JajinkaBec

pracující

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 28.10.2018  20:12

Velmi dobrá akční jízda. O chlup horší než jednička, kde strašně baví i prostředí, které je takové jiné a neokoukané. Ve dvojce se pobíhá po městě, na druhou stranu je vám ale naservírováno o něco víc postav (z nichž některé i kupodivu přežijí), které jsou poměrně sympatické, a kterým fandíte. Milla se tu zdá být trošku upozaděná a to na základě slečinky, který si připochoduje na plac na jehlách, které si sice stihne přezout, ale už se chuděra nestihla převléknout, takže celou dobu běhá po place v korzetu a minisukni. Pro mě trochu laciné, na chlapy to asi funguje :) Bavilo.

• 26.10.2018  21:11
    Tchyně a uzený (TV film) (2011)

Celkem drsný příběh jako ze života. První polovina byla ještě celkem vtipná, ve druhé mi tuhla krev v žilách. Neskutečně skutečný příběh, skvěle napsaný, vygradovaný a na to, že jde pouze o TV film, byly k viděné také velice slušné herecké výkony. Moc se mi líbila Sandra Nováková, kterou mám jinak zafixovanou (ne příliš dobře) z Ordinace. Čvančarové role také sedla, byť z ní trochu mrazilo. Klobouk dolů také před paní Švormovou, která si bohužel tak dlouho hrála s osudem, až na to sama dojela. Vůbec bych řekla, že to byla jedna velká herecká etuda žen. Trnavský byl "jen" subjekt, kolem kterého se všechno točilo. Subjekt, který byl totálně neschopen řídit svůj život. A velice dobře zahraný subjekt.

• 26.10.2018  14:29

Klasický Predátor to asi vážně není a celý tenhle snímek má spoustu nelogičností, které občas praštily do očí i mne - a že je většinou spíš nevidím. Ale baví to. Nevím, jestli zvolená cesta, kterou se Predátor ubírá, je ta správná. Skalní fandové asi budou zklamáni z nedostatku thrillerově - hororových pasáží, akčněji založený publikum ji ovšem (soudím podle sebe) ocení. Odpadla hra na překvapivý vytahování predátořích serepetiček, všechny trumfy jsou okamžitě vrhány do placu a to včetně povedený party válečnejch psychopatů. Fórů je tady taky poměrně dost. Každopádně to má tempo a jak už jsem řekla - baví to.

• 9.10.2018  15:03

Někdy je fajn zasednout k televizi bez přehnaného očekávání, a pak si to pořádně užít - tak jako v tomto případě. Scénář sice není žádné geniální dílo a Anderson asi není famózní režisér, ale tenhle film je "cool" v tom nejlepším slova smyslu. Baví od první minuty, má tempo, akci a na svou dobu i slušné efekty. Do toho pár dobrých postav, přiměřeně strachu (ano, občas jsem se bála). A to všechno zručně namícháno do velice chutného koktejlu. Spokojenost :)

• 8.10.2018  20:12

Kde jsou ty časy, kdy jsem se vetřelce bála a z predátora měla velký respekt. Potenciál tam pořád je a já doufám, že bude v budoucnu ještě využit, ale z tohohle kousku udělali režiséři obyčejné béčko, jaké si pustíte o půlnoci na Nově, když přijdete z hospody. Hloupoučký scénář a nemastní neslaní herci - to jsou ty největší mínusy, kterými film trpí. Přesto zůstávám věrná a těším se na další! :)

• 23.9.2018  10:35

Už předchozí snímek byl zkráceně řečeno výborný, ale to, co je převedeno v šestém MI, nemá obdoby. Tom Cruise je samozřejmě vynikající (ten chlap snad nestárne a pokud ano, vypadá a hraje pořád líp a líp), ale je potřeba říci, že za úspěchem jeho několika posledních projektů stojí jeden jediný režisér a scénárista. To on udělal Fallout tím, čím je. Svou akcí, osudovostí, důrazem na morální dilemata stojí a padá téměř výhradně na Christopherovi McQuarriem. Samozřejmě nesmíme zapomínat na nosnou romantickou linku (pro některé dámy a vlastně i pány), další členy týmu (Ving Rhames, Alec Baldwin), humor (Simon Pegg) a na protiváhu k Ethanu Huntovi (podmanivý Henry Cavill). U akčňáren to tvrdím málokdy (jenomže tohle vlastně není "jen" akčňárna), ale tohle je pro mě zatím film roku - jelikož už je září, skoro bych se vsadila, že už jej nic nepřekoná.

