Dale

filmový Vševedko :)

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 20.1.2019  00:43
    Bird Box (2018)

Pre mňa zaujímavejšie a logickejšie dielko než Quiet Place, aj keď aj tu sa nájdu chybičky. Dosť ma sralo, že som sa nedozvedel, čo je zač to, čo pozabíjalo väčšinu ľudstva, ani odkiaľ sa to vzalo. Ale na druhú stranu, tá tajomnosť tomu dodáva na zaujímavosti. Je to lepšie, než ukázať nejakú nesympatickú obludku, ako v Quiet Place. Atmosféra je občas výborná, občas je trošku nuda, Sandra je skvelá a presvedčivá a konečne detičky, ktoré nelezú na nervy. Opačný prípad bola tá druhá mamička, hrozne nesympatická osoba. A inak som vôbec nepochopil to zdúchnutie zamilovanej dvojky Salazar-Kelly. Keď mali konečne v dome všetko čo potrebovali - potraviny, bezpečie, komunitu a vyrazia bezcieľne autom preč, kde dĺžka ich prežitia sa dá počítať v minútach, maximálne hodinách... No fajn záver, veď možno od dvadsiatej minúty som si hovoril, kde dopekla sú všetci nevidiaci? Tak som rád, že sa na nich nezabudlo.

• 20.1.2019  00:19

Oceňujem originálny námet, no má to svoje ALE. Tak hlavne, tie príšerky nevyzerajú práve najinteligentnejšie, navyše sú slepé, tak by ma celkom zaujímalo, ako asi doputovali na našu planétu. Ďalej, normálne sa dajú zastreliť brokovnicou, tak WTF robili všetky armády sveta, že ich nevyzabíjali? Či ich došlo toľko miliónov, že to nebolo v ich silách? Hodilo by sa to vysvetliť. Inak, atmosféra je fajn, občas to je fakt napínavé, no miestami to má slabšie chvíľky. Chlapec vie, že nesmie spôsobiť akýkoľvek zvuk, ak nechce zomrieť a on si zapne vrčiacu raketu... Jasné, kedy deti poslúchali rodičov, všakže? No keď viem, že mám syna, ktorý až tak nepočúva a nedá sa na neho spoľahnúť, tak ho aspoň nespustím z očí. No aj ďalšie deti tu jedničku za poslušnosť asi nemôžu očakávať, každé spraví nejakú sprostosť. A úplný zázrak je to novoredeniatko. Chvíľku jemnučko zaplače, no napr. keď mali malé dieťa u susedov, tak revalo asi 20 hodín denne a nemohol som kvôli nemu v noci spať pol roka poriadne spať, takže tuto mali John s Emily obrovské šťastie, že vyfasovali také aké vyfasovali, lebo by skončili do pár sekúnd a žiadne pokračovanie by sa nekonalo. :) P.S. Inak klobúk dole pred celou rodinkou, že si nikto z nich za toho jeden a pol roka ani nekýchol, lebo to by bolo asi to posledné, čo by spravil. OK, už sa nejdem zamýšľať nad všetkými nelogickosťami, lebo budem musieť ísť s hodnotením ešte nižšie. :)

• 19.1.2019  19:40
    Kandahár (2001)

Prostredie je samozrejme zaujímavé, filmov odohrávajúcich sa v Afganistane sa veľa v našich končinách vidieť nedá. No nič, čo by ma prekvapilo alebo šokovalo som tu nevidel. Snáď len to, ako to chodí, keď ide žena k doktorovi bolo celkom zaujímavé. Inak, ani príbeh, ani hlavná postava ma nezaujali a tie nahrávky hlavnej hrdinky na diktafón boli dosť otravné. Určite sa to celé dalo natočiť zaujímavejšie a aj tak, aby to vyvolalo aspoň nejaké emócie. Jednonohí hopsajúci za protézami bol dobrý pokus vyvolať emóciu, no akosi nezafungoval, to by sme asi museli spoznať tie postavičky trochu bližšie.

