Shogin

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 6.10.2019  20:48
    3 from Hell (2019)

Ach Robe, kdybych já pro tebe neměl takovou slabost. Ale ne, musím uznat, že i přes všechny nepřízně osudu, zejména nemoci a následnému odchodu legendy Sida Haiga, se z toho Zombie zvládnul vysekat s pomocí Richarda Braka a desítek přepisů ve scénáři. Musí se však nechat, že absence kapitána Spauldinga je na výsledném díle znatelná. Dle mého názoru je to převážně tím, že dvojice Otis a nevlastní brácha jsou charakterově dost podobné postavy, což situacím ubírá na pestrosti. Dále mi příjde, že Rob dává až přespříliš prostoru Baby, která oproti předchozím dvěma dílům na několika místech ještě k tomu lehce přehrává, ta tam jsou čisté výkony z prvních dvou dnes již zcela kultovních děl. Nevím, jestli je to jen můj dojem, ale Otis zde zkrátka má jen pomálu zapamatování hodných momentů. Přesto všechno si snímek drží pevný styl, který krásně navazuje na Vyvržence a brutalitou se nešetří, což je zatraceně dobře. Největší problém však vidím v tempu, které zkrátka občas upadá a nebylo by na škodu, kdyby byl film klidně o 15 minut kratší. Každopádně po několika přešlapech v podobě posledních třech filmů je Rob Zombie podle mě opět v sedle a já se těším na další shlédnutí.

• 6.10.2019  20:36
    Too Old to Die Young (TV seriál) (2019)

Takřka stejně revoluční jako 3. řada Twin Peaks od Davida Lynche. Refnova rebelie je však rozhodně méně divácká, tudíž si tuhle v dějinách seriálové produkce asi nejpomalejší jízdu užijí opravdu jen vyvolení. Přesto garantuji, že ti, co vytrvají do konce, nebudou litovat. Refn dovedl svůj vizuální a atmosférický um k naprosté dokonalosti. Nemůžu se dočkat, kam nás zavede příště, nedá se pochybovat o tom, že to bude proti našim očekáváním.

• 5.7.2019  15:41
    American Crime Story (TV seriál) (2016)

• 27.3.2019  12:10
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

1. Sonnie's Edge - 4/5, 2. Three Robots - 5/5, 3. The Witness - 5/5, 4. Suits - 4/5, 5. Sucker of Souls - 3/5, 6. When The Yogurt Took Over - 2/5, 7. Beyond the Aquila Rift - 5/5, 8. Good Hunting - 4/5, 9. The Dump - 4/5, 10. Shape-Shifters - 3/5, 11. Helping Hand - 4/5, 12. Fish Night - 5/5, 13. Lucky 13 - 3/5, 14. Zima Blue - 5/5, 15. Blindspot - 2/5, 16. Ice Age - 3/5, 17. Alternate Histories - 1,5/5, 18. Secret War - 3/5. Nejlepší díl: Fish Night.

• 27.3.2019  11:51
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

1. série - 95%

• 27.3.2019  11:50
    Osmý smysl (TV seriál) (2015)

• 21.7.2018  00:07
    OA (TV seriál) (2016)

1. série - 85%, 2. série - 95%

• 21.7.2018  00:07
    Génius - Einstein (série) (2017)

Einstein - 75%

• 2.7.2018  00:56
    Mistři hrůzy (TV seriál) (2005)