• 7.9.2018  19:44

Mega solidní žraločí podívaná, na kterou jsem šla do kina bez větších očekávání a odcházela příjemně překvapena. Jason Statham je zde absolutně vynikající a táhne celý film nahoru, potěší i další velice sympatické postavy, třeba hláškující černoch, krásná Bingbing Li a i dítko je tady nadstandardně sympatické a vůbec příběhu nevadí. Rozpočet je na filmu vidět, potěší náhled na podmořský svět se vším, co k tomu patří - v této verzi včetně obřího Megalodona, který je hezky mazaný a lstivý. Na to, že je film PG-13, je to místy nevídaný masakr. Fungují zde lekačky, párkrát jsem hezky nadskočila, a skvěle se servíruje i napětí, při kterém jde několikrát Stathamovi o život. Za mě perfektní zábava s nervydrásajícím napětím.

• 7.9.2018  15:02

Překvapivě dobře natočená věc s pěknými triky, dynamickým střihem a svižnou akcí. Film bohužel potápí pod hladinu hodně špatný scénář. Celkový vývoj a děj mě prostě trochu zklamaly. Na druhou stranu ale tenhle snímek přinesl i pár velmi památných momentů. Do teď si pamatuju jak vetřelec kyselinou pálí plášť Predátora a celé to syčí. Mrazí z toho v zádech. Oni nás neloví. Ocitli jsme se uprostřed války.

• 27.8.2018  18:29

Nejlepší díl MI? Dost možná. Každopádně potvrzení velmi pozitivního kurzu ve vývoji série, která čím dál tím jasněji nachází svou tvář. Klasický mix akce, napínání a nadhledu se definitivně proměňuje v luxusní týmovku, jíž sice šéfuje Ethan Hunt, ale ohromně si užíváte souhru všech jejich členů. Jistě, občas tam narazíte na nějakou blbost, která vás doslova bodne do oka. Jenže jen do jednoho a tím druhým se dál nadšeně díváte. Cruise je prostě fenomén. A tohle je navíc velmi kvalitní projekt s velmi kvalitními sekundanty.

• 12.8.2018  21:24

Série Mission Impossible zraje jako víno. Pokaždé jiný režisér, jiný styl, jiný díl. Možná proto si MI udržuje svěží a neokoukaný odér. V tomto díle je ohromující především akce, která vás od první minuty přišpendlí do křesla a vy sem tam zjistíte, že se taky občas potřebujete nadechnout. I když by se ta akčnost dala v pohodě zařadit do kategorie "tak trochu za hranou", klade se maximální důraz na to, aby vše vypadalo co možná nejvíc realisticky. Takže téměř žádné digitální kejkle, ale poctivá práce kaskadérů a herců. Cruise jede opět vše osobně a upřímně by mě zajímalo, jakou tepovku měl jeho pojišťovací agent, když viděl, jak jeho klienta bombarduje zdivo Kremlu nebo jak si hraje na Spider-mana či na testovacího jezdce automobilky BMW. Docela mě překvapil Renner (i když ho mám celkově ráda), hlavně právě v bitkách, Pegg se zase postaral o decentně komediální vložku. Trochu naivně už působí to, jak všechno vychází do detailu, do poslední vteřiny, úplně všechno je okamžitě po ruce. Hlavní záporák se s tím ze třetího dílu nemůže rovnat a v celkovém obraze ustupuje trochu do pozadí... Právě na úkor té akcie která zkrátka dominuje, a která se odehrává v atraktivních lokacích, v parádních záběrech, má atmosféru a nápaditost.

• 5.8.2018  19:35

Od prvních vteřin nekompromisně nesmlouvavá, v akčních momentech neuvěřitelně pulzující a ve správné chvíli vždy parádně odlehčená pecka, jakou budete ve špionážním subžánru hledat jen těžko. Abramsova režie šlape přesně jako hodinky, které se nezaseknou ani v komorněji laděných scénách zasnoubeného tajného agenta (návrat domů po neúspěšné akci patří k tomu nejdojímavějšímu) a díky geniálnímu castingu ani v té nejslabší chvilce nesklouzne k teatrálnosti. Phillip Seymour Hoffman je chladnokrevný padouch jako nikdo jiný, Michelle Monaghan hraje víc než jenom „krásku v nesnázích“ a i Tom Cruise je výborný, i když i zde občas zahraje svou obvyklou pózu.