• 18.1.2019  23:20

Muzikály mám rád, málokedy nejakému dám menej ako 4 hviezdy, ale toto bolo čisté utrpenie, aj keď 87 minút sa nezdá veľa, tu mi to pripadalo minimálne ako 240 minút. Ak by som príbeh nazval jednoduchým, naivným či triviálnym, tak by som ho dosť nadhodnotil, dialógy sú také banálne hovadiny, že aj každý druhý pornofilm ponúkne lepšie a čo je najhoršie, ešte sú všetky spievané. Dávam prednosť tomu, že piesne v muzikáli tvoria len časť verbálneho vyjadrovania postáv. Nedá sa spievať o každej hovadine - ako že nemôžem opraviť auto, lebo idem do opery s frajerkou. Na to, aby sa dej posúval dopredu treba normálne dialógy a na vyjadrenie niečoho - lásky, sklamania... sa použije pieseň. Toto, ani nie že spievanie, ale zaťahovanie každej vety pôsobí hrozne odpudivo, nie je tam žiadny rytmus, melódia, nič, proste som si nedokázal na to celý film zvyknúť. Takže jediné, čo sa dá na filme oceniť, je úžasné pozadie, nie je tu jediná stena alebo dvere, ktoré by boli biele, všetko je farebné a každá miestnosť má inú farbu, len tých pásikov bolo na mňa až príliš. A ešte drobnosť - Obchod s dáždnikmi, to čo je za volovinu? Koľko tam asi môžu predať dáždnikov za mesiac? 100? Myslím, že to je riadne prehnané číslo, pokiaľ im neprší aspoň 80% dní. Z tohto by nikto nezarobil ani na chlieb s maslom, veď jediný človek, ktorý za celý čas do obchodu zavíta, je poštár. To len tak na podkreslenie stupidity celého tohto zamilovaného príbehu. Áno, od muzikálov sa čaká jednoduchý dej, no odtiaľ potiaľ. A muzikál by mal mať aspoň jednu chytľavú pieseň, ktorá vám bude znieť ešte pár dní v hlave. Len dúfam, že tieto zaťahovačky s textom "Guy, je t'aime" mi v nej nezostanú ani 10 minút, aby som kvôli tomu nemusel skákať z mosta.

• 18.1.2019  22:21

Prvá polovica celkom v pohode, no potom sa to zvrtne v nechcenú komédiu či skôr paródiu... Ale vizuál je pekný, na naše pomery až nadštandardne, zábery z výšky sú super, no scenár je deravý ako rešeto. Ale proste božskej Gabike ťažko niekto odolá, vrátane umelej inteligencie. ;-)

• 18.1.2019  10:14
    Ben X (2007)

Prvá polovica je veľmi emocionálne silná a presvedčívá, úplne vás vytáča, akí dokážu byť ľudia hajzli (väčšina triedy), no potom príde obrat, ktorý to všetko dosť skazí. Od úvodu sa spomína, že musí niekto zomrieť, aby sa niečo zmenilo, takže predpokladáte len dva možné konce - buď bude mŕtvolka jedna, alebo ich bude plná škola. Keď ale príde k očakávanej odpovedi na túto otázku, tak máte dojem, že si z vás niekto robí prdel a odrazu všetko to realistické v prvej polovici je hodené do koša a vy neviete, čo si o tom máte myslieť a čomu máte veriť. Záverečné dovysvetlenie tomu dá aspoň trošku zmysel, no pachuť ostáva a ten koniec je taký nemastný neslaný a emocionálne nie až tak silný, ako mohol byť, aj keď neočakávaný. Škoda, malo to nakročené na plný počet, ale aj tak veľmi kvalitné dielko s presvedčivým hlavným predstaviteľom.

