Thomick

Tomáš Daníček

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 14.3.2020  15:11

Inside no.9 v nejlepší formě. Bloody hell.

• 26.1.2020  19:17

Adam je v týhle sérii vyloženě aww. Celkově je druhá řada konzistentnější, má vyrovnanější tahouny (přirozeně, vzhledem k tomu, s kým vším jsme se museli seznámit v první řadě) a úplnej konec včetně epilogu od Reginy Spektor/Chipa Taylora jí padl jako ulitej.

• 25.12.2019  23:37

Jaká to krásná ironie, že tvůrci filmu, který v první řadě řeší otázku (sou)náležitosti, obsadí tři čtvrtiny rolí jugoslávských imigrantů Britama. A to je tak nějak Last Christmas v kostce — premisa v pořádku; způsob jejího naplnění ani omylem.

• 7.10.2019  18:55
    Joker (2019)

Starý dobrý časy, kdy se ještě dalo kouřit úplně kdekoliv a člověk se mohl v přímym přenosu přiznat ke trojnásobný vraždě, aniž by ho kdokoliv okamžitě zpacifikoval. Starý dobrý časy, kde jen teď jsou, kde jim je konec?! --- Takhle, jako film a čistý řemeslo Joker funguje na jedničku podtrženou. Právě to jsem měl při svym hodnocení na paměti v první řadě, byť bych nejspíš neměl mít. S jeho inherentnim poselstvim je to totiž mnohem mnohem horší.

• 3.8.2019  20:25

Musí si to pořádně sednout a svýmu mladšímu já pořád tolik nevyčítám, že to vzdalo po první sezoně, ale teď už jsem se dopracoval do bodu, kdy se nahlas chechtám nad každou malou sabotáží Rona Swansona. Ten chlap je génius!

• 23.7.2019  02:00

Už byl věru nejvyšší čas, aby se i Marvel zavrtal do problematiky fake news. A já si to mooooc užil. "Oh... I love Led Zeppelin!"

• 21.7.2019  22:10

Nějakých patnáct, dvacet minut vyhrazených na řešení "creepy dudes"? Aaaawkwaaaaaard.

• 21.7.2019  14:17
    Aziz Ansari: Right Now (TV film) (2019)

"Things just don't become racist when white people figure it out." - Tesat do kamene.

• 26.6.2019  00:46
    Yesterday (2019)

Curtisova klasika ― kde věční zachmuřenci vášnivě rozhazují rukama nad pokulhávající logikou, tam my zaslepení curtisovci slintáme nad detaily a necháváme se velice, ba možná přespříliš ochotně unášet autorovou vizí. Naivní, jak jen samotná láska dokáže být ― a proto je to přece naprosto v pořádku. Lily James se navíc (v divadle) pěkně vyhrála a její prvotřídní, pohotovej body language tenhle film táhne, což je docela kumšt v přítomnosti ubersympatickýho objevu roku.

• 16.6.2019  23:24
    Maličkosti (TV seriál) (2019)

Takový moc... telenovelí.

• 30.5.2019  00:21
    Rocketman (2019)

Rocketman to má těžký. Elton John neni ani zdaleka taková osobnost jako Freddie Mercury, a svatá trojice chlast-drogy-sex už dávno není zajímavá zápletka sama o sobě, natož aby odtáhla film o samozvanym rockerovi (!!), a tak se musí zuřivě skákat a kličkovat Eltonovym životopisem, aby se z toho aspoň něco vytřískalo (mym asi nejoblíbenějšim mílovym skokem je zařazení I'm Still Standing napsaný v uplně jinym kontextu, a v úplně jiný dekádě, než jak je zde prezentováno). --- Mirka Spáčilová napsala, že Rocketman s Bohemian Rhapsody "může prohrát", protože pro svého hrdinu nemá "romantizující opar předčasné smrti". (Jn, pravda, takhle se Mercurymu bohužel nedostalo žádnýho pořádnýho PR jako zde Eltonovi.) Vlastně Rocketmana i polituje, že mu chybí pořádný "finální patos", protože "na rozdíl od Mercuryho nad svými démony zvítězil". Pff... HUH?! --- Rocketman je dobře natočenej, to mu nikdo nevezme. Fletcher se nezapře. Jenže napsanej je bohužel naprosto příšerně. Muzikálový čísla si s filmem jako takovym pořádně sednou až tak ve druhý třetině a Eltonovo blouznění s mladšim já se ohrálo už napodruhé, natož napotřetí. Většina zbytku kajícnýho Eltonova příběhu potom jede ve stylu set up-punchline, což se nejvíc promítá na milostný lince, jejíž TUMÁŠ moment doručí až závěrečný PR titulky s Davidem. Ale good for Elton, o tom žádná. Filmaři mu šli natolik na ruku, že od nich dostal "upřímnej" film, aniž by jakkoliv ztratil na svý sebestředný auře, a ještě všem stihl sdělit, kolik toho dělá pro charitu. Good for him indeed...

