type_B

type_B

naše životy jsou tvrdé krajíce, každodenně trochu umírajíce ...

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 25.10.2017  08:51

Dá se.

• 12.2.2017  08:40
    Příchozí (2016)

Exolingvistika je jistě zajimavý obor. Tento film je však myšlenkově postaven na primitivní interpreatci Sapir-Whorfovy hypotézy; sci-fi prvky slouží tak jedině k dokreslení sentimentálnímu vyznění celého snímku. Celkově film nedává moc smysl. Pro osoby očekávající v ději audio-vizuálního díla aspoň základní logické souvislosti, pro fandy science fiction a jazykovědce je tedy Příchozí jednoznačně FAIL.

• 25.10.2016  16:17
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Adaptace vs comics je samozřejmě 0:1, ale nahlédneme-li na Lucifera jako na prostou televizní zábavu, navíc posunutou do žánru komedie, vychází mi L. pořád o dost lépe než ostatní ostudně nudná seriálová produkce, která se nedá sledovat ani jako podkres pro mytí nádobí nebo jinou bohulibou činnost.

• 31.8.2016  14:23

Akai kage-bôshi je barvotiskové rodinné drama, komplexnost zápletky nepřesahuje úroveň průměrné jihoamerické telenovely. Akční scény jsou celkem fajn.

• 5.6.2016  13:49

Obyč béčko na dobrou noc pro všechny hodné kluky a holky. Snesitelné, nemáš-li po ruce nic lepšího.

• 3.5.2016  10:11

Panákové divadlo o Sněhurce is the best!

• 15.4.2016  15:32
    Pořad (TV pořad) (2015)

Kromě Maryška snad jediný kritický pořad v současné mediální marnosti. Nakonec jsem rád, že nemám televizi.

• 14.3.2016  09:22

Film dokonale o ničem. Chování postav nesmyslné.

• 1.3.2016  09:22
    Modré stíny (TV seriál) (2016)

Před seriálem jsem slyšel část rozhlasové adaptace, a již ta mi přišla kostrbatá. EDIT po druhém dílu: dialogy jsou příšerně neživotné, šustí papírem. 3. díl: Vata, vata, vata. 4. díl: Stejně nemastný-neslaný jako ostatní. Jen ta majorka z inspekce MV mi byla sympatická, vlastně měla pravdu, postup vyšetřovacího týmu byl prostě blbej. Že si podle seriálu měl divák myslet opak, o kvalitě scénáře nesvědčí.

• 22.2.2016  11:21

Víc než povinu jsem prospal, zbytek nepochopil. Jedinej dojem, co jsem si odnesl: KÝČ.

• 21.1.2016  12:42
    Marťan (2015)

Až na ten happyend dobrý.

• 8.1.2016  19:45
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Zdá se, že jde o příjemnou space operu, přičemž jedna dějová linie má prvky noir detektivky. Kladem jsou jistě "uvěřitelné" herecké výkony - imho mnohem lepší než v Dark Matter nebo Killjoys. Mínusem jsou napoak všudypřítomné digitální efekty, ale i přes ně je seriál celkem fajn.

• 28.12.2015  17:10
    Johančino tajemství (TV film) (2015)

Z trojice nových ČT pohádek jediná relativně snesitelná, v níž se aspoň hlavní hrdinka pokusí se sebou něco udělat a ne jen čekat jak pitomec na sled šťastných náhod.

• 28.12.2015  17:06
    Duch nad zlato (TV film) (2013)

Další ČT pohádka pro dementy. A ještě s bábou Bohdalojc. Hlavní hrdnina trouba, kterej jen stojí a blbě čumí. To je pak panečku scénář jak víno! Ale z hovna bič neupleteš.

• 28.12.2015  17:00
    Korunní princ (TV film) (2015)

Záporáci - troubové jsou nudní, celkově pohádka pro dementy. Hlavní hrdina vyhraje díky čarovnému předmětu, který dostane náhodou. (Jinak nemá pud sebezáchovy, zato sklony k alkoholismu.)

