale aj akčnosť a komiksovosť, to všetko tu je. 5 hviezdičiek nedám len preto, lebo strašne dlho trvalo, kým sa Bruce Banner premenil prvýkrát na Hulka. Ale inak fakt super film.

Černá labuť (2010)

Možno je tento film vychvaľovaný do nebies ako neviem čo, ale mňa neoslovil tak, ako si to asi režisér prial. Je to síce hlboká sonda do zničenej a zničujúcej duše mladej baletky, ale nezapôsobil na mňa celkom. Áno, príbeh je jednoduchý, výrazové prostriedky, kamera a zvuk sú vynikajúce, ale nezostal som na konci tak obarený, ako pri Requiem for a Dream, čo bol Arronofského vrchol. A bol to aj dosť strašný a hnusný príbeh. Hudba bola super, ale už ten film nikdy nechcem vidieť. A mojej manželke sa film nepáčil ani trochu.