joehot

Twitter: josefhorky

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 19.8.2018  21:47
    Tomb Raider (2018)

Paradoxně nejlepší je nový Tomb Raider v momentech, kdy to připomíná počítačovou hru, něž v těch filmových. Jinak, ve výsledku, přetěžký průměr.

• 19.8.2018  00:43

Takovej film jsme tady neměli od Formanova Konkursu. Zelenka na tu Americkou noc v nadsázce narážel, ale nakonec jí přeci jen ta nějak dosáhl. Byť v lokálním měřítku, s lokálními tóny. Velký dobrý.

• 31.7.2018  21:03

Netuctová, moc dobře napsaná romantická dramedie, která svou neotřelostí poměrně baví... Závěr sice neudrží nastavenou laťku, ale překvapení tuze příjemný. Bérénice naprosto uhrančivá, Anton standardně fajn, bavil i Lambert Wilson (jako skoro vždycky, ten chlap by mohl charisma prodávat po igelitkách).

• 22.7.2018  23:20

Shyamalanovštější než Shyamalan posledních let. A to včetně toho, že ne všechno úplně dává smysl. Ale co, soustřeďme se na dobré - jako žánrovka Tiché místo obstává úplně v pohodě.

• 16.7.2018  21:09
    matka! (2017)

V podstatě jedna velká, okulibá, odvážná, znepokojivá, formálně působivá a obsahově ne až tak komplikovaná (rozhodně ne tak komplikovaná, jak se tváří) onanie. Asi jsem ji zachytil v příhodné náladě, nemít na film to správné momentální nastavení, mohl by klidně odkvapit s odpadem. A tedy především první polovina by zasloužila poněkud prostříhat...

• 23.6.2018  20:07
    Happy! (TV seriál) (2017)

Jedna z nejlepších věcí, co jsem v posledni době viděl. Pokud máte rádi neotřelou zábavu hodně mimo kruh normálnosti, je Happy pro vás. Cynický, nekorektní, brutální a hodně eRkový, s ohromným nadhledem a smyslem pro humor - a přitom i dobře odvyprávěný. O tom, že je tahle látka to pravé ořechové, vypovídá i fakt, že si ji náležitě užívají sami tvůrci a herci. A o to větší radost je se na to dívat. Hlavně Meloni je naprosto skvostný.

• 19.6.2018  23:48

Tak nějak doufám, že se Warneři, Johns a další pašáci zodpovědní za to, kde se teď nachází DCEU, dívali a horlivě si psali poznámky. Protože takhle se to dělá. Film Sama Liu tak strká do kapsičky hravě nejen BvS, ale i vlastní předlohu od Jurgense. Emoce fungují, akce šlape a Doomsday je tady fakt brutální, skutečná chodící apokalypsa. Přitom je v mnoha pasážích film příjemně komorní. Zkrátka a dobře - jeden z nejlepších kusů DC animované tvorby...

• 22.5.2018  00:30
    Given (2016)

Příjemný dost. Surfovací Captain Fantastic meets Walter Mitty meets National Geographic a i když se mi, městskému mužíkovi, nějaké části zdály až moc alternativní, ve výsledku jsem se nemohl vynadívat. (Trio: kamera-střih-zvuky je na jedničku s hvězdou.)

• 21.5.2018  21:50
    Lucifer - Série 3 (série) (2017)

Deset telenovelních epizodek kvůli jednomu skvělýmu finiši? No to mi poser... (Ale zase, ten závěr je fakt dobrej.)

• 17.5.2018  21:34
    Deadpool 2 (2018)

Dostal jsem přesně to, co jsem dostat chtěl. A možná ještě o fous navíc, ale v zásadě: fakt jsem se bavil a opakovaně smál nahlas. Že je příběh jednoduchý a přímočarý jako horská dráha? Je. A? Ona je to horská dráha. A jako bonus: Nejlepší potitulkovky v dějinách potitulkovek...

• 9.5.2018  22:01

Francouzský feel good, slunce, provence, fajn charaktery, trochu klišé, trochu humoru, trochu emocí, sympatickej prcek a nic víc k příjemnýmu večeru ani nepotřebujete.

• 8.5.2018  22:19

To je tak nějak povšechně vtipný, jak DC svoje animáče zvládá líp, než ty "áčkový" kusy za bambiliony dolarů. Přitom stačí málo - nechat příběh plynout logicky, mít sympatické hláškující postavy, dobrou akci a Rkový rating (což jsou všechno body, které se filmovým Suicide Squad nepovedlo dodržet).

