Thomick

Tomáš Daníček

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 29.11.2018  08:44

V době, kdy se sociální sítě stávají poměrně oblíbeným, až leckdy laciným zdrojem gagů, zaujímá Jon typicky svérázný, svojský přístup, protože nejistoty přece nikdy není dost, tak proč se vrchem nestrachovat i o internetový trolly? Za mě zdaleka nejnabitější, nejpřesvědčivější stand-up speciál mýho dlouholetýho oblíbence. Niche has been fully carved out!

• 28.11.2018  15:54
    Rob Delaney's Stand Up Central (TV pořad) (2018)

Rob Delaney je jedním z nejslabších stand-up actů na okruhu, kterej už musim regulérně přetáčet,... až mě vlastně zaráží, že se on sám nepozastaví nad mizivou originalitou a cringeworthiness jeho vlastních routines. Vážně nechápu, jak zrovna on (mám dojem jako vůbec první) dostal celou sezonu na vyřádění se coby host, když jeho materiál stěží dokupy vydá na jednu ucházející pětiminutovku. A právě Delaneyho šílenosti bohužel sráží hodnocení celý týhle sezony.

• 16.10.2018  09:28

Pozoruhodný. Seann Walsh mě nikdy dřív neupoutal, ať už v Appollu, tak jako svýho času prominentní tvář Stand Up for the Week. Tenhle vypointovanej, přes hodinu trvající speciál mi ale promluvil hluboko do duše - ať už tý alkoholický, nebo... vlastně převážně alkoholický. Majitel sámošky, drunk cooking programs, kocovina v autobuse... všechno fenomenální segmenty. Mám za to, že takhle zhruba by vypadal stand-up Bernarda Blacka. A ruku na srdce, kdo by si ho s chutí nedal?

• 5.9.2018  18:56

S voiceoverama neohrabanýho "overthinkera" si šlo pohrát o poznání víc, ale reflexe výrazových prostředků není na stand-up scéně nikdy dost. Kreseb mohlo být i víc, jednoznačnej highlight speciálu.

• 27.8.2018  17:00
    Noční hra (2018)

"Man, glass tables are acting weird tonight!"

• 15.5.2018  10:46
    Joking Apart (TV seriál) (1991)

Dvanáct epizod je přesně tolik, kolik tenhle chaotickej, afektovanej formát byl kdy schopen unést. Druhá série není o nic slabší. Kdo má rád sitcomy na bázi "na posranýho i hajzl spadne" nebo potrhlý italský/francouzský komedie, ten si zde rozhodně přijde na svý.

• 7.5.2018  10:02
    The Button (TV pořad) (2018)

Gratulace Alexovi k vytvoření zábavnýho formátu rodinnýho pořadu, kterej nestaví na lacinym pitvoření všech zúčastněných, a zároveň nutně nevypadá jako light verze Taskmastera, nýbrž je spíš svébytnou TV entitou. Kumšt.

• 3.5.2018  09:00
    Taskmaster! (TV seriál) (2018)

Nechci znít předpojatě (i když se tomu až tak nebránim), ale Američani si úspěšnou britskou show zase jednou přetvořili k obrazu svýmu, a zase jednou se vydali špatnou cestou. Zde sesekali vážně všechno, co se dalo - stopáž, první task (to už ho radši úplně vypustit než takhle odfláknout), pitvoření mezi taskmasterem a Alexem (zde přirozeně na nižším levelu, Reggie je koneckonců zvyklej spíš přicmrndávat než vést, ale aspoň na rozdíl od všeho kolem vypadá nepatrně růst na síle)... a aby toho nebylo málo, nepovedl se ani cast, kterýmu vévodí suverénně nejotravnější soutěžící ze všech dosavadních (Lisa), a jenž čítá jedinýho komika se solidnim komediálnim timingem (Ron). --- Ugh. Tohle připomíná daleko spíš Big Brother-esque experiment než vážnej pokus o ikonu, kterou se britská verze už dávno stala. That said, chtěl bych vidět "americkou" verzi s Craigem Fergusonem jako TM.