1. série: 1x01 Incident On and Off a Mountain Road (Don Coscarelli) - Hezky syrový slasher z ponurého lesního prostředí, který připomene snímky jako Texaský masakr motorovou pilou nebo Noc s nabroušenou břitvou. Potěší také způsob retrospektivního vyprávění a závěrečná pointa (4/5) ; 1x02 Dreams In The Witch House (Stuart Gordon) - Výborně vykreslená atmosféra, která postupně víc a víc houstne, jediná škoda zbytečně roztaženého konce (4/5) ; 1x03 Dance of the Dead (Tobe Hooper) - Za mě nejlepší epizoda seriálu, překvapivě originální a nepředvídatelný děj, kterému kraluje charismatický Robert Englund a nádherná hlavní protagonistka (5/5) ; 1x04 Jennifer (Dario Argento) - tady to ani špatně dopadnout nemohlo, jelikož mám pro Daria Argenta i Stevena Webera slabost, snad jen, že již od začátku je divákovi jasné, kam to celé bude spět (4/5) ; 1x05 - Chocolate (Mick Garris) - zatím nejslabší díl seriálu, Mick Garris vždycky patřil spíš mezi průměrnější režiséry a tímhle dílkem to bohužel jen potvrzuje, zas mu ale patří dík za uskutečnění celého projektu a nejeden povedený scénář pro seriál (2/5) ; 1x08 Cigarette´s Burns (John Carpenter) - společně s Hopperovým "tancem mrtvých" bezpochyby nejlepší dílo celého projektu, ve kterém je atmosféra tak mysteriózní a nepříjemná, že si člověk hned vzpomene na mistrovu "Věc" a plesá, že to pořád dokáže! (5/5) ; 1x10 Sick Girl (Lucky McKee) - Originální brouček a dosti nepříjemná polštářová skrýš, celký snímek je však povedeně na pomezí nadsázky a vážného tónu, což pokládám asi za jeho největší klad (4/5) ; 2. série: 2x01 The Damned Thing (Tobe Hooper) - po "tanci mrtvých" o něco slabší kousek, avšak pořád vysoko nad průměrem, silně mi to připomnělo jednu povídku od Raye Bradburyho, která sice není ve výsledku takto fantazijní, avšak onou tísnivou atmosférou se lehce podobá (4/5) ; 2x05 Pro-Life (John Carpenter) - Rosemary má děťátko trochu jinak, sice podobně jako u Hoopera už ne taková šleha jako v první sérii, ale opět výborný zářez, společně s Pelts nejlepší věc druhé série, škoda jen, že ďábla/démona tvůrci tak rychle ukázali celého, mohli nás držet delší dobu v očekávání, jak asi ten zmetek vypadá (4/5) ; 2x06 Pelts (Dario Argento) - tady si naopak dovolím tvrdit, že Argento překonal Jennifer na plné čáře a ještě k tomu se jedná o jeden z nejbrutálnějších snímků seriálu vůbec (4/5) ; 2x08 Valerie on the Stairs (Mick Garris) - stejně tak Garris se zde ukázal jako schopnější režisér, než v případě Čokolády, která byla už od námětu dosti hloupá. Zde se mu daří vcelku úspěšně budovat atmosféru a udržet diváka až do konce v napětí. Sice je to pořád oproti jiným dílům o něco slabší, ale pořád lehký nadprůměr (3/5) ; We All Scream For Ice Scream (Tom Holland) - pro mě takový režisérský bratr Micka Garrise, oba rádi adaptují Stephena Kinga a oba směřují spíše k průměrnějším výsledkům, přestože se sem tam oboum z nich něco vyvede (Garris - Svědectví, Holland - Časožrouti), zde to vychází podobně jako Garrisova "Valerie", někde tak na půl cesty. Příběh je v podstatě čistokrevná Kingovka, zajímavá story, která však bohužel sem tam ztrácí trochu tempo (3/5).

• 2.7.2018  00:25
    BoJack Horseman (TV seriál) (2014)

1. série - 75%

• 2.7.2018  00:23
    Uteč (2017)

Prazvláštní paradox tohoto filmu je, že přestože divák dosti zkraje ví, co se bude dál dít a od té chvíle ho v podstatě z hlediska děje již nic moc nepřekvapí, tak si celkový průběh naprosto náramně užívá a ihned po skončení vyžaduje další projekci. Jordan Peele opravdu dost překvapil, jelikož jsem, jakožto velký fanoušek Key & Peele, nečekal že jeho režijním debutem bude horor a ještě k tomu hned takovéhoto retro ražení, nejsem podle mě jediný, komu se při sledování vybavila Polanskiho bytová trilogie. Nemůžu se dočkat Peelova dalšího filmu, který bude opět doufám hororového ražení. 85%

• 2.7.2018  00:17
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

1. série - 75%

• 2.7.2018  00:15
    Mr. Mercedes (TV seriál) (2017)

• 28.5.2018  21:50
    Riverdale (TV seriál) (2017)

1. série - 75%, 2. série - 70%

• 9.2.2018  16:04
    Proč? 13x proto (TV seriál) (2017)

1. série - 75%, 2. série - 70%

• 31.1.2018  14:05
    Westworld (TV seriál) (2016)

1. série - 80%

• 27.1.2018  12:39
    American Horror Story (TV seriál) (2011)

1. série - 100%

• 11.9.2017  11:53
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

1. série - 85%, 2. série - 90%

• 11.9.2017  11:48
    Skam (TV seriál) (2015)

1. série - 65%, 2. série - 70%

• 14.6.2016  11:10
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

1. Série - 70%

• 18.4.2016  14:11
    Vinyl (TV seriál) (2016)

1. série - 95%

• 16.3.2016  19:24
    Mozart in the Jungle (TV seriál) (2014)

1. série - 100%, 2. série - 95%, 3. série - 85%, 4. série - 85%

• 19.1.2016  21:30
    Vincentův svět (TV seriál) (2004)

1. série - 75%.