• 18.1.2019  09:57
    Tělo (2012)

Jeden z tých thrillerov na efekt - daždivá noc, budova márnice, môže byť niečo viac klišé? Všetko vyzerá veľmi pekne, každý záber dôkladne premyslený, nastražené ľakačky pôsobivé (aj keď na mňa neúčinné), scenár s niekoľkými zvratmi a s tým najviac šokujúcim na záver. No šokujúcim... mňa vôbec neprekvapil. Nebudem tvrdiť, že som presne takéto vyústenie čakal, ale aspoň čiastočne som ho odhalil už v prvej polovici, takže to záverečné dovysvetľovanie mi prišlo úplne zbytočné. Takisto scéna, keď detektív zapne mikrofón a povie "Tak a teraz ešte raz všetko od začiatku", je asi to najdebilnejšie, čo sa dá v kriminálkach počuť. Čo si to debil nenahral napoprvé? :) Ako bolo to fajn, celkom zábavné, ale nebude trvať dlho, kým sa mi ten film vyparí z hlavy. V rámci žánru len priemer.

• 17.1.2019  23:02
    Pahorek (1965)

Film mi sadol viac ako kniha, kde som štýlu Rigbyho písania nemohol prísť na chuť. Môže za to hlavne ako vždy skvelá Lumetova réžia, ktorý dokázal vytvoriť úžasnú atmosféru malého pekla v africkej púšti a úžasný výkon Harryho Andrewsa, ktorý zatienil aj samotného Conneryho.

• 17.1.2019  10:14

Prostoduchý príbeh v hk mlátičkách je takmer samozrejmosť, aj keď tu to bolo na mňa až príliš. Najskôr nemastné-neslané manželské problémy, potom vyslanie najlepších japonských majstrov v rôznych druhoch boja proti jednému priemernému Číňanovi, ktorý si občas zacvičí kung-fu s náradím aj bez... Týmto sa určite nedokazuje, či sú lepšie japonské alebo čínske bojové umenia. Aspoň konečne prídu na radu nejaké súboje, no nič výnimočné sa v nich nedeje, čo by som nevidel v desiatkach podobných filmov. Až záverečný súboj prináša veľký kus originality a je naozaj zaujímavý a tak tento trápno-nudný filmik dvíha aspoň na priemernú úroveň. Inak je tunajšie hodnotenie výsledkom neschopnosti reálne zhodnotiť kvalitu filmu žánrových fanúšikov, ktorým stačí pár kopancov a zasvišťaní mečom, aby filmu tresli plné hodnotenie. V časoch, keď som mal 12-13 rokov to stačilo aj mne.

• 16.1.2019  19:15
    Rudé pole (1987)

Zvláštne rozprávanie vnuka o príbehu jeho starých rodičov. Nie že by to nebol príbeh, ktorý by stál za vyrozprávanie, no na rozdiel od sympatickej starej mamy, dedo moc sympatií nevzbudzuje, väčšinou sa chová ako riadne hovädo a dlho som nechápal, prečo mal jeho vnuk chuť sa o to s niekym podeliť. Trochu inú príchuť to dostane v záverečnej pol hodinke, kedy nastúpia na scénu Japonci a brutálnejšie scény. No aj tak mi z tohto filmu ostane v hlave len jedno - ak chcete mať dobré víno, tak doňho naštite. :)

• 16.1.2019  07:05
    Den cvoka (2002)

Konečne po dlhom čase film, ktorý ma dostal. Milujem filmy, v ktorých sú postavy také trochu iné, vymykajúce sa bežným štandardom v chápaní normálneho človeka. Adas trpí obsedantno-kompulzívnou poruchou plus pár ďalšími menšími psychickými poruchami a tak jeho stret so zdanlivo normálnymi ľuďmi v normálnom svete je miestami vtipný, občas aj smutný, ale rozhodne zaujímavý. Marek Koterski skvele skombinoval do jedného dňa také problémy, s ktorými sa bežne stretávame a ktoré väčšinou lezú na nervy aj normálnym ľuďom, ale tí ich väčšinou prejdú bez nejakej reakcie, len zanadávaním si v duchu, no tu je to dovedené vďaka povahe hlavnej postavy často do absurdna. Dosť mi to pripomenulo Falling Down s Michaelom Douglasom, tam už to ale nabralo úplne iné obrátky, no podstata bola rovnaká. Smekám klobouk pred Poliakmi, že niečo takéto dokázali natočiť a tiež pred Marekom Kondratom, že zvládol toho "cvoka" tak dokonale.

