joehot

LinkedIn: joehot

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 30.12.2018  23:38
    Bird Box (2018)

Malilinko slabší, než velice podobné a rovněž letošní Tiché místo (Bird box silný 3, Tiché místo slabé 4), a to v podstatě z jediného důvodu: Bird box - 124 minut, Tiché místo - 90 minut. Což samozřejmě musí být na dynamice znát. Ale na jedno odpočinkové podívání dost postačí, jen nečekjte nic světoborného a třeskutě originálního.

• 30.12.2018  21:07
    Watership Down (TV seriál) (2018)

Pořád to není jako knížka, nikdy to nemůže být jako knížka. Ale navzdory tomu (a i díky tomu, že už je to pár let, co jsem ji četl, takže si některé vzpomínky odnesl Černý králík z Inlé) je tenhle seriál povedený. Emotivní tam, kde emotivní má být, mystický a mytický, s parádním hlasovým obsazením... Trochu urovnat tempo (první díl obsáhne až zbytečně moc obsahu), přihodit prachy na grafiky (animace je fakt hodně low-cost), přidat další pasáže s El-Hréranovými legendami a mohla to být peckovní podívaná pro všechny lidi i ušáky.

• 29.12.2018  01:53

Kámo, jestli někdy budeš pátrat po totálně vymaštěným revenge-splatteru přesně na pomezí pěti hvězd a odpadu, jehož scénář napsal psychiatr, ke kterýmu se choděj noční můry vykecat ze svejch fóbií, a zrežírovaný je to v přestylizovaný halucinogenní jízdě jak od Refna, kterej si polízal koloradskou ropuchu z chovu Davida Lynche, pak je tenhle film přímo pro tebe. Jo, a je tam regulérní šermířskej souboj motorovejma pilama.

• 27.12.2018  23:43
    Titans - Série 1 (série) (2018)

Není to úplně bez chybičky (představitelka Rachel leze na nervy, v dialozích je občas tupé vytloukání slámy a poslení díl série je spíše zklamání), ale nakonec je výsledek silně nad očekávání, fakt příjemné překvapení. Skvělý Grayson, temnota, akční scény v eRkovém duchu...Uvidíme, jak v dalších řadách, trochu se bojím, že to mohlo DC nechat ještě trochu déle v komornějším duchu, což trochu narušuje potitulkovka finální epizody.

• 27.12.2018  20:11

Trocha Coenů, trocha Tarantina, hodně Goddarda, hodně radosti.

• 23.12.2018  02:39
    Jim Jefferies: I Swear to God (TV pořad) (2009)

Z cca 5 vystoupení Jima, co jsem viděl, zatím to nejslabší...

• 21.12.2018  22:39
    Eric Clapton (2017)

Claptonova hudba je samozřejmě super, technicky je dokument o něm v pohodě, obsahově už tolik ne. Předně Erica až příliš glorifikuje (události se synem), druhak se v druhé polovině celkem zapomíná na jeho hudbu. Knižní biografie Motherless child je o několik řádů lepší, co se výpovědní hodnoty týče. Takže je to nakonec nejvíc určené pro ty, co znají Claptonovu hudbu, ale o jeho životě už příliš neví.

• 18.12.2018  23:23
    Roma (2018)

Tyvole. Tak trochu mexický, trochu italský, trochu český (!), tak trochu pomalejší, ale sakra skvělý film, který ve vás bude rezonovat ještě dlouho. Cuarón jasně deklaruje, že tohle téma je mu bližší než jiné, a proto k němu bude i jinak přistupovat. Pomaleji. S citem. Kamera zase naprosto dokonalá, režie parádní. Jestli tohle nebudou Oscary, tak už nevim kde.

• 16.12.2018  23:34

Minimalismus na maximálno.

• 13.12.2018  18:17
    Aquaman (2018)

Nejlepší fantasy dobrodrůžo letoška. Jasně, moc velká konkurence v tomhle směru nebyla. Bavil jsem se, bylo to epický, s nadhledem, super akcí, sympatickým hrdinou i v pohodě padouchy a v nádherném prostředí. Tohle DC potřebovalo, ti hrdinové, jimž se vážnost odebírá jen těžko (Superman, Batman, Wonder Woman) musí být doplnění těmi "lehčími" (Green Lantern, Aquaman, Flash, Shazam), pak by DCEU mohlo šlapat. Škoda, že Justice League vykopli tak brzo, měla být o 4-5 filmů později.

• 9.12.2018  21:42

Buster stříli většinou docela umně, občas bohužel tak trochu slepými...

• 6.12.2018  23:55

Hezká vyprávěnka s průměrnou animací,která místo půlhodinky mohla mít tak deset minut. Ale hezká. :)

• 29.11.2018  22:15
    Edith Piaf (2007)

Navzdory geniální Edith/Marion.

• 13.10.2018  21:53

Atomic Blonde bez "atomic".

• 6.10.2018  19:05

Dobrý, ale ne dost. Kromě jediný scény, která je emočně fakt veliká nádhera, je celý ten film tak nějak na půl plynu. Herci se snaží, o tom žádná, Gaga je dokonce výborná (Cooper někdy malinko přehrává), ale ten tuctovější příběh zase tolik vytáhnout nedokážou - obzvlášť proto, že celý jejich vztah je takový skokovitý. Zrežírováno taky se srdcem a zápalem, ale přiznám se, každej záběr celku nebo polocelku jsem si vysloveně užíval, Bradley až moc fandí detailům.

