Dale

okres Poprad
filmový Vševedko :)

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 25.5.2020  11:34

Najmenej vydarený film s Doris. Nemá žiadnu nosnú tému, okolo ktorej by sa mohli rozvíjať vtipné momenty, len pár situácií, ktoré rozpútajú žiarlivosť u oboch manželov, no nič zábavné na tom nebolo. Doris pod parou bola viac nudná ako vtipná a Rod Taylor je celý taký nijaký, žiadna chémia medzi oboma.

• 23.5.2020  10:36

Typický produkt pre detských divákov, plný prvoplánových akože vtipných situácií, ktorý si dospelý divák len pretrpí.

• 19.5.2020  23:29

Jedna z najhorších paródií. Počet vtipných scén - 0, počet trápnych scén - až až.

• 19.5.2020  12:18
    Warriors (1979)

Zástupca špeciálneho subžánru run-movie. :-) Dlho som odkladal tento film, aj keď Walter Hill má celkom fajn jednohubky a filmy z gangsterského prostredia milujem, no vedel som, že toto nebude ono. Námet je ako od 5-ročného decka - zraz gangov, vražda, útek gangu, finito. Dialógy a herci sú totálne oničom, dokonca aj na B-čko. Čakal som ale od Waltera aspoň drsný film s poriadnou akciou, no okrem pár bitiek, nijako extra natočených, sa tu vlastne nič zaujímavé nedeje. A vadilo mi tu hrozne veľa vecí - už samotný úvod, ako nastupujú jednotlivé gangy pekne zladení v rovnošatách bolo na smiech, ďalej ten týpek, čo chcel akože zjednotiť gangy, úplny loser, ktorý by nezískal ani funkciu pouličného predavača marišky. Tá vražda a všetky tie okolnosti okolo, to bolo tiež riadne pritiahnuté za vlasy. Samotné putovanie Warriorov domov... Tak to už aký gang, keď cestuje pekne podzemkou alebo nadzemkou miesto toho, aby si šlohli nejaké auto. Veď to taký slušný gang, že ani len popelnici neprevrátia cestou. A všetky tie bitky proti bejzbalkárom a úteky pred guľakmi... celé na smiech. Tvári sa to hrozne cool, ale od reality naozajstných gangov to je na hony honúce vzdialené. Jediné plus, že to cekom rýchlo zbehlo.

• 13.5.2020  12:19

Určite jedna z tých vydarenejších komédií s Doris, aj keď originál s Cary Grantom bol samozrejme, ako to už býva, lepší. Zápletka je fajn a dá sa na ňu nabaľovať veľa vtipných situácií , no osobne ma najviac pobavil sudca.

• 13.5.2020  12:12

Triviálna zápletka, na ktorú sa nabaľujú predvídateľné situácie, k tomu nevýrazný Rock Hudson... aspoň že to ako tak zachraňuje Doris, aj keď je vlastne taká istá, ako vo všetkých svojich filmoch. Norman Jewison, ktorý si pre svoje filmy vyberal zväčša závažné témy, si na začiatku kariéry musel odkrútiť aj takéto oddychové jednohubky.

• 7.5.2020  13:20
    Hindenburg (1975)

Väčšinu filmu sledujeme nudné pátranie po možnom atentátnikovi na palube vzducholode na základe veštby. Je to zväčša také plkanie o ničom, ale nejako to prekusnete v očakávaní zlovestného konca. A ten je teda riadnym sklamaním.Ten počiatočný výbuch je na úrovni C-čkových filmov 50-tych rokov a potom sa nám obraz prepne do čiernobiela, aby sme si mohli vychutnať historické zábery. Čo človek nespraví, aby ušetril na špeciálnych efektoch... Od takého skúseného a zručného režiséra ako je Wise, by som to nečakal. Sklamanie na plnej čiare.

• 4.5.2020  10:31

Carson a Morgan boli herci prevažne vedľajších úloh, takže aj keď úvodná polhodinka je celkom svieža a vtipná, celý film nezvládajú ťahať v takom tempe a postupne sú čoraz menej vtipní. Potom to zachraňuje aspoň Doris, aj keď ju veľmi nemusím, ktorá ich zatieňuje. Škoda, mohlo sa z tohto námetu určite vyťažiť viac, aj tie cameo úlohy slávnych hviezd tej doby sa dali lepšie využiť.

