Dale

okres Poprad
filmový Vševedko :)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 13.9.2018  23:09

O 100 melónov nižší rozpočet a bol by to čistý odpad. No na tie prachy nie sú ani tie efekty nič moc. Pobavil aspoň Georgov zmysel pre humor. Inak, ten súrodenecký párik hlavných záporákov, to bol čistý výsmech, tí by sa hodili fakt len do toho ultralacného Dčka.

• 11.9.2018  23:49

Naivita bola už v jedničke dosť zjavná, no ešte to bolo celkom zvládnuteľné, aj vďaka iným prednostiam, ktoré Going My Way mal - lepší príbeh, vtipné momenty a hlavne Bing v úlohe mladého farára, ktorého metódy neboli úplne podľa predstáv konzervatívne zmýšľajúceho starého kňaza. Tu je tá naivita nielen znásobená, ale minimálne umocnená na tretiu. A celý film prejde bez jediného vzruchu (ak nepočítame kurz boxu sestry Ingrid :-) ako EKG pacienta, ktorý práve zomrel. Márne som čakal na niečo, čo ten film oživí - že niečo vyvedie niektorý zo žiakov, alebo že Ingrid zažije nejaký románik alebo aspoň citové vzplanutie (najlepšie ku Crosbym), ale nič. Všetky postavy sú ako z rozprávky z ríše dobra, dokonca aj spočiatku nevrlý Travers (ale čo čakať od herca, ktorý je ako stvorený pre úlohy milých a dobrých deduškov)... Ani žiadny emocionálne silný záver sa nekoná, aj keď ho zrejme tvorcovia zamýšľali. A toho doktora, čo každému na počkanie vykecá zdravotný stav svojich pacientov by som z fleku vyhodil, či niekedy to bola vec verejná a choroby iných sa bežne preberali, jedine pacient sa o svojom stave nemal nič dozvedieť? Tých nepochopiteľných vecí tam je viacero, ako stratenie Patsynho otca a následné vrátenie akoby nič po 14 rokoch. Ktorá žena by mu aspoň nevykričala, kde celú tú dobu bol, no tu to prešlo len tak, akoby sa vrátil po pár dňoch z pracovnej cesty. Všetci musia byť milí, usmiati, žiadne zvýšenie hlasu, žiadny náznak hnevu, proste dokonalá idylka, ktorá má od reality na míle ďaleko...

• 8.9.2018  22:27
    Upgrade (2018)

Keby to malo lepšie obsadenie (hlavný hrdina je OK, no ďalší herci mi pripadali ako by vyhrali pouličný casting) a keby to dosť často nepôsobilo tak smiešne (ovládanie Greya Stemom), tak by to bolo celkom fajn sci-fi.

• 8.9.2018  09:28

Dej nie je príliš zaujímavý a ani dôležitý - točí sa okolo nejakých účtovných kníh, ktoré chcú získať dve zločinecké bandy. Dôležitá je ústredná dvojka cool hláškujúcich detektívov, ktorí sa perfektne doberajú a verím, že tento film výrazne inšpiroval Shane Blacka k napísaniu Posledného skauta.

• 26.8.2018  11:19

Síce som sa zasmial len pár krát, no musím oceniť to množstvo skvelých (a na tú dobu originálnych) nápadov. Až na černošské hudobno-tanečné vystúpenie má film neuveriteľné tempo a nuda nehrozí.

• 25.8.2018  09:44

Film podľa žánrovej šablóny bez jediného prekvapivého momentu, aspoň herecké výkony to dvíhajú do mierneho nadpriemeru.

• 19.8.2018  17:22
    Deadpool 2 (2018)

Nebyť hlášok, bolo by to za 40% - dejová linka je ešte debilnejšia než u väčšiny iných komiksov, no takto je to cool a vtipné a presne to tieto rozprávky pre dospelých potrebujú.

• 18.8.2018  07:44

Skvelá dráma, ktorá aj napriek téme nevyliečiteľnej choroby, nikdy neskĺzne do sentimentu, ale vyrovnáva sa s ňou tak, ako postava Judith - akoby sa jej ani netýkala, až do neodvratného finále. Ďalší fantastický výkon Bette Davis, ktorá tu je ako tornádo - to, s akou energiou jej postava žije a ako hovorí (jej ústa mi často pripadali ako samopal, čo sa týka frekvencie slov, ktoré chŕli), proste živel. Jej výkon je taký strhujúci, že ten príbeh žijete spolu s ňou a o to silnejšie pôsobí záver, ktorý vás vyžmýka do sucha.

• 14.8.2018  23:20

Overboard z roku 1987 bol milou komédiou, ale nič extra. Toto je len slabší odvar z neho. Neprináša absolútne nič nové, aj keď scenáristi predviedli "úžasný" ťah, aby sa odlíšili od originálu a prehodili mužsko-ženské role a zmenili trochu motivácie postáv. Boli možno dva momenty, keď sa mi na tvári objavil úsmev, no to je asi tak všetko. Film nemá absolútne čím zaujať, zabudnuteľný do hodiny po pozretí... Navyše Derbez mi príde ako lacná kópia Billyho Boba Thorntona bez šťavy.