• 8.5.2018  00:21

Nakonec zvládnuto dost nad očekání. Pomineme-li, že některé situace a řešení jsou ve filmu jen proto, že scénáristé nevěděli, jak jinak hrdiny dostat do určité pozice a schémátka, je to podívaná na slušnou dvojku. Epika, akce a humor (byť ten už tady občas pokulhává) je v Marvelu samozřejmostí, trochu topornější emoce navíc neškodí (ale kdovíjak za srdce taky nechytnou, což je poměrně na pováženou), celkově jde o pohodový zážitek, žádající nic menšího, než vypnutí mozku.

• 6.5.2018  22:41

Žiši, ten film vlastně ani neví, jaký jsou jeho postoje. Nejprve chce Ameriku kritizovat, ale nakonec je vlastně pořád "ta dobrá". Že obyvatelé (a králové v první řadě) Wakandy jsou vlastně kokoti, kteří nechají celej svět kliďánko trpět, zatímco sami mají technologie schopné vyléčit prostřelený obratel během jednoho dne, se scénáristé snažili zakrýt tím, že z padoucha udělali - dost nelogicky - ještě víc vraždícího psychopata. Přitom to mohlo být o TOLIK lepší. "Marvel to zase ustál a našel svoji Wonder Woman, jen při dvakrát vyšší řemeslné kvalitě," píše Cival a na to jde říct zhruba toliko: Ha ha. Nebýt druhýho Thora, mohla tohle nakrásně být Marvelovka s nejméně naplněným potenciálem. (Proto subjektivně ještě hvězda dolů.)

• 1.5.2018  18:50
    Batman Ninja (2018)

Batman meets kompletní výřez japonské popkultury. :) A kupodivu by to nemuselo být tak blbé, jak blbé to je - stačilo, aby místo filmu necelá 1,5 hodiny vzniklo 24 dvacetiminutových epizodek.

• 24.4.2018  22:39
    Velká hra (2017)

Témata: dobrý. Herci: dobrý. Některý dialogy: geniální. Ale stejně jako u mnoho dalších Sorkinů se nedovedu zbavit dojmu, že je to přespříliš natažené, užvaněné a do chytrého hávu zabalené nic, které má to štěstí, že stojí na jednom působivém příběhu.

• 29.3.2018  09:45

Jako jo. Spielberg si látku předělal po svém (což se dalo čekat) za pomoci autora knihy, takže to není zase takový průšvih. Geekovských pomrknutí je tu bambilion, lokace Hotelu je geniální, ve chvíli, kdy jedna z postav vytáhne hvězdici z Planety Krull, jsem zavrněl blahem - a pak film skončí, vy si uvědomujete, že těch logických mezer bylo přeci jen poměrně dost, a že vás na něm vlastně ze všeho nejvíc bavilo hledat všechny ty Easter Eggy, filmové, hudební, videoherní, komiksové (kterých bylo pohříchu málo)... Což je vlastně paráda a supercool, a na druhou stranu trochu nešťastný. Samotný postavy a jejich vztahy (některé až přehnaně zrychlené) jsou vám tak povětšinou lhostejné (kromě geniálního Rylance), tím pádem se nemůže dostavit ani ta správná katarze. A když se v závěru přidá Spielbergovský patos, je jasné, že na plnej počet hvězd Ready Player One nebude. Ale silný čtyři, to zas jo.

• 27.3.2018  10:24
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Rozhodoval bych se mezi trojicí a čtveřicí hvězd, občas jsem se fakt bavil (občas zoufale nebavil), někdy mě tvůrci překvapili dobrými nápady - jindy tím, že nápad vyzněl do ztracena nebo nebyl plně využitý (nebo se ho ani nechytili, i když se přímo nabízel). I přes to, že nevybíravým slovníkem a poměrně primitivními charaktery rozhodně nešetří, Dabing street není jednoduchá a podbízivá podívaná, ani zdaleka nejde cestou třeba Okresního přeboru nebo Čtvrté hvězdy. A za tu odvahu a vůbec za to, jak v našich seriálových vodách tenhle počin vybočuje, si tu čtvrtou hvězdu zaslouží. Krobot na hrad a Voříšková... mno, ta by mohla kamkoliv. :)

• 24.3.2018  21:17
    Sword Gai: The Animation (TV seriál) (2018)

Zdařilé a slušné. Dobře rozehrané, plné nápadů, s barvitou mytologií a zajímavými postavami... Tak jsme zvědavý, jestli se dostane i na další řady.

• 25.2.2018  22:02

Tyvoe, na to, že tam bude trocha patosu a kýče, na to jsem byl připravenej. Ale Meryl Streepová opouštějící soud uličkou v davu žen, které se na ni obdivně dívají, to už bylo celkem moc i na mě.