• 22.4.2018  16:23
    James Acaster: Repertoire (TV seriál) (2018)

Dvě vystoupení za 4*, další dvě za 5. James si na tomhle dal mimořádně záležet, což je znát jak z jeho doprovodných rozhovorů, tak z důsledných struktur všech čtyř částí. Teabag analogy je výborná, stejně jako mnoho dalších vtipů, který docházej a dozrávaj s trochou času. :))

• 20.3.2018  07:55
    Ricky Gervais: Humanity (TV film) (2018)

Pořád si myslim, že platformu sociálních médií by měl Ricky přenechat jinym, přece jen nápaditějšim trollum (see Joe Lycett), a trochu lituju, že jí tady věnoval tolik času, speciálně po "starym dobrym" výkopu se psy a jejich životními úděly, ale... přesto mi Ricky začíná jako stand-up komik konečně sedat.

• 18.2.2018  10:30

Tenhle snímek asi zatím nejvíc ze všech nutí k upřímný reflexi Churchillovy osobnosti, a k pochybám nad věčně pochybujícím, ale pořád mi chybí reflexe nekompromisní, komplexní. Reflexe svinstev, který Churchillova administrativa - typicky s jeho vášnivou podporou - orchestrovala nebo umožňovala v zemích jako Keňa, Indie, Irák... bohužel, tohle si už sami Britové nenapíšou a nenatočí. Tam se Churchill jako válečný zločinec nenosí. A vzhledem k tomu, že britská perspektiva tak dominuje celosvětovýmu diskurzu, o Churchillově odvrácený (/mimoevropský) tváři se téměř neví. A setsakra by se mělo vědět.

• 16.2.2018  11:18

Chci zhruba tak 100 % Pantherova šatníku. Okamžitě!

• 16.1.2018  20:35

Bavilo mě to asi víc než ten vánoční, ale to jen o píď a hlavně díky Bobovi s Vicem. Soustavný pozvánky pro Rosse mě štvou.

• 28.12.2017  21:50
    Russell Howard: Recalibrate (TV pořad) (2017)

Russell v Brightonu. To ani nemohlo dopadnout jinak než... nejlíp.

• 26.12.2017  00:53
    Přání k mání (2017)

Retro oblíkaný a dle veškerých (retro) stereotypů vychovávaný děcka chodí na zumbu a nadávají si do dementů. Tak jo. Možná kdyby se old schoolově taky castovaly všechny ty dětský role, bylo by to sice pořád děsivě přeplácaný, ale zároveň třeba aspoň na nějaký úrovni snesitelný. Takhle se i zde pokračuje v současnym trendu dávání rolí (nejspíš protekčnim) spratkum beze špetky nadání pro herectví, ba základní frázování, a to se holt potom nedá svítit...

• 24.12.2017  03:34

Mansplained the shit out of 'em! Když Louisova postava začala svý 17letý dceři vysvětlovat, co je to vlastně feminismus, ještě jsem tu ironii považoval za zábavnej prvek, ale když Dayova postava začala imitovat honění, nemohl jsem regulérně uvěřit vlastním očím. Louis C.K. nejspíš při psaní tohohle scénáře sázel na to, že pod svícnem je odjakživa největší tma, ale... heh. Karma je taky odjakživa svině. K odpadu nesahám čistě z úcty k (výborný) Chloë.

• 22.12.2017  14:39

Mimořádně dojemný příběh (ne) o tom, jak se jeden věčný snílek nezištně (ne) ujme několika společenských vyvrhelů, jako málokdo prohlédne jejich zevnějšek (ne), objeví v nich skrytý talent (ne), který se nevídaně rozhodne vybrousit a řádně vytučnit (ne), a skrze jejich neobyčejnou prezentaci coby rovnocenných členů společnosti (ne) udělá vše pro to, aby je ostatní obyvatelé New Yorku začali brát mezi sebe (ne). Awww! (NE!) --- Že bude životopisnej příběh o počátcích cirkusu oslavou povrchnosti, to se dalo čekat, ale že i všeprostupujícího pokrytectví? Ugh. Efronovi snad veškerý jeho emoce nikdo nežral, že ne? A nad Jackmanovym romantickym týránim slona ve sněhu se nikdo nerozplýval, viďte že ne? Ugh. --- Glóby se s tou nominací Jackmana asi dočista pomátly; ono už vážně stačí jen sem tam něco kdáknout, stěží přesvědčivě ztvárnit největšího showmana planety (nemůžu si pomoct, ty taneční čísla s Jackmanem v ústřední roli mi hnedka přišly automaticky strnulejší) a tralalá, všichni si sedaj na prdel. --- Naopak písničky bez hlavního "hrdiny" tenhle film táhnou: This Is Me má v kombinaci s naštvanou Zendayou věru pořádný grády, Never Enough je rovněž nabitá energií, byť intimnější, a u Rewrite The Stars se obzvlášť povedla choreografie. Jen (obrovská) škoda, že první dvě jmenovaný písničky si musí vystačit samy namísto toho, aby patřičně rezonovaly v rámci celýho scénáře.

