Dale

okres Poprad
filmový Vševedko :)

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 21.9.2017  18:14
    Pustina (TV seriál) (2016)

Skvelá, na naše končiny nevídaná krimi v štýle tých severských. Perfektná atmosféra dokonale vystihuje názov obce aj seriálu, úžasná práca s kamerou, vynikajúci herci a veľmi kvalitný scenár, keď ešte ani na začiatku poslednej časti nemal žiadny divák ani šajnu, kto je vrah. Bola by to stovečka, ale je tu pár drobností, ktoré mi ten pocit dokonalosti kazili. Nesympatický vyšetrovateľ, ktorý pôsobí, že by nedokázal vypátrať ani to, kde si vyzul topánky. Vlastne aj tak celé to vyšetrovanie vyzerá. Ďalšia vec, identita vraha je síce veľké prekvapenie, no chýba mi tam nejaký lepší motív, niečo, čo by ho už skôr zaradilo medzi podozrivých. Takto vlastne celý seriál sledujeme nejaké vedľajšie uličky, keď v malej dedinke má veľa ľudí riadne za ušami, no nijako to nesúvisí s vyšetrovaným prípadom, čiže je to vlastne dosť zbytočné, ale inak by to samozrejme nevydalo viac ako na jednu 40-minútovú epizódu. Ale tá vata vlastne nie je až tak na škodu, je to celé zaujímavé, pôsobí to kompaktne, takže veľmi vydarený počin od HBO a už teraz sa teším na ďalšie dielko od Štěpána Hulíka.

• 15.9.2017  09:50

Každý, kto pozná seriál, ktorý dokázal zaujať len playmatkami v červených plavkách, nemohol mať od filmu veľké očakávania. Príbeh je, podľa očakávania, úplne jednoduchá zlátanina, no ten tu je nepodstatný. Narozdiel od seriálu, tu sa hlavné postavy neberú príliš vážne a je jasné, že to tvorcovia pojali takmer ako paródiu. Síce sa na nej veľmi nenasmejete, ale pár vtipných momentov sa nájde a vyšla z toho celkom v pohode oddychovka, ktorá nenadchne, no ani neurazí.

• 8.9.2017  23:20

Zápletka so zloduchom z východného bloku je ako z nejakého C-čka so Seagalom alebo JCVD, rovnako tak pôsobí aj značná časť akčných scén, ešteže dvojka Jackson-Reynolds je celkom fajn (aj keď oboch som už zažil v oveľa lepšej forme), takže sa to dá bez ujmy pozrieť. Proste nenáročná jednohubka, ak potrebujete vypnúť mozog, ktorá síce príliš nepobaví (na scenáre Shanea Blacka sa nechytá ani omylom), ale aspoň sa môžete zabaviť pri počítaní mŕtvoliek.

• 6.9.2017  08:30

Perfektný noir so skvelým scenárom, cool drsňákom Mitchumom a dokonale osudovou femme fatale.

• 5.9.2017  17:06

Môj tretí film dvojice Astaire-Rogers a čoraz viac sa mi zdá, že sú všetky ako cez kopirák a navyše s tým istým hereckým ansámblom. Už to začína trošku nudiť.

• 5.9.2017  15:03

Na skvelý film netreba mať rozľahlé exteriéry, postačí kvalitný scenár plný výborných dialógov a interiér jednej budovy, v tomto prípade policajnej stanice, ktorý dáva dostatočný priestor, aby herci naplno rozvinuli charaktery svojich postáv a rozohrali príbeh, na ktorý len tak ľahko nezabudnete. Hlavne vďaka skvelým výkonom Douglasa, Parkerovej, Wisemana a Grantovej.

• 4.9.2017  17:09

Výborný krimithriller s takou atmosférou, že ten strach a napätie prežívate spolu s členmi rodiny, doslova ho cítite. Len škoda, že sa tvorcovia nevyhli niekoľkým naivným až nezmysleným scénam (hlavne v závere), inak by to bolo za plný počet. Tradične skvelý Bogart, ktorý mi v týchto úlohách gangstrov a zabijakov sedí viac, než v kladných úlohách.

