joehot

Twitter: josefhorky
LinkedIn: joehot

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 18.3.2021  21:16

Realisticky tak 70 % - pořád to není kdovíjak chytrý, oproti původní verzi ale notnej posun - dokonce i postavy jako Cyborg nebo Steppenwolf dávají větší smysl. Snyder natáčí scény, ve kterých není oddych, každý je over the top, každá je patetická a epická, i díky tomu ty 4 hodiny utečou jak voda (což je způsobeno i dělení do kapitol - v podstatě tak bingewatchingujete minisérii). Závěrečných epilogových dvacet minut bylo možná zbytečných, ale chápu to tak, že Snyder měl natočeno něco na pokračování, tak proč to nepoužít jako fan service materiál - alespoň dává nápovědu, jak chtěl svou temnou vizi budoucnosti uchopit. Bejt mi dvanáct (alespoň mentálně), je to film na pět hvězd. Každopádně nádherná ukázka síly fanouškovský základny.

• 15.3.2021  18:12

Mixed feelings počin. něčím je to super, na svoje rozpočty, ale něčím (jistá teatrálnost herců a taková klišovitost v dialozích) mě to děsně rozčiluje. Rozhodně lepší, než třeba Schumacherovy pokusy. Michael Madsen by byl skvělá volba pro Bullocka i v Áčkové adaptaci.

• 8.3.2021  12:42
    WandaVision (TV seriál) (2021)

Silný 4. Větší zábava, než naprostá většina filmového univerza.

• 24.2.2021  10:57
    Jouer sa vie (1982)

Dokument o šachistech a několika turnajích z počátku osmdesátých let, v době, kdy světu šachu ještě vládl Anatolij Karpov (posledních pár let, než na dlouhé roky nastoupilo jiné ruské "Káčko"), komunitou pořád otřásalo "zmizení" geniálního dítěte Bobbyho Fischera a nadšenci zkoušeli nabouchat první kombinace do počítačů, aniž někteří z nich tušili, že po dvou dekádách stroje člověka v šachu porazí. Trochu chaotické, těch sdělení je v dokumentu nakonec docela hodně (politické aspekty zápasu Karpov-Korčnoj) a tvůrci mezi nimi přeskakují poměrně rychle. Ale za vidění rozhodně stojí.

• 8.1.2021  21:33

2-3 díly byly jen slabší fillery, za zbytek velká spokojenost. A poslední je dezert.

• 26.12.2020  23:32
    Duše (2020)

Nemyslím si to často, ale tomuhle filmu by prospělo být o půlhodinu delší. Finále uteče až příliš rychle a plátce a nestihne mít ten správný emocionální dopad. Jinak je to snad první Pixar ryze pro dospělé.

• 9.12.2020  22:46
    Rose Island (2020)

Změnit svět. Nebo se o to alespoň pokusit. Feel-good film roku.

• 1.11.2020  12:47

A takhle to vypadá, když si vezmete ty lepší koláčky. Čínská psychedelická haluz s parádní animací a dynamikou, která poměrně dokáže zakrýt i mezery a slabší místa ve vyprávění. 7/10

• 31.10.2020  19:23
    Diova krev (TV seriál) (2020)

Naruto (případně si dosaďte jiné anime, kde si hlavní "rivalové" za jiných okolností mohli být dost blízcí) + Olymp + Castlevania styl a gore + parádní soundtrack = VSL. Přestože chyběla zábavnost postavy Belmonta, ve výsledku mě Diova krev bavila ještě víc.

• 27.10.2020  10:00
    Hlasování – máme jasno (TV seriál) (2020)

Je to samozřejmě povrchní a i (vzhledem k termínu premiéry) nemálo agitační, ale jsem za to rád. Věděl jsem, že americký volební systém je nějakým způsobem pokřivený, teď už zhruba vím i jak moc.

• 20.9.2020  16:23
    Sol Levante (2020)

Krátká ukázka toho, kam by se technicky mohlo anime vyvinout. Audiovizuálně velice působivé, na 4K telce krásně vynikne.

• 14.9.2020  22:44

Důležité téma, důležité myšlenky (byť trochu jednostranně pojaté). Škoda těch "filmových" vsuvek, ty byly navíc.

• 14.9.2020  22:16

Po prvních pár scénách jsem se bál, co to zase bude. A pak už se jen vezl. Devadesátkovej Shakespeare, podvratnej a zábavnej.

• 17.5.2020  21:34
    Po životě - Série 2 (série) (2020)

Slabší čtyři a trochu slabší série, která by se na první pohled dala shrnout jako "Odnikud nikam", což naštěstí alespoň trochu zachraňují vedlejší postavy.

• 26.4.2020  17:37
    Pan Včelka (2007)

Vtipy a narážky dobrý, včelí "mytologie" náležitě vytěžena (nebo vypylována?), základní myšlenka předat dětem info o důležitosti včelstev fajn. Příběh o tom, že jedinec systém nezlomí, ale musí se mu přizpůsobit, ten už mi voní méně.

• 23.4.2020  12:28
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

Totální guilty pleasure. Je vám za ty lidi občas stydno, pak je vám stydno ze sebe, že se na ně koukáte, pak si uvědomíte, že od toho nedovedete odtrhnout oči.