• 5.8.2018  19:20

Jurský svět zůstává zábavou pro širokou věkovou škálu se spoustou dinosaurů. Za sebe hlásím spokojenost. Zatímco jednička byla velká nostalgická pecka, dvojka je mnohem obyčejnější a komornější a snaží se všechno řešit trochu jinak. Pořádný horor z ní tvůrci rozhodně nevyždímali. Svižný popcorn však rozhodně zvládli, a i když jsme o kus pod minulým dílem, rozhodně jsem neměla klasický "spotřební" dojem. Režisér a scénáristé naopak vypiplali spoustu scén a hrají si se záběry a s emocemi, jak jen to jde. Slabiny filmu tak spočívají čistě v tom, že mu chybí překvapení a navíc má velice jasné mantinely. Prim tentokrát hrají spíš dinosauři, jimž se film věnuje opravdu poctivě.

• 5.8.2018  19:12

Nelíbilo. Proč? 1) Byla odstraněna postava, která prostě "dělala" jedničku. 2) Doufala jsem, že se ve flashbacích dozvíme něco nového. Nestalo se, neboť už z jedničky víme, že Donna měla svou kapelu, přibližně ve stejné době se vyspala se třemi kluky, a že pro svou dceru by udělala všechno na světě. 3) Zatímco jednička nabídla mnoho známých songů a naprosto úchvatných choreografických scén, z dvojky si matně vybavuji jeden nebo dva. 4) Cher. Sice jednoznačně ze všech nejlépe zpívala, její "příběh" je ale tak klišoidní, až se mi chtělo sklouznout ze sedadla. Pár pozitiv nicméně najdu. Otcovská trojka tak nějak nestárne a válí pořád stejně (jednou ze scén, které mi v paměti utkvěly, je Harryho a Billova parodie na Titanik). Stejně sympatická zůstává i Sophie, byť už dávno není maminčinou holčičkou. A jo, na konci jsem si pobrečela. A když z vás film dostane takové emoce - to určitě pozitivum je.

• 29.6.2018  23:20

V průběhu "motorkového souboje" mě napadlo, jak úžasná dvojice by byli Ethan Hunt a Semir Gerkhan. No nic, zpátky k věci... Oproti prvnímu dílu je zde patrný odklon od "nastoleného tématu". Možná budu znít (zvlášť na ženu) tvrdě, ale Ethanovi zamilovanost nesluší. Celý film to dělá tak nějak... béčkoidní. Zachraň holku a spas svět. Kolikrát tady už tohle bylo? A pak těch šílených scén, kdy například vrahoun několikrát míří hlavnímu hrdinovi pistolí přímo na hlavu a místo toho, aby prostě vystřelil, začne kecat. Ale co si budeme povídat - celé to člověk prostě baští. Takže i tak čtyři hvězdy.

• 29.6.2018  20:36

Jurský park je srdcovka. Už pár let stará, ale pořád srdcovka řadící se na mém žebříčku mezi Mumii, Masku, Jumanji a Godzillu. A trochu překvapeně musím konstatovat, že Jurský svět se nejlépe srovnává s Jurským parkem "jedničkou". V ničem nezaostává, naopak, přídavkem je tu pompéznější akce a opulentnější výprava. Není třeba, aby nás seznamovali s dinosaury, krátce poznáme jen chod nového parku a představí se hlavní postavy. Následuje akce, která bere dech až do posledního okamžiku. Čím to uzavřít? Kéž by měly sequely častěji takovou úroveň a nápaditost, nemluvě o skvělém castingu.

• 29.6.2018  20:30

Opět je tu Liam, opět jako cestující, jen tentokrát z letadla přestoupil na vlak. Stejně jako u Non stopu má film šťávu a napětí prakticky do doby, než proběhne odhalení a vlaková akce, pak se z toho stává bohužel tak trochu béčko s jasným a dokolečka se omílajícím dějem. Ale ať je to jak chce, Neeson je pro mě od dob 96 hodin akční hrdina a ať je scénář, jaký chce, on to prostě drží. Za mě je tento film výborná oddechovka. A už se těším, do jakého dopravního prostředku se dostaneme příště. Protože tak starý Neeson ještě pořád není :)

• 6.6.2018  21:52
    Interstellar (2014)

