joehot

Twitter: josefhorky
LinkedIn: joehot

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 17.5.2020  21:34
    Po životě - Série 2 (série) (2020)

Slabší čtyři a trochu slabší série, která by se na první pohled dala shrnout jako "Odnikud nikam", což naštěstí alespoň trochu zachraňují vedlejší postavy.

• 26.4.2020  17:37
    Pan Včelka (2007)

Vtipy a narážky dobrý, včelí "mytologie" náležitě vytěžena (nebo vypylována?), základní myšlenka předat dětem info o důležitosti včelstev fajn. Příběh o tom, že jedinec systém nezlomí, ale musí se mu přizpůsobit, ten už mi voní méně.

• 23.4.2020  12:28
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

Totální guilty pleasure. Je vám za ty lidi občas stydno, pak je vám stydno ze sebe, že se na ně koukáte, pak si uvědomíte, že od toho nedovedete odtrhnout oči.

• 7.4.2020  23:52

Sicílie, hlasitá v kráse, barvitá v krutosti. Prudká, vášnivá, horkokrevná.

• 31.3.2020  22:54

Namíbie je krásná velice, výpovědní hodnota filmu už trochu (na pár světlých výjimek) méně. Ale dívá se na to pěkně, to zase jo. I díky kratším formátu.

• 28.12.2019  22:29

Slušný nadprůměr, k tomu Baby Yoda, fajn hudba, povedený fanservice a vynikající poslední epizoda z rukou Taiky Waititiho (obzvláště jejích prvních pět minut je ta nejlepší scéna, kterou jste letos v televizích viděli) Mandaloriana ještě o třídu zvedají. Dobrá práce, první hit Disney+ je na světě. Čekání na druhou sérii bude dlouhé.

• 19.12.2019  13:45

V podstatě shrnutí té celé nové trilogie - a zároveň i Disneyho přístupu k franšízám. V mnoha ohledech pěkné (hlavně řemeslně), nějaký ten fanservis a rozvoj mytologie k tomu, slušná dynamika, takže to hezky odsejpá. Ale to vypravěčtví je tak líný, plný děr a oslích můstků a nesmyslností a prapodivných vývojů postav, že vám to prostě nemůže udělat radost, pokud od toho čekáte víc než jen hezké obrázky.

• 14.12.2019  23:20
    Ad Astra (2019)

Áčkově se tvářící, nablyštěný lejno, který se nevyrovná ani béčkovým sci-fi hororům z minulých dekád. Hlavní myšlenková linie je neuvěřitelně slabě zpracovaná (pokud v tom hledáte nějakou psychologii, well, lepší mají i postavičky-dělňasové ve videoherním Starcraftu), příběh prakticky neexistuje. A tak vůbec nechápu, jak na tohle někdo mohl dát prachy. Pár dobrých herců a záběrů to fakt nevytáhnou. Zbytečnost roku.

• 27.11.2019  23:39
    Irčan (2019)

Prosil bych pány Scorseseho, Pacina, De Nira, Pesciho a pár dalších, aby už nic netočili, jakkoliv to není příjemné pomyšlení. Tohle je jako labutí píseň jejich kariér a zároveň jedné už pozapomenuté epochy kinematografie úplně perfektní.

• 10.10.2019  21:48
    Přátelé - Série 2 (série) (1995)

Myslím jedna z nejméně vyvážených řad. Některé díly patří mezi best of, jiné mezi ty, které rád přeskakuji...

• 3.10.2019  23:46

Fajn - nuda - chacha - nuda - pousmání - nuda - závěr jako víno.

• 2.10.2019  00:06

Očekávání nulový, prostě jsem chtěl vidět přerostlý příšerky dávájící si okázale po tlamě. A přesto, tyvoe, je to fakt průser. Bez invence, bez nápadu, bez jakýhokoliv stylu, jako čumět na videohru, kterou vám ale nikdo nepůjčí.

• 7.9.2019  22:08
    Rocketman (2019)

Těžko se bránit srovnání s mnohem úspěšnější Bohemian Rhapsody. A tak: Nemiluju Queen, ale jsou mi bližší než Elton John. Nemiluji Rocketmana, ale je mi bližší než Bohemian Rhapsody.

• 29.8.2019  23:06

Hodně milá podívaná. Cynický opilec s nádherně praktickou manželkou se ujmou prostitutky a ubytují ji u sebe doma, na statkozámečku v Bretani. Krásné dialogy s větami, které bych chtěl napsat sám ("Pil takhle vždy, co se znáte?" - "Ne, poznali jsme se už před válkou."), Gabin moc fajn, ale Lili Palmer nejvíc.

• 4.8.2019  19:57
    Dycky Sunderland (TV seriál) (2018)

Skvělej fotbalově-sociální dokument. Protiklad nablýskaného světa fotbalu - parádní stadion, rodinná atmosféra, hráči, z nichž někteří ani zdaleka nehrají dle svých možností, a prostředí kdysi bohatého města, jehož obyvatelé mnoho možností nemají. A tak svůj život zaplnili fotbalem. Naplno. Napořád.

• 27.7.2019  23:34
    Hellboy (2019)

Komiksů se to drží víc než Del Toro. Harbour ujde. ERko fajn. Tím výčet kladů končí. Nekonzistentní, laciná (od herců přes soundtrack po triky) adaptace, která nefunguje ani jako převyprávění látky (o až antickou tragičnost některých z postav se tu ani nezavadí), ani jako béčková vypalovačka - na to je akce příliš nezajímavá, rutinérská, hlášky jako několikrát louhovaný čaj. Prostě nuda. S tím potenciálem, který to mělo, si to ten finanční propadák zasloužilo.

