Dale

filmový Vševedko :)

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 19.11.2017  11:13
    Sinister (2012)

Celkom v pohode hororík so solídnou atmosférou (dokonca to so mnou raz takmer myklo), no škoda toho predvídateľného konca, ktorý bol jasný už v polke filmu. Dnes už ale máloktorý horor dokáže prekvapiť.

• 18.11.2017  15:14

Horor úplne bez atmosféry (vyrezané vnútornosti ešte hororovú atmosféru nerobia) a obetiam vôbec neveríte, že majú strach. Aspoň tí magori sú celkom fajn.

• 10.11.2017  23:01
    Take me out (TV pořad) (2017)

Tak som si povedal, že budem na dve hodinky masochista a pustil som si jednu epizódu tejto veľkolepej show. Nepovedal by som, že je to úplné dno televíznej zábavy, boli už programy aj na nižšej úrovni (Farma, Vyvolení...), no veľký rozdiel medzi všetkými týmito formami zábavy pre jednoduché masy nie je. Stačí pár minút a zopár viet zoznámeniachtivých slečien a príde vám nevoľno, no hlavne veľmi rýchlo pochopíte, že minimálne 95% z nich tam je kvôli niečomu úplne inému - zviditeľniť sa a zarobiť. Takže robia show a odpálkujú každého chlapa a aj keby tam prišiel pán dokonalý, tak by na ňom za tie 2 minúty našli milión chýb. Alebo možno vôbec nič nehrajú, ale naozaj sú také husi, čo na každom hľadajú len chyby, hlavne že oni sú tie najkrajšie, najlepšie a najdokonalejšie. V tom prípade im ani nemusím želať, aby si nikdy nenašli vzťah, lebo to u nich nehrozí. A nebudem radšej želať nič ani našim skvelým komerčným televíziám, lebo to nemá žiadny zmysel, tie budú vysielať stále len takéto sračky, dokiaľ je dosť tupých divákov, ktorí na to čumia. Ja až taký masochista nie som, toto mi stačilo na dosť dlhú dobu. Len ľutujem tých chlapov, ktorí do toho šli s očakávaním, že si tam niekoho nájdu, ale toho by asi tiež nikto normálny nebol schopný, tak nech si to užijú a vyžerú od tých primadon až do dna.

• 10.11.2017  22:38

Spájanie tohto filmu s Pelíškami môže byť jedine komerčným ťahom, lebo tieto dva filmy majú od seba asi tak ďaleko ako Schindlerov zoznam a Prcičky. Kým Pelíšky boli dokonalé v každej jednej scéne a všetky sú nezabudnuteľné až kultové, tu taká nebola ani jedna. Kým v Pelíškach sa stále niečo zaujímavé dialo a aj vážne situácie boli prezentované s nadhľadom, tu zo 130 minút sa počas 120 nedeje vôbec nič, totálna nuda. Celý obsah filmu je - troch mužov zatkne gestapo a počas tej doby chodí ich manželky navštevovať ich kamarát. Kľudne si počas filmu odbehnite na pol hodinku až hodinku, o nič neprídete. Jedine tak o zabitú hus a vianočné darčeky... Nechápem ako toto mohli stvoriť Jarchovský s Hřebejkom, ktorí zjavne príliš skoro vyčerpali všetky svoje nápady a už pekných pár rokov je to z ich strany len trápenie. Načo ale točiť film, ktorým nemajú absolútne čo povedať? Ak budú takéto nudné aj ďalšie dva diely, tak sa z nich mohol zostrihať polhodinový kraťas. Nudnejší film z obdobia WWII som naozaj ešte nevidel a pritom sa v živote členov tejto rodiny určite počas tohto obdobia dialo dosť zaujímavého, no miesto unudených paničiek to asi chcelo zamerať sa na to, čo prežívali ich manželia v lágroch. Iste, o tom už bolo natočených množstvo filmov, no aspoň by sa niečo dialo. Totálne nezvládnutý film po všetkých stránkach. Prirovnal by som to k telenovele, no aj v nich sa aspoň občas rozprúdi dej a je kúsok napätia, tu zdochol pes...

