Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Dokumentární
  • Komedie
  • Animovaný
  • Akční
  • Krimi

Zajímavosti k filmům (98)

Hry bez hranic (1965) (TV pořad)

Statisticky nejhorším státem v soutěži se stalo Nizozemsko. Přestože se her plně účastnilo po deset sérií (a to v letech 1970–1977, 1997 a 1998), ani jednou nevyhrálo finále.

Jan Žižka (2022)

Ve filmu si cameo zahrál Jáklův známý Daniel Vávra, jenž je znám jako český designér, scenárista a režisér počítačových her. Svojí rolí se tak vlastně Jáklovi revanšoval, neboť Jákl ztvárnil ve Vávrově středověké počítačové hře (která se mimochodem odehrává přibližně ve stejném období jako Jáklův film) „Kingdom Come: Deliverance“ roli bandity Prcka.

Policejní akademie (1984)

Ve scéně, kdy Mahoney (Steve Guttenberg) ukradne Copelandovi (Scott Thomson) vůz, aby naučil Hightowera (Bubba Smith) řídit, zjistí, že Hightower se do něj pořádně nevejde, a tak mu řekne, aby přední sedadlo vyhodil a sedl si na zadní. Hightower poté vyleze z auta, vytrhne a zahodí na silnici nejen sedadlo řidiče, ale i sedadlo za ním a poté hned nasedá zpátky do auta. Když však vzápětí nasedá i Mahoney přední sedadlo spolujezdce záhadně zmizí a usedá na poslední zadní vedle Hightowera.

Mrs. Columbo (1979) (TV seriál)

V seriálu Columbo (od r. 1971) se nikdy neobjevila paní Columbová, přesto v epizodě s názvem Osudné cvičení (1974) poručík (Peter Falk) jasně říká, že jeho manželka nikdy nebyla štíhlá, a že se mu hubené ženy ani nelíbí. V tomto seriálu však postavu pí. Columbové ztvárňuje štíhlá Kate Mulgrew.

Nováci (1995) (TV seriál)

Jedná se o první českou situační komedii (od roku 1993, kdy vznikla samostatná Česká republika).

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (TV pořad)

Nejčastějším účastníkem v soutěži z celebrit od roku 1990 je televizní a rozhlasový moderátor Bruno Guillon. Celkem si na pevnosti zasoutěžil v sedmi sériích, a to v roce 2003, 2011, 2012, 2014, 2016, 2017 a 2018.

Dr. House (2004) (TV seriál)

V epizodě Všichni umřou (2012) se v čase 40:37 Dr. Cameron (Jennifer Morrison) dívá na pamětní fotografii ve svém notebooku, na které je ona společně s Dr. Chasem (Jesse Spencer), Dr. Foremanem (Omar Epps) a Dr. Housem (Hugh Laurie). Podle oblečení všech účastníků, celkového pozadí a vánoční výzdoby, pozornému divákovi jistě neujde, že jde o fotografii z epizody Je to báječná lež (2008). Přesněji z vánočního večírku (ke konci dílu) ve vstupní hale Princetonské nemocnice, kterého se ale Dr. House úmyslně nezúčastnil, když předním vchodem odešel. Ve skutečnosti jde totiž o promo fotografii.

Lékař jako detektiv (2015) (TV film)

Ve filmu nezaznělo, že pro samotný vznik speciálního centra nediagnostikovaných a vzácných nemocí, vedlo až na základě několika Schäferových přednáškách tzv. „Dr. Haus-Seminar“, kde používal jakožto šablonu ukázky z nekonvenčního přístupu fiktivní seriálové postavy Dr. House (od r. 2004) a jeho komplikovaných případů. Tyto přednášky vzbudili velký ohlas, za což prof. obdržel mnoha ocenění jako např. cenu Ars-legendi (2010) za vynikající výuku v medicíně anebo Pulsus-Award (2013) za nejlepšího lékaře v Německu. To pak následně díky publicitě motivovalo spoustu pacientů se vzácnými onemocněními, aby vyhledali jeho pomoc. Univerzitní klinika Marburg (Universitätsklinikum Gießen – Marburg) poté schválila otevření centra pod Schäferovým vedením.

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (TV pořad)

Nejčastější účastnicí v soutěži z celebrit od roku 1990 je francouzská miss a miss Europe roku 2001, televizní a rozhlasová moderátorka, modelka a také politička Élodie Gossuin. Celkem si na pevnosti zasoutěžila v osmi sezónách, přesněji v letech 2001, 2003, 2008, 2009, 2011, 2012, 2014 a 2018.

Dr. House (2004) (TV seriál)

Přestože se může někomu zdát, že vyšetřování tohoto geniálního diagnostika Dr. House (Hugh Laurie), je zkreslené a ve skutečnosti nereálné, není tomu tak. V německém Marburgu totiž existuje lékař prof. Jürgen Schäfe, který nejenže je fanouškem celé série (o Dr. Housovi), ale díky seriálu resp. jedenáctého dílu sedmé série, určil svému pacientovi po 5 minutách správnou diagnózu, se kterou si předchozí doktoři vůbec nevěděli rady. Jednalo se o otravu kobaltem z vadné kloubní náhrady a pacientovi tak zachránil život. Svoje poznatky poté uveřejnil do odborného časopisu Lancet. V současnosti prof. Schäfe dokonce podobně jako Dr. House vede speciální oddělení nediagnostikovaných nemocí a navíc seriál používá jakožto učebnicovou pomůcku při přednáškách. [Zdroj: Blesk.cz]

Vyšetřování skončilo, zapomeňte ... (2003) (TV film)

Na vzniku tohoto filmu ohledně kauzy zatopení pražského metra se podílela redaktorka a moderátorka Eva Jurinová, která mj. propůjčila svůj hlas, jakožto hlasatelka vlakového rozhlasu pro linku metra B.

Jan Žižka (2022)

Režisér a scenárista Petr Jákl přiznal, že inspirací pro natočení, resp. myšlenka pro samotný vznik tohoto filmu o Janu Žižkovi, byli pro něj filmy: Statečné srdce (1995), Gladiátor (2000) nebo Poslední Samuraj (2003), které rád v mládí obdivoval a vždy toužil takový film natočit, ovšem s českým hrdinou. Nejvhodnější volbou se mu pak nabízel právě nikdy neporažený Jan Žižka. [Zdroj: iDnes.cz]

Jan Žižka (2022)

Film se až do začátku natáčení připravoval 8 let.

Jan Žižka (2022)

Součástí filmu se také staly některé zbraně a dobové kostýmy z Vávrovi trilogie z 50. let Za tu dobu navíc kostýmy chytily patinu, což bylo dle slov režiséra Jákla pro film výhodou. [Zdroj: ceskenovinky1.eu]

Jan Žižka (2022)

Na filmu se jakožto odborný konzultant podílel historik Prof. PhDr. Jaroslav Čechura, DrSc. [Zdroj: ceskenovinky1.eu]

Dr. House (2004) (TV seriál)

Herec Jesse Spencer, (představitel Dr. Roberta Chase) je ve skutečnosti ze čtyř dětí a všichni jeho sourozenci pracují ve zdravotnictví. Konkrétně jeho starší bratr Tarney, jenž je specializován v okuloplastické chirurgii. Dále druhý starší bratr Luke, který je ortopedický chirurg a nejmladší sestra Polly je anestezioložkou.

Reklama

Reklama

Reklama