Thomick

Tomáš Daníček

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 26.5.2017  12:12

Groundhog Day meets Carrie... a je z toho pořádná polízanice.

• 16.5.2017  11:29
    We Need Answers (TV pořad) (2009)

Všeprostupující, jen částečně předstíraná neohrabanost - Horne & Key trademark, jak to máme rádi.

• 9.5.2017  12:59
    Fonejacker (TV seriál) (2007)

So annoyings. So funnyings.

• 2.5.2017  15:11
    Decline and Fall (TV seriál) (2017)

Nejwhitehallovatější ze všech whitehallovatých rolí. Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli je to ku prospěchu věci nebo ne, ale na Jackovi je každopádně znát, že knižní předlohu v dětství sám žral a dal do toho kus sebe. Humor setsakra decentní, ovšem funkční.

• 27.4.2017  11:15
    Mimi šéf (2017)

Snad každý prvorozený dítě se v tomhle muselo najít víckrát než mockrát... trefnost všude, kam se podíváš.

• 26.4.2017  11:56

Why oh why? Proč si černošská komunita v USA neustále dělá takovou medvědí službu tvořenim filmů na jedno brdo o tom, jak příšerný drama je soužití... um... bezesporu jen hodně malý části černošský komunity v USA? Proč se neustále dokolečka musí utužovat veškerý stereotypy o černošský komunitě v USA? Proččččččč?

• 26.4.2017  11:46
    Poltergeist (2015)

Sam Rockwell prvních 20 minut jenom pije čaj, aby se ve zbytku mohl plně soustředit na svou roli nesnesitelnýho hovada, ve kterou evidentně sám nevěří. Nesnesitelnost se nicméně v týhletý rodině nejspíš dědí, a tak jeho kluk tvrdohlavě trvá na chůzi rychlostí hlemýždě, aby takhle neustále na něco zíral. Ugh. Fakt neznám film, co by byl únavnější smyčkou než tohleto...

• 10.4.2017  14:07
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Neuvěřitelně úderné (no pun intended) zobrazení domácího násilí. Škoda že finále působí, jako by se původně počítalo ještě s osmou epizodou, ale nestihla se dotočit.

• 23.3.2017  08:20

O poznání vydařenější stand-up než Life is Pain, a to primárně proto, že k nám tentokrát po většinu času nepromlouvá tápající stařík Davies, nýbrž tápající taťka Davies... a historky s dcerkou tu celkem zaručeně pobaví.

• 5.3.2017  23:26

Ještěže závěrem od Cashe nepustili Hurt, to bych nejspíš vyronil celej oceán slz a sám se sháněl po jachtě. Brutálně potřebný zakončení jedný uvadající a přece stále jaksepatří legendární éry. A zároveň pozoruhodně důstojný zakončení vzhledem k tomu, že Mangold vážně neumí moc režírovat, a že dvě ústřední postavy většinu času jen řvaly nebo posílaly ostatní do prdele...

• 13.2.2017  23:10

Ne, tohle se nepovedlo. Od českýho překladu názvu (vsadim se, že to tvůrce hodil do google translatoru, to mu nedávalo smysl, a tak tam prostě něco flákl podle textu distributora) až po *SPOILER* vyloženě debilní zvrat s testem otcovství. Film se tváří, že má hodně co říct, a on by možná i měl, ale ve skutečnosti toho má miliarda scénáristů na jazyku tolik, že z tý kopy úderně působí naprostý minimum. --- Demain tout commence rozhodně chce stavět na Nedoknutelných (protože Omar Sy), ale to je bohužel pořádně nestoudná habaďůra, protože s nima sdílí opravdu pramálo. Nepravděpodobný přátelství kontrastujících hlavních postav se nekoná a navzdory očekávání excelujících taťků jsme tu už měli hromadu... a ti si navíc byli schopní vystačit i s mnohem skromnějšíma rekvizitama. Jedno z raných zklamání roku, sorry.

