Dale

filmový Vševedko :)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 15.7.2018  19:20
    Noc v opeře (1935)

Grouchove hlášky sú skvelé, no chcelo to menej speváckych a hudobných čísel (Chicov a Harpov klavírny koncert bol úplne zbytočný) a menej Harpa, ktorý je ako vždy viac trápny ako zábavný. 70%

• 12.7.2018  20:08

Napriek skreslenému hodnoteniu nejakých multinickov, nejde o ničím výnimočnú rom-kom. Príbeh nie je príliš zaujímavý, ani príliš uveriteľný (Kate si oblečie iné šaty, trochu sa upraví a už ju jej milý nespozná?, trošku mi to pripomenulo Clarka Kenta), hlavný mužský hrdina nevýrazný, no ani Katharine neexceluje tak, ako sme na ňu zvyknutí, ani len anglický prízvuk nenahodila (ale to asi nebolo v tejto dobe také dôležité, ako som si všimol aj v iných filmoch, kde Američania hrali Britov). Proste film na jedno pozretie, na ktorý rýchlo zabudnete.

• 12.7.2018  20:02

Hedy je rozkošná a Jimmy je roztomilý, no trvá strašne dlho, kým sa dostane romantika k slovu. Vlastne to naberie tie správne grády až v poslednej 10minútovke a to je málo.

• 11.7.2018  08:48

Môj obľúbený žáner a dvaja z mojich najobľúbenejších hercov, to je stávka na istotu. Film nesklamal, ale na tie najlepšie gangsterky z 30s (Roaring Twenties, Scarface, Angels with Dirty Faces) nemá. Vlastne je to skôr dráma jedného človeka a jeho života, krimi a strieľania si tam moc neužijete. Ale ťahá to, ako vždy skvelý, Robinson a presvedčivejšieho gangstra by asi zahral málokto.

• 9.7.2018  19:10

V tejto detektívno-komediálnej sérii nejde ani tak o tie prípady, ale o ústrednú dvojicu, ako odľahčene (a s pohárikom) riešia všetky problémy a o tú úžasnú chémiu medzi nimi. No ani tento ich prípad nebol zlý, celkom zamotaný a s dokonalým alibi, aj Hercule Poirot by sa zapotil...

• 9.7.2018  08:44

Podarené B-čko s výbornou atmosférou, no hlúpučkým scenárom a podpriemernými hercami.

• 9.7.2018  08:42

Fajn špionážny film, aj keď som tam žiadne zvraty a prekvapenia nepostrehol, všetko bolo dosť predvídateľné.

• 7.7.2018  22:22

Prvotriedna romantika. Cary a Deborah sú skvelí a všetko funguje ako má. Nechápem, ako mi tak dlho mohla táto klasika unikať.

• 7.7.2018  19:59

Veľmi silná výpoveď o zvrátenej organizácii, ktorá sa začala na juhu USA rozmáhať do nebezpečných rozmerov. Aj takéto filmy bolo treba, aby otvorili ľuďom oči. Síce môže byť trochu zvláštne, že vo filme o KKK nie je ani zmienka o afroameričanoch a obete sú len z radov bielych, ale vzhľadom na to, že film bol natočený v časoch, keď v USA ešte oficiálne vládol rasizmus, tak obete s tmavšou pokožkou by asi na divákov veľmi neúčinkovali, pre silnejší efekt bolo treba ukázať ako obete bielych. Ginger aj Cochran výborní a budúci prezident bol drsňák ako sa patrí.

• 7.7.2018  19:48

Najslabší film, čo som s Astaireom videl. Dejová linka je primitívna, romantika nefunguje a humor je tu len vďaka postave Acunovho sekretára... Aj tanečných a speváckych čísel je pomenej a jediné, ktoré zaujme, je to Astairove v Acunovej kancelárii. Rita bola krásna žena, no ako herečke jej nemôžem prísť na chuť, popri živelnej Ginger pôsobí fakt ako kus ľadu. Inak to bola zvláštna doba, keď najväčšími filmovými milovníkmi boli typy ako Astaire a Oldřich Nový, dnes je ťažko uveriteľné, že by sa za nimi čo i len obzrela o 20 rokov mladšia kráska ako Rita.

