Shogin

Jindra Vosecký

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 15.8.2008  23:01

Asterixe už od mala zbožňuji, tohle dílko jsem měl vždycky moc rád, jedno z nejpovedenějších Asterixů.

• 24.12.2008  14:45

Dobře spracované, Jackson opět dokazuje, že je to mistr svého oboru. Atmosféra velmi drsná. 4*

• 1.1.2009  20:34

Odyssea mě doslova přimrazila a nenechala mě vydechnout, občas jsem se přistihnul s otevřenou pusou (a to dost často), atmosféra je opravdu nepopsatelná. A hudba?? Myslím, že vhodnější a krásnější ani být nemohla, nevím co dodat, snad jedině - VELKOLEPÉ!!!

• 6.10.2019  20:48
    3 from Hell (2019)

Ach Robe, kdybych já pro tebe neměl takovou slabost. Ale ne, musím uznat, že i přes všechny nepřízně osudu, zejména nemoci a následnému odchodu legendy Sida Haiga, se z toho Zombie zvládnul vysekat s pomocí Richarda Braka a desítek přepisů ve scénáři. Musí se však nechat, že absence kapitána Spauldinga je na výsledném díle znatelná. Dle mého názoru je to převážně tím, že dvojice Otis a nevlastní brácha jsou charakterově dost podobné postavy, což situacím ubírá na pestrosti. Dále mi příjde, že Rob dává až přespříliš prostoru Baby, která oproti předchozím dvěma dílům na několika místech ještě k tomu lehce přehrává, ta tam jsou čisté výkony z prvních dvou dnes již zcela kultovních děl. Nevím, jestli je to jen můj dojem, ale Otis zde zkrátka má jen pomálu zapamatování hodných momentů. Přesto všechno si snímek drží pevný styl, který krásně navazuje na Vyvržence a brutalitou se nešetří, což je zatraceně dobře. Největší problém však vidím v tempu, které zkrátka občas upadá a nebylo by na škodu, kdyby byl film klidně o 15 minut kratší. Každopádně po několika přešlapech v podobě posledních třech filmů je Rob Zombie podle mě opět v sedle a já se těším na další shlédnutí.

• 26.7.2008  18:44

Nemůžu si pomoct, ale příde mi, že se jedná o nehorázné vykrádání. Chvílemi mi i přišlo, že je to celé takové splácané a neoriginální. Avšak zajímavé momenty tam i tak jsou a Ryan Reynolds hraje dobře, tak za tři.

• 11.8.2010  17:55

Sice mám Olivera Stona moc rád, ale tohle šlo zkrátka mimo mně a nemůžu si pomoct, nejdřív jsem uvažoval o třech hvězdách, ale to by muselo být aspoň o hodinu kratší a celkově záživnější..

• 5.7.2019  15:41
    American Crime Story (TV seriál) (2016)

1. série - 85%

• 27.1.2018  12:39
    American Horror Story (TV seriál) (2011)

1. série - 100%

• 22.12.2008  16:17

Na podruhé mnohem mnohem lepší. Vše obaleno překrásnou hudbou Yanna Tiersena. 5!

• 3.8.2010  15:31

Surrealismus miluji, například v podání Davida Lynche, Dalího obrazy taktéž, avšak toto filmové zpracování Dalího vizí mi nic moc nepřineslo. Přitom Dalího snová sekvence v Rozdvovojené duši Alfreda Hitchcocka je tak působivá.

• 26.8.2010  23:33

Pro mně nejlepší dílko z Animatrixu! Stačí si vybavit padací sen... nádhera!

• 11.2.2015  12:54

Konečně koncert Arakainu s výborným střihem (co si budeme povídat, dvd z Edenu postrádalo záběry na Mirka Macha a 20 let natvrdo má naprosto otřesný jak střih tak kameru). Honza Toužimský opět dokazuje, že je tím pravým frontmanem pro Arakain (ať si každý říká, co chce) a krom samotného výkonu si zaslouží i poklonu za již zmíněný střih a zvuk DVD, o které se postaral sám a odvedl rozhodně výbornou práci. Lucie Bílá s Petrem Kolářem jsou úžasným oživením. Na všech je vidět, že si to užívají, tudíž bych šel i k nejvyššímu počtu hvězdiček, ale přece jen už mě tahle partička nebere tolik jako dříve.

• 23.10.2013  00:34

Fieldy je výborný basák s osobitým stylem hraní, ale učení mu teda moc nejde.

