Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Krátkometrážní

Oblíbené seriály (10)

Black Books (2000)

Ani po těch letech neustálých nostalgických návratů k Black Books se nemůžu rozhodnout, koho mám radši. Bernard Manny Bernard Manny Bernard Manny Bernard Manny Bernard Manny Bernard Manny Bernard Manny Bernard Manny Bernard Manny ... a ono je to asi jedno, že?

Pro strach naděláno (2012)

Never been found dead before ... Guv, I think you might wanna see this ... Jailed 1996 for killing his wife, released three weeks ago for not doing it since ... I came as soon as I heard ... Something's up and everyone in this room can see what it is ... People in court room can be so judgmental ... Attractive but devastated ... And remember, every child you've seen tonight is a holocaust denier ... Oh, em, I'm in early for the wedding ... Hit the road, Jack! --- Charlie Brooker je zabiják. Podle jeho notiček se jede v doslova vražednym tempu. A úvodem vypsaný hlášky jsou jen malilinkym zlomkem smrtící směsi, jakou umíchal. Bezkonkurenčně intenzivní palba gagů; všudypřítomná hravost (vzkaz, spleť zkratek, vyzváněcí melodie atp.); drzost směrem k televizní (post)produkci; running jokes, co se nemaj šanci omrzet (zejména Piers Morgan); a konečně neuvěřitelnej parodizující záběr, že pomalu až zůstávám v šoku, jaktože si tohle neni schopnej oblíbit každej libovolnej obyvatel týhle planety. Vlastně ani sám nechci pomyslet na to, kolik mi toho při tý šílený nabušenosti uniklo. Brutální nářezovka, fakt že jo. --- "So this place is some kind of rehab cum spa?" - "Rehab, yes. We had to shut down the cum spa."

Silk (2011)

Žádná whiskey v pracovně, žádné obleky za stopadesátosmmiliard, žádní koncipienti s vlastními kancelářemi. Ne, nic takového. To raději poctivá právničina, honosné paruky s taláry a precizní, ba přímo strach nahánějící smyčce v pozadí. Supermani stále do jisté míry ano; zároveň však taky supermani, o kterých je divák nucen napříč sériemi pochybovat (především brilantní postava Clivea Readera je stěží vídaným mixem sebevědomí a nejistoty, zranitelnosti). Silk zkrátka názorně ukazuje, jaké všechny poklady nám takoví Suits zatajili - kouzlo křížového výslechu vytěžil do dna (když se nám Martha v soudní síni správně rozhicuje... no hérgot!), zvláštnosti britské praxe oproti té americké stejně tak. A já po delší době musím zase jednou zkonstatovat téměř bezchybnou záležitost. --- Na rozdíl od kolegů pode mnou, nepovažuju druhou sérii za slabší než první, natožpak ze všech nejslabší - naopak s02e01 a s02e02 se pro mě svou tíživostí zařadily k absolutní seriálové špičce. Trochu níž se dle mě zhoupla teprve poslední řada (ačkoliv Miranda teda samozřejmě ♥), ale tam mi pro změnu celkem sedlo - opět frekventovaně kritizované - finále a tolik odkládaná reference na Elvise Costella (hehe). --- "Football's 21st century when it comes to money; 18th century when it comes to being gay." (Spot on!) --- (Velmi zajímavý by mohl být spin-off pro BBC Radio 4, zaměřený čistě na postavy v seriálu lehce upozaděných clerků. Chtělo by to ho vypátrat.)

That Mitchell and Webb Look (2006)

Naprostá paráda, pro mě vůbec nejvyrovnanější sketch show, až jsem ji vtěsnal do topky namísto veterána MPFC. Toho v mých očích překonal přídavek v podobě frekventovanýho střílení do vlastních řad - ať už to je odlehčenej vhled do zákulisí příprav skečů nebo Mitchellovo karikování vlastní mediální tváře nesmělýho panice; takovej rozměr Pythoni prostě nenabízej. --- Osobní highlighty: Big Talk (s01e01), Padělatel (s01e02), Is This Seat Taken? (s01e03), Perfect Crime (s01e06), Wedding Greetings (s02e04) + Mořeplavci ("Greenland?!" - "Whatever"), Koní narozeniny (s02e06) + Numberwang Origins ("Yeees, that is a number!"), Sweet Taxi Driver (s03e02), Sweet Casino + Best Man (s03e03), Pissing in the Shower (s03e04), God + Vožraleckej hotel (s03e06), Mafia + Go Outdoors (s04e05), Talent Dredge (s04e06). --- "It's fine, I'll carry it!"

Ajťáci (2006)

Po slabším prostředku se čtvrtá série zase vrací do normálu první řady, ba ji dokonce převyšuje a smíchy mě místy přímo dusí. Poslední soudní díl mě párkrát doslova rozbrečel. --- A když si zpětně projíždim všecky ty bity na YT, brečim dost podobně. Achjo, Moss je prostě strašnej vrah. Vracim do topky, takle nestárnoucí humor by tam přese všechno škobrtání chybět neměl.

