JoseBenes

právník

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 22.5.2019  00:35

Neuráželo mě to jako některé předchozí díly. To není málo, ale ani to není moc.

• 17.5.2019  22:29
    John Wick 3 (2019)

85-90 % filmu je akce. Je to dobře? Pro někoho asi jo. Bitky během první půlhodiny super, hrátky se psy taky, ale pak už je to stereotyp. Děj v zásadě neexistuje. Zakončení otevřené pro několik pokračování. Halle Berry je ve filmu asi 20 minut.

• 30.4.2019  17:08

Docela pěkně se na to koukalo, ale logicky naprosto hrůzostrašné. To snad musí urážet i tu mainstreamovou masu lidí, pro které se teď seriál točí. Všechny dosavadní bitvy v seriálu byly kvalitnější než tahle „bitva bitev“. Blackwater, bitva o Zeď, Hardhome, Bitva Bastardů.

• 10.3.2019  17:17

Dost možná nejslabší marvelovka s druhým Thorem. Jako jednohubka postačí, ale není tu ani jedna scéna, na kterou by se chtěl člověk podívat znova. Další, prosím. 6/10

• 23.1.2019  22:21
    MOST! (TV seriál) (2019)

Čím víc člověk pochází ze zapadlejšího koutu naší země, tím víc si Most! užije. Jo, jsem ze Sudet a takové Luďany znám.

• 30.12.2018  17:34
    Aquaman (2018)

Krásní lidé bojují s trojzubci mezi sebou, většinou pod vodou, někdy i nad vodou, padesátiletá Nicole Kidman dělá salta, Amber Heard jí růže, je v tom Kraken, žraloci s laserovými děly, motherfucking badass afroameričan, který z obří helmy střílí plazmu, a hrají k tomu Sigur Rós. 8/10

• 29.12.2018  01:11

Čekal jsem mnohem, mnohem víc. Škoda. Interaktivní co do dějových linií byla i amatérská Level TV.

• 13.11.2018  19:03

Film je prvních sto patnáct minut tak na čtyři hvězdy, poslední část s koncertem přibíjí mohutnou intenzitou do sedačky a ždíme pátou.

• 25.10.2018  21:40

Verhoevenovo mistrovské dílo pod pokličkou tu tiše, tu hlasitě parodující tupý militarismus (zdravíme knižní předlohu, ta má u mě jednu hvězdičku max.), blboučké soup opery, válečnou propagandu a mnoho dalšího. A kromě toho je to solidní sci-fi nářez s hudbou Basila Poledourise a Denise Richards. Chcete vědět víc?

• 28.4.2018  01:08

Fialový obr chce pomocí barevných kamínků spáchat vesmírnou genocidu. Rád si posouvám hranice toho, co jsem "ještě nikdy neviděl". Kvůli takovým filmům chodím do kina. 9/10

• 7.4.2018  01:14

Nečekal jsem vůbec nic (kromě CGI bordelu) a dostal hrozně moc. V podstatě je to klasické osmdesátkové dobrodružství od Spielberga pro celou rodinu a kupodivu i velkej doják. Točit v sedmdesáti letech film z virtuální reality s tunou popkulturních odkazů, to se může rozsypat pod rukama na tisíc způsobů a každý to čekal. Nestalo se tak, film je moc fajn a má něco, co ostatní blockbustery dneska postrádají.

• 22.12.2017  21:47

Nad očekávání. Johnson vzal Abramsovi ploché, šablonovité postavy a rozehrál s nimi podívanou, která ždíme jejich potenciál na maximum. V rámci možností to lépe asi natočit našlo. To, že film nehraje na jistotu jako Force Awakens, je jeho největší deviza. Logiku už u nových SW vůbec neřeším, protože epizoda VII byla jeden velkej plothole a nahlížím na nový díly jako na fanfiction...přiznejme si, že opravdový Hvězdný války končí epizodou VI (resp. III).

• 11.10.2017  17:13

SPOILER: Pedro Pascal je takový nový Sean Bean, akorát v hardcore verzi, kdy musí umřít nějakým mimořádně krutým a trýznivým způsobem.

• 30.9.2017  23:16
    Český sen (2004)

Pointa bohužel nakonec chybí a nic nového jsme se nedozvěděli - lidé v reklamkách jsou cyničtí, český občan rád nakupuje a tráví v hypermarketech hodně času...ale je to už 13 let a v té době to možná působilo odvážně a neotřele...naopak potěšující bylo vidět, kolik lidí se samo sobě dokázalo zasmát. A nakonec, ti dychtiví zákazníci si opravdu celou iluzi zaplatili prostřednictvím svých daní sami.