Tříhodinový film (což v tomhle případě nijak "nebolí") s dech beroucím a vícevrstevnatým příběhem, který jde až na dřeň. Je až s podivem, že Nolan natočil tak pompézní a přitom intimní film. Je v něm oslava rodinných hodnot, ale zároveň v dnešní západní civilizaci trochu upozaděná zásadní role objevitelů, cestovatelů, těch "prvních" objevujících (a osídlujících) nové světy. Marco Polo, Kryštof Kolumbus, Jurij Gagarin, Neil Armstrong... Jedná se o sci-fi coby jakousi symfonii, koncept spojující podmanivost silných vizuálních vjemů obrazů vesmíru ve spojení s majestátní hudbou. Nádherně epické (farmářsko-vesmírná část), opojně dramatické (obří vlny, průlet červí dírou...), překvapivé (neexistují ,,oni", kontakt jsme provedli ,,my"; motivace Dr. Manna...), povětšinou nepředvídatelné... Vzácné je v kontextu sci-fi vyvažování dvou nekompatibilních složek - rozumu a emocí. Jakoby tenhle příběh chtěl říct, že spoléhat vždy a všude pouze na racionální výklad světa není nejšťastnější. Fakta (i ta vědecká) je třeba interpretovat. A někdy naslouchat i citu...

• 6.6.2018  21:39
    Podfukáři (2013)

Napoprvé jsem netušila, jak to dopadne. Vážně ne, nenapadlo mě to. Napodruhé už jsem to věděla, s čímž tak nějak souvisí uvědomění si, jak velkým aspektem filmu ten finiš je. Zkrátka a dobře napodruhé už to takové grády nemělo. Ale... Co je vlastně napodruhé lepší než napoprvé? :) Bavilo to. Moc. Scény pro diváky/fanoušky jsem hltala stejně, jako kdybych seděla přímo v publiku. Dostavilo se i zjištění, jak náročná vlastně tahle "práce" je. Roky dřiny. Tréninku. Trpělivosti. Moře trpělivosti. Takže abych to shrnula: Jo, klidně si to pustím i napotřetí.

• 21.5.2018  21:19

Pár poznatků na úvod: 1) Já bych v tomhle světě nepřežila víc než pár hodin. Zeptejte se přítele. Neustále mi něco padá z rukou. 2) Herci si tenhle film museli užít. Už jenom proto, že jim odpadlo šprtání se scénáře. 3) To by v tom byl čert, aby ve filmu takového typu nechyběla kukuřice. (Mimochodem: Kde se tam vzala? Oni ji asi nezaseli, že...?) Znamení. Interstellar. Pěstují ti Američané vůbec něco jiného? No jo, já vím, bloudění v bramborách nebo v pšenici by nebylo tak dramatické. Ale teď vážně. Film má výbornou tichou a tísnivou atmosféru. Je svižný a má dobré tempo a stopáž. Vyzařují z něj tak nějak naděj s beznadějí dohromady. Zajímavé je použití znakové řeči, jako hlavního komunikačního prostředku. Taky jsem si nevšimla, že by se postavy oslovovaly jmény, která jsou uvedena v titulcích. Monstra jsou dostatečně tajemná a hrůzostrašná. Ale jedna velká nelogičnost ve scénáři, která sice má být gradačním prvkem, ale... Jako vážně? Těhotná v téhle situaci? Ještě kdyby byli sami dva. Ale s kupou dalších dětí za zády, za které nesou zodpovědnost? Nedovedu si představit žádnou ženu, která by do tohohle šla. A netvrďte mi, že neměla na výběr :)

• 11.4.2018  21:45

Nemůžu si pomoct, ale vyhlíží to jako americká odpověď na Bondovky, příběh se profiluje jako typický špionážní zámotek plný intrik a falešných identit. Zajímaví herci se z děje vytratí dřív, než se člověk stačí vzpamatovat, takže máte pocit, že jste vpadli do něčeho už dávno rozehraného. Dost jsem přemýšlela o hodnocení a nakonec zásluhou několika scén, v nichž se napětí ždímá jako podle učebnice (gymnastika v CIA trezoru, gymnastika na rychlíku), se nakonec přikloním ke štědřejšímu hodnocení. Scénář je každopádně hrozně překombinovaný, v závěru to do sebe sice zaklapne alespoň na úrovni "ten je zlý, tenhle hodný"... Ale kdo v průběhu děje, na koho co hrál, to moc jasné není. Úvodní pražská pasáž potěšila.