• 27.7.2019  20:20
    Final Space - Série 1 (série) (2018)

Jedna slabší epizoda (paradoxně hned ta první), devět vynikajících. Bavil jsem se příběhem, hláškami, popkulturními odkazy, i akcí tak epickou, že se vám o tom ani nesnilo. Rodina z Final Space jsou vlastně takoví lepší Guardians of the Galaxy.

• 8.6.2019  15:19

Alespoň dvojici celovečeráků by tohle téma uneslo úplně v pohodě. :) Nádherný příběhy, nádherný historie, nádherný myšlenky, nádherný lidi.

• 6.6.2019  10:26

Starší garda herecky tu mladší zadupala do prášku, převeliká škoda, že nebyly ještě více v popředí. Akční scény poměrně fajn, odsýpá to rychle - paradoxně měl být film delší, jistá zkratkovitost mu ubližovala. Určitě ale ne tolik, jako jeden z nejslabších scénářů, který kdy Kinberg vyplodil - plný banalit, vážně pronášených pseudomouder, snahy hrát si na Singera a toho, že postavy se vší důležitostí řeknou významné A, aby se cca za pět minut a dvacet osm vteřin rozhodli jít udělat B. Ještě že existuje Apokalypse, jinak by šlo o nejslabší film X-univerza. Že je pod tím Zimmer podepsaný, je ostuda, hudba působí jako zbytky, co se mu nevešly do předchozích filmů, bez nápadu.

• 20.5.2019  08:17

Poměrně důstojný díl v jinak poměrně nedůstojné sérii. Na závěr dobrý.

• 11.5.2019  16:14

Vlastně takovej Pokédex, který se snaží ukázat co nejvíc příšerek najednou, v podstatě takovej prostoduchej trailer na potenciální franšízu, s trenéry, zápasy a tak podobně... a docela dobrý rodinný film, který se valí od začátku do konce, díky Ryanovi Reynoldsovi coby hlasu "poněkud dospělejšího" Pikachu pobaví a... mno, raději u toho vypněte mozek. :) Plus samozřejmě nostalgie, ta zvedá minimálně o hvězdu.

• 5.5.2019  00:20
    Občan X (TV film) (1995)

Na televizní film velká lebeda.

• 25.4.2019  01:07

Nebýt nějakého toho lazy writingu, byla to pecka dokonalá. Geekovskejch cool momentů až na půdu, vtipů (mno jo, občas to trochu skřípne) i akce nadmíru. Takhle je to "jen" důstojný a solidní zakončení jedné éry.

• 20.4.2019  22:13

Vlastně jen lehce nadprůměrný film, který směřuje k čekanému, ale i tak silnýmu konci.

• 20.3.2019  10:11

Mohlo to být dobré, fakt dobré, všechno tomu i nasvědčovalo - obsazení, Mark Boal, Netflix za zády. No a není...

• 17.3.2019  21:38
    Tarantule (1955)

Za ty triky...

• 30.12.2018  23:38
    V pasti (2018)

Malilinko slabší, než velice podobné a rovněž letošní Tiché místo (Bird box silný 3, Tiché místo slabé 4), a to v podstatě z jediného důvodu: Bird box - 124 minut, Tiché místo - 90 minut. Což samozřejmě musí být na dynamice znát. Ale na jedno odpočinkové podívání dost postačí, jen nečekjte nic světoborného a třeskutě originálního.

• 30.12.2018  21:07
    Daleká cesta za domovem (TV seriál) (2018)

Pořád to není jako knížka, nikdy to nemůže být jako knížka. Ale navzdory tomu (a i díky tomu, že už je to pár let, co jsem ji četl, takže si některé vzpomínky odnesl Černý králík z Inlé) je tenhle seriál povedený. Emotivní tam, kde emotivní má být, mystický a mytický, s parádním hlasovým obsazením... Trochu urovnat tempo (první díl obsáhne až zbytečně moc obsahu), přihodit prachy na grafiky (animace je fakt hodně low-cost), přidat další pasáže s El-Hréranovými legendami a mohla to být peckovní podívaná pro všechny lidi i ušáky.

• 29.12.2018  01:53

Kámo, jestli někdy budeš pátrat po totálně vymaštěným revenge-splatteru přesně na pomezí pěti hvězd a odpadu, jehož scénář napsal psychiatr, ke kterýmu se choděj noční můry vykecat ze svejch fóbií, a zrežírovaný je to v přestylizovaný halucinogenní jízdě jak od Refna, kterej si polízal koloradskou ropuchu z chovu Davida Lynche, pak je tenhle film přímo pro tebe. Jo, a je tam regulérní šermířskej souboj motorovejma pilama.

• 27.12.2018  23:43
    Titans - Série 1 (série) (2018)

Není to úplně bez chybičky (představitelka Rachel leze na nervy, v dialozích je občas tupé vytloukání slámy a poslení díl série je spíše zklamání), ale nakonec je výsledek silně nad očekávání, fakt příjemné překvapení. Skvělý Grayson, temnota, akční scény v eRkovém duchu...Uvidíme, jak v dalších řadách, trochu se bojím, že to mohlo DC nechat ještě trochu déle v komornějším duchu, což trochu narušuje potitulkovka finální epizody.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30