• 13.2.2017  17:41
    Revolting (TV seriál) (2017)

Ještě vymazlenější satira než v Revolution Will Be Televised. Je znát, že nám hoši zrají...

• 29.1.2017  02:16
    Tina and Bobby (TV seriál) (2016)

Bohužel je hodně znát, že to psala autorka britských telenovel na styl Ulice. Fotbalovýho fanouška to nemá šanci oslovit, natož potěšit. A že Michelle Keegan do šedesátek padne jako ulitá, to ani zdaleka nestačí.

• 29.1.2017  00:34

Veškerá nejistota či neohrabanost mezilidských vztahů - a těch rodinných zvlášť - pěkně úhledně shrnutá na jednu hromádku, s neuvěřitelně přirozenou Hailee a nekompromisnim esem Woodym na čele. Protože ty jediný reálný problémy světa přece snášíme jen my, a to dočista sami, že?

• 23.1.2017  01:11
    Kony 2012 (2012)

Pár záslužných drobků se najde, ale ty v globálu ani omylem nezakryjou to sebestředný hovádko, jaký očividně dříme v autorovi dokumentu. Stačí si vlastně vzít už jen jeho nespoutanou oslavu Obamova rozhodnutí poslat do Ugandy "malý počet" poradců a s tim spojenou demogagii, že tak prý jednal na popud aktivit Invisible Children. Umm. Neni zas tak těžký dohledat, že Uganda zastává roli strategickýho partnera USA v regionu celý věky, a že Obama už dávno sypal Musevenimu miliony na boj s LRA. Hergot, vždyť se kvůli tomu i přijímaly zákony, dlouho před tzv. Russellovym průlomem,... což se koneckonců píše i v tom lejstru, ze kterýho autor předčítá, a následně triumfálně tvrdí, že jeho organizace byla po osmi letech konečně vyslyšena. LOL!

• 16.1.2017  04:50

Save John Watson. Save him!

• 10.1.2017  23:47
    Caprice (2015)

Emmanuel Mouret nemá soudnost. Těžko říct, možná by v jeho pozici nějakej pořádnej herec i s tim chabym materiálem, co on sám napsal, něco zázračnýho udělal, ovšem takhle se jen zabily dvě mouchy (resp. talentovaný představitelky ženských rolí) jednou ranou.

• 9.1.2017  15:41
    The 74th Golden Globe Awards (TV pořad) (2017)

Nejslabší úvodní monolog, co pamatuju, a ne, nebylo to jen nefunkčnim autocue. Pár proslovů se povedlo (a velká gratulace Claire Foy), ale Fallona už proboha nikdy víc.

• 5.1.2017  00:41
    La La Land (2016)

Postesklo se mi po Půlnoci v Paříži. La La Land ve mně sice melancholika úplně neprobudil, zato chutí trsat mě teda nabil fest. Oscarová kamera i střih; oproti Whiplashi podstatně oduševnělejší dílo se sympatičtějšíma charakterama.

• 4.1.2017  18:36

Děj se svou originalitou ani omylem nevyrovná námětu, ale co na tom, když se nedala vybrat lepší ústřední dvojice? Čistě anglický soundtrack je zajímavou a vydařenou volbou.

• 1.1.2017  15:20
    Delicious (TV seriál) (2016)

Dawn French v čistym dramatu? Ano, je to tak špatnej jako absurdní nápad. Už pilot na ni bez okolků prozradil, že neumí moc hrát. A na scénáristu zase, že nebude moc originální. Pokládám.

• 30.12.2016  22:08
    Cunk on Christmas (TV film) (2016)

"There are also these characteristic vines from the most festive plant on earth - tinsel. Tinsel became a decoration because you can't do anything else with it. It's horrible in salads and won't boil down for soup."