• 11.4.2018  21:37

Mně se to líbilo. Hodně. Napínavý a dostatečně propletený kousek, kontroverzní, nutící k zamyšlení. Tradičně výborný Hanks, krásná Tautou, ďábelský Bettany, vtipný McKellen a úžasně sekundující Reno v příběhu atraktivním jak po historické, tak po současné i vztahové či náboženské stránce. Na první zhlédnutí bez znalosti předlohy je ale na pozornost diváka náročný až příliš (jak jsem si vyzkoušela na své drahé polovičce :), a tak snad až při tom druhém si lze v poklidu doplnit souvislosti. Já knihu každopádně četla, užila si ji a protože miluji i historii a nejrůznější konspirace, moje dušinka zkrátka plesá.

• 10.3.2018  21:04
    Lví král (1994)

Ač jsem měla nádherné dětství, zpětně musím konstatovat, že o tenhle kousek bohužel ochuzené. Na druhou stranu jsem tuhle perlu v dospělosti dokázala alespoň o to víc ocenit - nádhernou animaci s neokoukaným dějem a s hrdiny, které si musí oblíbit i kus kamene. Utírám slzu a sama sobě slibuji, že za pár let si to se svými dětmi určitě velice ráda připomenu. Hakuna matata! :)

• 26.2.2018  20:19
    Jumanji (1995)

Dost možná můj nejoblíbenější film dětských let, ke kterému mě přivedl táta, a který prošel i zkouškou času. Po víc než deseti letech mě stále baví, některé pasáže dokonce ještě více než dříve. Kdybych chtěla, najdu ve filmu věci, které tak docela "neštimují", ale proč bych to dělala. Vždycky jsem dokázala ocenit originální příběh a za ten o deskové hře dávám jasných pět hvězdiček. Díky Jumanji vstoupil Wiilliams mezi mé oblíbené herce. Je tu naprosto dokonalý nápad, ze kterého by se dal vytřískat film absolutně jakéhokoliv žánru. Autoři chtěli rodinou komedii a tu udělali na výbornou. Nestává se mi, že bych si přála, aby byl film další, ale tady bych klidně koukala ještě hodinu. PS: Sláva Carlovi! :)

• 12.2.2018  21:48

Pokud považujete dvacet let (panebože, je to vůbec možné?) staré Jumanji s Robinem Williamsem za komediální klasiku 90. let, tahle nová verze byla pro vás odepsaná už od začátku. Pro všechny ostatní se ale jedná o příjemnou jednohubku, která na dvě hodinky solidně zabaví. Nejedná se o kdovíjakou pecku, jelikož nikdo z přítomných nedosahuje Williamsova komediálního talentu, a tak typický humor stojí na parodování videoherních pravidel a neustálých zvratech v ději. Žádné hloubky či nezapomenutelných momentů se nedočkáte, ale nenáročné popcornovky naštěstí ano. Mně osobně tenhle film strašně lákal (byl v tom kus nostalgie, původní Jumanji byl jeden z prvních dobrodružných filmů, na který mě taťka jako dítě nechal koukat), na druhou jsem (ze stejného důvodu) měla strach. Nakonec zbytečný - jak naznačuji na začátku, originál je prostě jenom jeden, ale tohle s určitou dávkou nadhledu fakt bavilo.

• 12.2.2018  21:41
    Lovci lvů (1996)

Výborný film, jehož popis mě sice hned zaujal, ale od kterého jsem toho (snad i kvůli roku vzniku) zas až tak moc nečekala. Samotnou mě překvapilo, že jsem se na konci cítila natolik spokojená, že je z toho pět hvězd. Palec nahoru přesvědčivým a strhujícím scénám s lidožravými lvy, skvělé kameře, která spolehlivě vyvolá napětí i při pohledu na vlnící se vysokou trávu, kde by se zabiják mohl schovávat. Pocta patří i slušnému Kilmerovi (o jehož hereckých výkonech jsem až do teď neměla valné mínění) a výbornému Douglasovi, který zde ovšem hraje skutečně jen vedlejší roli.

• 9.2.2018  17:16

Perfektní film, jeden z nejlepších Richarda Gerea. V podstatě nejde o horor, ale postupně zvládá budovat hutné napětí, je záhadný, má silnou atmosféru. A co si budeme povídat - to slovní spojení "na motivy skutečných událostí" na mnohé z nás dokáže zapůsobit. Trochu paradoxně (a proto ta hvězda dolů) dle mého názoru s blížícím se koncem filmu zmiňovaná atmosféra opadá. S koncem jako takovým ale spokojenost. Zkrátka hodně dobrý mysteriózní film, který člověka zabaví, vystraší a donutí přemýšlet a to už si slušné hodnocení zaslouží.

