Dale

okres Poprad
filmový Vševedko :)

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 19.4.2018  21:41

Ak by sa z filmu vystrihol ten otravný capart, bol by to veľmi zaujímavý film. Takto to je kvalitatívne ako sínusoida, proste mi Oskar neskutočne vadil takmer vždy keď sa objavil na scéne. Jeho kvílenie, jeho bubnovanie, jeho správanie, fakt na zabitie... To, čo sa ale odohrávalo okolo neho a v jeho pozadí, malo niečo do seba. Ale musím uznať herecké kvality Bennenta, takého parchanta je umenie zahrať. Aj keď na to, že prestal rásť keď mal 3 roky bol fakt veľký, 6 rokov by bolo uveriteľnejšie. Ten jeho kamarát, ktorý prestal rásť v desiatich bol rovnako veľký...

• 19.4.2018  21:23

Film má svoje kvality, aj keď dvojica detských postáv bola riadne otravná. Michel je takou detskou verziou Kopfrkingla, zatiaľ má záľubu len v zabíjaní zvieratiek. Chcelo to trošku psychologickejšie rozobrať jeho postavu. 70%

• 17.4.2018  23:51

Tento film niekoľko rokov ležal u mňa na poličke s tým, že som nemohol nabrať odhodlanie si ho pustiť. Videl som pred ním viacero Truffautových filmov, no žiadny ma nejako špeciálne neoslovil, aj keď z francúzskej novej vlny mi sadol práve on najviac. Tento film ale všetko zmenil, je to úžasný "film o filme", ktorý musí nadchnúť každého milovníka filmov.

• 17.4.2018  23:24

Výborná vzťahová dráma so skvelými dialógmi, príjemným prostredím švédskeho vidieka a tak uveriteľnými postavami, že si ma film rýchlo získal a už nepustil.

• 14.4.2018  19:21

Tak nudný vojenský film som už dávno nevidel. Navyše je celý taký divný, nereálny a nezmyselný. Vôbec som nepochopil, akú úlohu mali tí výsadkári a asi to nevedeli ani oni sami. O postavách sa počas filmu vôbec nič nedozvieme, takže sú nám ukradnuté, tudiž emócie to nevyvolá žiadne a je nám fuk, či otrčia kopytá alebo nie. Chovanie postáv a dialógy sú odveci, no najmä tie vnútorné monológy alebo dokonca vnútorné dialógy! sú dosť na smiech. A neviem, čo to malo znamenať s tým Nemcom. Asi ho tam scenárista šupol, aby to malo aspoň nejakú zápletku, no veľmi si nelámal hlavu s tým, aby to celé malo zmysel. Nemčúr vie perfektne anglicky, dokonca asi prešiel aj výcvikom anglických výsadkárov, lebo pozná všetky ich triky. A potom to jeho chovanie, no aj chovanie Angličanov k nemu je maximálne zvláštne. Stotožňujem sa s pocitmi Rob Roya. 50%

• 13.4.2018  10:37

Nenadchla ma ani animácia, ani dej. Má to niekoľko vydarených momentov, no ako celok len priemer.

• 28.3.2018  22:25
    Dogville (2003)

Takže čo toto akože malo byť? Film? To sotva, lebo to, čo film robí filmom, tu nenájdete a nehovorím len o exteriéroch. Divadlo? Aj v divadle sú nejaké kulisy, tú sú len nakreslené čiary na zemi , občas nejaké dvere, alebo kus nábytku... Experiment? Možno, aj keď pevne verím, že sa už žiadni filmári k podobným experimentom neodhodlajú. Ako sorry, ale pozerať sa na film, kde herci klopú a otvárajú imaginárne dvere a kde breše pes, ktorý je len tromi písmenami napísanými na zemi... Toto fakt nemá s filmom nič spoločné a nejde o to, akú mám predstavivosť, film musí byť viac ako len skupinka kvalitných hercov. Aj keby som si nevšímal prostredie nakresleného mestečka a všetky tie drobnosti okolo toho, samotný príbeh je riadne prestrelený a ak nie ste ťažký pesimista, tak vám bude veľa veci v ňom pripadať úplne mimo. Jasné, ľudia sú hajzli a snažia sa v každej príležitosti vyťažiť niečo vo svoj prospech, no aby sa v celej komunite nenašiel ani jeden normálny poctivý slušný človek, tomu fakt neuverím. Hlavne tá Bettanyho postava je veľmi nevierohodná. Takže konečný rezultát - väčšina hercov (hlavne Nicole) výborní, dej nemastný-neslaný, zvyšok nula bodov (aj tá kamera - roztrasená, často stratená a hľadajúca svoj objekt, popri tom rozostrená... trošku mi to pripomínalo, ako keď sa ja niečo snažím natočíť na kameru). Ak toto niekomu stačí, aby to pre neho bol kvalitný film, jeho vec, ja si kvalitný film predstavujem inak, predovšetkým by to mal byť film, nie skupinka ľudí na pódiu, ktorých sleduje kamera.

