Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi
  • Thriller

plakát

Rychle a zběsile 9 (2021)

Solidní akční scény a mezi nima herci, co recitujou dialogy projetý google překladačem. 3/10

Touha po odvetě (2022)

Rutinní akční béčko, který je plný oblíbenejch žánrovejch klišé a logickejch nesmyslů. Gangsteři zabíjejí zásadně za bílýho dne, když jsou ulice plný lidí a v době milionu bezpečnostních kamer a mobilů, co umí natáčet, není nikdo schopnej prokázat, že byly dvě dost výrazný auta na místě činu. Wtf? Plus samozřejmě přestřelky, u kterých nezůstane na autě ani škrábnutí od kulky a skla se zásadně netříští. Co se týče herců, hlavní týpek nemá vůbec žádný charisma, Willis hraje ok, Theo Rossi strašidelně přehrává a Thomas Jane zas přehrává dost zábavně. Jo a Mike Tyson je nejhorší herec na světě. Celkově je to ale docela zábava a dobře to odsýpá. Spolu s The Horde zatím nejlepší Cohnův film, co jsem viděl.

Zone 414 (2021)

Překvapivě dobrá bečková sci-fi s charismatickým Pearcem a skvěle slizkým Travisem Fimmelem. Po technický stránce není filmu co vytknout. Režie, kamera i hudba jsou na vysoký řemeslný úrovni. Scénář mohl být komplikovanější, ale i tak je výsledek vcelku povedenej.

plakát

Měsíční údolí (1977) (TV film)

Nudná, užvaněná detektivka, která má sice 74 minut, ale prvním cca 30 minut divák sleduje naprosto ubíjející žvásty imbecilních postav. Pak dojde k vraždě, ale styl se nezmění. Imbecilní postavy melou sračky dál.

Panama (2022)

Tak strašný, aby to mělo 25 % to samozřejmě není.  Pohodovej akčně politickej thriller, kterej na 90 minut slušně pobaví.

Pursuit (2022)

Překombinovaný, nicméně zábavný akční béčko, na kterým je dobrý, že není úplně předvídatelný. Co se týče obsazení, je to veliká švanda. Cucák svoji roli evidentně natočil za pár dnů, takže vetšinu času jen s někým telefonuje, zatímco hlavní jakože drsňáckej polda vypadá jak zpěvák z nějaký dívčí kapely. Suverénně největší castingovej omyl je ale Emile Hirsch, kterej je jako drsnej hacker asi tak stejně uvěřitelnej, jako krémem na boty pomazanej Jirka Krytinář v biopicu o Michaelu Jordanovi. A to už vůbec nemluvím o tom, že Hirchova postava je prezentovaná jeko někdo, s kým má divák soucítit a přitom je to naprostej amorální psychopat, co střílí lidi na počkání. Ale to jsou detaily. Jinak je to docela svižný a akční béčko a co se týče zábavnosti, strčí to většinu posledních Willisovek s přehledem do kapsy. Rozhodně to je lepší, než to nízký hodnocení, který to má.

Gasoline Alley (2022)

Solidně natočenej film, ve kterým se divák sice nedočká ničeho novýho, ale jinak se mu dostane vcelku ucházející zábavný podívaný. Dewon Sawa podává slušnej výkon a zlej není ani Luke Wilson jako férovej detektiv, co případ vyšetřuje. Co se týče Willise, začínám věřit skazkám o tom, že trpí demecí. V tomhle filmu totiž téměř nemluví a pokud něco řekne, jsou to vždycky jen krátký věty. Složitějšího textu se tu divák od něj nedočká a většinu dialogů odtáhne jeho kolega Wilson. Celkově to ale divácky nijak neruší, takže se dá Gasoline Alley odkoukat bez újmy na zdraví.

The Coven (2022)

Tak strašný to samozřejmě není. Je to kompetentně zahraný a natočený a nepůsobí to tak imbecilním dojmem, jako plno béčkových hororů, kterých denně vycházejí desítky. Jasně, žádná klasika se z toho nestane, ale tak nízký hodnocení je totálně mimo.

WarHunt (2022)

Za mě spokojenost. Slušně natočený hororový béčko, který zcela přiznaně kopíruje Predátora, včetně scény s kancem, která tu má vcelku vtipnou pointu. Pokud mám nějaký zásadní výtky, tak jen k tomu, že Borrelli příliš lpí na digitálních efektech, bez kterých bych se klidně obešel a že závěrečný finále v čarodějnický sloji bylo na můj vkus až příliš rychle sestříhaný. Jinak Mickey Rourke je v kožených hadrech se stříbrnou páskou přes oko docela cool.

plakát

Wrong Place, Wrong Time (2021) odpad!

O chlup lepší, než bývá u strašnýho Justina zvykem, ale pořád legračně nekompetentní hovadina, kterou zdobí Justinovo strašidlácká režie. Kdy tomu člověku dojde, že dělat filmy prostě neumí?