Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Krimi

plakát

Metalmania (2020) (TV pořad)

Tak to je tedy trapas a zklamání. Předně stopáž je ukrutně krátká. Pořad moderuje prakticky neznámý a taky ne moc sympatický a strnulý Zbavitel, který ve dvaceti minutách pustí skladby od jedný výjimečně dvou kapel a to pouze heavy metal, ojediněle trash. Navíc v pořadu nakecá jen pár drobností a zbytek dočítá z internetu. Což vypadá hodně trapně, že mu tam nedají ani žádnou kamerovou čtečku. Nicméně bych uvítal víc hraní, než kecání. Googlit umím sám. Jediný co je akorát tak dobrý, že tam zatím necpe alternative hnůj a nu fuj!

Vzpomínky (2006)

Oproti filmu 12 opic slabý čajíček.

plakát

Dějiny písma (2007) (TV seriál)

Přijde mi to až moc proamerický a vzhledem ke stáří samotné Ameriky to k tomuto dokumentu pasuje jako pěst na oko.

plakát

MetalShow (2016) (TV pořad)

Nu-metal, alternative metal, death metal, metal-core. Všecko splácaný, pátý přes devátý a jdoucí po sobě. Nový, starý, je jim to fuk.. Tak si říkám, zda tenhle ten blok nesestavuje nějaký vypatlaný diskofil. U tohohle bloku nedoporučuji živé vysílání.

plakát

Jeepers Creepers (2001) odpad!

Nemožný scénář, nemožný herecký výkony. O napětí nebo strachu, nemůže být vůbec řeč. Mrtvoly jsou jak z nějakýho d*bilního voskovýho muzea a hl. záporná postava, no co k tomu říct.. I Vigo, který byl zpátky na obraze v Ghostbusters II mi přišel strašidelnější. Naprostá ztráta času.

Xena (1995) (TV seriál)

Kdo tady tvrdí, že seriál o Xeně je stejný, jako je seriál Herkules, asi nemá všech pět po hromadě. Předně Herkules mnohem častěji bojoval se spousty mýtickými bytostmi na rozdíl od Xeny. Xena se z 90% jen vypořádává s dluhem vč. vlastní viny vůči svému okolí z dřívějších dob, přičemž se střetává s nejrůznějšími bandity, řeší věci kolem amazonek a střetává se také s Římany a jejich vůdci. Jen sporadicky se střetává s olympskými bohy a ti mi navíc vůči její osobě připadali tak pasivní, až mi přišlo, zda to nejsou jen její pobožné přeludy. Něco jako film Johanka z Arku z ’99. Héra se naproti tomu na Herkulovi vyřádila mnohem líp. Vedle toho, že seriál je hodně prošpikován kýčovitými, stupidně bizarními a naprosto nezáživnými díly, mi taky vadilo, právě ta nízká provázanost s Herkulem. Čekal jsem, že tam zaskočí víckrát, než jen na trapný tři epizody. A v neposlední řadě, mi taky vadí nijak zvlášť oslňující zakončení. Suma sumárum jde tak jen o novozélandský seriálový béčko.

plakát

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (TV seriál)

V případě tohoto seriálu už mám poněkud v hodnocení jasněji. Předně musím říct, že Wright už musí bejt hodně velkej zoufalec, když ufouny pojmenovává prostě anglicky „přízraky“. To zní emzácky jak pr**l! Nehledě na to, že se živí životní energií jak upír Michael Morbius z kreslenýho animáku Spidermana?! Zde je úplně vidět do očí bijící dementní cenzura. Parazitičtí goa´uldi měli tedy větší šmrnc. Stupidní je zde i spoustu dalších nesmyslů, jako třeba oblečení herců. To má být jako nový Startrek? To je teda dost velká odbočka, ba dokonce úlet od běžných vojenských hadrů z hlavního seriálu. Absolutně to do tohoto sci-fi konceptu nesedí. Možná bych změnil názor, pokud by šlo o remake. Až po nudně ubíjející díly, který se celý odehrávají ve ztraceným městě, bez jakýkoliv další návaznosti. Sem tam pár dílů s občasnými potyčkami byli ještě jakžtakž koukatelný. Nejhorší však, ale byl poslední díl pátý série, který přerušuje celou sérii, bez nějakýho uspokojivýho kloudnýho zakončení. Čímž akorát tvůrci naservírovali divákovi vztýčený prostředníček. Něco jinýho je případ Universe, tam nebyl kýžený efekt a projekt musel být zastaven předčasně a nečekaně, kvůli nezájmu publika, ale zde měli tvůrci dostatek času a prostoru. Čili celkově žel velká mizérie. Bizarní mi taky přijde příchod a odchod původních postav z hl. seriálu. Resp. značně odfláknutý a dějově krkolomný.

plakát

Hacknutá čeština (2019) (TV pořad)

Konečně se našel někdo, kdo se snaží opravdu zpopularizovat češtinu díky shromažďování novotvarů a také dává možnost další vytvářet. Držím tomuto pořadu palce, neboť jinak by náš krásný jazyk český upadl do stereotypní šedi. Snad z tohoto pořadu neklepne příliš mnoha akademikům z ÚJČ pepka. :)

plakát

Princ z Persie: Písky času (2010)

Musím říct, že u Mumie z '99 jsem se bavil mnohem víc. Herecký obsazení je zde v pořádku. Trikově by to taky docela šlo. Akční scény jsou zbytečně moc urychlený. Scénář celkově nevýrazný, velice málo kouzelné magie. Film se až nesmyslně drží hlavního hrdiny, jak už tu kdosi poznamenal. Navíc žádný hlášky, anebo dobře mířený vtipný scény tu prostě nejsou, i když si film o ně doslova říká. Za mě průměrná podívaná. Je to velká škoda.

plakát

Slavná filmová místa (2017) (TV pořad)

Je tu sice pár zajímavostí, ale určitě těch zajímavých filmových míst je mnohem víc, a jsou i mnohdy lepší, než-li pořad nabízí. Za předčasný zastavení projektu dávám jen ** hvězdy. Taky mě mrzí, že se pořad soustředí pouze na čistě tuzemský filmy a opomíjí například ty, jež byli točený v koprodukci.