Thomick

Tomáš Daníček

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 25.11.2017  21:40

Malinko přetažená stopáž (druhá půlka); veškerá jiná přetaženost naprosto v pořádku, však by si jeden tu domácnost i dovedl představit. Krize středního věku ještě nebyla taková zábava. [20. Festival francouzského filmu]

• 24.11.2017  15:14

Na Seanův stand-up jsem se po delší době moc těšil, ale bohužel mu po ostrym nástupu poněkud došel dech. --- "I've only got two things on my bucket list, actually, which is swim with dolphins and manage to kick a pigeon."

• 23.11.2017  23:17
    Můj syn (2017)

Naprostá příšernost. Ponížení Mélanie na uječenou bejvalku beze špetky osobnosti a navěky věků tiše našlapující tvrdohlavej taťka Canet, co tak pohotově, ba chladnokrevně využívá veškerý rekvizity, který mu scénárista ochotně klade do cesty, aby se tak nevědomky zasadil o jediný pozitivum filmu - krátkou stopáž. Jak mužné, jak rozkošné! --- Původně jsem chtěl českýmu distributorovi (pokolikátý už) vytknout nepřesnej překlad názvu z francouzštiny, ale vzhledem k pozoruhodně nicotný roli otčíma je nakonec úplně fuk, jestli je to můj kluk nebo můj syn. [20. Festival francouzského filmu]

• 20.11.2017  20:05

Bezmoc.

• 20.11.2017  12:24
    Detectorists (TV seriál) (2014)

Detectorists. We're time travellers... Detectorists jsou svým výběrem tématu v podstatě ultimátní niche - a přitom vůbec ne. Snad každý z nás měl koneckonců jednou koníček, který bral pro svou zaslepenou vášeň přece jen krapet moc vážně. Proto Andy a Lance - byť v jádru nerdi, kteří jinde trpí na přetaženost a přílišné vymezení vůči všední realitě - nemají sebemenší problém najít si cestu k, troufám si říct, abnormálně vysokému procentu diváctva. Jejich přemítání nad životem je jakoby vesnicky ctnostné, jejich vzájemné popichování obdivuhodně nenucené, ba nevědomé, jejich pestrobarevné tápání občas brutálně povědomé. A to ještě opomíjím další skvostné nuance jako top ústřední píseň, laskavou sociopatku Sheilu, nám nechápajícím z duše toliko mluvící Becky, nepochopeného Russella... doslova každý si tady musí najít to něco, něco svého či přímo ze sebe. --- Detectorists nutně nestojí na vytříbeném herectví, nicméně Toby Jones si přesto ve druhé sérii (zvlášť scény s dcerou, resp. bez dcery) se svým rejstříkem emocí jede vlastní ligu. --- "I'm thinking British birds not including seagulls!"

• 17.11.2017  00:15
    The Russell Howard Hour (TV pořad) (2017)

Původní BBC formát ve volnějším prostředí vypilován k dokonalosti; hlavně skrze Playground Politics, jakožto perfektní inovativní prvek, a posílenou roli Russella jako (feminist) voice of wisdom britský komedie, což si osobně vždycky rád nechám líbit. Mnozí hosti k interview oproti mainstreamu jako už tradičně osvěží - ať už to byl Adam Kay, Diane Abbott, Fiona Bruce, Harry Lesie Smith nebo (!!) Daryl Davis... všichni nesmírně inspirativní lidi svym vlastnim stylem.

• 5.11.2017  20:27
    13. komnata Martina Fenina (TV film) (2017)

Účelovější dokument aby člověk pohledal. Uplakánek, nic víc. Zaplaťpánbů, že tam nechali promluvit toho Ščasnýho, aspoň pro tu minimální rovnováhu.

• 4.11.2017  11:48
    The Good Place (TV seriál) (2016)

D'Arcy Carden ♥♥♥

• 28.10.2017  03:48

Oproti dřívějšim stand-upum v některých pasážích (Bond, Mandela-Obama) vyloženě ucajdanej, byť stále pouze hodinovej speciál.