• 28.12.2016  23:55
    Pasažéři (2016)

Jako komorní, sem tam existenciální a cynická dramedy fajn (ať žije Arthur!); jako survival thriller totálně, ale totálně k smíchu. *SPOILER* V traileru to vypadá tak, že se oba probudí naráz a mají pro to důvod. To se nepotvrdí - a taky že poslední cca třetina filmu vypadá, jako by ji měl scénárista původně napsanou jinak, a pak mu v poslední chvíli brutálně ruplo v hlavě. Jennifer se takhle šmahem poníží do role pouhý ječící zoufalky, zatímco fyzikové a doktoři se začínají předhánět v tom, kdo se bude víc popadat za břicho (či v horšim případě pohoršovat) nad tim nestoudnym znásilňovánim jejich oborů. Taková škoda... a jen hodně milosrdný tři hvězdičky.

• 28.12.2016  01:43

Jen u hrstky filmů mám pocit, že proti nim nikdo nemůže nic pořádnýho mít, ať už je subjektivita jakkoliv mocná paní. Sully je právě jeden z těch filmů. A je to moc dobrý znamení...

• 27.12.2016  21:50
    Mum (TV seriál) (2016)

Fakt k nevíře, že za vysoce sugestivní a nejspíš nejvydařenější seriálovou novinkou roku (min. v Británii) stojí zrovna Stefan Golaszewski, autor pro změnu hluboce nevkusného Him & Her. Ani tady sice nechybí úkroky přes čáru, ale v první řadě Mum nabízí citlivou romanci dvou raněných postarších duší a netradiční práci s vedlejšími postavami, který vám sice často půjdou na nervy, ale skrze občasný nastavování zrcadla to vlastně vůbec nevadí. --- "I didn't realize you worked in a supermarket too!" - "I don't" - "You work in Waitrose, yeah?" - "Yes" - "Well, that's a supermarket." - "No, it's not..."

• 26.12.2016  02:39

Hotovej balzám na duši po tý každoroční štědrovečerní bídě z produkce ČT. Zuzka Kajnarová byla sice uplně někde jinde než Vica a příspěvek na Horáčkovu kampaň zanechal jistou pachuť na jazyku, ale ta chemie mezi Dvořákem a Trojanem nebo Brzobohatýho hudba... to je něco naprosto bezkonkurenčního. Minimálně v tom pohádkovym měřítku.

• 25.12.2016  23:26
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Laviiiiiiiiii

• 20.12.2016  23:32
    Humr (2015)

V jakym momentě se bohapustá přetvářka mění v odhodlanou lásku?

• 19.12.2016  22:34
    Humans (TV seriál) (2015)

"You want me to be more like a human? Casually cruel to those close to you, then crying over pictures of people you've never met?" --- Niska je skvělá. A ve druhý řadě měla náběh na naprostou dominanci. Škoda, že se na ni vzápětí tak zapomnělo.

• 17.12.2016  23:45

Vše, čemu jste se u blockbusterů smáli, a báli jste se to spojit dohromady. Ta bizarní koncovka na pláži byla jen pomyslnou třešničkou na kýčovitym dortu. A inovace? Hlavní postavy umírají vostošest, ale třeba u "káčka" to působilo vyloženě jako vysvobození. A u ostatních to zase minimálně nemrzelo. Jynina krásná variace na Douglasovo vtrhnutí na Denholmův pohřeb potěšila, ale to asi úmysl scénáristů nebyl. A dál už zůstává snad jenom Giacchiniho dokonale podprahová hudba. Jinak prostě nenacházim pozitiva. --- Star Wars svět jsem měl vždycky radši než ten Pána Prstenů nebo Harryho Pottera, nikdy mě ale nepřiměl zařadit se k fanatickym následovatelum kultu, a teprve tady se ten rozdíl mezi oblíbeností a regulérnim fanděnim projevil naplno. Těžko říct, co všechno by se ve mně muselo pohnout, aby se právě takhle plnily moje sny jako mnohým uživatelům tady.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43