• 7.4.2020  23:52

Sicílie, hlasitá v kráse, barvitá v krutosti. Prudká, vášnivá, horkokrevná.

• 31.3.2020  22:54

Namíbie je krásná velice, výpovědní hodnota filmu už trochu (na pár světlých výjimek) méně. Ale dívá se na to pěkně, to zase jo. I díky kratším formátu.

• 28.12.2019  22:29

Slušný nadprůměr, k tomu Baby Yoda, fajn hudba, povedený fanservice a vynikající poslední epizoda z rukou Taiky Waititiho (obzvláště jejích prvních pět minut je ta nejlepší scéna, kterou jste letos v televizích viděli) Mandaloriana ještě o třídu zvedají. Dobrá práce, první hit Disney+ je na světě. Čekání na druhou sérii bude dlouhé.

• 19.12.2019  13:45

V podstatě shrnutí té celé nové trilogie - a zároveň i Disneyho přístupu k franšízám. V mnoha ohledech pěkné (hlavně řemeslně), nějaký ten fanservis a rozvoj mytologie k tomu, slušná dynamika, takže to hezky odsejpá. Ale to vypravěčtví je tak líný, plný děr a oslích můstků a nesmyslností a prapodivných vývojů postav, že vám to prostě nemůže udělat radost, pokud od toho čekáte víc než jen hezké obrázky.

• 14.12.2019  23:20
    Ad Astra (2019)

Áčkově se tvářící, nablyštěný lejno, který se nevyrovná ani béčkovým sci-fi hororům z minulých dekád. Hlavní myšlenková linie je neuvěřitelně slabě zpracovaná (pokud v tom hledáte nějakou psychologii, well, lepší mají i postavičky-dělňasové ve videoherním Starcraftu), příběh prakticky neexistuje. A tak vůbec nechápu, jak na tohle někdo mohl dát prachy. Pár dobrých herců a záběrů to fakt nevytáhnou. Zbytečnost roku.

• 27.11.2019  23:39
    Irčan (2019)

Prosil bych pány Scorseseho, Pacina, De Nira, Pesciho a pár dalších, aby už nic netočili, jakkoliv to není příjemné pomyšlení. Tohle je jako labutí píseň jejich kariér a zároveň jedné už pozapomenuté epochy kinematografie úplně perfektní.

• 10.10.2019  21:48
    Přátelé - Série 2 (série) (1995)

Myslím jedna z nejméně vyvážených řad. Některé díly patří mezi best of, jiné mezi ty, které rád přeskakuji...

• 3.10.2019  23:46

Fajn - nuda - chacha - nuda - pousmání - nuda - závěr jako víno.

• 2.10.2019  00:06

Očekávání nulový, prostě jsem chtěl vidět přerostlý příšerky dávájící si okázale po tlamě. A přesto, tyvoe, je to fakt průser. Bez invence, bez nápadu, bez jakýhokoliv stylu, jako čumět na videohru, kterou vám ale nikdo nepůjčí.

• 7.9.2019  22:08
    Rocketman (2019)

Těžko se bránit srovnání s mnohem úspěšnější Bohemian Rhapsody. A tak: Nemiluju Queen, ale jsou mi bližší než Elton John. Nemiluji Rocketmana, ale je mi bližší než Bohemian Rhapsody.

• 29.8.2019  23:06

Hodně milá podívaná. Cynický opilec s nádherně praktickou manželkou se ujmou prostitutky a ubytují ji u sebe doma, na statkozámečku v Bretani. Krásné dialogy s větami, které bych chtěl napsat sám ("Pil takhle vždy, co se znáte?" - "Ne, poznali jsme se už před válkou."), Gabin moc fajn, ale Lili Palmer nejvíc.

• 4.8.2019  19:57
    Dycky Sunderland (TV seriál) (2018)

Skvělej fotbalově-sociální dokument. Protiklad nablýskaného světa fotbalu - parádní stadion, rodinná atmosféra, hráči, z nichž někteří ani zdaleka nehrají dle svých možností, a prostředí kdysi bohatého města, jehož obyvatelé mnoho možností nemají. A tak svůj život zaplnili fotbalem. Naplno. Napořád.

• 27.7.2019  23:34
    Hellboy (2019)

Komiksů se to drží víc než Del Toro. Harbour ujde. ERko fajn. Tím výčet kladů končí. Nekonzistentní, laciná (od herců přes soundtrack po triky) adaptace, která nefunguje ani jako převyprávění látky (o až antickou tragičnost některých z postav se tu ani nezavadí), ani jako béčková vypalovačka - na to je akce příliš nezajímavá, rutinérská, hlášky jako několikrát louhovaný čaj. Prostě nuda. S tím potenciálem, který to mělo, si to ten finanční propadák zasloužilo.

• 27.7.2019  20:20
    Final Space - Série 1 (série) (2018)

Jedna slabší epizoda (paradoxně hned ta první), devět vynikajících. Bavil jsem se příběhem, hláškami, popkulturními odkazy, i akcí tak epickou, že se vám o tom ani nesnilo. Rodina z Final Space jsou vlastně takoví lepší Guardians of the Galaxy.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30