• 28.3.2018  21:56

Ako decko som mal tento film rád, dokonca som si z papiera vyrobil niečo, čo sa podobalo na tú zázračnú vecičku, čo mal malý mimozemšťan a hral som sa, že môžem aj ja robiť podobné kúsky. Po 30 rokoch ale nostalgia zmizla, ostal len film s infantilným dejom a otravnou melódiou...

• 21.3.2018  11:10

Opäť tradičná zápletka väčšiny častí - zámena osôb. Možno to môže pobaviť raz, ale toto už je fakt trápne a Kraus musí mať riadnu scenáristikcú krízu...

• 17.3.2018  12:12

Veľmi originálny nápad animovať film o van Goghovi takým spôsobom, akoby ho maľoval práve Vincent. Naviac ide o zaujímavú kriminálku, kde pátrame spolu s hlavným hrdinom po tom, ako vlastne významný umelec zahynul. Veľmi podarený film.

• 17.3.2018  12:08
    Živitel (2017)

Animovaný film bez muzikálových čísel a hovoriacich zvieratiek, zato však so silným príbehom, ktorý nie je určený úplne pre detské publikum.

• 5.3.2018  17:55
    Byeonhoin (2013)

Silná súdna dráma, ktorá chytí za srdce. Pritom prvá, odľahčená, tak trochu komediálna polovica, tomu vôbec nenasvedčovala, no príde obrat a potom to už ide naplno až do konca. Len maličké drobnosti rozhodli, že som nedal plný počet. Mňa by napríklad zaujímalo, ako vplýval proces na rodinu Songa (je len jediná scéna keď je s rodinou počas celej druhej polovice a riešia to s manželkou). Trošku to chcelo viac rozvinúť možný konflikt medzi bojom za spravodlivosť a strachom o rodinu. Takisto tých pár demonštrantov a jedno hodené vajce sa mi zdalo trošku slabé, očakával som vyhrotenejšie situácie. No scény zo súdnej siene boli skvelé hlavne vďaka perfektnému Kang-ho Songovi. 90%

• 5.3.2018  12:41
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Videl som vyše 20 ročníkov odovzdávania najprestížnejších filmových cien, no toto bolo jedno z najslabších. Vtipov pomenej (asi preto, že nebol po ruke Matt Damon), okrem speváckych vystúpení sa nič moc zaujímavé na pódiu nedialo a zaujal len výlet do kina oproti. Som proti akejkoľvek diskriminácii, ale tej politickej korektnosti už bolo aj na mňa moc, začínam mať dojem, že biely muž v USA už začína byť diskriminovaný. Niektorí víťazi kategórií tiež úplne mimo, vrátane víťaznej ničím výnimočnej rozprávky pre dospelých... Ale nezaspal som, takže to asi môže byť aj horšie, no dúfam, že nebude.

• 5.3.2018  11:29
    Detroit (2017)

Aj keď mám pre filmy s rasistickým podtextom slabosť, tento ma príliš nechytil. Keď dostane takúto silnú tému založenú na skutočných udalostiach na starosť taká režisérka akou je Kathryn Bigelow, mal by ten film vyzerať úplne inak. Situácie, ktoré mali byť vypäté a ktoré mal divák prežívať rovnako emocionálne, ako postavy opreté o múr modliace sa o svoj život mnou nepohli a to je dosť vážny nedostatok. Možno to bolo spôsobené nedostatočným vykreslením postáv, ku ktorým som si nevytvoril žiadny vzťah, no môže za to aj scenár, ktorý je poskladaný z výpovedí svedkov, no veľa situácií pôsobí veľmi zvláštne. Policajti občas pôsobia ako drsní chlapci, čo si len robia svoju prácu, no občas ako úplne vymletí magori (ani sa medzi sebou nedohodnú, akú taktiku na vypočúvanie podozrivých zvolia, vďaka čomu dôjde ku zvláštnej situácii, ktorá by sa hodila skôr do čiernej komédie než do takejto drámy). Taktiež bolo dosť zmätené, ako sa tam plietli štátni policajti s detrotskými a s národnou gardou a ešte k tomu aj ochrankár, akoby nikto nevedel, kto to tam má vlastne na starosti. Ďalší kameň úrazu vidím v obsadení, hlavne Willa Poultera, ktorý vyzerá ako stredoškolák, navyše ten jeho ksicht pôsobí tak, že by mu nikto nedal do ruky ani pištoľku na vodu, nie to ešte aby šéfoval celej tej policajnej akcii a strieľal si tam ľudí ako na paintballe... Nie je to zlý film, no mohol to byť skvelý film.