• 25.11.2017  21:40

Malinko přetažená stopáž (druhá půlka); veškerá jiná přetaženost naprosto v pořádku, však by si jeden tu domácnost i dovedl představit. Krize středního věku ještě nebyla taková zábava. [20. Festival francouzského filmu]

• 24.11.2017  15:14

Na Seanův stand-up jsem se po delší době moc těšil, ale bohužel mu po ostrym nástupu poněkud došel dech. --- "I've only got two things on my bucket list, actually, which is swim with dolphins and manage to kick a pigeon."

• 23.11.2017  23:17
    Můj syn (2017)

Naprostá příšernost. Ponížení Mélanie na uječenou bejvalku beze špetky osobnosti a navěky věků tiše našlapující tvrdohlavej taťka Canet, co tak pohotově, ba chladnokrevně využívá veškerý rekvizity, který mu scénárista ochotně klade do cesty, aby se tak nevědomky zasadil o jediný pozitivum filmu - krátkou stopáž. Jak mužné, jak rozkošné! --- Původně jsem chtěl českýmu distributorovi (pokolikátý už) vytknout nepřesnej překlad názvu z francouzštiny, ale vzhledem k pozoruhodně nicotný roli otčíma je nakonec úplně fuk, jestli je to můj kluk nebo můj syn. [20. Festival francouzského filmu]

• 20.11.2017  20:05

Bezmoc.

• 20.11.2017  12:24
    Detectorists (TV seriál) (2014)

Detectorists. We're time travellers... Detectorists jsou svým výběrem tématu v podstatě ultimátní niche - a přitom vůbec ne. Snad každý z nás měl koneckonců jednou koníček, který bral pro svou zaslepenou vášeň přece jen krapet moc vážně. Proto Andy a Lance - byť v jádru nerdi, kteří jinde trpí na přetaženost a přílišné vymezení vůči všední realitě - nemají sebemenší problém najít si cestu k, troufám si říct, abnormálně vysokému procentu diváctva. Jejich přemítání nad životem je jakoby vesnicky ctnostné, jejich vzájemné popichování obdivuhodně nenucené, ba nevědomé, jejich pestrobarevné tápání občas brutálně povědomé. A to ještě opomíjím další skvostné nuance jako top ústřední píseň, laskavou sociopatku Sheilu, nám nechápajícím z duše toliko mluvící Becky, nepochopeného Russella... doslova každý si tady musí najít to něco, něco svého či přímo ze sebe. --- Detectorists nutně nestojí na vytříbeném herectví, nicméně Toby Jones si přesto ve druhé sérii (zvlášť scény s dcerou, resp. bez dcery) se svým rejstříkem emocí jede vlastní ligu. --- "I'm thinking British birds not including seagulls!"

• 17.11.2017  00:15
    The Russell Howard Hour (TV pořad) (2017)

Původní BBC formát ve volnějším prostředí vypilován k dokonalosti; hlavně skrze Playground Politics, jakožto perfektní inovativní prvek, a posílenou roli Russella jako (feminist) voice of wisdom britský komedie, což si osobně vždycky rád nechám líbit. Mnozí hosti k interview oproti mainstreamu jako už tradičně osvěží - ať už to byl Adam Kay, Diane Abbott, Fiona Bruce, Harry Lesie Smith nebo (!!) Daryl Davis... všichni nesmírně inspirativní lidi svym vlastnim stylem.

• 5.11.2017  20:27

Účelovější dokument aby člověk pohledal. Uplakánek, nic víc. Zaplaťpánbů, že tam nechali promluvit toho Ščasnýho, aspoň pro tu minimální rovnováhu.