• 14.1.2019  18:27
    Biutiful (2010)

Trošku som mal obavy, či Biutiful nebude jediný film môjho obľúbenca, ktorý mi nesadne, no pri Alejandrovom úžasnom filmárskom vyjadrovaní v spojení s tradične silným príbehom to nehrozí ani náhodou. Skvelý film s perfektným Javierom Bardemom. Podobne ako Amores perros, aj tu chýbalo k dokonalosti len máličko, no predsa len ostatné Inarritove filmy ma uchvátili o kúštičok viac. 90%

• 14.1.2019  14:19

Mám toho veľa napozerané (aj kórejské), takže som pointu, na ktorú hlavný hrdina príde po vyše hodine, odhalil behom prvých piatich minút. No ani to neskazilo krásny filmový zážitok z úžasnej romantiky, akú vedia len v Ázii. Bez slzičiek to nejde.

• 13.1.2019  19:18

Ako svoj druhý Bergmanov film som si chcel vybrať niečo príjemné a ľahko stráviteľné... A takto to dopadne, keď si vyberám film podľa obalu a nie podľa obsahu. Príšerná umelecká depresívna nuda, ktorá zaujme len hereckými výkonmi. Nominácia za scenár musel byť vtip, veď dej a dialógy boli niečo otrasné. O umierajúcom človeku som videl veľa zaujímavých filmov, smutných, mierne odľahčených, citlivých, ale toto nebolo ani jedno z toho, ťažko pomenovať, čo to malo byť a čo tým pán Bergman myslel.

• 13.1.2019  19:15
    Kukuška (2002)

Vážne uvažujem o tom, že sa vyberiem do Laponska, ak tam vážne majú také pekné a prívetivé obyvateľky. :)

• 13.1.2019  19:13

To očakávam od filmu až tak veľa, keď chcem, aby mal nejaký dej? Preboha, to bloumaní dvoch postáv po meste, nudné monológy a akože myšlienky ľudí... to by unudilo aj mŕtveho. Sa čudujem, že sa z toho tí anjeli nehodili pod vlak... Ale takto sa pozná to pravé umenie - plno filozofických kecov o ničom, film smerujúci odnikiaľ nikam bez akéhokoľvek náznaku deja a pre navodenie tej správnej artovej atmosféry to musí byť čiernobiele, aspoň z väčšej časti. Jediné, čo to bolo aspoň trochu zaujímavé, bolo vystúpenie cirkusovej akrobatky, no to si môžem pozrieť aj inde, na to nepotrebujem kultový film. Ďakujem pán Wenders za premrhanie dvoch hodín života.

• 13.1.2019  10:02

Ak by som nečítal knihu, bolo by to o hviezdičku viac. No keďže je to len pár dní, čo som ju prečítal a spomienky sú ešte čerstvé, tak mi tu dosť vecí vadilo. Nie som zástanca toho, že film musí otrocky kopírovať predlohu, no tu bolo vynechaných dosť vecí, ktoré v knihe skvele fungovali a pokladal som ich za dôležité a naopak boli tu pridané pasáže, ktoré film nijako neposúvali dopredu. Aj to finále v knihe na mňa pôsobilo lepšie než vo filme. Hlavný problém filmu vidím v tom, že príliš skoro je divákom naznačené, o čo tu ide, kým v knihe čitateľ vie, že nie je niečo v poriadku, no na to, čo presne sa deje, príde až tesne pred koncom. Vo filme je dokonca také mrknutie a naznačenie pointy už v druhej minúte, ešte pred odchodom do samotného Stepfordu, neviem načo to bolo dobré. Ďalej tu máme postavu manžela, ktorý je nesympatický už na prvý pohľad a veľmi skoro to potvrdí aj svojim chovaním, a je jasné, že niečo kuje. Aj keď aspoň tu nie je jeho premena taká obrovská a nepochopiteľná, ako v knihe, kde 3/4 pôsobí ako vzorný, chápavý manžel, ktorý podporuje feministické zmýšľanie svojej manželky. To bola jedna z mála chybičiek krásy predlohy. Film má aj výborné momenty a Katharien Ross bola výborná, no celkovo to je sklamanie, kniha mala omnoho lepšiu atmosféru.

