Thomick

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 25.9.2017  22:20
    Wind River (2017)

Film úměrně roste s tím, jak si je Sheridan coby režisér jistější v kramflecích, a poslední půlhodina (po bolestnym tápání při hledání toho správnýho tempa) vážně stojí za to - na scénu se koneckonců dostaví suspenze, tenze, katarze a všecky tyhlety fancy cizí slovíčka, takže co víc si přát, že jo? --- Renner si, hádám, se svym úspornym sympaťákem nenápadně kráčí za soškou. Ovšem roli Olsenky s tou Emily v Sicariu nejde podle mě srovnávat; tim náhlym "FBI vstupem" do macho hádky jako by pro mě Jane nepatřičně vystoupila z role. Nebo nevim... zkrátka jak se Coryho za užití relativního minima slov povedlo pěkně vykreslit, tak Jane se svou zcela zahalenou motivací ukrutně zaostávala.

• 25.9.2017  17:40
    The Armando Iannucci Shows (TV seriál) (2001)

Bezvadná polemika nad ničím menším než našimi pofidérními způsoby žití života. Ono těch cest, jak plýtváme časem, je přece tolik! A těch nesmyslných úskalí lidských interakcí! --- "We've reached the 21st century and yet the only thing that makes us truly happy is the shuffle function on a CD player." --- Awww, Armando! (Je to všecko na YouTube.)

• 25.9.2017  17:29

Moc nerozumim tomu, proč by se měl sequel zrovna Kingsmana ubírat nějakou svou cestou, nedejbože ubírat na plynu, když... vůbec nemá proč. Vaugh nikdy nic nedělal jinak, než že by do toho šlapal vostošest. Tradiční drzost to má, komediální timing stále tip top, amorální přesah obdobně neodolatelnej jako napoprvý, soundtrack naprosto fenomenální ve všech rovinách (boha, tohle mi tlačte do žil bez ustání, prosim prosim), a když už jsem si teda i já kriticky řikal, že se to s tim Eltonovym fuckovánim přece jen přepísklo, závěrečná pun mě zase umravnila. Já si prostě na vaughnovinách smlsnu se všim všudy. Dope thanks, Matthew.

• 18.9.2017  21:07
    Newsroom - Série 2 (série) (2013)

Willův úvodní monolog z první série se těší velký pozornosti a chvále, což je fair enough, ale jeho skromnější proslov z konce druhý série ve mně rezonuje ještě silněji. --- "No, I call myself a Republican, 'cause I am one. I believe in market solutions and I believe in common sense realities and the necessity to defend ourselves against a dangerous world and that's about it. Problem is now I have to be homophobic. I have to count the number of times people go to church. I have to deny facts and think scientific research is a long con. I have to think poor people are getting a sweet ride. And I have to have such a stunning inferiority complex that I fear education and intellect... in the 21st century. But most of all, the biggest new requirement, really the only requirement, is that I have to hate Democrats."

• 14.9.2017  12:56
    Jonathan Ross Show, The (TV pořad) (2011)

Rossův vyloženě voyeuristický styl talk show mi přijde čim dál protivnější. Soustavně rejpe do soukromých záležitostí, co mě tolik netankujou, až mě v důsledku ani moji oblíbenci u něj na pohovce nebaví. Ugh, ať už je Graham zpátky s další sérií...

• 4.8.2017  15:13
    The Mash Report (TV pořad) (2017)

Na prime time BBC zoufale nevyzrálá záležitost - Nish neustále vyprskává smíchy, zatímco jeho main story (na styl Johna Olivera) je tradičně příliš zeširoka pojatá a "Brexit" tenhle úsek definoval už dvakrát ze tří možností, což pro mě značí minimum přítomný vize tvůrců. Další segmenty pořadu pro změnu kopírují přístup Samanthy Bee a The Daily Show, přičemž opět vlastním provedením oněm inspiracím nesahají ani po kotníky. Jediný opravdový pozitivum pro mě představuje "pravověrný" Tory Geoff Norcott,... jinak apeluju na Brity, aby se už na další projekt, co se plánuje křečovitě vézt na Trumpově vlně, radši dopředu vykašlali. Co se vytěžit dalo, to se dejme tomu vytěžilo. Now move on... --- To co pět vteřin bouřlivě aplaudující publikum snad nemyslí vážně.

• 24.7.2017  12:57
    Dunkerk (2017)

Sisyfovská válečná mise plná Prometheovy houževnatosti a Pyrrhových vítězství. Moderní antická báje z minulosti. Přesto ne stoprocentní Nolan - nemůžu se ubránit dojmu, že se Murphyho linka vyloženě odflákla. Zato doslov s Hardym = majstrštyk.

