vegetol.mp

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 2.6.2020  02:24
    Dvacátý devátý (1974)

Téměř totožný jako seriál Gottwald, jen tohle je ještě otřesnější a nudnější. Dvě hodiny komunistikejch sraček, který diváka za těch 12 minut umlátí do bezvědomí. Normalizační komunisti si prostě natočili svůj film, aby se měli u čeho ukájet. Jen by mě zajímalo, kdo na tohle mohl v půlce 70. let chodit. Dokážu si představit, že na tuhle sračku se povinně vodili mladý svazáci a byla to hlavní perla školních představení, protože nikdo, kdo má pud sebezáchovy, na tohle do kina vlézt dobrovolně nemoh. Jen by mě zajímalo, kde to vzalo těch vysokých 33 %.

• 1.6.2020  14:43

Takhle to dopadá, když má kapela absolutní kontrolu nad tím, jak bude ve filmu vylíčená. Řemeslně i herecky brilantní, ale scenáristicky hrozně konvenční, předvídatelný a nevzrušivý. Nebýt těch moderních filmařských vychytávek, tak to působí jako životopisný drama ze 70. let. Nebylo to zlý, ale nemůžu se zbavit dojmu, že ta verze, kterou Queeni zakázali, a kde měl hrát hlavní roli Sasha Baron Cohen, byla mnohem zajímavější.

• 1.6.2020  14:33

Za mě vcelku slušnej film, kterej zabíjí přepálená stopáž. Na komorní příběh, ve kterým vystupuje jen několik herců a divák se dočká pár šermířských soubojů, je 120 minut prostě moc. Jinak je dobrý vědět, že to rozhodně není stejnej epickej spektákl jako bylo Statečný srdce a je nesmysl ty dva filmy srovnávat, i když v nich postavu Roberta Bruce hraje stejnej herec. Po řemeslný i herecký stránce je to solidně odvedená profi práce a i když si film vystačí se záběry na zasněženou krajinu a pár chatrčí, nepůsobí podfinancovaně.

• 1.6.2020  14:17

Mnohem akčnější a paradoxně i nudnější. Na to, že to má bez titulků 75 minut, se to docela táhne. Jinak je to klasický současný levný akční béčko plný digitálních výstřelů. Nicméně vidět se to bez újmy na zdraví dá.

• 1.6.2020  00:06

Opět vodopád politickej blitků, ze kterých pochopíme, koho pan scenárista nemá rád. Ale samozřejmě chápu, že u sitcomu je důležitější strefovat se do Zemana, Ovčáčka a voličů SPD, než se snažit, aby to bylo vtipný. Každopádně MALL TV má můj obdiv. Investovat prachy do sitcomu, kterej není vtipnej a ještě zcela záměrně zesměšňuje část potenciálních diváků, to chce odvahu.

• 24.5.2020  23:51

Sorry, jako, ale tohle má být vtipný? Scenárista už se ani nesnaží zakrývat, že mu nejde ani tak o to, pobavit diváka, jako si spíš prostřednictvím tohole seriálu vyřešit svý politický mindráky. Ale koho to má zajímat? Proč by člověku, co se chce bavit, měl někdo neustále cpát do ksichtu, jak je Okamura, Zeman nebo Klaus ml. zlem tohohle národa? Hoši, s tímhle jděte do prdele. A důrazně bych doporučil, abyste se začetli do svejch komentářů tady na ČSFD. Je totiž nad slunce jasný, že jste sice viděli mraky filmů, ale naučili jste se z nich úplný hovno.

• 13.5.2020  18:10

Nevtipná, amatérská sračka, utopená v dlouhých dialozích bez pointy. Možná, kdyby si pan scenárista narval toho plyšáka do prdele, mohlo by to bejt konečně vtipný. Uvidíme, jestli mu to časem dojde.