• 13.8.2018  22:01

Westernová komédia v štýle Schuch des Manitu. Po vtipných momentoch by tu musel pátrať Sherlock Holmes, Bob Hope je väčšinu času len trápny a Jane Russell je ako herečka toporná a ako žena (aspoň pre mňa) nesympatická. Dej je veľmi jednoduchý a Indiáni sú tu za magorov. Toto sa fakt nepodarilo.

• 10.8.2018  22:43

Typický noir, takže ak ich máte napozerané, nič vás v tomto filme neprekvapí. Aj napriek tomu dej celkom odsýpa a nenudí, no nohy tomu všetkému podráža nezvládnutý záver. Najväčším plusom filmu je tradične skvelý Bogie. 70%

• 19.7.2018  22:36

S predlohou to má spoločné len veľmi málo, takmer nič, čo je na jednu stranu dobré, lebo sa vypustila tá rozprávková templárska téma a aj veľa zbytočných vedľajších liniek (policajní kámoši z Moravy, veštkyňa so samopalom...), no na to, že sa to zameralo na tému ŠTB tomu chýba silnejší a konzistentnejší príbeh, uveriteľnejšie postavy a lepšia atmosféra. Tiež sa vytratil odľahčený tón z knihy a tak to celé pôsobí nemastne-neslane a nezaujímavo. Stuhr a Kaiser boli fajn, zvyšok osadenstva už menej. Suchánek úplne nevhodne obsadený. Vizuálna stránka nie je zlá, no zvyšok je dosť nezvládnutý, takže podpriemer.

• 18.7.2018  20:26

Konečne film, ktorý aspoň trochu vybočil z tej astairovskej šablóny, keďže skoro všetky jeho filmy sú na jedno kopyto. Prvok armády to príjemne oživil a priniesol aj nemálo vtipných situácií (hlavne malý užvanený Fredov kamarát) a konečne aj romantika je uveriteľná.

• 15.7.2018  19:20
    Noc v opeře (1935)

Grouchove hlášky sú skvelé, no chcelo to menej speváckych a hudobných čísel (Chicov a Harpov klavírny koncert bol úplne zbytočný) a menej Harpa, ktorý je ako vždy viac trápny ako zábavný. 70%

• 12.7.2018  20:08

Napriek skreslenému hodnoteniu nejakých multinickov, nejde o ničím výnimočnú rom-kom. Príbeh nie je príliš zaujímavý, ani príliš uveriteľný (Kate si oblečie iné šaty, trochu sa upraví a už ju jej milý nespozná?, trošku mi to pripomenulo Clarka Kenta), hlavný mužský hrdina nevýrazný, no ani Katharine neexceluje tak, ako sme na ňu zvyknutí, ani len anglický prízvuk nenahodila (ale to asi nebolo v tejto dobe také dôležité, ako som si všimol aj v iných filmoch, kde Američania hrali Britov). Proste film na jedno pozretie, na ktorý rýchlo zabudnete.

• 12.7.2018  20:02

Hedy je rozkošná a Jimmy je roztomilý, no trvá strašne dlho, kým sa dostane romantika k slovu. Vlastne to naberie tie správne grády až v poslednej 10minútovke a to je málo.

• 11.7.2018  08:48

Môj obľúbený žáner a dvaja z mojich najobľúbenejších hercov, to je stávka na istotu. Film nesklamal, ale na tie najlepšie gangsterky z 30s (Roaring Twenties, Scarface, Angels with Dirty Faces) nemá. Vlastne je to skôr dráma jedného človeka a jeho života, krimi a strieľania si tam moc neužijete. Ale ťahá to, ako vždy skvelý, Robinson a presvedčivejšieho gangstra by asi zahral málokto.

• 9.7.2018  19:10

V tejto detektívno-komediálnej sérii nejde ani tak o tie prípady, ale o ústrednú dvojicu, ako odľahčene (a s pohárikom) riešia všetky problémy a o tú úžasnú chémiu medzi nimi. No ani tento ich prípad nebol zlý, celkom zamotaný a s dokonalým alibi, aj Hercule Poirot by sa zapotil...

• 9.7.2018  08:44

Podarené B-čko s výbornou atmosférou, no hlúpučkým scenárom a podpriemernými hercami.

• 9.7.2018  08:42

Fajn špionážny film, aj keď som tam žiadne zvraty a prekvapenia nepostrehol, všetko bolo dosť predvídateľné.

• 7.7.2018  22:22

Prvotriedna romantika. Cary a Deborah sú skvelí a všetko funguje ako má. Nechápem, ako mi tak dlho mohla táto klasika unikať.

• 7.7.2018  19:59

Veľmi silná výpoveď o zvrátenej organizácii, ktorá sa začala na juhu USA rozmáhať do nebezpečných rozmerov. Aj takéto filmy bolo treba, aby otvorili ľuďom oči. Síce môže byť trochu zvláštne, že vo filme o KKK nie je ani zmienka o afroameričanoch a obete sú len z radov bielych, ale vzhľadom na to, že film bol natočený v časoch, keď v USA ešte oficiálne vládol rasizmus, tak obete s tmavšou pokožkou by asi na divákov veľmi neúčinkovali, pre silnejší efekt bolo treba ukázať ako obete bielych. Ginger aj Cochran výborní a budúci prezident bol drsňák ako sa patrí.