• 19.10.2017  00:29
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Nesmírně důležitý projekt. Na 13 Reasons Why by se imo mělo nahlížet minimálně jako na generační seriál, jehož sdělení s přesahem do veškerých věkových kategorií se mělo přinést už dávno předávno. Nakonec je jedině přiléhavé, že ten průlom činí seriál o teenagerech, jakoby vrchem křičící do světa "Hej... hej... HEJ! I zdravá, čilá mládež má vaše dospělý problémy, kapiš?". Dle mnohých "nevinný, lichotivý" catcalling nutně potřebuje vymýtit na všech možných úrovních a 13 Reasons Why tomu mohou napomoci. Stejně tak obhajoba bohapustého znásilnění ve stylu "ale ona mi neřekla, abych toho nechal!" nutně potřebuje vymýtit a 13 Reasons Why tomu mohou napomoci (protože zobrazení scény ve vířivce udeří jako máloco na televizních obrazovkách a myslím, že leckomu pomůže si uvědomit, že v některých situacích holt člověk ztrácí řeč). A takhle bych mohl pokračovat... --- Byla by určitě škoda, kdyby veškerá ta zásadní poselství, resp. veškeré ty hlasité apely, přehlušila - byť zcela zasloužená - chvála střihu a kamery či soundtracku, jenž si věru nemohl vysnít lepší vlajkovou loď než The Night We Met. Stejně tak mi v tomhle bodě přijde škoda jakkoliv navazovat druhou sérií. Na druhou stranu, pokud to pomůže k dalšímu etablování Katherine Langford jako objevu loňského roku, potom s chutí do toho. Vážně odzbrojující výkony v jejím podání; tolik kontrastující s prkenným Dylanem Minnettem aka jedinou výraznou slabinou seriálu.

• 25.9.2017  22:20
    Wind River (2017)

Film úměrně roste s tím, jak si je Sheridan coby režisér jistější v kramflecích, a poslední půlhodina (po bolestnym tápání při hledání toho správnýho tempa) vážně stojí za to - na scénu se koneckonců dostaví suspenze, tenze, katarze a všecky tyhlety fancy cizí slovíčka, takže co víc si přát, že jo? --- Renner si, hádám, se svym úspornym sympaťákem nenápadně kráčí za soškou. Ovšem roli Olsenky s tou Emily v Sicariu nejde podle mě srovnávat; tim náhlym "FBI vstupem" do macho hádky jako by pro mě Jane nepatřičně vystoupila z role. Nebo nevim... zkrátka jak se Coryho za užití relativního minima slov povedlo pěkně vykreslit, tak Jane se svou zcela zahalenou motivací ukrutně zaostávala.

• 25.9.2017  17:40
    The Armando Iannucci Shows (TV seriál) (2001)

Bezvadná polemika nad ničím menším než našimi pofidérními způsoby žití života. Ono těch cest, jak plýtváme časem, je přece tolik! A těch nesmyslných úskalí lidských interakcí! --- "We've reached the 21st century and yet the only thing that makes us truly happy is the shuffle function on a CD player." --- Awww, Armando! (Je to všecko na YouTube.)

• 25.9.2017  17:29

Moc nerozumim tomu, proč by se měl sequel zrovna Kingsmana ubírat nějakou svou cestou, nedejbože ubírat na plynu, když... vůbec nemá proč. Vaugh nikdy nic nedělal jinak, než že by do toho šlapal vostošest. Tradiční drzost to má, komediální timing stále tip top, amorální přesah obdobně neodolatelnej jako napoprvý, soundtrack naprosto fenomenální ve všech rovinách (boha, tohle mi tlačte do žil bez ustání, prosim prosim), a když už jsem si teda i já kriticky řikal, že se to s tim Eltonovym fuckovánim přece jen přepísklo, závěrečná pun mě zase umravnila. Já si prostě na vaughnovinách smlsnu se všim všudy. Dope thanks, Matthew.

• 18.9.2017  21:07
    Newsroom - Série 2 (série) (2013)

Willův úvodní monolog z první série se těší velký pozornosti a chvále, což je fair enough, ale jeho skromnější proslov z konce druhý série ve mně rezonuje ještě silněji. --- "No, I call myself a Republican, 'cause I am one. I believe in market solutions and I believe in common sense realities and the necessity to defend ourselves against a dangerous world and that's about it. Problem is now I have to be homophobic. I have to count the number of times people go to church. I have to deny facts and think scientific research is a long con. I have to think poor people are getting a sweet ride. And I have to have such a stunning inferiority complex that I fear education and intellect... in the 21st century. But most of all, the biggest new requirement, really the only requirement, is that I have to hate Democrats."

• 14.9.2017  12:56
    Jonathan Ross Show, The (TV pořad) (2011)

Rossův vyloženě voyeuristický styl talk show mi přijde čim dál protivnější. Soustavně rejpe do soukromých záležitostí, co mě tolik netankujou, až mě v důsledku ani moji oblíbenci u něj na pohovce nebaví. Ugh, ať už je Graham zpátky s další sérií...

• 4.8.2017  15:13
    The Mash Report (TV pořad) (2017)

Na prime time BBC zoufale nevyzrálá záležitost - Nish neustále vyprskává smíchy, zatímco jeho main story (na styl Johna Olivera) je tradičně příliš zeširoka pojatá a "Brexit" tenhle úsek definoval už dvakrát ze tří možností, což pro mě značí minimum přítomný vize tvůrců. Další segmenty pořadu pro změnu kopírují přístup Samanthy Bee a The Daily Show, přičemž opět vlastním provedením oněm inspiracím nesahají ani po kotníky. Jediný opravdový pozitivum pro mě představuje "pravověrný" Tory Geoff Norcott,... jinak apeluju na Brity, aby se už na další projekt, co se plánuje křečovitě vézt na Trumpově vlně, radši dopředu vykašlali. Co se vytěžit dalo, to se dejme tomu vytěžilo. Now move on... --- To co pět vteřin bouřlivě aplaudující publikum snad nemyslí vážně.