• 11.1.2019  19:33

Akcia je skvelá, len scenár pokulháva na obe nohy. A tých hercov, čo tu stvárnili belochov by nevzali ani do žiadneho ochotníckeho divadla, to bolo niečo príšerné.

• 10.1.2019  19:53
    Cesta domů (1999)

Pre zasnených romantikov to musí byť krásny príbeh tej najväčšej lásky, aká môže byť. Pre cynikov to ale bude príbeh o švihnutej ženskej, ktorá dovtedy prenasleduje svojho vyvoleného, až ho chudáka dostane. Takže dosť záleží na vašej momentálnej nálade, ako tento príbeh budete vnímať... :-) Mňa to momentálne moc neoslovilo, radšej dávam prednosť tradičnej romantike, kde sa dvojica stretne viac ako dvakrát, kým sa vrhnú do manželstva a kde môžeme sledovať ich postupne sa vyvíjajúci vzťah. Dosť nepochopiteľné mi prišlo aj to prenášanie zomrelého. Nepochopil som, prečo ho museli niesť a nemohli ho viezť, veď manželka kľudne mohla kráčať pred vozidlom alebo povozom a tú cestu by absolvovali takisto. No to by nemohlo vyvolať takú dojemnú situáciu, akú nám pán režisér podstrčil podmaľovanú vhodnou hudbou. Na mňa to bolo príliš nasilu a emócia sa nedostavila. Oceňujem však výborné vykreslenie zaostalej dedinky, atmosféru to malo naozaj výbornú, no to bolo asi tak všetko. 70%

• 8.1.2019  22:40

Ničím zaujímavý príbeh postavy, ktorá si ťažko získa niekoho sympatie. Vlastne také postavy sú tu všetky... A maximálne rušivé a nepochopiteľné je to časté prehlušovanie dialógu postáv hlasom z rádia. Či tým chcel Fassbinder niečo povedať, čo mi nedošlo?

• 7.1.2019  19:03

O prenasledovaní Židov počas WWII bolo nakrútených množstvo filmov a väčšina bola z emocionálneho hľadiska silnejšia a diali sa v nich oveľa väčšie zverstvá, než tie, ktoré sa dejú v tomto filme. No sila Záhrady Finzi-Contini spočíva v tom, že sledujeme zmenu v spoločnosti, v ktorej sa postupne odoberajú práva židovským občanom, až nakoniec prídu o všetky. Spočiatku to sú len také drobnosti, ako zákaz vstupu do knižnice, potom zákaz študovať a postupne sa to stupňuje. Preto je dôležité nezatvárať oči pred akýmkoľvek upieraním základných ľudských práv, lebo môže to začínať nevinne, no končí to vždy obrovskou tragédiou a utrpením množstva ľudí...

• 6.1.2019  20:40
    Kapesné (1976)