• 27.12.2015  22:52
    Městečko Pines (TV seriál) (2015)

1. Série - 85%, Nejoblíbenější postava: Theresa.

• 17.12.2015  10:23
    Scream (TV seriál) (2015)

Nejprve se mi vůbec do seriálového Vřískotu nechtělo, jelikož absence Wese (děkuji za vše mistře!) a Kevina a ještě k tomu ta ne úplně povedená maska. Nakonec mi zvědavost nedala a ... byl jsem překvapenej. Sympatické postavy, nová mytologie vraha a v podstatě celkově nový přístup je velkým plusem téhle série. Na druhé straně však v druhé polovině seriál dle mě začíná trochu ztrácet tempo a atmosféra by vyžadovala trochu více utužení, tak nějak jsem narozdíl o filmů ten všudypřítomný strach z jakého rohu vrah vyskočí, moc nepociťoval. Pak je tu ta ironie, že scénář který nabízí výborné odkazy, jak na původní filmovou tetralogii, tak na spoustu filmů, obsahuje i spoustu klišé a to i těch teen, přičemž si nemyslím, že to bylo záměrem (v některých případech ano, ale ve spoustě očividně ne). SPOILER: A nakonec ty úmrtí, přece jenom je vidět, že tvůrci si chtěli nechat postavy do další série, u čehož se obávám, že možná bude na škodu věci. Sám jsem ve skrytu duše doufal, že půjde o formát Skins a další série se bude zaobírat úplně novou partičkou. Uvidíme. 1. série - 65%, 2. série - 55%.

• 14.12.2015  10:34
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

1. série - 80%, 2. série - 75%, 3. série - 75%, 4. série - 80%

• 30.10.2015  01:55
    Lucie 2014 (koncert) (2014)

Na DVD jsem se moc těšil. Sám jsem navštívil jeden z koncertů jejich comeback turné, konkrétně ten v Plzni v Amfiteátru, který byl naprosto úžasný. Kupodivu jsem však mírně zklamaný, střih i práce kameramanů je supr, ale co to proboha ve studiu provedli s tím zvukem? Naprosto podivně nevyvážený zcela utlumený zvuk, který působí, jako by to byl narychlo smixovaný zvuk z přímého přenosu, ne z DVD, na kterém se intenzivně hodiny a hodiny pracovalo. Když už pominu instrumentální část zvuku, tak mi nejde do hlavy, jak v Kodymovým sólo písních může být Kollerův doprovodný zpěv slyšet podstatně víc? Po téhle stránce tedy z mé strany zklamání, druhou věc, kterou bych vytknul je naprostá absence bonusů. Za ty peníze bych aspoň nějaký malý dokumentík uvítal. I přes tyto mínusy jsem však rád, že DVD vyšlo a kapela sama odvedla parádní výkon, i když sám za sebe musím říct, že přestože v Plzni ve starém amfiteátru nebylo možno uskutečnit všechny plošinové efekty, tak na mě kapela působila mnohem uvolněněji a víc energicky, otázka je, jestli to není toho, že jsem to tam zažil na vlastní kůži, ale tady chvílema ta vzájemná odtažitost z obrazu docela čišela. Ještě na závěr musím pochválit, že je koncert v celé své podobě zachován, čímž myšlím, že není žádný song vystřihnut.

• 4.6.2015  00:26
    Kombo (TV pořad) (2015)

Viděno: Hentai Corporation, Tata Bojs, Zrni, Vypsaná Fixa, PSH, Prago Union.

• 20.5.2015  11:45
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

1. série - 75% ; 2. série - 80%, 3. série - 80%, 4. série - 90%, 5. série - 100%. Ještě se mi nestalo, že bych si nějaký seriál zamiloval až při poslední sérii, ale tak všechno je jednou poprvé, že. První čtyři sérii byly bezpochyby výborné, ale ta pravá jiskra přeskočila až při té finální a to musím říct, že jsem hltal opravdu každou minutu.

• 8.3.2015  13:23
    Rány slovem (studentský film) (2015)

Za mě musím říct, že je obrovská škoda, že tvůrci nevytvořili celovečerní dokument, protože potenciál na to byl. Pokud bylo záměrem natočit dokument pro lidi, kteří se s tvorbou Adama Svatoše dosud víc neseznámili, pak je to v pořádku, ale fanoušek se nedozví nic nového. Co se týče zpracování, tak chválím rozhodně kameru a celkové provedení, je vidět, že si autor dal záležet.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6