• 26.6.2018  18:20
    Zabijáci (1946)

Kriminálka s výbornou atmosférou a na svoju dobu veľmi originálnym spôsobom vyprávania deja. Keďže hlavný hrdina zomrie hneď na úvod a postupne sa z rozprávania iných o ňom dozvedáme viac. Len je škoda, že práve kvôli tomu je Lancaster na obrazovke dosť málo, no bol to jeho debut, takže to treba brať do úvahy. Poučenie z filmu - ženy sú mrchy a netreba im veriť a keď sa chlap zamiluje do nepravej, môže to mať fatálne následky...

• 25.6.2018  16:27
    Kid Galahad (1937)

Veľmi vydarená gangsterka z boxerského prostredia s trochou romantiky. Tiahnu to hlavne úžasné herecké výkony hlavnej štvorice (Robinson, Davis, Bogart a Morris). Hlavne Bette ma prekvapila, keďže doteraz som ju videl väčšinou v úlohách nesympatických až protivných ženských a tu bola milá, uvoľnená a aj pekná. Robinson a Bogart v typických gangsterských úlohách veľmi presvedčiví.

• 15.6.2018  23:41

Detsky naivné a ľahko predvídateľné, čo by sa čiastočne dalo tolerovať, keďže ide o film pre mládež, no ten záver už bol až príliš trápny na to, aby si to zaslúžilo vyššie hodnotenie (dialóg Sherlocka a Elizabeth, aj samotný záverečný súboj). Iste, na takýto film to je netradičný záver, no vytušíte ho už v prvej tretine filmu, takže už len čakáte, kedy sa to stane a ako. Tento prvý - neoficiálny Sherlockov prípad sa tým oficiálnym od ACD samozrejme nevyrovná. Síce je zvolené zaujímavé egyptské prostredie, no inak ide o celkom obyčajný prípad pomsty a zloducha odhalíte dobrú polhodinu pred Sherlockom. Pre detského diváka to ale môže byť zaujímavé dobrodružstvo, pre otrlého starého diváka ako ja už len niečo, čo neurazí ani nenadchne.

• 14.6.2018  14:41

Vo filme je viacero originálnych a prekvapivých momentov (aj vtipných) - Ginger s puškou a i., no pokiaľ ide o romantiku, tak tá tu vôbec nefunguje, žiadna chémia medzi Fredom a Ginger, proste na ňu nedáva scenár miesto. Ten ich vzťah je tu akoby nasilu našrubovaný, keď už to má byť romantická komédia. Najmenej romantický film tejto dvojice.

• 8.6.2018  22:37
    Tomb Raider (2018)

Alicia je sympatickejšia Lara než Angelina, no príbeh je rovnako dementný, navyše to často namiesto napätia budí len úsmev. Ako tak v norme to je, pokým Lara neodcestuje z Londýna, potom to už je klasická sfilmovaná videohra s deravým scenárom a smiešnou akciou.

• 6.6.2018  14:32

Fajn komédia, aj keď ten pohľad na Sovietsky zväz a všetko čo s ním súvisí, je veľmi zjednodušený, len aby to bolo čo najviac vtipné. Niektoré hlášky (hlavne od Boba Hopea) sú skvelé, no hodilo by sa tu mladšie obsadenie hlavných úloh, päťdesiatnici Hope+Hepburn sa na tú romantickú linku veľmi nehodili a aj keď sa Katharine veľmi snažila a nahodila zaujímavý prízvuk, tak mi v úlohe ruskej pilotky vôbec nesedela, možno keby bola o 20 rokov mladšia... 70%