• 22.5.2019  17:54
    Ghosts (TV seriál) (2019)

Víc než důstojnej nástupce Yonderlandu. Tradiční banda si tentokrát psaní jednotlivých epizod, zdá se, rovnoměrně rozdělila a jednotlivým postavám se takhle dostává ještě větší pozornosti a vypiplanosti. Lolly si po Partridgeovi upevnila pozici jedný z hlavních tváří britských televizních obrazovek roku 2019.

• 18.5.2019  22:41
    Brooklyn 99 (TV seriál) (2013)

Výkladní skříň seriálový diverzity, a to jak v otázce reprezentace, tak i humoru (každá postava baví jinak, po svém, a přece spolu všichni ladí), a zároveň na americkej seriál vskutku výjimečný konzistence. A ono ještě aby ne. Guest stars špičkoví (CJ, Doug Judy...), a když už nevíš kudy, přehraj to na Sullyho s Hitchockem... zaručenej recept na úspěch.

• 18.5.2019  22:18

Další pseudointelektuální variace na omšelý krédo "live your life to the fullest", která nepochybně osloví všechny #YOLO proponenty z Instagramu, ale ve skutečnosti je tak prázdná, jak je Harveyho pytel plnej. --- Však si to v rychlosti shrňme. *SPOILER* Richard na prahu smrti několikrát zalituje, že si neužíval, jak by bylo (ehm) zdrávo, ba dokonce nebyl schopen náležitě "ocenit svou smrtelnost" (right... sure), přitom se o jeho dosavadnim životě dozvídáme vcelku to, že... um... toleroval zálety svý manželky, aniž by jí to kdy jaksepatří oplatil? Při srdceryvnym loučení s dcerou, která se z nějakýho důvodu o všem dozvídá až jako poslední, jí Richard klade na srdce, aby "pokračovala v nastoupený cestě", a že je "mnohem víc", než by si jako otec kdy mohl přát, přitom se o ní dozvídáme vcelku to, že je... um... lesba a s první přítelkyní jí to nevyšlo? Když se Richard konečně odhodlá k oblígátnímu proslovu ke třídě a neméně obligátně klade svym studentum na srdce, že právě oni jsou tou smetánkou společnosti a nesmí se nikdy spokojit s průměrností, divák přitom vcelku může vycházet... um... ze tří standardních referátů, pár nestandardních brownies, jednoho blowjobu a jednoho ploužáku? Right... sure. --- Takhle, pokud člověk vytrvale čte mezi řádky, nepochybuju o tom, že si ve vlastní hlavě může vykouzlit fenomenální snímek. Ale sám o sobě The Professor působí přinejlepšim jako náhodně poslepovanej odpad, co zbyl po tvůrcích Waltera Mittyho.

• 25.4.2019  23:41
    BONDING (TV seriál) (2019)

Po letech dělání všeho a zároveň ničeho pořádně, se zdá, že si Netflix našel svý niche - boření sexuálních tabu. Po Sex Education další bomba. A Zoe Levin mi koneckonců herectvim dost připomínala Emmu Mackey, stejně jako Tiff sdílí nějaký znaky s Maeve.