Filmy s detskými predstaviteľmi veľmi nemusím. Poväčšinou dokážu svojim chovaním otráviť celý film. Tu sa to našťastie obišlo bez otravných detských elementov, no nenašiel sa ani nikto, kto by si dokázal získať moje sympatie. Prvý hlavný problém filmu je, že nemá žiadny dej. Truffaut sleduje deti v škole, deti mimo školy, občas sa tam pripletú aj nejakí dospelí... No nič z toho nie je zaujímavé. To ja som teda mal oveľa zaujímavejšie a zábavnejšie detstvo ako tento ansámbl. Druhý problém filmu je, že keď už sa Truffaut rozhodol pre polodokumentaristický štýl o deťoch, tak by mali pôsobiť prirodzenejšie. Z niektorých z nich doslova kričalo, ako boli strémovaní a mali problém s replikami a stále pokukávali vedľa kamery, či je pán režisér spokojný (hlavne dievčatko Sylvie je toho najjasnejším príkladom). To sa dá deťom bez filmárskych skúseností odpustiť, no pán režisér to mal asi poňať trochu inak. Film, ktorý mal pôsobiť realisticky a prirodzene, je tak umelý, že mu neveríte takmer nič. Z akého sveta sú tie deti, že sa jeden druhému neposmievajú, nebijú sa, neexistuje žiadne šikanovanie... Asi z nejakého dokonalého, mimo tejto planéty. Občas síce vystroja menšiu lumpárnu, ale každé decko behom týždňa toho vystrojí viac ako všetky deti tu behom niekoľkých týždňov resp. mesiacov dohromady. Vlastne najvystížnejším momentom celého filmu je scéna s padajúcim dieťaťom, presne taký dojem mám z celého filmu, ako pôsobila táto scéna - trápne a úplne mimo realitu. Zlatá Obecní škola... Pre mňa najhorší Truffautov film, nudnejší ako Jules a Jim. Pritom tu zvolil podobný prístup ako v skvelej La nuite americaine, no tam to bolo zaujímavé od začiatku do konca, tu nebola zaujímavá ani minúta. Radšej mal točiť filmy z filmárskeho zákulisia ako o deťoch.

• 4.1.2019  19:17

Námet hodný žiaka prvého stupňa ZŠ a ani spracovanie nie je o moc lepšie. Sledovať vyše hodiny malé protivné dievča ako fňuká a lamentuje nad stratenými peniazmi je dosť utrpenie. Tie postavičky okolo to aspoň trochu ozvláštnia, no žiadna nie je natoľko zaujímavá, aby to vytiahla z nudy. To už si radšej pustím dokument o Teheráne a jeho obyvateľoch, aspoň tam nebude to ukňučané decko. Ak toto niekto považuje za umenie a niečo zaujímavé, tak ho ľutujem. Filmom Majida Majidiho to nesiaha ani po členky.

• 1.1.2019  22:59
    Vítězové (1985)

Ako športová rozprávka fajn. Máme tu všetko - sympatického hlavného hrdinu, slizského protivníka aj nadupaného rusáka. A teraz otázka za milión, ktorý z nich tie extra ťažké preteky asi vyhrá? To, že hlavný hrdina nikdy predtým nepretekal a nevie ako sa jazdí v pelotóne nie je vôbec podstatné. Dosť amatérsky scenárista vyriešil aj výsledky a priebeh jednotlivých etáp, využijúc tie najotrepanejšie klišé. Pobavili ma všetky tri, s realitou toho mali asi menej spoločné než Star Wars. Keď treba zmazať časovú stratu, šupneme do etapy štyri prémie s 30 sekundovou bonifikáciou, ak je jednu celú etapu hrdina v úniku, tak v tej ďalšej bude ten najmenej unavený zo všetkých... Proste nezmyslov je tam po milu Jarmilu, ani nemusíte nejako extra sledovať cyklistiku, aby ste na ne prišli. Druhá rovina filmu týkajúca sa choroby je trošku lepšie zvládnutá, no aj tá sa dala spracovať oveľa lepšie. 50%

• 31.12.2018  13:54
    Mandarinky (2013)

Nijako originálny námet (Nicija zemlja), navyše spracovaný dosť nudne a tak trošku rozprávkovo. Protivojnové posolstvo je jasné a bolo by to krásne, keby sa takto behom pár dní z úhlavných národnostných nepriateľov stali spojenci a priatelia, žiaľ toto sa nestáva...

