Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Krátkometrážní

Pořady (10)

8 Out of 10 Cats Does Countdown (2012)

Pro mě momentálně absolutní vrchol televizní zábavy. Ono.. kde jinde taky uvidíte Jimmyho (nejednou) brečet smíchy?! Jon je podle všeho fakt hlavička a timhle se u mě definitivně zabydlel na těch úplně nejvyšších příčkách myšlenýho žebříčku nejoblíbenějších komiků. A obě slečny - Susie Dent u slovníku i Rachel Riley u tabule - stejně tak rozdávaj radost na všechny strany. Salvy smíchu minimálně v mym pokoji zaručeny - a troufám si říct, že konkrétně tady si to svý najde naprosto každej. :) --- Jonova tenisová horečka (s03e05) mě nejednou vysloveně položila. And a towel please...

Would I Lie to You? (2007)

"Thirty minutes of exposing truths and pedalling lies featuring some of the country's most available talent." --- Jo, občas to tak skutečně vypadá. Ale to jen proto, že chemie mezi Davidem a Leem pracuje každej díl na plný obrátky a sama (potažmo jen Davidovy senzační "angry rants") by tu 30minutovku odtáhla i za přítomnosti čtyř hluchoněmých hostů. Což je jistě chvályhodná konstanta, snad až unikátní...

Dave Gorman: Modern Life Is Goodish (2013)

Obávám se, že jsem našel svou komediální soulmate, neboť tenhleten powerpointovej mág Dave Gorman = TV láska na první pohled. Na "Modern Life Is Good... ish", který mimochodem právě načalo druhou sérii, jsem si postupně zamiloval úplně všecko - od chytlavý znělky přes Daveův osobitej projev až po Found Poem, naprosto geniální záležitost hodnou výstavní skříně (v podstatě jde o tématickou kompilaci vyběrových pitomostí z internetových diskuzí). --- S Davem opravdu sdílíme mnoho zálib; rozdíl spočívá akorát v tom, že on si z nich udělal parádní živnost. Hnidopišství takhle povyšuje na regulérní umění; grammar nazism na životní ideologii; a (mediálnímu) terorismu alespoň v mých očích jaksi dodává na pozitivní konotaci. Jinými slovy: kdo se čas od času rád pobaví nad hloupostí některých spoluobčanů, neměl by si tenhle skvost nechávat dál unikat. --- "One word: absolutely pathetic!"

Úkolář (2015)

DaveTV se pomalu stává esem britské televizní produkce; bohužel i navzdory volně zpřístupněnému archivu esem stále ještě tajným. Taskmaster je v první řadě o plnění více či méně absurdních úkolů, zcela klíčové však v jeho případě je, že může stavět na evidentní chemii mezi většinou účinkujících. Z toho pak vyplývá množství running jokeů, pošťuchování a mnohdy až šikanování (Joshovo matematické okénko), což teprve z Taskmastera činí opravdu zajímavou a vesměs unikátní show. Nejoblíbenějšího soutěžícího snad vlastně ani nelze mít; každým dílem se totiž s nějakou parádou vytasí někdo jiný (s odstupem dál vyčnívá Romeshův Tree Wizzaaaaard)... --- PS. Už dlouhou dobu jsem Henninga Wehna podezříval z kopírování nějakého Brita - teď jsem na to konečně kápnul. Skinnerovu dikci zjevně Wehn studoval do posledního výrazového prostředku. --- PPS. Joshův triumf byl tutovka už jen pro tenhle výjev. :)

8 Out of 10 Cats (2005)

Strašně varchlatý začátky s mizernym kapitánem Spikeym vystřídala skoro až bezkonkurenční přítomnost; WILTY aby se třáslo o neoficiální titul nejzábavnější panelovky. S Jonem je to uplně o něčem jinym než dřív. A Lock je pak samozřejmě vynikající stálice, díl je schopnej odtáhnout i uplně sám. (Gabby Logan ♥, tu při panel show prostě nejde nežrat). EDIT: Ačkoliv ji zbožňuju, Aisling se tady bohužel dost nechytá. Rob mi přijde super, ale ta nevyváženost je prostě do očí bijící. Bude to chtít další restart, se obávám.

Impractical Jokers (2011)

Existujou adrenalinový či energetický bomby, a potom taky tahleta humorná. Rychle sfouknuto, bránice pošimrána, pět sérií zdlábnuto jako nic a hlad bych měl neustále. Neuvěřitelný, že ti chlapi stále zvládají přicházet s originálníma nápadama. Svým způsobem géniové komedie... a to jsem si nikdy nemyslel, že by mi mohl sedět i právě tenhle způsob.

The Russell Howard Hour (2017)

Původní BBC formát ve volnějším prostředí vypilován k dokonalosti; hlavně skrze Playground Politics, jakožto perfektní inovativní prvek, a posílenou roli Russella jako (feminist) voice of wisdom britský komedie, což si osobně vždycky rád nechám líbit. Mnozí hosti k interview oproti mainstreamu jako už tradičně osvěží - ať už to byl Adam Kay, Diane Abbott, Fiona Bruce, Harry Lesie Smith nebo (!!) Daryl Davis... všichni nesmírně inspirativní lidi svym vlastnim stylem.

Reklama

Reklama