• 4.9.2017  08:51

Ťažko niečo vytknúť tomuto skvelému dielu, možno len tá dĺžka je trochu prehnaná, no okrem päťminútovej prestávky nie je jediná scéna, ktorá by si zaslúžila byť vystrihnutá. Film nenudí a pôsobí značne realistickejšie ako jeho westernový remake. Niekedy je napínavý, inokedy dramatický a miestami aj zábavný, k tomu výborní presvedčiví herci... no chýbala mi tu nejaká čerešnička na torte, ktorá by z toho spravila niečo úžasné a nezabudnuteľné, niečo čo by ma emočne dostalo, že by som si povedal "waw, to bola sila". 90%

• 4.9.2017  08:42

Celkom priemerná romantická komédia s občas dlhými a nudnými tanečnými číslami (15 minútový Continental). Shall We Dance bolo zábavnejšie, malo zaujímavejší scenár a aj to lepšie iskrilo medzi Fredom a Ginger.

• 2.9.2017  22:42

Z môjho prvého stretnutia s Marx Brothers mám zmiešané pocity. Neviem, či som sa zasmial aspoň 3x za celý film, no musím oceniť vtipné a celkom originálne hlášky Groucha a tiež množstvo slovných hračiek, ktoré pobavili, no za brucho som sa z nich nechytal. S ďalšími bratmi to už bolo horšie, vydarené chvíle mal aj Chico, no rovnako mal na konte aj trápnych momentov. Najhoršie u mňa dopadol Harpo (Zeppo sa tu až tak neprejavil), ktorého fórky ma vôbec nebavili a prišli mi absolútne trápne. Ako satira fajn, niečo na spôsob Barona Cohena, ktorý sa ešte má od Groucha čo učiť. 70%

• 31.8.2017  22:48

Celý film všetci hovoria o nejakom Sebastianovi, no za celý ten čas som sa akosi nedozvedel, čo to bolo za čudáka (okrem toho, že každé leto napísal jednu báseň a cestoval s mamičkou po svete). Takisto ťažko povedať, ktorá z postáv tu bola naozaj cvok, no Taylorka sa zdala najnormálnejšia zo všetkých a prečo Katarínke tak veľmi išlo o jej lobotómiu... Celé jedno veľké psycho, v ktorom ťažko hľadať nejaký zmysel, no Liz a Kat boli skvelé, aj keď občas už prekračovali únosnú mieru a bolo z toho čisté divadlo, Monty popri nich akosi nestíhal.

• 30.8.2017  08:22
    The 39 Steps (1935)

Je to tak milo naivné, že tomu odpustíte veľa nedostatkov, ale ako seriózny špionážny thriller sa to samozrejme brať nedá, aj keď nejako sa začínať muselo. Občas vtipné, ale určite nie napínavé a príliš veľa neduhov nemého filmu.

• 28.8.2017  23:59

Jeden z najlepších noir - perfektný scenár, výborná atmosféra a skvelí herci. Dokonalé, bez jedinej chybičky.

• 28.8.2017  22:34

Nebyť tej romantickej línie, mohlo to byť zaujímavejšie a minimálne o 30-45 minút kratšie, ale takéto zásahy do diela majstra by si asi nikto nedovolil. Aj napriek tomu zaujme neokúkaná téma vojny v Španielsku, výborné herecké výkony (hlavne vo vedľajších úlohách, Gary s Ingrid sú takí tradiční) a záverečných akčných 15 minút. 70%

• 28.8.2017  07:36

Vydarenejší, než remake s Nicholsonom, no z tohto najtriviálnejšieho príbehu o láske a vražde sa asi viac dostať nedá, ani tých pár zvratov v druhej polovici tomu nepomáha. 70%

• 27.8.2017  22:12
    Rio Grande (1950)

Neviem, čím si tento western zaslúžil zaradenie medzi 100 naj westernov a 1001 filmov, ktoré musíte vidieť než umriete, ale je to nuda s tromi minutovými akčnými scénami. Väčšinou sa kecá a spieva. Najhorší Ford, akého som zatiaľ videl.