• 2.5.2020  23:10

Klasický produkt svojho žánru, kde na začiatku presne viete ako to skončí so všetkými pármi, dokonca ešte skôr, než sa na scéne objaví druhá polovica toho páru. A keď sa objaví, viete, že to je on aj bez pohľadu na filmový plagát. Pozitívom ale je, že to nie je také trápne, ako väčšina súčasných českých komédií, dokonca som sa možno aj 2x zasmial. Určite sa to nezaradí medzi kultové česky romkomy, ale pozrieť sa to dá vcelku bez ujmy.

• 1.5.2020  12:37

Veľmi silný ľudský vojnový príbeh. Jasné, že trošku propagandistický, veď bol natáčaný počas vojny a bolo treba ľudí trošku vyhecovať, aby sa postavili nacistom, nič to ale neuberá na jeho dramatickosti. Tí, čo čakajú od vojnového filmu streľbu a boje, si príliš na svoje neprídu, až na záverečných 15 minút (hlavne scéna, keď farár kosí frickov samopalom z kostolnej veže nemá chybu), no napínavé to je dosť aj bez toho a nuda určite nehrozí.

• 1.5.2020  12:31

Na začiatku máme klasického Jimmyho Stewarta - jednoduchý, skromný a trochu roztržitý chlapík, ktorý prišiel z malého mestečka do veľkého NY. Na romantiku sa ani nedostane a už je ruka v rukáve, ale pôsobí to fajn a vtipne, vďaka príjemnej ústrednej dvojici.Potom ale nastane obrat, komédia sa zmení na drámu, Jimmy sa stane niekym úplne iným a postupne strácate niť a veľmi nechápete postavy, prečo robia to čo robia. Proste mi tá vážnejšia druhá polovica nesadla, ani poloha, v akej v nej bol Stewart.

• 29.4.2020  11:05

Najskôr klady - film má dobrú atmosféru, Henreid pôsobí drsne a záver je fajn, aj keď trochu prvoplánový. Žiaľ v scenári je veľa dier, ktoré nedávajú zmysel. Už samotný plán lúpeže, na to, ako o Mullerovi stále hovoria že je veľmi inteligentný, bol hrozne naivný. Ďalej, keď Muller fotil Bartoka, tak musel vidieť, na ktorej strane má jazvu, veď práve o ňu mu šlo, takže to s tou fotkou bolo dosť mimo. K tomu sa viaže aj to, že si za celý ten čas nikto nevšimol (až na jednu pani), že ju má na druhej strane, ani jeho frajerka... Také priemerné béčko.

• 28.4.2020  16:23
    Bataan (1943)

Úvod je výborný, aj zničenie mosta, no potom sa z toho stane taký komorný vojnový film, keď sledujeme malú skupinku vojakov na desiatich metroch štvorcových. Občas niekoho sejme japonský sniper, občas Japonci zaútočia, občas zaútočia Amíci na most, ktorý sa snažia Aziati obnoviť, ale nijako extra zaujímavé alebo napínavé to nie je. Ten záverečný útok vyzeral trošku smiešne, keď Japonci padali na zem, ledva sa ich Američan dotkol. Aj vojnový film mal svoje začiatky...

• 26.4.2020  21:52

Ako dieťa ma Laurel s Hardym bavili, teraz som márne čakal na niečo, čo by ma rozosmialo. Ešte aj ten námet je maximálne tak na 15 minútovú grotesku, väčšinou len vata a nuda.

• 24.4.2020  17:49

Nijako prevratný námet, ktorý sa objaví pomaly v každej druhej kriminálke alebo thrilleri, no málokedy je tak kvalitne spracovaný so skvele budovanou atmosférou. Avšak to, čo robí z tohto filmu nadpriemerný zážitok, je ústredná herecká dvojica. Hlavne Bogart je priam diabolský, pre tieto úlohy bol ako stvorený a v takejto pozícii ho máme najradšej. Barbara tu už mala štyri krížiky na krku, no je to jeden z posledných filmov, kde ešte vyzerala úžasne...

• 21.4.2020  18:32

Ku koncu to už bola prehnaná taškařice. Zaujímavejšia mi prišla tá línia s Fondom a Bacall, než s ústrednou dvojicou, aj keď Natálka je ako vždy skvelá a nádherná. Potešil aj trochu zostarnutý E.E. Horton, ktorého som si obľúbil v Astaireových filmoch.

• 20.4.2020  19:12

Akoby tvorcovia nevedeli, či chcú točiť film o kresťanstve alebo o kúzelníkoch, takže je z toho taký zvláštny mix. Veľkým mínusom filmu je minimum exteriérových scén, ktoré vždy bývajú tou najsilnejšou stránkou výpravných historických veľkofilmov. Takže tu už toho veľa neostalo, čím by mohol Silver Chalice zaujať. Ťahá to debutujúci Newman, potešila mladučká Natalie Wood, ktorú nanešťastie príliš skoro nahradila nesympatická Virginia Mayo. Čistý priemer.