• 4.3.2018  09:59

Jednička nebola nejaká extra komédia, no mala viacero momentov, kde sa dalo zasmiať, dvojka je len slabý odvar a nepomáha tomu ani Mel.

• 3.3.2018  09:33
    Ferdinand (2017)

Má to aj príjemné momenty, no väčšinu času to je taká typická a nie príliš vtipná zvieratkovská blbina. Najlepší animák roka je neohrozene Coco, toto mu nesiaha ani po členky.

• 24.2.2018  18:35

Film má krásnu myšlienku a nechýba mu ani silný emocionálny náboj, no záverečná polhodina už bola trochu moc, akoby som sledoval indickú verziu Forresta Gumpa (všade bol, má množstvo priaznivcov, ktorí ho nasledujú, stretol sa s prezidentom...). Ale stojí za to si to pozrieť a možno to niečo dá hlavne tým, čo si myslia, že všetci moslimovia sú teroristi, no aj samotným pomýleným moslimom, ktorí si myslia, že im ich náboženstvo káže džihád.

• 24.2.2018  14:39

Letná romanca, ktorej by prospelo zostrihanie o 30-40 minút. Dej plynie až príliš pomaly a hluchých miest je tam viac ako dosť, takže sa môže stať, že ku koncu budete viac sledovať hodinky ako film. Jediné, čo stojí za zmienku, je záverečný proslov tatínka, inak nič výnimočné. Brokeback Mountain sa nekoná.

• 23.2.2018  18:37

Je dosť odvážne rozhodnúť sa sfilmovať všeobecne známu predlohu, navyše ak jej najsilnejším momentom je prekvapujúce záverečné odhalenie. Keďže väčšina divákov vie dopredu, ako to skončí, museli tvorcovia filmu zaujať aj niečim iným. Veľa možností ale nemali, jedine dať do kopy skvelé herecké obsadenie a dať tomu zaujímavý vizuál. Oboje sa podarilo, aj keď na herecké obsadenie pôvodného filmu, ktoré bolo dokonalé, ešte niečo chýbalo. Ja som si ale nedokázal celý film zvyknúť na Branagha, keďže mám pod menom Poirot zafixovaného Davida Sucheta. Ale inak veľmi vydarená kriminálka, ktorá ani chvíľu nenudí.

• 16.2.2018  15:36

V niektorých momentoch (v prvej polovici) rovnako príjemné a svieže ako Yeopgijeogin geunyeo, aj záver bol fajn, aj keď úplne iný žáner, no občas som nevedel, či to tvorcovia poňali ako paródiu alebo si z divákov robia dobrý deň... A scéna, keď Kyungjin naháňa vraha, ktorá je sprevádzaná nevhodným hudobným motívom spojeným s opakovaním dialógov Kyungjin a jej milého, bola na pár faciek pánu režisérovi. Aj tak som sa rozhodol prikloniť s hodnotením smerom hore. Keby sa to prestrihalo, pár scén pretočilo, tak by to bolo aj na 5.

• 15.2.2018  22:16

Vydarená komédia plná skvelých a vtipných nápadov. Na tú dobu klobúk dole.

• 15.2.2018  19:41

Ak privriete obe oči nad banálnym, až naivným príbehom gangstra, ktorý zatúži splniť si svoj sen stať sa hercom, tak sa dočkáte celkom fajn filmu, ktorý pekne odsýpa a nenudí. Keby ten záverečný súboj bol naozaj reálny, tak dám aj 4, ale aj natočené to bolo tak, že údery do vzduchu bili do očí. Inak, ak mám vychádzať z filmov, ktoré som videl, tak kórejskí gangstri síce občas niekomu dajú cez držku, no inak sú celkom sympaťáci s dobrým srdcom. Ak sú takí aj v skutočnosti, tak by si asi v iných krajinách ani neškrtli, aj preto, že používajú nanajvýš nože, no strelné zbrane v ich rukách často nevidno...