• 26.5.2018  00:51

Ak by sme film posudzovali bez prihliadnutia na rok vzniku, išlo by o priemerný film. Dej je plný klišé, romantická linka je taká nemastná-neslaná, postavy sa chovajú predvídateľne (až na jeden moment, kedy sa charakter jednej z postáv obráti o 180 stupňov) a naivne a triky sú úsmevné, ale v dobe svojho vzniku to musel byť špičkový dobrodružný film, v ktorom si našiel to svoje či už mužský alebo ženský divák. Takže prižmúrim obe oči. 70%

• 9.5.2018  22:46

Bogart je skvelý, dej už menej. Najviac mi vadila naivita buď hlavného hrdinu, alebo scenáristu, keď robí lúpež bez akéhokoľvek zamaskovania alebo rukavíc a nechá viacerých svedkov, ktorí ho ľahko identifikujú. Potom, keď po ňom pátra celý štát a je na titulných stránkach všetkých novín, tak sa veselo prechádza medzi ľuďmi akoby nič, takisto bez nejakej snahy sa aspoň trochu zamaskovať, zmeniť auto alebo čokoľvek, čo by trochu skomplikovalo jeho odhalenie. Ale možno naozaj v tej dobe si gangstri s takými prkotinami nelámali hlavu a podľa toho všetci aj skončili...

• 8.5.2018  12:08
    Objížďka (1945)

Film až otravne plný náhod so slabými hereckým obsadením, nesympatickým hlavným ňoumou a ešte nesympatickejšou femme fatale. Jediné, čo je nadpriemerné, sú dialógy.

• 6.5.2018  15:20
    Cvok (1979)

Neviem, čím si to zaslúžilo byť medzi 140 najlepšími komédiami a medzi 1001 filmami, ktoré musíte vidieť, ale ja som sa ani raz nezasmial a nič extra som tu neobjavil. Obyčajná podpriemerná americká "komédia".

• 19.4.2018  21:41

Ak by sa z filmu vystrihol ten otravný capart, bol by to veľmi zaujímavý film. Takto to je kvalitatívne ako sínusoida, proste mi Oskar neskutočne vadil takmer vždy keď sa objavil na scéne. Jeho kvílenie, jeho bubnovanie, jeho správanie, fakt na zabitie... To, čo sa ale odohrávalo okolo neho a v jeho pozadí, malo niečo do seba. Ale musím uznať herecké kvality Bennenta, takého parchanta je umenie zahrať. Aj keď na to, že prestal rásť keď mal 3 roky bol fakt veľký, 6 rokov by bolo uveriteľnejšie. Ten jeho kamarát, ktorý prestal rásť v desiatich bol rovnako veľký...

• 19.4.2018  21:23

Film má svoje kvality, aj keď dvojica detských postáv bola riadne otravná. Michel je takou detskou verziou Kopfrkingla, zatiaľ má záľubu len v zabíjaní zvieratiek. Chcelo to trošku psychologickejšie rozobrať jeho postavu. 70%

• 17.4.2018  23:51

Tento film niekoľko rokov ležal u mňa na poličke s tým, že som nemohol nabrať odhodlanie si ho pustiť. Videl som pred ním viacero Truffautových filmov, no žiadny ma nejako špeciálne neoslovil, aj keď z francúzskej novej vlny mi sadol práve on najviac. Tento film ale všetko zmenil, je to úžasný "film o filme", ktorý musí nadchnúť každého milovníka filmov.

• 17.4.2018  23:24

Výborná vzťahová dráma so skvelými dialógmi, príjemným prostredím švédskeho vidieka a tak uveriteľnými postavami, že si ma film rýchlo získal a už nepustil.