Nezdolná Kimmy Schmidt (2015)

Americká odpověď na Bridget Jones. Sem tam mrazivě povědomá; jindy (a povětšinou) zase tak moc vzdálená, jak jen to je technicky možný. Obsazení Ellie Kemper byl super tah, neboť ta typicky feyovský hlášky a ksichtíky ještě vytuční, přičemž hlavní postavě jednim tahem dodává na roztomilosti, která je zde obzvlášť potřeba. Co se dalších postav týče, hemží se to tu prvoplánovkama (Jacqueline, Dong, ale i Titus "Bald by choice" Andromedon), stejně jako relativně originálníma a správně cáklýma charakterama, z nichž mě asi nejvíc bavila nenápadná paní správcová Lillian. --- "You know, Disney lies to little girls. Step mothers aren't scary. And nannies aren't magical. And dwarfs do NOT let you sleep in their house without expecting something." --- Edit po druhý sérii: Nic, já jsem se regulérně zamiloval. Na pět hvězdiček a zařazení do topky mě definitivně zviklala role pro autorku samotnou, která možná neni napsaná dokonale, ale v kontextu seriálu dokonalá je - cynická, až dekadentní, Kimmy slušivý zrcadlo nastavující. Nezvykle explicitní apel na zavržení Redskins závěrem velmi potěšil a zhruba potisící zdokumentoval, že Tina Fey moc dobře ví, jak psát a co psát. Sofistikovaná zábava pro, um, nesofistikované? --- "So I don't get pissed off. I get pissed on!"

Moone Boy (2012)

Open. My. Flipping. Guts. What a piece of work this Martin Moone is! --- ... no, a teď mi laskavě řekněte, co já si teď jako počnu? Po dobrý dva tři tejdny mi Moone Boy dokonale suploval rodinný večery: sledovat jsem ho možná mohl úplně sám, do víru tohohle neodolatelnýho irskýho maloměsta jsem se však jako hotová součást Mooneovic rodinky spolehlivě přenášel večer co večer. A teď najednou nic, prázdno - materiál vyčerpán a já tápu. Tohleto je totiž definice nepřitažlivý přitažlivosti, opravdu; a jinými slovy taky definice irskýho humoru se všemi jeho klady i zápory. Respektive hlavně klady. --- Martin Moone je rozhodně jednou z nejpozoruhodnějších, a snad i nejlíp napsaných dětských postav sitcomovýho světa - ať se vám to líbí, nebo ne - a pro mě osobně vrchem představuje takovou o mnoho let mladší (a pár kilometrů dál na východ situovanou) verzi Homera Simpsona. Čim dál tim víc mi přišlo, že Martinův mozek funguje na přibližně stejnym principu - a možný inspiraci ostatně nasvědčuje i jeho "Ohhh, creeeaaam!!". :) --- (Majella je ta správná dětská láska a doufám, že se pro třetí sérii nějakym způsobem vrátí na scénu.)

The Armando Iannucci Shows (2001)

Bezvadná polemika nad ničím menším než našimi pofidérními způsoby žití života. Ono těch cest, jak plýtváme časem, je přece tolik! A těch nesmyslných úskalí lidských interakcí! --- "We've reached the 21st century and yet the only thing that makes us truly happy is the shuffle function on a CD player." --- Awww, Armando! (Je to všecko na YouTube.)

Detectorists (2014)

Detectorists. We're time travellers... Detectorists jsou svým výběrem tématu v podstatě ultimátní niche - a přitom vůbec ne. Snad každý z nás měl koneckonců jednou koníček, který bral pro svou zaslepenou vášeň přece jen krapet moc vážně. Proto Andy a Lance - byť v jádru nerdi, kteří jinde trpí na přetaženost a přílišné vymezení vůči všední realitě - nemají sebemenší problém najít si cestu k, troufám si říct, abnormálně vysokému procentu diváctva. Jejich přemítání nad životem je jakoby vesnicky ctnostné, jejich vzájemné popichování obdivuhodně nenucené, ba nevědomé, jejich pestrobarevné tápání občas brutálně povědomé. A to ještě opomíjím další skvostné nuance jako top ústřední píseň, laskavou sociopatku Sheilu, nám nechápajícím z duše toliko mluvící Becky, nepochopeného Russella... doslova každý si tady musí najít to něco, něco svého či přímo ze sebe. --- Detectorists nutně nestojí na vytříbeném herectví, nicméně Toby Jones si přesto ve druhé sérii (zvlášť scény s dcerou, resp. bez dcery) se svým rejstříkem emocí jede vlastní ligu. --- "I'm thinking British birds not including seagulls!"

Brooklyn 99 (2013)

Výkladní skříň seriálový diverzity, a to jak v otázce reprezentace, tak i humoru (každá postava baví jinak, po svém, a přece spolu všichni ladí), a zároveň na americkej seriál vskutku výjimečný konzistence. A ono ještě aby ne. Guest stars špičkoví (CJ, Doug Judy...), a když už nevíš kudy, přehraj to na Sullyho s Hitchockem... zaručenej recept na úspěch.

Reklama

Reklama