• 9.5.2020  16:34

Jeden no name týpek pobíhá po lese a je to docela nuda, zatímco všichni známý herci si odehrajou svý výstupy v izolovaných scénách, který byly evidentně natočený za jeden den někde ve studiu. A to je všechno. Vrcholem pak je strašnej Mickey Rourke, kterej vetšinu svých scén stráví bláboloidním monologem s bustou císaře Nera. Podobný filmy, když se umí natočit, dokážou bejt dobrý, jako třeba Marshallův Centurion. Tohle bohužel není ten případ. A i když se hlavní herec snaží, nic to nemění na faktu, že by tomuhle filmu prospěla kratší stopáž, větší rozpočet a lepší režisér.

• 11.4.2020  06:10

“Crossroads of Hunter Wilde is Chuck Norris approved. One of the finest films I’ve seen this year”. -Chuck Norris

• 7.4.2020  22:50

Kletba hadího údolí tu má sice solidních 63 %, faktem ale je, že je to překvapivě legrační a hlavně nudná sračka, plná dějových nesmyslů. Namátkou: Francouzský pilot vypadá naprosto stejně v roce 1954 a 1987, novinářka se začne zajímat o smrt v muzeu, aniž by na ní bylo cokoliv výjimečnýho, na výpravu do džungle je novinářka oblečená jako na diskotéku, profesor brejle půl filmu potřebuje, půl zase ne. Film je navíc zoufale nudnej a první hodinu se téměř nic neděje a jen se žvaní. Troufám si tvrdit, že by partička kamarádů u piva vymyslela lepší dobrodružnou zápletku, než co divákovi nabízí tahle Polsko-Ruská koprodukce. Za starou belu navíc stojí nejen triky, ale i masky. Nějak velkou originalitou neoplývá ani zápletka, která působí, jakoby někdo mizerně opsal knížky Ericha von Dänikena. Pokud Kletba hadího údolí něco připomíná, tak italský eurotrash sci-fi akčňáky, jako třeba Top Line s Francem Nerem, postrádá ale jejich akci a zábavnost.

• 28.3.2020  04:03

Zábavný, a v jednotlivostech vydařený, ale velmi často taky nechtěně komický. A ten konec plnej digibordelu... Ale jako hovadina na jedno shlídnutí to funguje.

• 18.3.2020  03:58
    The Pack (1977)

Příběh to má sice základní, ale je to slušne obsazený a Joe Don Baker je jako obyčejnej chlápek od vedle sympatickej a uvěřitenej. Hlavní hvězdy filmu jsou ale psi. Scény útoků jsou neuvěřitelně dynamický a z celý smečky jde strach. Všechno navíc podkresluje skvělá hudba. Na to, že je ten film přes 40 let starej, tak klobouk dolů. To, co by dnešní režiséři dokurvili počítačovýma psama a kulometným střihem, je tady v každým záběru skvěle vidět.

• 13.3.2020  20:10
    Crown Vic (2019)

Objektivně na čtyři hvězdičky. Tu pátou přihazuju za skvělýho Thomase Janea v roli životem otřískanýho pouličního poldy, kterej si na ulici i po těch letech zachoval zdravej rozum. Jinak film nemá žádnej souvislej děj a jde jen o sérii nočních epizod, který v drsných ulicích v LA zažívá zaučující se policejní zelenáč. Je tu sice pár dějových linek, který se na konci vyřeší, jako hledání malý holky, nebo bankovní lupiči na útěku, ale ty v příběhu nijak nedominujou. Celkově překvapivě slušná práce, kterou bych od režiséra Souzy při pohledu na jeho filmografii fakt nečekal.

• 7.3.2020  16:48
    Amy Schumer: The Leather Special (TV pořad) (2017)

Nevtipný a dost nechutný. Moje první a poslední setkání s touhle otylou rádobykomičkou.

• 29.2.2020  18:01
    Jackson Bolt (2018)

Tupá amatérská sračka, která je svým neumětelstvím brutálně legrační. Film má navíc naprosto děsivej mix zvuku, což pravděpodobně není chyba tvůrců, ale ve finále je to jedno. I kdyby měl tenhle zázrak dobly digital 5.1, pořád by to byla hovadina, která má strašný herecký výkony a neuvěřitelně špatnou kameru a režii.