• 23.12.2015  23:40

ZKLAMÁNÍ

• 17.12.2015  14:20

Manipulativní propaganda pánů autorů. Pojem "Dokument" měl být nahrazen souslovím "Politický pamflet", protože politika a skryté ovlivňování diváka je to, oč tu jde. Pokud se chtějí autoři vyjádřit ke společenským tématům, nechť to udělají otevřeně (ostatně - kdo by jim v tom dnes bránil?) a neschovávají se za formát dokumentu. Btw. natočit pořad tak, že si vyberu jen to, co se mi bude hodit do krámu a sestříhám z toho "výmluvný" obraz, je fakt dost ubohé.

• 15.12.2015  14:02
    Ztracená brána (TV seriál) (2012)

Skloubit detektivku a mysteriózní prvky je těžké, musí se to umět. Podle mého soudu je nejdůležitější umět správně odhadnout proporce. Buď mám mysteriózní látku, v níž je krimi zápletka jaksi vedlejší (skvělá Devátá brána a její knižní předloha), nebo mám detektivku, v níž jsou některé prvky rozvinuty do absurdna - vražda za pomoci hypnózy, uprchlý orangutan, skrytá nenávist či obludný zločin skrytý v minulosti atp., ale mají stále reálný základ. Obávám se, že díla J. Stracha tuto vyváženost postrádají. Nedávám to ani tak za vinu režisérovi, jako spíše autorovi scénáře, který by chtěl od všeho moc velký kus. Výsledkem je ale špatná detektivka s plochými postavami a až komicky působící mystikou. Jinými slovy: Mystika v detektivkách působí dobře pouze tehdy, je-li skrytá, nedořečená, podáváná rafinovaně v náznacích. To se v tomto TV filmu bohužel nepovedlo.

• 1.12.2015  16:24

Některé detaily dobré. Např.: Scéna s Marksovou hlasující "Neutrální" pro Stanjurův přílepek, který by fakticky umožnil obcím zavřít ubytovny ze dne na den, zakládá řadu otázek o profesní způsobilost této dámy. Možné interpretace však ve filmu nenajdeme. Jako celek podle mého neprofesionální a informačně chudé. Za největší nedostatek považuju absenci širšího pohledu na danou problematiku, prostě top-level-view.

• 20.11.2015  21:39
    Killjoys: Vesmírní lovci (TV seriál) (2015)

Ve srovnání s DarkMatter má možná obstojnější scénář, přesto je seriál nezáživnější než výše jmenovaný. Hlavně trojice hlavních hrdinů na mě působila extra nesympaticky.

• 6.11.2015  22:50
    Spectre (2015)

Bílá kočka potěšila...

• 22.10.2015  15:31
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Zábavné svou nepředvídatelností.

• 20.10.2015  08:16
    Místo zločinu Plzeň (TV seriál) (2015)

1. Díl bez napětí a plný blbosti. Ostatní: bez chuti a bez zápachu.

• 14.10.2015  10:52
    Lovci (1996)

Nevím proč, ale od tohoto filmu jsem si sliboval mnohem víc. Asi že jsem ho tak dlouho nemohl sehnat. Slabé hodnocení tedy odráží můj pohříchu subjektivní postoj, nicméně vidlácké realistické krimi-drama ze švédského zapadákova mě nijak zvlášť neoslovilo. Musí se nechat, že charakter postavy Leifovy je výtečný.

• 25.9.2015  07:27
    Vraždy na severu (TV seriál) (2012)

Ne tak dobré jako Hubert & Staller, ale přesto koukatelné.

• 18.9.2015  13:28
    Schmitke (2014)

Heimat :)

• 15.9.2015  19:01
    Doktor Martin (TV seriál) (2015)

Jako... V nouzi se na to koukat dá. Ale... Tyhle eskejpistické seriály z venkova, "který je přeci hrozně fajn", mě už nějak lezou krkem.

• 15.9.2015  18:58
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Další snůška "kriminálně-mysteriozních" klišé a blbých dialogů. Postavy jsou hrozně nijaké. Verbal zřejmě bude patřit k producentům seriálu, jinak si jeho zaujetí nelze vysvětlit.

• 15.9.2015  18:52

Některé momenty vyloženě dobré, některé vyloženě přetažené.

• 30.6.2015  09:20

Atmosféra je dobrá, herecké výkony OK, jen ta finta, kdy je příběh vyprávěn (ukazován) z pohledy první osoby (ve filmu nahrazeno prostorem pro hlavního hrdinu) mě trochu zklamala.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17