• 11.4.2019  19:34

Jak je Black Panther příkladným, vymazleným průlomem s vlastní tváří, tak je Captain Marvel lecčím jenom ne tím samým - tudíž ani omylem není tím, co Marvel vehementně prodával - a ve finále dělá pro women empowerement asi tak desetinu toho, co Black Panther už dávno udělal svou nenucenou cestou. --- Problém Captain Marvel nespočívá v tom, že by nebyl fundamentálně relatable - to on bezesporu je. Spíš že jeho jedinej opravdu rezonující moment přišel úplně závěrem, s větou "I have nothing to prove to you". Větou, která jako by patřila do alternativního Captain Marvel, na němž si tvůrci dali pořádně záležet, a jenž nepůsobil spíš coby last-minute procitnutí a uvědomění si, že 1) Endgame bez dalšího prequelu nebude dávat smysl, 2) Marvel Universe stále nemá feministickou ikonu. Tak proč nespojit nutný s užitečnym, že jo. --- Ve výsledku Captain Marvel nehodnotim ještě hůř hlavně proto, že měli tvůrci a priori složitou pozici čili konfrontační, reaktivní přístup svým způsobem museli zaujmout. Kdykoliv si ovšem Carol bestarostně razila svou (stejně jako si ji můžou razit všichni mužští superhrdinové), kvalitativně film nijak nezaostával za většinou origin (nebo orange?) stories. Na rozdíl od mnohých ani nemám sebemenší námitky proti obsazení Brie. Ale že se zdejší atmosféra devadesátek promítá do poněkud devadesátkového, a v dnešní době už hrubě nepostačujícího, apelu na styl "my svou femininitu přerostem a ještě těm chlapům ukážem co proto!" (skrz náhodný nabrání náhodnýho souboru schopností... protože takhle se dnes, tuším, bojuje se sexismem - stačí být cool, umět lítat, hořet, a tak...), to se mi prostě skousává těžko. Ale někde se začít musí. A třeba se to časem vypiplá...

• 2.4.2019  13:21

No, guys, in all seriousness... stand-up s pokorou a pěkně od podlahy. Naprosto souzním, co se globálního oteplování týče.

• 29.3.2019  18:59

Daniel Stiepleman to dokázal. Natočil neškodnej film o feministických záležitostech pro každýho přesně tak, aby v éře #MeToo bezpečně nikoho nepobouřil a zároveň stihl vytěžit přítomný momentum. Awwww... zíííííííííííííííív. --- You braise a brisket, you don't bake it. Film o Ruth Ginsburg si mezitím zasloužil mnohem víc péče, než kolik se mu zde dostalo (stejně jako americkej přízvuk Felicity, ehm). Takhle ležérně orestován totiž opakuje jeden argument pořád dokola, soustředí se na jednu krátkou etapu Ruthina života, a sleduje všehovšudy jedinej soudní případ, kterej tak akorát napomáhá opakování toho jednoho samýho argumentu - že Amerika 60. a 70. let byla v otázce řešení postavení žen ve společnosti podstatně zaostalejší, než je teď, a že to Ruth Ginsburg měla proti haldě blahosklonných mužů věru mimořádně těžký. (Pozoruhodně, zdaleka nejsilnější sekvence filmu pro mě sestávaj ze slovní šikany Ruth - v obýváku a následně u soudu. Divný.) Whoa. Ne snad že by o 20 let později Ginsburg neřešila totéž s vojenskym institutem ve Virginii, kterej až do její intervence přijímal pouze muže, žejo. Jenže to by už vyžadovalo aspoň nějakou práci maskérů, řádnou porci rešerše a konfrontaci něčeho mnohem aktuálnějšího, tedy zákonitě citlivějšího. Kdežto On the Basis of Sex spíš působí jako takovej hatla matla projekt na styl "rychle rychle, dokud je to aktuální, svezme se na společenskym diskurzu a ukažme, že bejvaly i krušnější časy". Tak jo... tak teda dík.

• 27.3.2019  02:52
    Záchranný plán (TV seriál) (2018)

(Early) Cold Feet Gone (Very) French.