• 29.2.2020  17:55

Zábavný osmdesátkový béčko, který bohužel nejde brát až tak moc vážně, protože partička neonacistů, proti kterým hlavní hrdina bojuje, jsou naprostý telata. Jinak se to dá v pohodě odkoukat, protože je to přes všechny svý chyby pořád kompetentně vypadající film.

• 15.2.2020  13:29
    Edge of Fear (2018)

Průměrnej home invasion, jehož největší slabinou je to, čím se tvůrci snažili celou situaci ozvláštnit. A to nůž v srdci hlavního hrdiny, kterej celej film pobíhá s kudlou v hrudníku a nemůže jí vytáhnout, protože by umřel. To samo o sobě vylučuje jakoukoliv tvrdší konfrontaci s protivníky. Jinak natočeno v koprodukci s Čínou, takže hlavní hrdinové jsou Číňani a jejich casting neurazí, ale ani nenadchne. O poznání zdařilejší je obsazení zločinecký bandy, který dominuje náležitě hnusnej Robert Patrick a sympaticky nejednoznačnej Rob Knepper. Řemeslně je to solidně natočený a velká část herců i režisér spolu dělali už na Prison Breaku.

• 12.2.2020  18:56
    Varianova válka (TV film) (2000)

Kdo rozhoduje o tom, jestli o jednom člověku natočí film Spielberg a o druhém rutinér jako je Chetwynd? To je ve hvězdách, každopádně Varianova válka je nepříliš kreativní film podle skutečné události, který bohužel vypadá zoufale neinvenčně a televizně. A nezmění na tom nic ani solidně hrající herci. Navíc skupina umělců a intelektuálů, které hlavní hrdina ve filmu zachraňuje, je neuvěřitelná sebranka absolutních debilů. Každopádně jako konvenční lekce v historii se to dá vidět.

• 3.2.2020  03:55
    Fenomén 2 (TV film) (2003)

Je poměrně vtipný, jak jsou tu všichni chytrý, ale přitom nedokážou odhalit, že nejde o remake původního filmu. Jde o pilot k nerealizovanýmu televiznímu seriálu. Dějově je to podobný, ale od půlky se to od originálu dost liší. Původní idea tvůrců byla evidentně taková, že hlavní hrdina je na útěku před americkou vládou a po cestě pomáhá pomocí svých schopností potřebným. To sice není nic novýho, ale když se to dobře zpracuje, funguje to. Jako TV produkce je tohle na slušný úrovni a obstojí to i jako samotatný film. Hlavní hrdina je sympaťák a řemeslně je to zručně natočený. Celkově je to překvapivě příjemnej film, kterej slušně zabaví.

• 31.1.2020  00:07

Po 40 minutách vypnuto. Nedalo se na to dívat. Levná a nezáživná hovadina.

• 27.1.2020  21:33

Vcelku poctivá žánrová práce, nicméně k dokonalosti to má daleko. K tomu, aby to bylo opravdu výjimečný tomu něco ještě trochu chybělo. Po scenáristický stránce slušný, ale zápletka není ničím nová a pododných rozuzlení už jsem viděl desítky. Navíc čachry s pozemky a špatný rasový původ jsou v tomhle žánru už provařený klišé. Zamrzí i spíš televizní vizuál, kterýmu chybí atmosféričtější kamera. Naopak potěší nejednoznačný záporák Aleca Baldwina, který má vlastně ve většině věcí pravdu. Celkově ale není proč si stěžovat.