• 7.7.2018  19:48

Najslabší film, čo som s Astaireom videl. Dejová linka je primitívna, romantika nefunguje a humor je tu len vďaka postave Acunovho sekretára... Aj tanečných a speváckych čísel je pomenej a jediné, ktoré zaujme, je to Astairove v Acunovej kancelárii. Rita bola krásna žena, no ako herečke jej nemôžem prísť na chuť, popri živelnej Ginger pôsobí fakt ako kus ľadu. Inak to bola zvláštna doba, keď najväčšími filmovými milovníkmi boli typy ako Astaire a Oldřich Nový, dnes je ťažko uveriteľné, že by sa za nimi čo i len obzrela o 20 rokov mladšia kráska ako Rita.

• 26.6.2018  18:20
    Zabijáci (1946)

Kriminálka s výbornou atmosférou a na svoju dobu veľmi originálnym spôsobom vyprávania deja. Keďže hlavný hrdina zomrie hneď na úvod a postupne sa z rozprávania iných o ňom dozvedáme viac. Len je škoda, že práve kvôli tomu je Lancaster na obrazovke dosť málo, no bol to jeho debut, takže to treba brať do úvahy. Poučenie z filmu - ženy sú mrchy a netreba im veriť a keď sa chlap zamiluje do nepravej, môže to mať fatálne následky...

• 25.6.2018  16:27
    Kid Galahad (1937)

Veľmi vydarená gangsterka z boxerského prostredia s trochou romantiky. Tiahnu to hlavne úžasné herecké výkony hlavnej štvorice (Robinson, Davis, Bogart a Morris). Hlavne Bette ma prekvapila, keďže doteraz som ju videl väčšinou v úlohách nesympatických až protivných ženských a tu bola milá, uvoľnená a aj pekná. Robinson a Bogart v typických gangsterských úlohách veľmi presvedčiví.

• 15.6.2018  23:41

Detsky naivné a ľahko predvídateľné, čo by sa čiastočne dalo tolerovať, keďže ide o film pre mládež, no ten záver už bol až príliš trápny na to, aby si to zaslúžilo vyššie hodnotenie (dialóg Sherlocka a Elizabeth, aj samotný záverečný súboj). Iste, na takýto film to je netradičný záver, no vytušíte ho už v prvej tretine filmu, takže už len čakáte, kedy sa to stane a ako. Tento prvý - neoficiálny Sherlockov prípad sa tým oficiálnym od ACD samozrejme nevyrovná. Síce je zvolené zaujímavé egyptské prostredie, no inak ide o celkom obyčajný prípad pomsty a zloducha odhalíte dobrú polhodinu pred Sherlockom. Pre detského diváka to ale môže byť zaujímavé dobrodružstvo, pre otrlého starého diváka ako ja už len niečo, čo neurazí ani nenadchne.

• 14.6.2018  14:41

Vo filme je viacero originálnych a prekvapivých momentov (aj vtipných) - Ginger s puškou a i., no pokiaľ ide o romantiku, tak tá tu vôbec nefunguje, žiadna chémia medzi Fredom a Ginger, proste na ňu nedáva scenár miesto. Ten ich vzťah je tu akoby nasilu našrubovaný, keď už to má byť romantická komédia. Najmenej romantický film tejto dvojice.

• 8.6.2018  22:37
    Tomb Raider (2018)

Alicia je sympatickejšia Lara než Angelina, no príbeh je rovnako dementný, navyše to často namiesto napätia budí len úsmev. Ako tak v norme to je, pokým Lara neodcestuje z Londýna, potom to už je klasická sfilmovaná videohra s deravým scenárom a smiešnou akciou.

• 6.6.2018  14:32

Fajn komédia, aj keď ten pohľad na Sovietsky zväz a všetko čo s ním súvisí, je veľmi zjednodušený, len aby to bolo čo najviac vtipné. Niektoré hlášky (hlavne od Boba Hopea) sú skvelé, no hodilo by sa tu mladšie obsadenie hlavných úloh, päťdesiatnici Hope+Hepburn sa na tú romantickú linku veľmi nehodili a aj keď sa Katharine veľmi snažila a nahodila zaujímavý prízvuk, tak mi v úlohe ruskej pilotky vôbec nesedela, možno keby bola o 20 rokov mladšia... 70%

• 26.5.2018  00:51

Ak by sme film posudzovali bez prihliadnutia na rok vzniku, išlo by o priemerný film. Dej je plný klišé, romantická linka je taká nemastná-neslaná, postavy sa chovajú predvídateľne (až na jeden moment, kedy sa charakter jednej z postáv obráti o 180 stupňov) a naivne a triky sú úsmevné, ale v dobe svojho vzniku to musel byť špičkový dobrodružný film, v ktorom si našiel to svoje či už mužský alebo ženský divák. Takže prižmúrim obe oči. 70%

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36