• 27.3.2019  00:01
    My (2019)

Dokud nevkročila do tý učebny, jelo si to suverénně na pět. Kamera s Abelsem dávali oscarovýmu Birdmanovi za vyučenou, a jako celek Us působilo zhruba stejnou měrou tajuplně a absurdně. Tak to úplně, ale úúúúplně klidně mohlo zůstat. Těch posledních několik minut se klidně mohlo prostě a jednoduše useknout. Takhle tomu nejen, že nerozumim (což by bylo v pořádku), ale zároveň jsem dost přesvědčen o tom, že se tomu rozumět ani nedá. Anebo jo?

• 21.3.2019  04:11
    Amy Schumer Growing (TV pořad) (2019)

Amy Schumer s úspěchem zůstává nejprvoplánovější stand-up komičkou široko daleko. Bez invence, bez hloubky, bez čehokoliv, co by jí od zbytku okruhu odlišovalo, a co by legitimizovalo prostor, jakej nadále dostává. Na těhotenský džouky jsme tu (vlastně i na Netflixu) nedávno měli Ellie Taylor. A na všechno ostatní... vlastně všechny ostatní.

• 15.3.2019  16:49

Jimmy rejžuje, rejžuje, rejžuje... good for him.

• 11.2.2019  07:49
    Imagine (TV seriál) (2003)

Hodnotím (zatím) akorát nedávnou epizodu o Jo Brand aneb "Fuck off, all you people that call me a national treasure".

• 16.1.2019  10:53

"If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of shit" (!!!)

• 12.1.2019  15:17
    Dobré místo (TV seriál) (2016)

Zprvu příjemný překvapení vzhledem k tomu, co zámoří poslední dobou plodí za nový věci, teď už pro mě neotřesitelná stálice komediální scény. Každá nová série působí svěžím dojmem, aniž by se závratně vzdalovala těm předešlým. Cast bez osvědčených komiků se přesto tasí s perfektními výkony v čele s těmi od Teda Dansona a D'Arcy Carden.

• 6.1.2019  16:37
    Luther - Série 5 (série) (2019)

Těch posledních cca 20 minut prostě ne. Sorry, ale neeeeee.

• 29.11.2018  08:44

V době, kdy se sociální sítě stávají poměrně oblíbeným, až leckdy laciným zdrojem gagů, zaujímá Jon typicky svérázný, svojský přístup, protože nejistoty přece nikdy není dost, tak proč se vrchem nestrachovat i o internetový trolly? Za mě zdaleka nejnabitější, nejpřesvědčivější stand-up speciál mýho dlouholetýho oblíbence. Niche has been fully carved out!

• 28.11.2018  15:54
    Rob Delaney's Stand Up Central (TV pořad) (2018)

Rob Delaney je jedním z nejslabších stand-up actů na okruhu, kterej už musim regulérně přetáčet,... až mě vlastně zaráží, že se on sám nepozastaví nad mizivou originalitou a cringeworthiness jeho vlastních routines. Vážně nechápu, jak zrovna on (mám dojem jako vůbec první) dostal celou sezonu na vyřádění se coby host, když jeho materiál stěží dokupy vydá na jednu ucházející pětiminutovku. A právě Delaneyho šílenosti bohužel sráží hodnocení celý týhle sezony.

• 16.10.2018  09:28

Pozoruhodný. Seann Walsh mě nikdy dřív neupoutal, ať už v Appollu, tak jako svýho času prominentní tvář Stand Up for the Week. Tenhle vypointovanej, přes hodinu trvající speciál mi ale promluvil hluboko do duše - ať už tý alkoholický, nebo... vlastně převážně alkoholický. Majitel sámošky, drunk cooking programs, kocovina v autobuse... všechno fenomenální segmenty. Mám za to, že takhle zhruba by vypadal stand-up Bernarda Blacka. A ruku na srdce, kdo by si ho s chutí nedal?

• 5.9.2018  18:56

S voiceoverama neohrabanýho "overthinkera" si šlo pohrát o poznání víc, ale reflexe výrazových prostředků není na stand-up scéně nikdy dost. Kreseb mohlo být i víc, jednoznačnej highlight speciálu.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45