• 19.1.2020  06:33

Rutinní moderní western a suverénně nejhorší film Guye Pearce, ve kterým jsem ho kdy viděl. Celý je to levný a plný ohraných klišé. Režisérovi jde spíš o napětí, než o akci, což se mu tak úplně nedaří. Na druhou stranu to má bez dlóóóuhých závěrečných titulků čistého času 82 minut, takže se to dá v klidu přežít. Moje velkorysý hodnocení vychází spíš z toho, že mi to divácky zrovna sedlo, než že by to bylo dobrý. 5/10

• 19.1.2020  06:25

Krystalicky blbý, ale svižný a super zábavný akční béčko z 80. let, ve kterým jde v první řadě o akci a dialogy jsou jen doplněk, aby se neřeklo. Výhrady by se sice našly, ale tohle je doopravdy film, ve kterým se tvůrci snažili, aby divák dostal za svoje prachy podívanou a ne jen nudný kecy. Jo a Eric Estrada je překvapivě solidní akční hrdina.

• 13.1.2020  18:19
    Kabinet Dr. Honzáka (TV pořad) (2020)

"Umí vést dialog, umí mluvit, umí se ptát, poslouchat a rychle reagovat." Tak přesně tohle Honzák nedělá. Zlatej Soukup, ten aspoň mluví. Honzák jen čeká, až za něj všechno odkecají hosti. Kdyby tam posadili pytel cementu, měl by na hosty víc otázek, než má pan doktor. Do prdele, to jsou v ČT úplně vymletý, že tohle pustí ven?

• 29.12.2019  07:12
    Trick (2019)

Tak podle skuhrání místních hororovej plaček se dalo čekat, že to bude dobrý, ale že to bude takovej nářez, to jsem nečekal. Ano, chybí tomu logika, zvlášť když se člověk dozví pointu a poskládá si všechny události zpětně. Ale má to plno kladů, který to vyvažujou. Neuvěřitelný tempo, mraky mrtvých, brutální mordy, zabijáka, co se s ničím nesere a přesně tu maloměstskou atmosféru, jakou mívají slashery z 80. let. Celý je to ve finále větší retro, než jiný filmy, který se o to okatě snaží. Už dlouho mě nic tak nepobavilo. 9/10

• 29.12.2019  07:05

Do tří čtvrtin dobrý, pak se to změní v přeplácanej a natahovanej blábol. I když je fakt, že oproti posledním Avengers je tenhle konec ještě zlatej. A John Boyega jako obvykle nemá žádný charisma. 6/10

• 23.12.2019  03:30
    Ominous (TV film) (2015)

Neinvenční TV horor, kterej je nicméně docela zábavnej a dá se s ním v pohodě zabít 80 minut. Ano, člověk musí mít na paměti, že si režisér půjčuje kde může, a matlá dohromady prvky z Přichází Satan nebo Hitchcockových Ptáků. Každopádně hlavní duo dospělých herců je v pohodě a zamrzí jen ten kluk, co hraje Satana. Bohužel nemá dostatečný charisma a člověk by mu s jeho dobráckým ksichtem dal pětikorunu. Film tedy celkově nic extra, ale nenudí.

• 23.12.2019  03:20

Na film podobnýho typu je to solidně natočený i zahraný. Bohužel taky trochu nezáživný, což je škoda, protože v jednotlivostech to tak strašný není. Ale vidět se to bez újmy na zdraví dá.

• 17.12.2019  21:17

Neivenční a rutinní béčko, který po stopadesátý zpracovává Die Hard schéma. Na řemeslný i režijní úrovni je to jako předchozí Lundgrenův film The Tracker. Lundgren má pořád charisma, ale už je vidět, že je starej a představa, že by např. odehrál Eckhartovu fyzicky náročnou roli v Line Of Duty je v žánru sci-fi. Naštěstí, kam nemůže těžkopádnej Lungren, nastrčí režisér jeho sexy černovlasou parťačku, která je po fyzický stránce dost schopná a s teroristama si hravě poradí. Celkově je Hard Night Falling z toho druhu filmů, který neurazí, ale ani nenadchnou. Nicméně, pokud je někdo fanoušek žánru, jednou se to vidět v pohodě dá.

• 8.12.2019  18:01
    Arachnid (2001)