• 14.4.2018  19:21

Tak nudný vojenský film som už dávno nevidel. Navyše je celý taký divný, nereálny a nezmyselný. Vôbec som nepochopil, akú úlohu mali tí výsadkári a asi to nevedeli ani oni sami. O postavách sa počas filmu vôbec nič nedozvieme, takže sú nám ukradnuté, tudiž emócie to nevyvolá žiadne a je nám fuk, či otrčia kopytá alebo nie. Chovanie postáv a dialógy sú odveci, no najmä tie vnútorné monológy alebo dokonca vnútorné dialógy! sú dosť na smiech. A neviem, čo to malo znamenať s tým Nemcom. Asi ho tam scenárista šupol, aby to malo aspoň nejakú zápletku, no veľmi si nelámal hlavu s tým, aby to celé malo zmysel. Nemčúr vie perfektne anglicky, dokonca asi prešiel aj výcvikom anglických výsadkárov, lebo pozná všetky ich triky. A potom to jeho chovanie, no aj chovanie Angličanov k nemu je maximálne zvláštne. Stotožňujem sa s pocitmi Rob Roya. 50%

• 13.4.2018  10:37

Nenadchla ma ani animácia, ani dej. Má to niekoľko vydarených momentov, no ako celok len priemer.

• 28.3.2018  22:25
    Dogville (2003)

Takže čo toto akože malo byť? Film? To sotva, lebo to, čo film robí filmom, tu nenájdete a nehovorím len o exteriéroch. Divadlo? Aj v divadle sú nejaké kulisy, tú sú len nakreslené čiary na zemi , občas nejaké dvere, alebo kus nábytku... Experiment? Možno, aj keď pevne verím, že sa už žiadni filmári k podobným experimentom neodhodlajú. Ako sorry, ale pozerať sa na film, kde herci klopú a otvárajú imaginárne dvere a kde breše pes, ktorý je len tromi písmenami napísanými na zemi... Toto fakt nemá s filmom nič spoločné a nejde o to, akú mám predstavivosť, film musí byť viac ako len skupinka kvalitných hercov. Aj keby som si nevšímal prostredie nakresleného mestečka a všetky tie drobnosti okolo toho, samotný príbeh je riadne prestrelený a ak nie ste ťažký pesimista, tak vám bude veľa veci v ňom pripadať úplne mimo. Jasné, ľudia sú hajzli a snažia sa v každej príležitosti vyťažiť niečo vo svoj prospech, no aby sa v celej komunite nenašiel ani jeden normálny poctivý slušný človek, tomu fakt neuverím. Hlavne tá Bettanyho postava je veľmi nevierohodná. Takže konečný rezultát - väčšina hercov (hlavne Nicole) výborní, dej nemastný-neslaný, zvyšok nula bodov (aj tá kamera - roztrasená, často stratená a hľadajúca svoj objekt, popri tom rozostrená... trošku mi to pripomínalo, ako keď sa ja niečo snažím natočíť na kameru). Ak toto niekomu stačí, aby to pre neho bol kvalitný film, jeho vec, ja si kvalitný film predstavujem inak, predovšetkým by to mal byť film, nie skupinka ľudí na pódiu, ktorých sleduje kamera.

• 28.3.2018  21:56

Ako decko som mal tento film rád, dokonca som si z papiera vyrobil niečo, čo sa podobalo na tú zázračnú vecičku, čo mal malý mimozemšťan a hral som sa, že môžem aj ja robiť podobné kúsky. Po 30 rokoch ale nostalgia zmizla, ostal len film s infantilným dejom a otravnou melódiou...

• 21.3.2018  11:10

Opäť tradičná zápletka väčšiny častí - zámena osôb. Možno to môže pobaviť raz, ale toto už je fakt trápne a Kraus musí mať riadnu scenáristikcú krízu...

• 17.3.2018  12:12

Veľmi originálny nápad animovať film o van Goghovi takým spôsobom, akoby ho maľoval práve Vincent. Naviac ide o zaujímavú kriminálku, kde pátrame spolu s hlavným hrdinom po tom, ako vlastne významný umelec zahynul. Veľmi podarený film.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36