• 26.8.2017  08:57

Námet výborný, no tak zdĺhavo a nudne natočené, až to prestalo byť zaujímavé.

• 22.8.2017  17:33
    Lovcova noc (1955)

Solídny thriller, hlavne v druhej tretine, no zrážajú ho mnohé nelogickosti v záverečnej tretine, vďaka ktorým to občas vyznieva ako paródia. Na druhú stranu, excelentne tu je vykreslené, ako sa ľudia nechajú ľahko zmanipulovať, hlavne keď ide o náboženské záležitosti a Mitchum tu je veľmi presvedčivý.

• 21.8.2017  19:07

Doteraz mi celkom sadli filmy podľa Tennesseeho Williamsa, hlavne Cat on a Hot Tin Roof bola skvelá, no tomuto som na chuť neprišiel. Herci sú skvelí, hlavne Brando tomu kraľuje (a prekvapivo práve on nedostal Oscara), no Vivien Leigh hrozne prehráva a tie jej monológy o ničom sú ideálny prostriedok na uspanie. Pokiaľ nie je na plátne Brando, je to nuda a divadelnosť z toho kričí na sto honov.

• 19.8.2017  09:40

Tak takto parádne zrekonštruovanú jednu éru histórie Spojených štátov sa len tak nevidí. Silné príbehy, skvelí herci, fantastický film.

• 19.8.2017  09:38

Veľmi milá a originálna romantická komédia so skvelou ústrednou dvojkou Cooperom a Stanwyckovou, ale celý kolektív vedcov je podarený.

• 19.8.2017  09:34

Veľmi vydarený thriller, ktorý sa vďaka skvelej a krásnej psychopatke v podaní Gene Tierney blíži k dokonalosti.

• 19.8.2017  09:31
    Dotek zla (1958)

Orson mi je odjakživa nesympatický, takže táto rola mu sadla ako uliata a bol v nej skvelý a odporný zároveň. Prvotriedna krimi, ktorá s vami riadne zamáva.

• 19.8.2017  09:26

Silný film so skvelou pointou.

• 19.8.2017  09:25
    Undercurrent (1946)

Začína to ako klasická romantická komédia, no keď sa už po pár minútach stane to, čo malo byť až na konci - svadba, tak vám začne byť jasné, že ďalej to už asi bude iný žáner. Katherine tradičné skvelá, Taylor demonický, občas až prehnane. Slušný thriller.

• 19.8.2017  09:21

Príjemná komédia s troškou čierneho humoru. Síce jediný z trojice väzňov, ktorému by ste uverili, že môže byť nebezpečný, je Bogart a hlavne Ustinov pôsobí už tu ako taký slušný gentleman, ale v komédii to až tak nevadí. 70%

• 19.8.2017  09:17

Zdanlivo nenápadný film, z ktorého skvelé dialógy a úžasné herecké výkony robia klenot medzi klasikami.

• 7.8.2017  15:28
    Noc (1961)

Nudný film o nudnom živote ľudí high society...

• 2.8.2017  18:52

Toto vážne natočil Ridley Scott? Kým Prometheus bol sci-fi na úrovni, toto je fraška s pár vydarenými scénami. Film so slabučkou atmosférou, s postavami, ktoré sú vám celý čas ľahostajné alebo protivné a s tak predvídateľným koncom, aký by sa dal prepáčiť len amatérskemu scenáristovi. A ten vzpriamený votrelec, WTF... Votrelci mali skončiť po Cameronovej dvojke. 50%

• 1.8.2017  16:09

Pri sledovaní tohto filmu som si pripadal, akoby som predtým skonzumoval dávku lisohlávok alebo nejaký podobný oblbovák. Jasné, je to fantasy, nie historický film, ale bolo to tak preplácané a preefektované, že sa na to fakt zle pozeralo. Nebyť celkom vtipných dialógov, tak je to len fantazmagorikcá sračka bez hlavy a päty... Aspoň som sa dozvedel, že Artuš robil v bordeli. :-)

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33