• 25.9.2017  22:25
    Wind River (2017)

Jedná se o další film ze žánru "všichni jsou v prdeli", tentokrát ve Wyomingu. Wind River pro sebe na předávání Oscarů určitě uzme nějakou sošku a i přes relativně triviální zápletku nemám problém dát pět hvězd.

• 8.7.2017  15:07
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Velká očekávání z dobře znějícího konceptu se v realitě změnila na neuvěřitelnou, neuvěřitelnou nudu. 50 minut na jednu epizodu a neděje se téměř nic zásadního. Naštěstí děj dospěje do solidního finále, ale opravdu stačí vidět epizodu 1 + 10-13, vše mezitím je velká vata.

• 5.7.2017  14:28
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Fakt, že jedna epizoda má 20 minut a každá připomíná trip na LSD, vás donutí pouštět si další a další.

• 9.6.2017  20:09

Vizuálně úžasné, Batou boží, Scarlett si odvedla svoje. Akorát scénář je - naprosto očekávaně - přizpůsobený průměrnému americkému divákovi, protože původní předlohu by nedal. Je to zvláštní - vidět stejné postavy a stejné scény v úplně jiném příběhu.

• 8.6.2017  20:34
    Wonder Woman (2017)

141 minut je fakt hodně. Souhlasím, že je to nejlepší DC od Man of Steel, to jo, ale mně se stejně víc líbil animák s Nathanem Fillionem, kde bylo víc vtipných momentů i mytologie, a to byl o celou půlku kratší. 7/10

• 4.6.2017  19:13

Řekl bych, že dětem unikne spousta popkulturních odkazů a dospělí se naopak budou nudit, protože film je příliš infantilní - takže nakonec není ani pro jednu skupinu.

• 18.5.2017  17:34

Příjemné překvapení, hodně blízko 5 hvězdám. Adekvátní hodnocení je tak 8,5/10.

• 22.2.2017  01:47

Heaven is a place on earth.

• 15.2.2017  14:31
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

V době, kdy se Hollywood potácí v zoufalé bezradnosti remaků, remasterů a kopírování nápadů, je z hlediska scénářů každý díl Black Mirror jako závan svěžího vzduchu. Kromě toho, některé koncepty už jsou převedeny do praxe - Trump je Waldo. Povídání si se zemřelými prostřednictvím AI - check (http://www.theverge.com/a/luka-artificial-intelligence-memorial-roman-mazurenko-bot). Scénář National Anthem se může stát klidně zítra...

• 6.2.2017  22:10

Je třeba brát v potaz, že Ghost in the shell byl natočen v roce 1995, a potom jsou zřetelné prvky, které si z něho bere Matrix, Deus ex, Metal gear solid...

• 31.1.2017  01:45
    Marcela (2006)

Uf, to je strašný. Tak třeba se jim teď daří o něco lépe.

• 25.1.2017  14:51

Dva téměř dokonalí muži soutěží o dítě a srdce stárnoucí alkoholičky a kuřačky. Vždyť je to žánr sci-fi!

• 12.1.2017  19:46
    Semestr (TV seriál) (2016)

Student VŠE, studentka filmových věd, hipster, videoblogerka - a všichni na facku! Tomu říkám realismus! :-)

• 12.12.2016  20:04

Jsem rád, že se Finnick dostal z toho kanálu, byť nakonec skončil na vozíku.

• 6.10.2016  19:46
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Snižuji o jednu hvězdičku za určité nedostatky při vysvětlování prvků spojených s upside down, ba přímo logické lapsy: 1) Jak dokázal Will monstru na začátku (poté, co byl unesen do upside down) uprchnout a přežít? 2) Jak funguje otevírání portálů? Monstrum si dokáže kdykoliv otevřít portál kamkoliv? 3) Fungování světelné komunikace - JAK? Na konci vidíme, že rozsvěcování světel je spíše záležitostí náhody, u rozvěšených řetězů to ještě beru - pokud by měly svůj odraz v upside down - ale jak dokázal Will vědomě rozsvítit žárovičky, které měla v ruce Winona Ryder? 4) což mi připomíná - jak dokázalo monstrum ehm, telefonovat a mít k ruce dýchajícího Willa? Stranger things jsou parádní především v prvních čtyřech dílech, kdy jde o famózní psycho, potom už jsou karty jasně rozdány a začne se objevovat syndrom Ztracených, kdy některé otázky či mechanismy zůstávají nevyjasněny a nemyslím, že na ně budou dány odpovědi, kromě dvou hlavních cliffhangerů. 2. série zvedá na pět. :-). 3. série snad ještě lepší!

• 28.6.2016  22:39

Vizuál ctí předlohu, naneštěstí stavba příběhu víceméně kopíruje první dva herní díly, takže zdaleka nedosahuje komplexnosti třetího Reign of Chaos, pádu Arthase a příchodu Plamenné legie.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8