• Western

Žít naplno (2002)

Veľmi divný film, už len tá zostava - fanynka, gay, trpaslíčka a sériový vrah s kušou, z toho nič normálne vzniknúť nemôže. Ale aspoň niečo vtipné z toho mohlo byť, no nie je, len nuda.

V newyorském přístavu (1937)

Vidno, že je to natočené podľa divadelnej hry, takmer celý dej sa odohráva na malom pľaci medzi domami a riekou, len pár scén je vo vnútri domu. To ale vôbec nevadí, lebo dej je dostatočne zaujímavý, atmosféra periférie veľkomesta je úžasná a všetko je to podoprené skvelými hercami. Či už osvedčené hviezdy tej doby Sylvia Sidney a Joel McCrea, no a Bogie vo svojej typickej úlohe chladnokrvného gangstera je ako vždy bezchybný. Výborný noir, ktorý by fanúšikom žánru nemal ujsť.

Stíhači Red Tails (2012)

Je to úplne priemerný vojnový film, no keď ho porovnám s Letcami s Tuskegee, ktorí tiež neboli až takí nadpriemerní, zaostáva takmer vo všetkom, takže musím dať o hviezdu menej. Jediné, čím mohol film zaujať, sú letecké súboje, no tie vďaka trikom vyzerajú hrozne nerealisticky a tak mi dva dni po pozretí z toho filmu neostala v pamäti ani stopa.

Pepek námořník (1980)

Sfilmovať animované kraťasy do celovečerného hraného filmu je blbý nápad a tomu zodpovedá aj výsledok. Dej je rovnako nulový, no vďaka takmer dvojhodinovej stopáži je to jedna obrovská rozťahaná nuda, navyše to na rozdiel od animákov vôbec nie je vtipné. Aspoň výzor postavičiek je vydarený, ale to je všetko.

Pokrevní mstitel (2017)

Asi najlepší Millerov film, aký som videl. Môže za to vďačiť pár pekným headshotom a Cageovi s divnou parochňou a nosom. To je asi všetko, čo stojí za zmienku. 30%

Boj o Hedvábnou stezku (2015)

Niektoré scény pôsobia úchvatne (kolesové stroje, armády), ale väčšina filmu aj tak pôsobí hrozne lacno a B-čkovo. Podporuje to aj hlúpučký príbeh, primitívne dialógy a v neposlednom rade aj herci. Cusack je úplne mimo, akoby sa v tomto filme ocitol omylom vďaka stroju času, absolútne tu nepasuje, ako Riman vám nebude pripadať ani po litre vodky. Ale ani Jackie mi tu až tak nepasoval, vzhľadom na vek už sú tie súboje preňho trošku moc. A ani tá vážna rovina mu absolútne nesedí, keď prednášal vážny monológ za zvukov monumentálnej hudby a stekali mu slzy po tvári, nemohol som sa udržať smiechu, ale nechceného. Takže vizuál tak na pol plynu (nedá sa to porovnať so spektáklami Yimou Zhanga) a obsahovo veľká bieda. A ten spev, či už chlapčeka alebo rímskeho vojska, ktorému by závidel nejeden špičkový spevácky zbor... Malá to byť paródia, alebo sa niečo vážne nepodarilo?

Zapadákov (2001)

Takéto čierne komédie, kde sa kopia mŕtvoly na záhrade, mám rád. Má to aj pár hluchých miest, ale inak som sa celkom dobre bavil. Nenáročná jednohubka.

Hubieho Halloween (2020)

Sandlera môžem len vo filmoch, kde jeho postava má IQ viac ako 50, tie jeho mentálne retardované postavy sú na zaplakanie. Už keď v 2. minúte filmu sa nám dostane tej cti zhliadnuť prúd zvratkov, tak je jasné, o aký film pôjde a presne vtedy som mal ten film vypnúť, lebo podobných vysoko inteligentných scénok sa nám počas celého filmu ujde až až. Jedna hviezda za atmosféru Halloweenu.

Svatební pohromy (2020)

Mám rád filmy, ktoré sú zložené z viacerých príbehov rôznych postáv, ktoré sa nejako pretnú, no tie príbehy musia byť o niečom a to prepojenie musí byť zaujímavé, najlepšie aj aspoň trochu originálne. Toto nespĺňa nič z toho. Ťažko tu vybrať príbeh, ktorý by za niečo stál, možno ešte najlepšie obstojí ten s Keatonovou a Ironsom, ale tie ich postavy sú úplne o ničom a nemajú tu čo hrať. Príbeh Maggie Grace a jej plánovanie svadby jedna veľká nuda. A zvyšné dva príbehy o reality show a hľadaní Popolušky sú úplné trapošiny, ktoré by som odtiaľ úplne vystrihol, nulová pridaná hodnota. Asi len scenáristi malý krátky scenár, tak museli ešte niečo nasilu prišrubovať. A Ruská mafia je už úplný klinec do rakvy tohto braku.

Anonymní zabijáci (2019)

Nápad fajn, ale úplne nevyužitý a vyvedený do absurdna. Nemá to hlavu ani pätu, je to nuda a je to blbé. Oldman je tu len na parádu a úlohu Jessicy som vôbec nepochopil. Jediné pozitívum - pár efektných krvavých záberov. Inak nula bodov. 30%