• 22.7.2017  23:26
    The Circle (2017)

Nemůžu se zbavit dojmu, že tenhle námět si žádal Andrewa Niccola, aby si ho pořádně vypiplal. Takhle mi z tohohle filmu nejvíc utkví v paměti legendární teorie Mae, kdy má první "opravdová demokracie" stát na naprostý absenci lidský volby, zdali jít k volebním urnám nebo ne. Fakt přelomový.

• 15.7.2017  11:09
    Loaded (TV seriál) (2017)

Docela "meh" novinka Channel 4 na to, že vychází z izraelský ikony. Větší potenciál podle mě vykazují jen dvě postavy - ta Lolly a ta Helmova. Ke zbytku jsem si těžko přetěžko hledal cestu.

• 15.7.2017  11:04

Problém je, že tohle je z 90 % spíš regulérní sitcom než dokument. Nebo... "problém". Teď je na nás, abysme z Daliborka udělali kultovní studnici hlášek, jakýhosi Ivánka týhle dekády, jinak mrháme potenciálem. “Já jsem jenom nosič vody draku” má už teď jasnej protipól v "Já si připadám jako hodiny, víš jak, chodim dopředu, dozadu...". Typický nevyzpytatelný vychcánci, tyhlety hodiny.

• 7.7.2017  14:29
    The Fake News Show (TV seriál) (2017)

Nemůžu si pomoct, ale tohle se prostě odbylo. Mrhání potenciálem stálých panelovkářů i nápadu.

• 7.7.2017  14:28

V porovnání s The Fake News Show jednoznačně osvěžující novinka roku 2017. Frankie Boyle je komikem se vzácnou kombinací cynismu a empatie (jak dokázal speciálně při diskuzi o Grenfell Tower), a o svuj politicky zaměřenej pořad si už dýl řikal svýma one-off speciálama k referendu apod. Povedlo se.

• 20.6.2017  14:59
    White Gold (TV seriál) (2017)

Buckley u Nortona vykládal, že o tomhle námětu poprvý od Beesleyho slyšel před deseti lety, takže se na to pěkně prášilo. Anebo se to piplalo, až z toho jsou o něco lepší Inbetweeners. Ed Westwick si našel snad jedinou roli, kde je jeho nesnesitelná slizkost snesitelná, ba přímo žádoucí.

• 18.6.2017  23:40
    Song to Song (2017)

Zobrazovat krásu za účasti takových dam, to není zas tak složitý. Ovšem takhle neporušeně přenášet smyslnost a intimnost mezilidských vztahů, to už je vpravdě vysoký umění. Z vlastní zkušenosti nedoporučuju lidem ve vztahu na dálku - každej druhej záběr totiž představuje jednu ránu bičem. Mučení to ale bylo svym způsobem příjemný...

• 5.6.2017  12:06
    Wonder Woman (2017)

Chris Pine dává vzniknout jedný z nejzábavnějších vedlejších komiksových postav, ale to je tak celý. Lidi v DC by užili nějakej kurz v pointování eposů, protože tohle bylo zase strašidelně nezvládnutý... jen o chlup líp než Batman v Superman.

• 26.5.2017  12:12

Groundhog Day meets Carrie... a je z toho pořádná polízanice.

• 16.5.2017  11:29
    We Need Answers (TV pořad) (2009)

Všeprostupující, jen částečně předstíraná neohrabanost - Horne & Key trademark, jak to máme rádi.

• 9.5.2017  12:59
    Fonejacker (TV seriál) (2007)

So annoyings. So funnyings.

• 2.5.2017  15:11
    Decline and Fall (TV seriál) (2017)

Nejwhitehallovatější ze všech whitehallovatých rolí. Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli je to ku prospěchu věci nebo ne, ale na Jackovi je každopádně znát, že knižní předlohu v dětství sám žral a dal do toho kus sebe. Humor setsakra decentní, ovšem funkční.

• 27.4.2017  11:15
    Mimi šéf (2017)

Snad každý prvorozený dítě se v tomhle muselo najít víckrát než mockrát... trefnost všude, kam se podíváš.

• 26.4.2017  11:56

Why oh why? Proč si černošská komunita v USA neustále dělá takovou medvědí službu tvořenim filmů na jedno brdo o tom, jak příšerný drama je soužití... um... bezesporu jen hodně malý části černošský komunity v USA? Proč se neustále dokolečka musí utužovat veškerý stereotypy o černošský komunitě v USA? Proččččččč?