• 19.4.2020  22:02
    Exodus (1960)

Dlhý film, ktorý ale nemá kedy nudiť. Obsahuje aj pár silných myšlienok, no celkové vyznenie je také nejednoznačné. V komentároch sa tu píše, aký je tento film jednostranný v prospech Židov. Neviem, máme tu kladné aj záporné postavy ako na strane Angličanov, tak aj na strane Židov, aj keď neskôr sa aj z tých záporných (členovia Irgunu) stávajú vlastne kladní a tým kladným (Newman) postupne prestanete fandiť, keďže berú do ruky zbraň nielen na obranu nevinných detí. Nestojím na nikoho strane, možno mali Žida právo vytvoriť si vlastný štát, možno nie, no prostriedky, aké používala organizácia Irgun boli presne také, aké používali(jú) teroristické organizácie IRA a ETA. Len ťažko môže divák fandiť postave Sala Minea, ktorý sa nevie dočkať, aby zabíjal Britov a nielen ich a nerozumel som postave Evy Marie Saint, že sa tam na to nevykašľala a neodišla domov do USA, ale podporovala ľudí, ktorí mali na rukách krv Britov (ach tá láska). Inak tá zidealizovaná mládež v tábore mi pripomínala komunistickú mládež z dôb nedávno minulých (žeby preto, že scenár napísal Dalton Trumbo?), akurát že táto mala v rukách zbrane a učila sa s nimi narábať od malička... a nielen na svoju obranu. Shalom

• 19.4.2020  16:23

Nebyť tých zbytočne groteskných scén v úvode, dal by som o hviezdičku viac. John Wayne je tu skvelý v na jeho pomery trochu netradičnej úlohe. Maureen je krásna ako vždy, len som nepochopil to ich odcudzenie po úraze. Fajn, nechcel, aby ho tak videli dcéry, ale prečo za ním nechodila manželka a prečo sa k sebe nevrátili, keď už dokázala chodiť? Ani jeho vzťah s deťmi behom tých 15 rokov, okrem fotiek v peňaženke, nebol nijako vysvetlený. Zato kámošovi Jugheadovi sa venovalo až príliš pozornosti, aj keď vďaka nemu začal chodiť a neskôr mu zachránil život. Proste mi to ako biografický film úplne nesadlo. 70%

• 18.4.2020  23:36
    Zulu (1964)

Zulu Dawn z roku 1979 bolo vydarenejšie, aj čo sa týka postáv, aj akciou. Pritom hodinu trvajúca bitka začína veľmi sľubne, keď poodhalíme prepracovanú vojnovú taktiku Zuluov a podľa toho čakáte, že behom 10 minút bude vymaľované. Aké príde sklamanie, keď zvyšok bitky zo strany Afričanov už je takticky totálne nezvládnutý. Niekoľko krát sa mi podarí veľmi ľahko prelomiť hradby Britov a dostanú sa do tábora, no miesto ďalšieho nájazdu, ktorý by to v tom momente úplne rozcupoval, tak sa nedeje nič, až kým si červenokabátnici znova neopravia hradby a nezrovnajú línie. Aj čo sa týka akcie samotnej, nevyzerá to vôbec dobre, bodnutia pol metra mimo tela nepriateľa a on padá mŕtvy na zem. Ťažko očakávať od 60ročného filmu takú krvavú řezbu ako sa točí dnes, no mohli sa s tým vyhrať trošku viac. Masové scény Zuluov vyzerajú skvelo, kým nepríde k tomu kontaktu.

• 18.4.2020  10:35
    Chci žít! (1958)

Záver je celkom dramatický - zazvoní/nezazvoní, no súdny proces mohol byť zaujímavejší a úvodná polhodina je dosť nuda. Čo sa týka oscarovej Hayward, okrem pár hysterických teatrálnych výstupov nič extra nepredviedla, asi najhorší herecký oscarový výkon, čo som videl. Zato réžia a kamera sú zaujímavejšie. 70%