• 16.12.2017  19:44
    Mlha (2007)

Víte, co je horší než obrovská masožravá potvora? Obchoďák plný lidí. Aneb odnepaměti největším nepřítelem člověka je člověk sám. Přiznávám, že když mě k tomuhle filmu začala lanařit moje drahá polovička, tak trochu jsem netušila, co od toho čekat. A když už, tak spíš něco "béčkovějšího". Dostalo se mi ovšem nářezu, který mě na dvě hodiny doslova a do písmene přibil ke gauči - až jsem byla několikrát dotazována, jestli dýchám. Jak už naznačuji v úvodu, víc než samotné potvory člověka zaskočí skutečnost, jak se lidé dokáží chovat bez "elektřiny a technologií", jak hlásá jedna z hlavních postav. Co zrůdného se skrývá pod tváří vašeho souseda, a jak by se v případě krize zachoval on? A jak my sami? K zamyšlení. Konec mě šokoval, přiznávám. Čekala jsem hollywoodský závěr "za pět minut dvanáct". Ale jakkoliv to bylo šokující, o to víc si vážím toho, že tvůrci pro jednou vykročili jiným směrem. PS: Tu nánu měli odbouchnout už na začátku. Ale bez ní by to nebylo ono, uznávám.

• 27.11.2017  18:50

Kruh se uzavřel. Druhá Síla vzdoru se zcela samozřejmým způsobem stala mou nejoblíbenější "hladovou adaptací". Může za to hlavně brilantní gradace, která z deprimovaných dialogů a pochmurné nálady přechází do tuhého boje, bolestivých ztrát - a ještě deprimovanějších dialogů. Dvě vrcholné scény (stoky a pochod k paláci) mě napínaly dokonce tak moc, že jsem i přes znalost všech zvratů chvílemi nedýchala. A přesně o tom Síla vzdoru je. O konci, který naplňuje tu nejtragičtější představitelnou ironii, o hrdinech, kteří zůstanou nenávratně poznamenaní a stojí mi za to jim fandit do poslední vteřiny. V první řadě jsou ale Hunger Games příběhem Dívky v plamenech, jejíž osud a odhodlání může být metaforou, předobrazem, varováním a vším možným dalším. I kdyby jen proto, aby na jejím místě nikdy nemusel stát nikdo z nás.

• 6.11.2017  10:48

Faktem je, že první část Síly vzdoru je jen předehra k epickému finále, které tady ovšem vyhlížíme jen kdesi daleko za rohem. Zároveň jde o jakýsi mezikrok. Po dvou dílech, které se odehrávaly v arénách, je nutné zvyknout si na poněkud jiný styl a (pouze na první pohled) poněkud méně akční obsah. V první Síle vzdoru jde hodně o psychologii a poznání dalších postav. Nebo těch stávajících ovšem z jiného úhlu pohledu. Kolikrát mrazí z méně patrných a zásadních scén (píseň o oběšenci) a milovníkům Peety tahle část patrně zlomí srdce. Na druhou stranu - poslední díl zlomí srdce všem, takže jak říkám, berme tenhle kousek jako velmi kvalitní předehru.

• 25.9.2017  18:00

Oproti jedničce je dvojka vyzrálejší, dospělejší a tak nějak sebevědomější. Zatímco u prvního dílu se tvůrci tak trochu bázlivě krčili někde za rohem a čekali, co z toho bude, v pokračování už všichni kráčí na výsluní. Herci, scénář, kamera... Ve většině aspektů se jedná o stejně absolutní nálož jako v případě předlohy. Z první poloviny se ve špatných rukách klidně mohl stát jen uplakaný prolog, ale naštěstí se tak nestalo, jiskra pomaličku přechází v plamen, a když je z Peety jasný tahoun a Johanna si na minimálním prostoru krade všechny scény pro sebe, má Vražedná pomsta vyhráno. I když se do extra svižné půltřetí hodinky nevešlo větší množství zmínek o historii Čtvrtoher nebo jednotlivých veteránů, jde díky ještě ucelenějšímu obrázku téměř o nejlepší filmový díl.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6