Dale

okres Poprad
filmový Vševedko :)

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 16.2.2018  15:36

V niektorých momentoch (v prvej polovici) rovnako príjemné a svieže ako Yeopgijeogin geunyeo, aj záver bol fajn, aj keď úplne iný žáner, no občas som nevedel, či to tvorcovia poňali ako paródiu alebo si z divákov robia dobrý deň... A scéna, keď Kyungjin naháňa vraha, ktorá je sprevádzaná nevhodným hudobným motívom spojeným s opakovaním dialógov Kyungjin a jej milého, bola na pár faciek pánu režisérovi. Aj tak som sa rozhodol prikloniť s hodnotením smerom hore. Keby sa to prestrihalo, pár scén pretočilo, tak by to bolo aj na 5.

• 15.2.2018  22:16

Vydarená komédia plná skvelých a vtipných nápadov. Na tú dobu klobúk dole.

• 15.2.2018  19:41

Ak privriete obe oči nad banálnym, až naivným príbehom gangstra, ktorý zatúži splniť si svoj sen stať sa hercom, tak sa dočkáte celkom fajn filmu, ktorý pekne odsýpa a nenudí. Keby ten záverečný súboj bol naozaj reálny, tak dám aj 4, ale aj natočené to bolo tak, že údery do vzduchu bili do očí. Inak, ak mám vychádzať z filmov, ktoré som videl, tak kórejskí gangstri síce občas niekomu dajú cez držku, no inak sú celkom sympaťáci s dobrým srdcom. Ak sú takí aj v skutočnosti, tak by si asi v iných krajinách ani neškrtli, aj preto, že používajú nanajvýš nože, no strelné zbrane v ich rukách často nevidno...

• 15.2.2018  09:04

Neviem, či to mala byť nejaká generačná výpoveď alebo čo, každopádne to bola jedná veľká nuda preplnená prázdnymi kecami...

• 15.2.2018  08:57
    Vzteklina - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2018)

Celú dobu sa snažia tvorcovia budovať atmosféru a tajomno, no príde odhalenie (nie veľmi prekvapivé) a zrazu sa to zmení na typickú slaboduchú detektívku, plnú tých najtrápnejších klišé, kde sa postavy začnú chovať, akoby sa im IQ posunulo o jednu desatinnú čiarku doľava a celý dojem z inak solídneho seriálu je preč... Mohla to zachrániť aspoň restrospektívna pasáž vyčíňania revolučnej gardy, no nemalo to žiadnu šťavu, ani emočný náboj. Ale asi bolo trošku naivné očakávať niečo v štýle poľskej Wolyn.

• 14.2.2018  13:16

Škoda, že sa to nesnažili viac natočiť ako biografický film, namiesto heroizovania legendy. Niektoré okamihy v Baedalovom živote sú tu preletené rýchlo, no zaslúžili by si viac priestoru a niektoré zase dosť zbytočné majú priestoru až až. Všetko to je sprevádzané prehnaným pátosom so spomalenými zábermi a múdrymi myšlienkami... Menej je niekedy viac, toto bolo trochu prepísknuté.

• 14.2.2018  10:02

Veľmi príjemný film odohrávajúci sa v zapadnutej dedinke, kam ešte nestihli doraziť výdobytky civilizácie a tak deti netušia, čo je to LP platňa a vynálezy modernej doby. Žiadna veľká romantika, ani silná dráma, ale pekný príbeh ako zo života.

• 14.2.2018  09:53

Dej plynie až príliš pomaly a tak sa divák postupne začína nudiť a pozerať na hodinky čoraz častejšie. Síce sa postupne odhaľujú tajomstvá z minulosti, no vy zisťujete, že vás to už ani príliš nezaujíma, aj keď sú vám hlavné postavy sympatické. Pritom ťažko niečo tvorcom vytknúť, vzťahy sú zložité a komplikované aj v živote, tak ako v tomto filme, no proste som sa nudil.

• 13.2.2018  18:03

Boxerských filmov je veľa a tento je výnimočný len tým, že v ňom nesledujeme príbeh jedného hrdinu, ale dvoch, ktorí sa stretnú v záverečnom súboji. Je to zaujímavý krok, no práve kvôli tomu záverečný súboj už nemá taký náboj, keďže nie ste na strane ani jedného a tak to neprežívate, ako záverečné súboje v iných filmoch, kde hlavný hrdina zastupujúci dobro bojuje proti zlu v podobe jeho súpera. Pästné súboje sú natočené fajn, ale nijak výnimočne, príbehy oboch hrdinov sú zaujímavé, ale nie natoľko, aby vás extra chytili za srdce. Kvalitný film, no z boxerského prostredia som videl možno 5 možno 10, ktoré boli o dosť lepšie.