• 16.4.2020  17:46

Nie príliš vydarený horolezecký film. Ako by aj mohol, keď horolezecké scény boli točené v štúdiu a nikto si nedal tú námahu, aby to vyzeralo aspoň trochu realisticky. Takže aj keď sú obaja dosť ľahko oblečení na jeseň v Alpách, žiadne začervenanie tváre alebo uší nevidno, ani len para z úst sa nekoná, takže muselo byť štúdio dobre vyhriate. Tie náročné horolezecké scény, keď väčšinou vidíme len tvár a ruku Tracyho sotva môžu byť napínavé, hlavne ak je za ním tapeta Álp, kde sa samozrejme ani obláčik nepohne, aj keď počuť, že vietor fúka dosť silno. :-) Ale čo by som chcel na tú dobu, všakže. Ani sa len neobťažovali prejsť na európsky metrický systém, takže pri lezení hovoria o inchoch, feetoch a míľach... Keby aspoň tie postavy boli trochu zaujímavejšie. Wagnerova postava je čistý hajzel, ani štipka ľudskosti sa počas celého filmu v ňom neprejaví a pritom ho vychovával jeho brat, ktorý je presný opak, no prekvapivo dosť submisívny a robí všetko, čo chce mladší brat. Chcelo sa to trochu viac pohrať s ich charaktermi, aby neboli až takí čiernobieli. Ani obľúbenec Spencer Tracy to nevytiahne na viac ako priemer.

• 12.4.2020  15:39

Ďalší kúsok majstra Hitcha a aký je to tentoraz neobvyklý námet, čudujsasvete o nevinnom chlapíkovi, ktorého krivo obvinia... Keď už vidíte od tohto režiséra 40. film, ktorý je stále o tom istom, už to nie je len otravné, už to doslova ide na nervy. Tu navyše je ten dej ešte oveľa naivnejší, už len ten samotný útek a samozrejme polícia a Scotland Yard boli vtedy neschopní, takže po dôkaze plášti s opaskom musí pátrať obvinený (akoby to niečo dokazovalo, keby jemu opasok nechýbal :-)). Proste pri viacerých scénach, ktoré zrejme mali byť napínavé, sa len usmejete. A ten koniec... sorry, toto je sotva priemer a nebyť mena režiséra, tak by to ani omylom nebolo v červených číslach. 50%

• 11.4.2020  14:40

Je to vydarené spracovanie slávneho Hugovho románu, no keď porovnávam s verziou z roku 1939, nemôžem ísť vyššie. Aj keď Gina je asi najlepšou a najkrajšou Esmeraldou, Quasimodo v podaní Anthony Quinna sa ani zďaleka nevyrovná Charlesovi Laughtonovi, ani herecky ani maskami. 70%

• 9.4.2020  21:46

Jack si s partou kamarátov natočili western za pár šupov a tak to aj vyzerá. Jackov scenár je z 90% nuda pozostávajúca zo zbytočných dialógov, ktorú preruší pár prestreliek. Herci za veľa nestoja, režisér to tiež nevytrhol, takže slabota.

• 9.4.2020  15:14

Solídny vojnový film, ktorého jedinou slabinou sú herci. Hlavne americký kapitán v podaní obrovského Clinta Walkera mi nesedel. Vedel by som si miesto neho predstaviť Henry Fondu alebo Gregory Pecka. A keby ešte miesto Mihašiho bol Mifune, tak by to mohla byť pecka. 70%

• 8.4.2020  11:22

Iste, dosť zidealizovaný pohľad na slávneho podplukovníka "generála" Custera, no mňa osobne dosť prekvapili (na tú dobu) už len vyslovené myšlienky, že bieli porušili podpísaný mier a že vyháňajú indiánov z ich územia, za čo mohli hlavne železnice a zlatokopovia. Aj napriek takmer 2,5 hodinám film nestrácal tempo a nenudil, s výnimkou tých troch exhibičných jázd kameramana. Jedna by úplne stačila, zvlášť ak by bola natočená zaujímavejšie, že máme v obraze aj toho (príp. voz alebo vagón), kto letí dole, nielen že vidíme cestu, vodu v žľabe alebo koľajnice.

• 8.4.2020  10:43
    Vlak (1964)

Miestami nesmierne napínavý, no občas aj trochu naivný film s hrdinom Rambovho formátu. Operácia prepravy vlaku "do Nemecka" bola nápaditá a až príliš dobre zorganizovaná na to, že to celé bolo vymyslené na poslednú chvíľu a na to, že Burt do toho vôbec nechcel ísť. Škoda tých nedostatkov, inak to mohol byť skvelý film.

• 8.4.2020  10:37

Výborný pohľad pod pokličku posádky jedného torpédoborca, ktorému velí fanatický kapitán, až to psychicky niektorí členovia posádky nezvládnu a katastrofa je na svete. Skvelí Widmark aj Poitier.

• 8.4.2020  10:28

Typická predvídateľná romantická komédia, ale veľmi príjemná, či už vďaka Rockovi, ktorý úžasne hraje Caryho Granta, no hlavne vďaka Gine, ktorá je proste... nádherná, neodolateľná Gina. 70%

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46