• 5.11.2017  21:48
    Happy end (1967)

A k tomu geniálny komentár rozprávača Menšíka. ale boli ešte aj zábavné, aby nielenže dávali zmysel pospiatky, navyše úžasne prepracované dialógy, Ťažko by ste hľadali originálnejší film. Geniálne dielo.

• 5.11.2017  13:33

Solídna atmosféra a dokonca prekvapivo normálne dialógy na film tohto typu, no bolo tam pár momentov, ktoré kazili dobrý dojem a zo seriózneho hororu skĺzavali do paródie (pár v aute, matka vs. dcéra...). Našťastie ich bolo len zopár a fajnšmekerský záver to vylepšil. Takže s prihliadnutím na rok vzniku a podmienky, pri rozhodovaní medzi 3 a 4 hviezdami, prikláňam sa k vyššiemu hodnoteniu.

• 4.11.2017  14:27

Solídne kung-fu so slabučkým scenárom a príšernými dialógmi (ktorým veľmi nepomohol ani kvázi dabing).

• 29.10.2017  08:21

Priemerný a predvídateľný thriller s množstvom klišé a typickým pošahancom, akurát s celkom originálnou témou slepoty.

• 28.10.2017  11:04
    Mladý mistr (1980)

Choreografia súbojov je fajn, aj keď prebieha v takom pravidelnom rytme, že po chvíľke začne nudiť a od Jackieho som videl množstvo kvalitnejších akcií. Kvalita scenára je na úrovni pornofilmu, navyše to pitvorenie Jackieho a ďalších postáv vyznieva dosť trápne a vtipných scén je ako šafránu. 50%

• 26.10.2017  20:14
    Černý Petr (1963)

Trojica českých filmov Miloša Formana mi veľmi nesadla, aj keď pozbierali množstvo ocenení. Je fajn, že je to točené tak, aby to vyzeralo realisticky ako z bežného života obyčajných ľudí, no čo z toho, keď sú tie obyčajné životy také nudné, dialógy sú plácanie o ničom a viacerí herci ani neboli profesionálni herci, takže moc neupútajú a celé to je také nemastné-neslané, proste umenie. :-)

• 22.10.2017  15:50

Áno, Weir sa tu snaží navodiť strašidelnú atmosféru pomocou hudby, kamery, zmäteného chovania postáv a škrabancov na ich tvárach, no čo z toho, keď sa celý film vlastne nič nedeje. Niekto sa stratí, svedkovia si nič nepamätajú, žiadni podozriví... Aký zmysel má takýto film?

• 21.10.2017  22:47

Väčšina vtipných situácií je prvoplánových a dej je predvídateľný, ale ak vypnete mozog, tak je to fajn oddychovka. Lacheau asi nemá rád zvieratá, ktoré si to tu riadne zlízli a úplne zbytočne, lebo zvieracie scény neboli vtipné ani za mak.

• 21.10.2017  19:52

Seriál, ktorý kedysi dávno bežal v TV v slovenčine som mál rád, no tento film ma nebavil. Narozdiel od krátkych seriálových epizód, tu sa nachádza veľa nudnej vaty a aj dosť otravných speváckych vystúpení. Navyše som si nemohol ani za nič zvyknúť na český dabing, úplne iné hlasy než v slovenčine a už len to premenovanie Yogiho na Béďu mi príde na hlavu. Celkový dojem teda úplne priemerný, neviem, či som sa čo i len raz zasmial.

• 17.10.2017  23:02

Pomerne nudná komédia s pár vtipnými momentmi a nepamätám, kedy naposledy som videl v romantickom filme takú nesympatickú dvojicu, medzi ktorou to vôbec neiskrilo. Kumail určite nie je tak dobrý herec, aby dokázal utiahnuť dvojhodinový film, počas ktorého takmer neschádza z plátna. Je príliš nevýrazný, mdlý a nie veľmi vtipný, takže po nejakom čase vás jeho prejav začne uspávať.

• 15.10.2017  02:13

Možno sa na mojom hodnotení podpísala momentálna nálada, ale pobavilo ma to, aj dojalo, čo viac od rom-kom chcieť... Navyše herci, teda hlavne herečky sú veľmi sympatické a je to aj celkom originálne, čo v rámci romantického žánru je niečo nevídané. Tvorcovia sa ešte snažili do záveru vniesť trošku napätia, kto bude tým vyvoleným, ale zbehlejší divák v tom bude mať jasno už dávno predtým. Pre mňa rovnako príjemný film ako Love Actually.

