Hacknutá čeština (2019) (pořad)

Konečně se našel někdo, kdo se snaží opravdu zpopularizovat češtinu díky shromažďování novotvarů a také dává možnost další vytvářet. Držím tomuto pořadu palce, neboť jinak by náš krásný jazyk český upadl do stereotypní šedi. Snad z tohoto pořadu neklepne příliš mnoha akademikům z ÚJČ pepka. :)

Princ z Persie: Písky času (2010)

Musím říct, že u Mumie z '99 jsem se bavil mnohem víc. Herecký obsazení je zde v pořádku. Trikově by to taky docela šlo. Akční scény jsou zbytečně moc urychlený. Scénář celkově nevýrazný, velice málo kouzelné magie. Film se až nesmyslně drží hlavního hrdiny, jak už tu kdosi poznamenal. Navíc žádný hlášky, anebo dobře mířený vtipný scény tu prostě nejsou, i když si film o ně doslova říká. Za mě průměrná podívaná. Je to velká škoda.

Slavná filmová místa (2017) (pořad)

Je tu sice pár zajímavostí, ale určitě těch zajímavých filmových míst je mnohem víc, a jsou i mnohdy lepší, než-li pořad nabízí. Za předčasný zastavení projektu dávám jen ** hvězdy. Taky mě mrzí, že se pořad soustředí pouze na čistě tuzemský filmy a opomíjí například ty, jež byli točený v koprodukci.

Lékař jako detektiv (2015) (TV film)

Perfektní dokument, který jsem si přál vidět pomalu deset let. Vyprávějící vlastně o Dr. Housovi z masa a kostí. Nemá sice takové vtipy a není cynikem. Naopak je velice vlídný, skromný a pracovitý, avšak má podobné vnímání a je opravdovým odborníkem, co dokáže hledat tam, kde by nikdo jiný nehledal a baví ho řešit záhady. V neposlední řadě dokáže také stejně přijít s fascinujícím odhalením a rozuzlit záhadné onemocnění svých pacientů.

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Opět mizerná pohádka se slaboduchým příběhem. Vůbec nic se zde neděje. Chabé výkony herců, režiséra i scénáristy. Odfláknutý celý děj i samotné vyvrcholení. Jediný co se povedlo, je akorát ta ježibaba, za což dávám jednu hvězdičku Pryč jsou ty časy, kdy česká televize tvořila opravdu hezké a dějově poutavé pohádky.

Cesta do hlubin mozku (2015) (seriál)

Seriál zobrazující sice zajímavá témata, avšak podána zcela nemožným a často nudným způsobem. Mnoho zde řečeného už jsem viděl jinde v mnoha lepších dokumentech. Za mě čistý podprůměr.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Pokud jde o tento seriál, horko těžko se mi ho hodnotí. Ty povídky, co se měli „jakože“ stát, byli natočený pěkně a po umělecký stránce to beru. Tam se tvůrci perfektně vyřádili. Samozřejmě ty co se opravdu reálně stali, těch je jako šafránu. Nanejvýš tak třeba dva kamioňáci, co na stejným místě v rozmezí pěti let havarovali, a zachránili si mezi sebou život. Tomu bych mohl i uvěřit. Na druhou stranu ty fiktivní příběhy, byli často dost uhozený a do tohohle seriálu neměli být vůbec zařazený. Nejsem tak naivní, abych věřil na upíry, vlkodlaky, a super indiánskou kletbu. Nebo na ducha mrtvý ženský, co jen tak s chlapama flirtuje, děla dohazovačku, anebo láme srdce proutníkovi, to bylo už vážně trapný.

Jak nás vidí svět (2017) (pořad) odpad!

Z větší části nudný tv pořad tvořený podřadnou Benešovou, aneb zdali pak chutná cizincům... svíčková, ap. Mohlo by se jednat o zajímavý pořad. Jenže to by ho nesměla tvořit úplně blbá k***a. Jednak výběr, resp. četnost cizinců je na každý díl značně omezený a pak už taky unavuje, čumět pořád na stále stejný ládující se ksichty. A to ani nemluvím o trapných námětech, který se netýkají žrádla. Co ale taky jinýho od ní čekat, stačí se podívat jen na její mizerný režisérský profil.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Co se týče tohoto seriálu, opět mám problém s komplexním hodnocením. Je zde spousta scénáristických chyb. Můžu vypíchnout například: Existenci mini-symbionta hned ve druhém díle, který je však v dalších dílech vyškrtnut a nahrazen jedem symbionta. Nezvykle prudkého nárůstu inteligence neandrtálského Unase, až po nezachránění Egerie pomocí sarkofágu, čímž se sami Tok´rové odsoudili jakožto rasa k úplné záhubě. Děje: Velice odfláknutá je slovní zásoba goa'uldštiny, vzhledem k počtu dílů. Nejčastěji zazní "kree", který má až příliš mnoho významů. Ostatní slova vesměs zazní jen po jedné epizodě. Nesmyslných časových paradoxů: Jako například když Ba'al se snaží změnit historii a SG-1 mezitím stačí doběhnout k bráně, vytočí adresu, vstoupí do červí díry a teprve potom se celá historie přepíše. Popřípadě jiných pitomostí, jako místo kde zemře Anubis, resp. v nějakým blbým Waffle House a Oma Desala je trapná servírka. Určitě by se ten díl dal zahrát v jiným prostředí Danielovi vzpomínky. Či narvání do příběhu artušovskou legendu se stupidním holografickým drakem. Hodně mě taky štvalo, že vládci soustavy nemají masky. Což je, anebo by alespoň mělo být samou podstatou mytologie goa'uldů. Poněvadž ve filmu Daniel Kasufovi jasně říká: "Prohlédněte si své bohy" a otevře následně přilbu, což pak vede k samotné vzpouře. Je hodně znát, že je to nastavovaná kaše s nekvalitním dopisováním scénáře. Překáží mi taky rekapitulační, ale hlavně parodické díly viz. např. seriál Červí díra, které ruší celkovou dějovou linku. Přesto jsem byl schopný vydržet až do úplného konce a dost dílů bylo celkem zábavných. Nebo alespoň do konce šestý série. Pak už to začalo padat dolů. k Nezapomenutelný je také občasný humor plukovníka O'neilla. Za mě hodnocení, zlatá "střední cesta".

Fort Boyard Suomi (2018) (pořad)

Hodně divná mutace pevnosti. Není tu žádný otec Fura, ani žádné indicie k rozluštění klíčové hádanky. Jsou tu jen dvě trojčlenná družstva, která bojují mezi sebou anebo zvlášť. Dobrý je, že to moderují dva uvolnění moderátoři a výkony soutěžících nejsou špatný. Ačkoliv výkony francouzských necelebrit v roce 2010 podali daleko lepší výkon. Sem tam fiňákům taky upadne něco od huby, ale oproti českým dřevákům je všechno řádně vypípáno. V jednom dílu jsem se obzvlášť dobře pobavil, byla tam taková mladá, mrňavá, ubrečená blondýna, která měla skočit bungee jumping a pod ní jenom podlaha. Myslel jsem si, že to nedá. Jenže pak skočila a číslo ke klíči chytila, naproti tomu takovej velkej finskej hábán a měl pouze vlízt do rourovýho bludiště v zhasnutý cele a nedal to. Měl asi klaustrofobii, nebo co. A to ani netušil, že na konci byl navíc klíč hlídaný hromadou krys. Dám tedy 3 hvězdy, ale víc ani ťuk.