• 15.2.2018  09:04

Neviem, či to mala byť nejaká generačná výpoveď alebo čo, každopádne to bola jedná veľká nuda preplnená prázdnymi kecami...

• 15.2.2018  08:57
    Vzteklina - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2018)

Celú dobu sa snažia tvorcovia budovať atmosféru a tajomno, no príde odhalenie (nie veľmi prekvapivé) a zrazu sa to zmení na typickú slaboduchú detektívku, plnú tých najtrápnejších klišé, kde sa postavy začnú chovať, akoby sa im IQ posunulo o jednu desatinnú čiarku doľava a celý dojem z inak solídneho seriálu je preč... Mohla to zachrániť aspoň restrospektívna pasáž vyčíňania revolučnej gardy, no nemalo to žiadnu šťavu, ani emočný náboj. Ale asi bolo trošku naivné očakávať niečo v štýle poľskej Wolyn.

• 14.2.2018  13:16

Škoda, že sa to nesnažili viac natočiť ako biografický film, namiesto heroizovania legendy. Niektoré okamihy v Baedalovom živote sú tu preletené rýchlo, no zaslúžili by si viac priestoru a niektoré zase dosť zbytočné majú priestoru až až. Všetko to je sprevádzané prehnaným pátosom so spomalenými zábermi a múdrymi myšlienkami... Menej je niekedy viac, toto bolo trochu prepísknuté.

• 14.2.2018  10:02

Veľmi príjemný film odohrávajúci sa v zapadnutej dedinke, kam ešte nestihli doraziť výdobytky civilizácie a tak deti netušia, čo je to LP platňa a vynálezy modernej doby. Žiadna veľká romantika, ani silná dráma, ale pekný príbeh ako zo života.

• 14.2.2018  09:53

Dej plynie až príliš pomaly a tak sa divák postupne začína nudiť a pozerať na hodinky čoraz častejšie. Síce sa postupne odhaľujú tajomstvá z minulosti, no vy zisťujete, že vás to už ani príliš nezaujíma, aj keď sú vám hlavné postavy sympatické. Pritom ťažko niečo tvorcom vytknúť, vzťahy sú zložité a komplikované aj v živote, tak ako v tomto filme, no proste som sa nudil.

• 13.2.2018  18:03

Boxerských filmov je veľa a tento je výnimočný len tým, že v ňom nesledujeme príbeh jedného hrdinu, ale dvoch, ktorí sa stretnú v záverečnom súboji. Je to zaujímavý krok, no práve kvôli tomu záverečný súboj už nemá taký náboj, keďže nie ste na strane ani jedného a tak to neprežívate, ako záverečné súboje v iných filmoch, kde hlavný hrdina zastupujúci dobro bojuje proti zlu v podobe jeho súpera. Pästné súboje sú natočené fajn, ale nijak výnimočne, príbehy oboch hrdinov sú zaujímavé, ale nie natoľko, aby vás extra chytili za srdce. Kvalitný film, no z boxerského prostredia som videl možno 5 možno 10, ktoré boli o dosť lepšie.

• 13.2.2018  17:55
    Susedia - Mamička (S04E06) (epizoda) (2018)

Aj ďalšia časť tejto série pokračuje v nastolenom duchu a balansuje na hranici medzi nevtipnosťou a trápnosťou. Ale keď už som začal, vydržím až do konca a dúfam, že sa aspoň raz v niektorej z častí zasmejem...

• 12.2.2018  15:08
    Aneun yeoja (2004)

Jeden z najslabších kórejskych filmov z takmer 50, čo som doteraz videl. Celý film sa rieši láska, no aj napriek tomu je tu romantická línia veľmi slabučká, medzi oboma predstaviteľmi to moc neiskrí a navyše mi ani neboli natoľko sympatickí, aby som im fandil. Ani dramatická rovina nie je príliš podarená, aj keď zo začiatku sa zdalo, že pôjde o ďalší silný doják. Navyše na môj vkus tu bolo až príliš veľa scenáristických lapsusov a situácií, ktoré nedávali zmysel (ako sa policajti ocitli v Dongovom dome, keď nemal byť prečo podozrivý, scéna mileneckej hádky na štadióne, ktorú Dong počul, scéna so zlodejom...)

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35