• 14.10.2017  14:56

Prostoduchý príbeh s tak otrasnými dialógmi, aké som už dávno nevidel, s dookola sa opakujúcou mizernou melódiou a s fajn akčnými scénami, občas pritiahnutými za vlasy. Na Wooove pomery slabota.

• 8.10.2017  22:51
    Network (1976)

Presne takéto filmy mám rád, ktoré majú myšlienku. Keď ešte k tomu majú výborne napísaný scenár, plný kvalitných dialógov a celú zostavu skvelých hercov, nie je o čom, plný počet.

• 1.10.2017  10:48
    Wind River (2017)

Výborné krimi z neokukaného prostredia indiánskej rezervácie, no na rozdiel od ostatných užívateľov, mi tu Sherdian prišiel slabší ako scenárista, než ako režisér. Aby som napísal, s čím som mal problém, budem musieť trochu SPOILERovať. Ide o konanie viacerých postáv, ktorému chýbala akákoľvek logika, aj keď jedna z postáv to neskôr vysvetlí, no veľmi ma ten dôvod nepresvedčil. Navyše správanie páchateľov po čine bolo dosť amatérske, keď sa ani neunúvali zahladiť svoje stopy v snehu a veľmi by som chcel vedieť, čo sa im odohrávalo v hlavách pred tou vrcholnou scénou, lebo to tiež nemali nejako extra premyslené. Asi to fakt bude tým, že z toho snehu a ticha tam všetkým riadne preskočilo, lebo inak sa to naozaj vysvetliť nedá...Ale Renner je cool

• 30.9.2017  01:27
    Kidnap (2017)

Klišé strieda kliše a postavy sa chovajú predvídateľne... úplne priemerný ľahko zabudnuteľný thriller.

• 21.9.2017  18:14
    Pustina (TV seriál) (2016)

Skvelá, na naše končiny nevídaná krimi v štýle tých severských. Perfektná atmosféra dokonale vystihuje názov obce aj seriálu, úžasná práca s kamerou, vynikajúci herci a veľmi kvalitný scenár, keď ešte ani na začiatku poslednej časti nemal žiadny divák ani šajnu, kto je vrah. Bola by to stovečka, ale je tu pár drobností, ktoré mi ten pocit dokonalosti kazili. Nesympatický vyšetrovateľ, ktorý pôsobí, že by nedokázal vypátrať ani to, kde si vyzul topánky. Vlastne aj tak celé to vyšetrovanie vyzerá. Ďalšia vec, identita vraha je síce veľké prekvapenie, no chýba mi tam nejaký lepší motív, niečo, čo by ho už skôr zaradilo medzi podozrivých. Takto vlastne celý seriál sledujeme nejaké vedľajšie uličky, keď v malej dedinke má veľa ľudí riadne za ušami, no nijako to nesúvisí s vyšetrovaným prípadom, čiže je to vlastne dosť zbytočné, ale inak by to samozrejme nevydalo viac ako na jednu 40-minútovú epizódu. Ale tá vata vlastne nie je až tak na škodu, je to celé zaujímavé, pôsobí to kompaktne, takže veľmi vydarený počin od HBO a už teraz sa teším na ďalšie dielko od Štěpána Hulíka.

• 15.9.2017  09:50

Každý, kto pozná seriál, ktorý dokázal zaujať len playmatkami v červených plavkách, nemohol mať od filmu veľké očakávania. Príbeh je, podľa očakávania, úplne jednoduchá zlátanina, no ten tu je nepodstatný. Narozdiel od seriálu, tu sa hlavné postavy neberú príliš vážne a je jasné, že to tvorcovia pojali takmer ako paródiu. Síce sa na nej veľmi nenasmejete, ale pár vtipných momentov sa nájde a vyšla z toho celkom v pohode oddychovka, ktorá nenadchne, no ani neurazí.