• 27.1.2018  23:50

Odpočinkový výplach nejhrubšího zrna a nejzhovnělejšího kalibru, a tak jsem se mohl smát a smát - a to i (a hlavně) v místech, kde téhle reakce tvůrci určitě dosáhnout nechtěli... A vůbec nejúžasnější na tom je ta energie a čas, které museli producenti vynaložit k sehnání všech těch prachů na natočení scénáře zhruba sedmiletého kluka (bo nikdo jinej to psát fakt nemohl).

• 25.12.2017  21:51
    7 životů (2017)

V pohodě čtyři, hodně muziky za málo peněz. Tak trochu feel a la Equilibrium (dystopie, hodně akce, snaha zničit systém), slušná Noomi a fakt, že si člověk vlastně nemůže být jistej, která strana má vlastně pravdu.

• 22.12.2017  22:18
    Bright (2017)

Tak trochu pro multikulti, tak hodně zábava. :) Mix Ayerovy Patroly, Pána prestnů/Warcraftu v současnosti, Pátého elementu... Zní to neuvěřitelně - a stejně tak to i vypadalo v traileru. A hele, ono to funguje. A přitom dost dobře. Mytologie podávaná po kouskách je sice trochu brakový gulášek, ale rozhodně baví. Postavy? Baví. Zápletka baví. Bright baví. A to je to, co má dělat.

• 27.11.2017  23:51
    Velký dar (2017)

Pocitvý, silný 4. Hluboký Lidský Příběh, dobrý scénář, emoce, matematika, opět velesympatický Kapitán Amerika, jednooký kocour Fred a nádherně roztomilá dívenka Mary si podmaní vaše srdce levou zadní. Teda alespoň pokud nejste z kamene. A vůbec nejlepší na něm je, že není tak jednostranný, jak by se mohlo zdát z citace.

• 20.11.2017  23:52
    Wind River (2017)

Konečně jsme se k tomu dostali. 1) Je to dokonalý. 2) Mohl by Sheridan, prosím, dostat do rukou film/seriál, který by se jmenoval třeba... Skalpy? 3) Přestože to byla depka a tíseň a taky trochu smutku a hodně zadostiučinění, ve chvíli, kdy titulky prolítl Harvey Weinstein, jsem se neubránil pousmání. Půjdu do pekla.

• 5.10.2017  21:44

Ten film je dobrý. Lepší než jsem čekal. Je skvěle režírovaný, dobře napsaný, poměrně fajn zahraný, náramně natočený a půvabně ozvučený, silně osoundtrackovaný. A přesto mu "něco" chybělo - Roy Batty. Nejen jeho postava, která je vynikajícím "záporákem", ale i ten fakt, že se s ním váže ten skvostný vrchol předchozího filmu. A právě takový vrchol Blade Runneru 2049 chybí. Jinak je bezmála všechno na svém místě - atmosféra, odkazy na původní Scottovo veledílo (už od první scény, která se hojně inspirovala tím, jak měl předchozí Blade Runner začínat), to občasné hloubání i dobrý příběh.

• 28.9.2017  01:08

Temnýmu rytíři táhne na deset let. A stejně - když žena zavelela "pustíme si Batmana", muselo dojít i na něj. Asi po tisící. A tak jsem zas a znovu objevoval, jak skvostně je ten film napsanej. Jasně, pět ódy na Nolana a Ledgera už je zažitý (a zasloužený), ale ten scénář je z jinýho světa. Tváří se jako komiksovej blockbuster, a přitom je v tom archetypální příběh boje dobra a zla o jednu lidskou (Harveyho) duši. A nejen o ni, ale i o tu divákovu. Ten film schválně pokouší i vaši morálku: zabili byste člověka, abyste zachránili nemocnici? Vyhodili byste do vzduchu loď, když víte. že její pasažéři - vězni - mohou udělat totéž vám, když nebudete dostatečně rychlí? Ledger je bůh. Já jen, aby to nezapadlo.

• 9.9.2017  23:55

Mno uf, bezmála 4 hodiny už jsou dnes poměrně namáhavá pokoukaná (naštěstí ji Heston a Bernstein spolehlivě táhnou), ale stálo to za to - Desatero přikázání je přesně tak velkolepé, jak by být mělo. A na svou dobu i nebývale trikové. Ale pravda je, DeMille, který má jistě nemalou zásluhu v oné velkoleposti, byl možná až příliš režisérem ze staré školy, tudíž jsou scény mnohdy nemálo statické a teatrální.

• 9.9.2017  15:12

Ježiš, tohle potěšilo. Na pozadí toho nejvíc klišovitého superhero příběhu (záporák chce virem zničit svět) se odehrává sebeparodie a dekonstrukce a můj nový oblíbený DC páreček. Animací to přitom navazuje spíše na populární devadesátkový seriál než na novější věci, ale to v tomhle příapdě rozhodně nevadí.

• 2.9.2017  00:27
    Řek Zorba (1964)