• 14.9.2018  13:47
    Next Gen (2018)

Já, Robot se potkal s Big Hero 6 a Železným obrem. Přesně na pomezí 3 a 4 hvězd - dávám víc za tu spoustu odkazů a narážek. Škoda, že se ten scénář ve 3. čtvrtině trochu zakoktal.

• 7.9.2018  20:03
    Marvellous (TV film) (2014)

Krásná duše, krásnej film, nádhernej, jemnej, lidskej výkon Tobyho Jonese, nápad s prostřihy na dialog s tím skutečně hlavním hrdinou a další reálné postavy příběhu je skvostný.

• 19.8.2018  21:47
    Tomb Raider (2018)

Paradoxně nejlepší je nový Tomb Raider v momentech, kdy to připomíná počítačovou hru, něž v těch filmových. Jinak, ve výsledku, přetěžký průměr.

• 19.8.2018  00:43

Takovej film jsme tady neměli od Formanova Konkursu. Zelenka na tu Americkou noc v nadsázce narážel, ale nakonec jí přeci jen ta nějak dosáhl. Byť v lokálním měřítku, s lokálními tóny. Velký dobrý.

• 31.7.2018  21:03

Netuctová, moc dobře napsaná romantická dramedie, která svou neotřelostí poměrně baví... Závěr sice neudrží nastavenou laťku, ale překvapení tuze příjemný. Bérénice naprosto uhrančivá, Anton standardně fajn, bavil i Lambert Wilson (jako skoro vždycky, ten chlap by mohl charisma prodávat po igelitkách).

• 22.7.2018  23:20

Shyamalanovštější než Shyamalan posledních let. A to včetně toho, že ne všechno úplně dává smysl. Ale co, soustřeďme se na dobré - jako žánrovka Tiché místo obstává úplně v pohodě.

• 16.7.2018  21:09
    matka! (2017)

V podstatě jedna velká, okulibá, odvážná, znepokojivá, formálně působivá a obsahově ne až tak komplikovaná (rozhodně ne tak komplikovaná, jak se tváří) onanie. Asi jsem ji zachytil v příhodné náladě, nemít na film to správné momentální nastavení, mohl by klidně odkvapit s odpadem. A tedy především první polovina by zasloužila poněkud prostříhat...

• 23.6.2018  20:07
    Happy! (TV seriál) (2017)

Jedna z nejlepších věcí, co jsem v posledni době viděl. Pokud máte rádi neotřelou zábavu hodně mimo kruh normálnosti, je Happy pro vás. Cynický, nekorektní, brutální a hodně eRkový, s ohromným nadhledem a smyslem pro humor - a přitom i dobře odvyprávěný. O tom, že je tahle látka to pravé ořechové, vypovídá i fakt, že si ji náležitě užívají sami tvůrci a herci. A o to větší radost je se na to dívat. Hlavně Meloni je naprosto skvostný.

• 19.6.2018  23:48

Tak nějak doufám, že se Warneři, Johns a další pašáci zodpovědní za to, kde se teď nachází DCEU, dívali a horlivě si psali poznámky. Protože takhle se to dělá. Film Sama Liu tak strká do kapsičky hravě nejen BvS, ale i vlastní předlohu od Jurgense. Emoce fungují, akce šlape a Doomsday je tady fakt brutální, skutečná chodící apokalypsa. Přitom je v mnoha pasážích film příjemně komorní. Zkrátka a dobře - jeden z nejlepších kusů DC animované tvorby...

• 22.5.2018  00:30
    Given (2016)

Příjemný dost. Surfovací Captain Fantastic meets Walter Mitty meets National Geographic a i když se mi, městskému mužíkovi, nějaké části zdály až moc alternativní, ve výsledku jsem se nemohl vynadívat. (Trio: kamera-střih-zvuky je na jedničku s hvězdou.)

• 21.5.2018  21:50
    Lucifer - Série 3 (série) (2017)

Deset telenovelních epizodek kvůli jednomu skvělýmu finiši? No to mi poser... (Ale zase, ten závěr je fakt dobrej.)

• 17.5.2018  21:34
    Deadpool 2 (2018)

Dostal jsem přesně to, co jsem dostat chtěl. A možná ještě o fous navíc, ale v zásadě: fakt jsem se bavil a opakovaně smál nahlas. Že je příběh jednoduchý a přímočarý jako horská dráha? Je. A? Ona je to horská dráha. A jako bonus: Nejlepší potitulkovky v dějinách potitulkovek...

• 9.5.2018  22:01

Francouzský feel good, slunce, provence, fajn charaktery, trochu klišé, trochu humoru, trochu emocí, sympatickej prcek a nic víc k příjemnýmu večeru ani nepotřebujete.

• 8.5.2018  22:19

To je tak nějak povšechně vtipný, jak DC svoje animáče zvládá líp, než ty "áčkový" kusy za bambiliony dolarů. Přitom stačí málo - nechat příběh plynout logicky, mít sympatické hláškující postavy, dobrou akci a Rkový rating (což jsou všechno body, které se filmovým Suicide Squad nepovedlo dodržet).

• 8.5.2018  00:21

Nakonec zvládnuto dost nad očekání. Pomineme-li, že některé situace a řešení jsou ve filmu jen proto, že scénáristé nevěděli, jak jinak hrdiny dostat do určité pozice a schémátka, je to podívaná na slušnou dvojku. Epika, akce a humor (byť ten už tady občas pokulhává) je v Marvelu samozřejmostí, trochu topornější emoce navíc neškodí (ale kdovíjak za srdce taky nechytnou, což je poměrně na pováženou), celkově jde o pohodový zážitek, žádající nic menšího, než vypnutí mozku.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29