• 8.9.2017  23:20

Zápletka so zloduchom z východného bloku je ako z nejakého C-čka so Seagalom alebo JCVD, rovnako tak pôsobí aj značná časť akčných scén, ešteže dvojka Jackson-Reynolds je celkom fajn (aj keď oboch som už zažil v oveľa lepšej forme), takže sa to dá bez ujmy pozrieť. Proste nenáročná jednohubka, ak potrebujete vypnúť mozog, ktorá síce príliš nepobaví (na scenáre Shanea Blacka sa nechytá ani omylom), ale aspoň sa môžete zabaviť pri počítaní mŕtvoliek.

• 6.9.2017  08:30

Perfektný noir so skvelým scenárom, cool drsňákom Mitchumom a dokonale osudovou femme fatale.

• 5.9.2017  17:06

Môj tretí film dvojice Astaire-Rogers a čoraz viac sa mi zdá, že sú všetky ako cez kopirák a navyše s tým istým hereckým ansámblom. Už to začína trošku nudiť.

• 5.9.2017  15:03

Na skvelý film netreba mať rozľahlé exteriéry, postačí kvalitný scenár plný výborných dialógov a interiér jednej budovy, v tomto prípade policajnej stanice, ktorý dáva dostatočný priestor, aby herci naplno rozvinuli charaktery svojich postáv a rozohrali príbeh, na ktorý len tak ľahko nezabudnete. Hlavne vďaka skvelým výkonom Douglasa, Parkerovej, Wisemana a Grantovej.

• 4.9.2017  17:09

Výborný krimithriller s takou atmosférou, že ten strach a napätie prežívate spolu s členmi rodiny, doslova ho cítite. Len škoda, že sa tvorcovia nevyhli niekoľkým naivným až nezmysleným scénam (hlavne v závere), inak by to bolo za plný počet. Tradične skvelý Bogart, ktorý mi v týchto úlohách gangstrov a zabijakov sedí viac, než v kladných úlohách.

• 4.9.2017  08:51

Ťažko niečo vytknúť tomuto skvelému dielu, možno len tá dĺžka je trochu prehnaná, no okrem päťminútovej prestávky nie je jediná scéna, ktorá by si zaslúžila byť vystrihnutá. Film nenudí a pôsobí značne realistickejšie ako jeho westernový remake. Niekedy je napínavý, inokedy dramatický a miestami aj zábavný, k tomu výborní presvedčiví herci... no chýbala mi tu nejaká čerešnička na torte, ktorá by z toho spravila niečo úžasné a nezabudnuteľné, niečo čo by ma emočne dostalo, že by som si povedal "waw, to bola sila". 90%

• 4.9.2017  08:42

Celkom priemerná romantická komédia s občas dlhými a nudnými tanečnými číslami (15 minútový Continental). Shall We Dance bolo zábavnejšie, malo zaujímavejší scenár a aj to lepšie iskrilo medzi Fredom a Ginger.

• 2.9.2017  22:42

Z môjho prvého stretnutia s Marx Brothers mám zmiešané pocity. Neviem, či som sa zasmial aspoň 3x za celý film, no musím oceniť vtipné a celkom originálne hlášky Groucha a tiež množstvo slovných hračiek, ktoré pobavili, no za brucho som sa z nich nechytal. S ďalšími bratmi to už bolo horšie, vydarené chvíle mal aj Chico, no rovnako mal na konte aj trápnych momentov. Najhoršie u mňa dopadol Harpo (Zeppo sa tu až tak neprejavil), ktorého fórky ma vôbec nebavili a prišli mi absolútne trápne. Ako satira fajn, niečo na spôsob Barona Cohena, ktorý sa ešte má od Groucha čo učiť. 70%

• 31.8.2017  22:48

Celý film všetci hovoria o nejakom Sebastianovi, no za celý ten čas som sa akosi nedozvedel, čo to bolo za čudáka (okrem toho, že každé leto napísal jednu báseň a cestoval s mamičkou po svete). Takisto ťažko povedať, ktorá z postáv tu bola naozaj cvok, no Taylorka sa zdala najnormálnejšia zo všetkých a prečo Katarínke tak veľmi išlo o jej lobotómiu... Celé jedno veľké psycho, v ktorom ťažko hľadať nejaký zmysel, no Liz a Kat boli skvelé, aj keď občas už prekračovali únosnú mieru a bolo z toho čisté divadlo, Monty popri nich akosi nestíhal.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34