• 27.12.2018  17:25

Jediné, čím je tento Truffautov film zaujímavý, je že bol Tarantinovou inšpiráciou pre Kill Billa, ktorý dokázal z tohto nudného príbehu o pomste stvoriť úžasný film. Tu nefunguje takmer nič - motív hlavnej postavy je pochybný, aj to ako sa to prihodilo, je hodné úsmevu. Samotná Jeanne v štyridsiatke moc sympaticky nepôsobí, aby po nej vyjíždel každý chlap. A spojená žensko-mužská väznica je vrchol všetkého, tou deravosťou scenára Truffaut predčil aj svoj vzor Hitchcocka. 50%

• 26.12.2018  22:17

Veľmi sa mi páčia výpravné rodinné ságy, ktoré nám počas niekoľkých generácií vyrozprávajú nielen históriu jednej rodiny, ale aj históriu celej krajiny. HTWWW splnilo všetky moje očakávania, navyše je ozdobené plejádou veľkých hereckých legiend a úžasnou panoramatickou kamerou, vďaka ktorej som na viacero scén pozeral s otvorenými ústami, lebo aj po toľkých rokoch a napriek úplne novým možnostiam v oblasti filmu, pôsobia úžasne.

• 26.12.2018  14:29

Predloha Fitzgerald, réžia Kazan, herci De Niro, Nicholson, k tomu Curtis, Mitchum a ďalší skvelí herci... podľa mien by to mal byť jeden z najlepších filmov všetkých čias, no všetci spomínaní boli v oveľa lepšej forme pri práci na iných filmoch, toto akosi žiadnemu z nich príliš nevyšlo. Hlavne u Kazana to je najviac viditeľné, v porovnaní s jeho ďalšími filmami to je veľmi slabé, pravdepodobne jeho najhorší film. Nicholson je tu všeho všudy 10 minút, takže nemá príliš priestor sa predviesť v obvyklej forme. De Niro má priestoru až až, no jeho postava mu toho tiež príliš nedovolí, väčšinu času len bloumá a naháňa svoj objekt túžby. Chýba tomu tempo a ťah na bránu. Vzhľadom na to, že to je príbeh z filmárskeho prostredia, tak je to zúfalo nezaujímavé a škoda nevyužitého potenciálu. To taká Truffautova La nuit americaine je úplne iné kafé.

• 26.12.2018  00:46

Je mi jasné, že v USA bol rasizmus bežný a na vzťah bielej ženy a afroameričana sa často hľadelo s veľkou nevôľou, no tu sú komplet všetky postavy s výnimkou Snipesa, Annabelly a Johna Turturra takí zabednení nenávistní rasisti, že mi to pripadá ako niekde v Mississippi v 60tych rokoch, nie v NY o 30 rokov neskôr. Samozrejme na oboch stranách, ale proste som to tým postavám nežral. Tak ako som to nežral Wesleymu a Annabelle a ich vzťahu, necítil som tam žiadnu chémiu ani vášeň, nič. Silnejší mi tu prišiel skôr ten vedľajší motív, týkajúci sa drogovej závislosti, Samuel a Halle boli jediné dve postavy zahrané realisticky a vzbudzujúce nejaké emócie. Spikeove filmy mám rád a na tento som sa obzvlášť tešil, no asi ma bavil z tých čo som videl, najmenej. Už tu tú rasovú nenávisť hnal do extrémov, aj keď ma ešte od neho čakajú filmy, v ktorých asi tlačil na pílu ešte viac...

• 25.12.2018  10:04

Veľmi príjemná romantická komédia s tradičnou romantickou linkou, kde dvaja kohúti (Pidgeon, Romero) bojujú o ženu svojho srdca (Garson). No je tu ešte vedľajšia romantická linka s Elizabeth Taylor, ako nevestou tesne pred svadbou, ktorú beznádejne ľúbi miestny umelec Peter Lawford. V oboch prípadoch je koniec ľahko predvídateľný, no na ceste k nemu nás čaká veľa vtipných momentov. Navyše Greer Garson je úžasná, úplne tomuto filmu v úlohe bláznivej Júlie dominuje a Elizabeth Taylor ako jej 16-ročná dcéra je taká nádherná a očarujúca, že som sa tešil na každú scénu s ňou.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39