Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krátkometrážní

Recenze (1 324)

plakát

Sexuální výchova - Série 2 (2020) (série)

Adam je v týhle sérii vyloženě aww. Celkově je druhá řada konzistentnější, má vyrovnanější tahouny (přirozeně, vzhledem k tomu, s kým vším jsme se museli seznámit v první řadě) a úplnej konec včetně epilogu od Reginy Spektor/Chipa Taylora jí padl jako ulitej.

Last Christmas (2019)

Jaká to krásná ironie, že tvůrci filmu, který v první řadě řeší otázku (sou)náležitosti, obsadí tři čtvrtiny rolí jugoslávských imigrantů Britama. A to je tak nějak Last Christmas v kostce — premisa v pořádku; způsob jejího naplnění ani omylem.

Joker (2019)

Starý dobrý časy, kdy se ještě dalo kouřit úplně kdekoliv a člověk se mohl v přímym přenosu přiznat ke trojnásobný vraždě, aniž by ho kdokoliv okamžitě zpacifikoval. Starý dobrý časy, kde jen teď jsou, kde jim je konec?! --- Takhle, jako film a čistý řemeslo Joker funguje na jedničku podtrženou. Právě to jsem měl při svym hodnocení na paměti v první řadě, byť bych nejspíš neměl mít. S jeho inherentnim poselstvim je to totiž mnohem mnohem horší.

plakát

Parks and Recreation - Season 3 (2011) (série)

Musí si to pořádně sednout a svýmu mladšímu já pořád tolik nevyčítám, že to vzdalo po první sezoně, ale teď už jsem se dopracoval do bodu, kdy se nahlas chechtám nad každou malou sabotáží Rona Swansona. Ten chlap je génius!

plakát

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Už byl věru nejvyšší čas, aby se i Marvel zavrtal do problematiky fake news. A já si to mooooc užil. "Oh... I love Led Zeppelin!"

plakát

Aziz Ansari: Right Now (2019) (TV pořad)

"Things just don't become racist when white people figure it out." - Tesat do kamene.

Yesterday (2019)

Curtisova klasika ― kde věční zachmuřenci vášnivě rozhazují rukama nad pokulhávající logikou, tam my zaslepení curtisovci slintáme nad detaily a necháváme se velice, ba možná přespříliš ochotně unášet autorovou vizí. Naivní, jak jen samotná láska dokáže být ― a proto je to přece naprosto v pořádku. Lily James se navíc (v divadle) pěkně vyhrála a její prvotřídní, pohotovej body language tenhle film táhne, což je docela kumšt v přítomnosti ubersympatickýho objevu roku.

plakát

Maličkosti (2019) (TV seriál)

Takový moc... telenovelí.