• 13.2.2018  17:55
    Susedia - Mamička (S04E06) (epizoda) (2018)

Aj ďalšia časť tejto série pokračuje v nastolenom duchu a balansuje na hranici medzi nevtipnosťou a trápnosťou. Ale keď už som začal, vydržím až do konca a dúfam, že sa aspoň raz v niektorej z častí zasmejem...

• 12.2.2018  15:08
    Aneun yeoja (2004)

Jeden z najslabších kórejskych filmov z takmer 50, čo som doteraz videl. Celý film sa rieši láska, no aj napriek tomu je tu romantická línia veľmi slabučká, medzi oboma predstaviteľmi to moc neiskrí a navyše mi ani neboli natoľko sympatickí, aby som im fandil. Ani dramatická rovina nie je príliš podarená, aj keď zo začiatku sa zdalo, že pôjde o ďalší silný doják. Navyše na môj vkus tu bolo až príliš veľa scenáristických lapsusov a situácií, ktoré nedávali zmysel (ako sa policajti ocitli v Dongovom dome, keď nemal byť prečo podozrivý, scéna mileneckej hádky na štadióne, ktorú Dong počul, scéna so zlodejom...)

• 11.2.2018  10:42

Originalita sa tomu uprieť nedá, no scenár dosť pokrivkáva a chovanie postáv je často úplne nezmyselné a podmienené len tomu, aby naťahovali stopáž a diváci sa mohli dočkať ďalších krvavých scén. Natočené to je ale prvotriedne, takže pôsobivá a pekne krvavá žánrovka.

• 9.2.2018  22:27
    Vyobcovaná (1998)

Budovanie svetlých zajtrajškov pod záštitou komunistickej strany... to nikdy nemôže skončiť dobre. Kým prvá polovica filmu je celkom veselá a optimistická, tá druhá je veľmi nepríjemná a depresívna.

• 4.2.2018  17:09
    Dangal (2016)

Vo filme nechýbajú všetky tradičné klišé športových filmov a je veľmi ľahko predvídateľný (akým hmatom skončí finále som vedel už na jeho začiatku), no je tak skvele natočený, že som sa neubránil emóciám a Geetine zápasy som prežíval takmer tak, ako finále proti Rusom v Göteborgu (a to je zápasenie jeden z mála športov, ktorým som nikdy nedokázal prísť na chuť). Krásny a pozitívny film.

• 22.1.2018  22:31

O dosť slabšie ako remake, hlavne čo sa týka atmosféry a divokej rodinky, z ktorej členov príliš strach nejde, skôr neviete, či sa máte na nich smiať alebo ich ľutovať... Pár scén je dobrých, ale celkovo priemer 50%.

• 18.1.2018  20:30

Kým v prvých dvoch epizódach sa našiel aj moment, kedy som sa pousmial, tu žiaľ nie. Stokrát obohrané "vtípky", ktoré nielenže nepobavia, ale už vyložene idú na nervy, lebo vždy niekoľko minút dopredu viete, čo bude nasledovať. Postráda to nápad o originalite ani nehovorím. A čo je najhoršie, už to nielenže je nudné, ale začína to byť čoraz viac trápne.

• 11.1.2018  16:44

Typické predvídateľné "vtípky" so zámenami a omylmi dnes už asi nikoho nepobavia, ale stále je to pozerateľná úroveň na rozdiel od väčšiny domácej TV tvorby.

• 21.12.2017  20:00

Celkom pohodová gangsterská komédia a určite jeden z najlepších filmov Buda Spencera, lebo tie typické infantilné "bitky" sú tu v únosnej miere a tento film narozdiel od 95% Budovej tvorby nie je založený len na nich.

• 17.12.2017  19:23
    Nevěra (2000)

Na základe tohto filmu som dospel k názoru, že nevera a rozvod sú veľká nuda... Mám rád filmy založené na dialógoch a tým tu ťažko niečo vytknúť, no zišlo by sa takú hodinku vystrihať, aby to nebolo také rozťahané, keďže sa tu toho až tak veľa nerieši.