• 24.7.2017  12:57
    Dunkerk (2017)

Sisyfovská válečná mise plná Prometheovy houževnatosti a Pyrrhových vítězství. Moderní antická báje z minulosti. Přesto ne stoprocentní Nolan - nemůžu se ubránit dojmu, že se Murphyho linka vyloženě odflákla. Zato doslov s Hardym = majstrštyk.

• 22.7.2017  23:26
    The Circle (2017)

Nemůžu se zbavit dojmu, že tenhle námět si žádal Andrewa Niccola, aby si ho pořádně vypiplal. Takhle mi z tohohle filmu nejvíc utkví v paměti legendární teorie Mae, kdy má první "opravdová demokracie" stát na naprostý absenci lidský volby, zdali jít k volebním urnám nebo ne. Fakt přelomový.

• 15.7.2017  11:09
    Loaded (TV seriál) (2017)

Docela "meh" novinka Channel 4 na to, že vychází z izraelský ikony. Větší potenciál podle mě vykazují jen dvě postavy - ta Lolly a ta Helmova. Ke zbytku jsem si těžko přetěžko hledal cestu.

• 15.7.2017  11:04

Problém je, že tohle je z 90 % spíš regulérní sitcom než dokument. Nebo... "problém". Teď je na nás, abysme z Daliborka udělali kultovní studnici hlášek, jakýhosi Ivánka týhle dekády, jinak mrháme potenciálem. “Já jsem jenom nosič vody draku” má už teď jasnej protipól v "Já si připadám jako hodiny, víš jak, chodim dopředu, dozadu...". Typický nevyzpytatelný vychcánci, tyhlety hodiny.

• 7.7.2017  14:29
    The Fake News Show (TV seriál) (2017)

Nemůžu si pomoct, ale tohle se prostě odbylo. Mrhání potenciálem stálých panelovkářů i nápadu.

• 7.7.2017  14:28

V porovnání s The Fake News Show jednoznačně osvěžující novinka roku 2017. Frankie Boyle je komikem se vzácnou kombinací cynismu a empatie (jak dokázal speciálně při diskuzi o Grenfell Tower), a o svuj politicky zaměřenej pořad si už dýl řikal svýma one-off speciálama k referendu apod. Povedlo se.

• 20.6.2017  14:59
    White Gold (TV seriál) (2017)

Buckley u Nortona vykládal, že o tomhle námětu poprvý od Beesleyho slyšel před deseti lety, takže se na to pěkně prášilo. Anebo se to piplalo, až z toho jsou o něco lepší Inbetweeners. Ed Westwick si našel snad jedinou roli, kde je jeho nesnesitelná slizkost snesitelná, ba přímo žádoucí.

• 18.6.2017  23:40
    Song to Song (2017)

Zobrazovat krásu za účasti takových dam, to není zas tak složitý. Ovšem takhle neporušeně přenášet smyslnost a intimnost mezilidských vztahů, to už je vpravdě vysoký umění. Z vlastní zkušenosti nedoporučuju lidem ve vztahu na dálku - každej druhej záběr totiž představuje jednu ránu bičem. Mučení to ale bylo svym způsobem příjemný...

• 5.6.2017  12:06
    Wonder Woman (2017)

Chris Pine dává vzniknout jedný z nejzábavnějších vedlejších komiksových postav, ale to je tak celý. Lidi v DC by užili nějakej kurz v pointování eposů, protože tohle bylo zase strašidelně nezvládnutý... jen o chlup líp než Batman v Superman.

• 26.5.2017  12:12

Groundhog Day meets Carrie... a je z toho pořádná polízanice.

• 16.5.2017  11:29
    We Need Answers (TV pořad) (2009)

Všeprostupující, jen částečně předstíraná neohrabanost - Horne & Key trademark, jak to máme rádi.

• 9.5.2017  12:59
    Fonejacker (TV seriál) (2007)

So annoyings. So funnyings.

• 2.5.2017  15:11
    Decline and Fall (TV seriál) (2017)

Nejwhitehallovatější ze všech whitehallovatých rolí. Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli je to ku prospěchu věci nebo ne, ale na Jackovi je každopádně znát, že knižní předlohu v dětství sám žral a dal do toho kus sebe. Humor setsakra decentní, ovšem funkční.

• 27.4.2017  11:15
    Mimi šéf (2017)

Snad každý prvorozený dítě se v tomhle muselo najít víckrát než mockrát... trefnost všude, kam se podíváš.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43