• 26.4.2017  11:46
    Poltergeist (2015)

Sam Rockwell prvních 20 minut jenom pije čaj, aby se ve zbytku mohl plně soustředit na svou roli nesnesitelnýho hovada, ve kterou evidentně sám nevěří. Nesnesitelnost se nicméně v týhletý rodině nejspíš dědí, a tak jeho kluk tvrdohlavě trvá na chůzi rychlostí hlemýždě, aby takhle neustále na něco zíral. Ugh. Fakt neznám film, co by byl únavnější smyčkou než tohleto...

• 10.4.2017  14:07
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Neuvěřitelně úderné (no pun intended) zobrazení domácího násilí. Škoda že finále působí, jako by se původně počítalo ještě s osmou epizodou, ale nestihla se dotočit.

• 23.3.2017  08:20

O poznání vydařenější stand-up než Life is Pain, a to primárně proto, že k nám tentokrát po většinu času nepromlouvá tápající stařík Davies, nýbrž tápající taťka Davies... a historky s dcerkou tu celkem zaručeně pobaví.

• 5.3.2017  23:26

Ještěže závěrem od Cashe nepustili Hurt, to bych nejspíš vyronil celej oceán slz a sám se sháněl po jachtě. Brutálně potřebný zakončení jedný uvadající a přece stále jaksepatří legendární éry. A zároveň pozoruhodně důstojný zakončení vzhledem k tomu, že Mangold vážně neumí moc režírovat, a že dvě ústřední postavy většinu času jen řvaly nebo posílaly ostatní do prdele...

• 13.2.2017  23:10

Ne, tohle se nepovedlo. Od českýho překladu názvu (vsadim se, že to tvůrce hodil do google translatoru, to mu nedávalo smysl, a tak tam prostě něco flákl podle textu distributora) až po *SPOILER* vyloženě debilní zvrat s testem otcovství. Film se tváří, že má hodně co říct, a on by možná i měl, ale ve skutečnosti toho má miliarda scénáristů na jazyku tolik, že z tý kopy úderně působí naprostý minimum. --- Demain tout commence rozhodně chce stavět na Nedoknutelných (protože Omar Sy), ale to je bohužel pořádně nestoudná habaďůra, protože s nima sdílí opravdu pramálo. Nepravděpodobný přátelství kontrastujících hlavních postav se nekoná a navzdory očekávání excelujících taťků jsme tu už měli hromadu... a ti si navíc byli schopní vystačit i s mnohem skromnějšíma rekvizitama. Jedno z raných zklamání roku, sorry.

• 13.2.2017  17:41
    Revolting (TV seriál) (2017)

Ještě vymazlenější satira než v Revolution Will Be Televised. Je znát, že nám hoši zrají...

• 29.1.2017  02:16
    Tina and Bobby (TV seriál) (2016)

Bohužel je hodně znát, že to psala autorka britských telenovel na styl Ulice. Fotbalovýho fanouška to nemá šanci oslovit, natož potěšit. A že Michelle Keegan do šedesátek padne jako ulitá, to ani zdaleka nestačí.

• 29.1.2017  00:34

Veškerá nejistota či neohrabanost mezilidských vztahů - a těch rodinných zvlášť - pěkně úhledně shrnutá na jednu hromádku, s neuvěřitelně přirozenou Hailee a nekompromisnim esem Woodym na čele. Protože ty jediný reálný problémy světa přece snášíme jen my, a to dočista sami, že?

• 23.1.2017  01:11
    Kony 2012 (2012)

Pár záslužných drobků se najde, ale ty v globálu ani omylem nezakryjou to sebestředný hovádko, jaký očividně dříme v autorovi dokumentu. Stačí si vlastně vzít už jen jeho nespoutanou oslavu Obamova rozhodnutí poslat do Ugandy "malý počet" poradců a s tim spojenou demogagii, že tak prý jednal na popud aktivit Invisible Children. Umm. Neni zas tak těžký dohledat, že Uganda zastává roli strategickýho partnera USA v regionu celý věky, a že Obama už dávno sypal Musevenimu miliony na boj s LRA. Hergot, vždyť se kvůli tomu i přijímaly zákony, dlouho před tzv. Russellovym průlomem,... což se koneckonců píše i v tom lejstru, ze kterýho autor předčítá, a následně triumfálně tvrdí, že jeho organizace byla po osmi letech konečně vyslyšena. LOL!

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43