• 13.12.2017  22:23

Nepamätám, kedy naposledy som mal počas nejakého filmu chuť vyhodiť telku von oknom ako práve pri tomto "diele". Príbeh by možno nebol najhorší, ak by mal normálne spracovanie, nie toto nezáživné a nudné tlachanie o ničom a dej sa nehýbe. Riadne to podkopávajú aj rozhlasové dialógy sprevádzané obrazom, ktorý nemá nič spoločné s dejom. No korunu tomu dalo to neustále kvílenie klavíra a vôbec nehralo rolu to, čo sa práve deje, ani či prebieha nejaký rozhovor, proste sa pustil klavírny koncert a išiel až kým neskončil. Už po 20 minútach som mal v úmysle to dopozerať bez zvuku, no vytrpel som si to až do konca a ak ešte niekedy začujem Rachmaninova, tak nech sa majú na pozore ľudia, čo budú práve v mojej blízkosti.

• 3.12.2017  14:02

Toto je môj 25. Hitchcock a jedno je isté, Alfie vedel vo svojich filmoch vytvoriť úžasnú atmosféru, skvele k tomu dopomohla práca kamery, hudby, no hlavne vynikajúci herci, len škoda tých deravých scenárov... Toto je taký jeho priemer 70%

• 3.12.2017  08:52

Neviem, či som až taký náročný divák, ak očakávam od filmu aspoň elementárnu logiku. Carpenter to môže vysvetliť tým, že zdrogovaní členovia gangov konajú nelogicky, no počas toho obliehania ukázali, že pri tom občas aj rozmýšľali a plánovali, takže táto výhovorka neobstojí. Nedozvieme sa, prečo si vyhliadli práve zmrzlinárske auto (nejaká trauma z detstva?), ani prečo sa šéf bandy nechal tak amatérsky odbachnúť, ani prečo sa stovka ľudí snaží silou-mocou dostať do budovy, aj keď si idú po istú smrť. Nelogické konanie však máme aj na opačnej strane, z nebezpečného zločinca sa náhle stane správňak s morálnymi vlastnosťami, ktoré by mu mohlo závidieť 90% ľudí na planéte... Odhliadnuc od toho všetkého, ide o remeselne dobre zvládnutý film, takže u mňa čistý priemer.

• 1.12.2017  15:15

Typický film dvojice S+H - primitívna dejová linka a pár bitiek, ktoré mi prišli zábavné naposledy keď som mal 12 rokov, teraz je to už len trápne, zvlášť keď ich režisér "vylepšil" zrýchlením. Padouši sú tradične na úrovni IQ 50 (vrátane syna kráľovnej domorodcov), takže počas tých 100 minút sa nájdu maximálne 2 scény, kedy som sa pousmial (cola + možno ešte niečo).

• 28.11.2017  19:04

Milá, jednoduchá komédia, no povedzme si to na rovinu - to, že Ginger má 12 rokov by mohli uveriť len Stevie Wonder alebo Ray Charles. Aj keď s tými vrkôčikmi vyzerá roztomilo a miesto 31 by sa jej dalo tipovať 17-18, no menej určite nie. Ginger sa snažila a zahrala to naozaj skvele, no prírodné zákony ani skvelým herectvom oklamať nemôže... Ale v mojom rebríčku obľúbených herečiek sa šplhá čoraz vyššie. Inak škoda toho odfláknutého konca, akoby si scenáristi povedali, že to chcú čo najskôr a najjednoduchšie ukončiť a tak to aj vyzerá. Od Billyho Wildera som zvyknutý na vtipnejšie a prepracovanejšie filmy, toto bol jeden z jeho najslabších, ak nie najslabší. Aj napriek Ginger.

• 26.11.2017  15:11
    Velký šéf (1971)

Príbeh je jednoduchý, ale boli už aj horšie vo filmoch podobného typu. Viac som bol sklamaný z toho, že tu Bruce nepredviedol viac zo svojho umenia. Mimo posledných 20 minút mal len jednu krátku bitku, aj keď chápem, že keby mal predtým ešte zo 3 takéto masakre, tak by už na ten záver žiadny záporák nezostal nažive. Tá posledná 20-minútovka to vylepšuje a poteší aj to, že nejde len o klasické kung-fu, ale vo veľkom sa používajú nože a iné ostré predmety, takže krvavých a aj dosť drsných scén je tu požehnane. 70%

• 19.11.2017  11:13
    Sinister (2012)

Celkom v pohode hororík so solídnou atmosférou (dokonca to so mnou raz takmer myklo), no škoda toho predvídateľného konca, ktorý bol jasný už v polke filmu. Dnes už ale máloktorý horor dokáže prekvapiť.