• 4.11.2017  11:48
    The Good Place (TV seriál) (2016)

D'Arcy Carden ♥♥♥

• 28.10.2017  03:48

Oproti dřívějšim stand-upum v některých pasážích (Bond, Mandela-Obama) vyloženě ucajdanej, byť stále pouze hodinovej speciál.

• 19.10.2017  00:29
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Nesmírně důležitý projekt. Na 13 Reasons Why by se imo mělo nahlížet minimálně jako na generační seriál, jehož sdělení s přesahem do veškerých věkových kategorií se mělo přinést už dávno předávno. Nakonec je jedině přiléhavé, že ten průlom činí seriál o teenagerech, jakoby vrchem křičící do světa "Hej... hej... HEJ! I zdravá, čilá mládež má vaše dospělý problémy, kapiš?". Dle mnohých "nevinný, lichotivý" catcalling nutně potřebuje vymýtit na všech možných úrovních a 13 Reasons Why tomu mohou napomoci. Stejně tak obhajoba bohapustého znásilnění ve stylu "ale ona mi neřekla, abych toho nechal!" nutně potřebuje vymýtit a 13 Reasons Why tomu mohou napomoci (protože zobrazení scény ve vířivce udeří jako máloco na televizních obrazovkách a myslím, že leckomu pomůže si uvědomit, že v některých situacích holt člověk ztrácí řeč). A takhle bych mohl pokračovat... --- Byla by určitě škoda, kdyby veškerá ta zásadní poselství, resp. veškeré ty hlasité apely, přehlušila - byť zcela zasloužená - chvála střihu a kamery či soundtracku, jenž si věru nemohl vysnít lepší vlajkovou loď než The Night We Met. Stejně tak mi v tomhle bodě přijde škoda jakkoliv navazovat druhou sérií. Na druhou stranu, pokud to pomůže k dalšímu etablování Katherine Langford jako objevu loňského roku, potom s chutí do toho. Vážně odzbrojující výkony v jejím podání; tolik kontrastující s prkenným Dylanem Minnettem aka jedinou výraznou slabinou seriálu.

• 25.9.2017  22:20
    Wind River (2017)

Film úměrně roste s tím, jak si je Sheridan coby režisér jistější v kramflecích, a poslední půlhodina (po bolestnym tápání při hledání toho správnýho tempa) vážně stojí za to - na scénu se koneckonců dostaví suspenze, tenze, katarze a všecky tyhlety fancy cizí slovíčka, takže co víc si přát, že jo? --- Renner si, hádám, se svym úspornym sympaťákem nenápadně kráčí za soškou. Ovšem roli Olsenky s tou Emily v Sicariu nejde podle mě srovnávat; tim náhlym "FBI vstupem" do macho hádky jako by pro mě Jane nepatřičně vystoupila z role. Nebo nevim... zkrátka jak se Coryho za užití relativního minima slov povedlo pěkně vykreslit, tak Jane se svou zcela zahalenou motivací ukrutně zaostávala.

• 25.9.2017  17:40
    The Armando Iannucci Shows (TV seriál) (2001)

Bezvadná polemika nad ničím menším než našimi pofidérními způsoby žití života. Ono těch cest, jak plýtváme časem, je přece tolik! A těch nesmyslných úskalí lidských interakcí! --- "We've reached the 21st century and yet the only thing that makes us truly happy is the shuffle function on a CD player." --- Awww, Armando! (Je to všecko na YouTube.)

• 25.9.2017  17:29

Moc nerozumim tomu, proč by se měl sequel zrovna Kingsmana ubírat nějakou svou cestou, nedejbože ubírat na plynu, když... vůbec nemá proč. Vaugh nikdy nic nedělal jinak, než že by do toho šlapal vostošest. Tradiční drzost to má, komediální timing stále tip top, amorální přesah obdobně neodolatelnej jako napoprvý, soundtrack naprosto fenomenální ve všech rovinách (boha, tohle mi tlačte do žil bez ustání, prosim prosim), a když už jsem si teda i já kriticky řikal, že se to s tim Eltonovym fuckovánim přece jen přepísklo, závěrečná pun mě zase umravnila. Já si prostě na vaughnovinách smlsnu se všim všudy. Dope thanks, Matthew.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44