• 18.11.2017  15:14

Horor úplne bez atmosféry (vyrezané vnútornosti ešte hororovú atmosféru nerobia) a obetiam vôbec neveríte, že majú strach. Aspoň tí magori sú celkom fajn.

• 10.11.2017  23:01
    Take me out (TV pořad) (2017)

Tak som si povedal, že budem na dve hodinky masochista a pustil som si jednu epizódu tejto veľkolepej show. Nepovedal by som, že je to úplné dno televíznej zábavy, boli už programy aj na nižšej úrovni (Farma, Vyvolení...), no veľký rozdiel medzi všetkými týmito formami zábavy pre jednoduché masy nie je. Stačí pár minút a zopár viet zoznámeniachtivých slečien a príde vám nevoľno, no hlavne veľmi rýchlo pochopíte, že minimálne 95% z nich tam je kvôli niečomu úplne inému - zviditeľniť sa a zarobiť. Takže robia show a odpálkujú každého chlapa a aj keby tam prišiel pán dokonalý, tak by na ňom za tie 2 minúty našli milión chýb. Alebo možno vôbec nič nehrajú, ale naozaj sú také husi, čo na každom hľadajú len chyby, hlavne že oni sú tie najkrajšie, najlepšie a najdokonalejšie. V tom prípade im ani nemusím želať, aby si nikdy nenašli vzťah, lebo to u nich nehrozí. A nebudem radšej želať nič ani našim skvelým komerčným televíziám, lebo to nemá žiadny zmysel, tie budú vysielať stále len takéto sračky, dokiaľ je dosť tupých divákov, ktorí na to čumia. Ja až taký masochista nie som, toto mi stačilo na dosť dlhú dobu. Len ľutujem tých chlapov, ktorí do toho šli s očakávaním, že si tam niekoho nájdu, ale toho by asi tiež nikto normálny nebol schopný, tak nech si to užijú a vyžerú od tých primadon až do dna.

• 10.11.2017  22:38

Spájanie tohto filmu s Pelíškami môže byť jedine komerčným ťahom, lebo tieto dva filmy majú od seba asi tak ďaleko ako Schindlerov zoznam a Prcičky. Kým Pelíšky boli dokonalé v každej jednej scéne a všetky sú nezabudnuteľné až kultové, tu taká nebola ani jedna. Kým v Pelíškach sa stále niečo zaujímavé dialo a aj vážne situácie boli prezentované s nadhľadom, tu zo 130 minút sa počas 120 nedeje vôbec nič, totálna nuda. Celý obsah filmu je - troch mužov zatkne gestapo a počas tej doby chodí ich manželky navštevovať ich kamarát. Kľudne si počas filmu odbehnite na pol hodinku až hodinku, o nič neprídete. Jedine tak o zabitú hus a vianočné darčeky... Nechápem ako toto mohli stvoriť Jarchovský s Hřebejkom, ktorí zjavne príliš skoro vyčerpali všetky svoje nápady a už pekných pár rokov je to z ich strany len trápenie. Načo ale točiť film, ktorým nemajú absolútne čo povedať? Ak budú takéto nudné aj ďalšie dva diely, tak sa z nich mohol zostrihať polhodinový kraťas. Nudnejší film z obdobia WWII som naozaj ešte nevidel a pritom sa v živote členov tejto rodiny určite počas tohto obdobia dialo dosť zaujímavého, no miesto unudených paničiek to asi chcelo zamerať sa na to, čo prežívali ich manželia v lágroch. Iste, o tom už bolo natočených množstvo filmov, no aspoň by sa niečo dialo. Totálne nezvládnutý film po všetkých stránkach. Prirovnal by som to k telenovele, no aj v nich sa aspoň občas rozprúdi dej a je kúsok napätia, tu zdochol pes...

• 5.11.2017  21:48
    Happy end (1967)

A k tomu geniálny komentár rozprávača Menšíka. ale boli ešte aj zábavné, aby nielenže dávali zmysel pospiatky, navyše úžasne prepracované dialógy, Ťažko by ste hľadali originálnejší film. Geniálne dielo.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35