• 14.5.2013  18:50
    Best Coast: Our Deal (hudební videoklip) (2011)

Především za Chloe (ta holka je neuvěřitelně nádherná a charismatická, podle mně jedna z nejlepších mladých hereček) a hudbu. Viděno v nezkrácené verzi.

• 5.8.2010  16:38

Jediný důvod proč nedám plný počet je ten, že rozhovory překrývají živý záznam...

• 11.5.2010  19:30
    Blade Runner (1982)

Jelikož jsem předevčírem během jednoho dne přečetl celou Dickovu předlohu, tak jsem se těšil na věrnou adaptaci, když jsem slyšel ze všech stran takové chvály na toto filmové zpracování a zejména, když jsem věděl, že režisérem je Ridley Scott. Bohužel mě to zklamalo a to především, protože Ridley to pojal absolutně vlastní formou a bohužel z knihy zůstal opravdu jen základ a pár scén. Vizuál, atmosféra a hudba jsou výborné. Každopádně mi nesedlo obsazení Harrisona Forda a jakým od knihy odlišným směrem se film ubírá.

• 2.7.2018  00:25
    BoJack Horseman (TV seriál) (2014)

1. série - 75%

• 2.10.2010  21:05
    Bouře století (TV film) (1999)

Škoda, že to nebylo sestřiháno na dva díly, protože pak bych šel s hodnocením rozhodně nahoru a měl bych chuť si to pouštět znova. Takhle to bylo poněkud zbytečně natahované a je to škoda, protože je to jinak vcelku povedená podívaná s mnoha silnými momenty (zvlášť, když vezmeme v potaz, že jde o TV film, které se jako adaptace Kinga moc často nepovedou). Když srovnám s předchozím TV filmem "Dům v růžích", tak se mi "Bouře století" líbila mnohem více.

• 1.11.2010  00:43
    Brazil (1985)

A pak přišli titulky a já zkrátka seděl a vstřebával ten vyjímečný filmový zážitek, který jsem právě prožil a snažil se v něm nějak zorientovat, v hlavě si ho uspořádat, jenže to není jen tak. Film který přináší tolik nepopsatelných věcí, nevídanou atmosféru, postavy a to jak působí celkově. V první chvíli jsem si říkal, že vlastně nevím tak úplně, co si mám myslet a to mám rád, když člověk nad filmem musí přemýšlet a stále na něm lze něco objevovat. Na jakékoli místo filmu jsem se v duchu vrátil, pocítil jsem ten příjemný pocit, který to ve mně zanechalo a tu dokonalost a s radostí mohu říct, že Brazil je pro mně nejlepším dílem Terryho Gilliama a moc se těším na druhou projekci! (Viděno Director´s cut.)

• 7.4.2013  13:26
    Californication (TV seriál) (2007)

1. série - 5/5 (100%) ; 2. série - 5/5 (100%) ; 3. série - 5/5 (85%) ; 4. série - 5/5 (100%) ; 5. série 5/5 (80%) ; 6. série 4/5 (75%) ; 7. série 3,5/5 (70%)

• 28.6.2012  00:07
    Caligula (1979)

Říkal jsem si, kam zmizely ty opěvované pornoscény a neskrývaná brutalita a pak jsem zjistil, že se dívám na režisérský sestřih, tudíž hodnotím prozatím tuto verzi a určitě se podívám časem i na tu nesestříhanou.

• 20.10.2013  01:25
    Carrie (2013)

Těšil jsem se opravdu hodně. Chloe předvádí úžasný výkon a pro mě je mnohem lepší Carrie než Sissy Spacek. Ano, je nádherná, přestože v literární podobě je popisována, jako ošklivá, ale nemůžu si pomoct, mě do té role naprosto sedla. Julianne Moore zahrála psychopatickou matku naprosto přesvědčivě. V tom bych viděl největší klady. Samozřejmě se člověk nemůže moc ubránit srovnání s De Palmovou verzí a co se mi v původním snímku líbilo více, byla tísnivější atmosféra a vynalézavější režie. Je to dobrý film se silným hereckým ansámblem, bohužel se moc nedaří udržet tíživou atmosféru, čímž nepůsobí intenzivně. Musíš každopádně uznat, že film hezky plyne.

• 15.10.2010  23:09

Nádherný a silně emotivní snímek, ve kterém se skrývá mnoho a realismus čiší z každé scény. Herecké výkony jsou výborné, u mého oblíbence Jacka Nicholsona jsem ani nic jiného nečekal, svou vedlejší roli astronauta podal božsky, naprosto výborně a dodal filmu ony uvolňující chvilky. Shirley MacLaine taktéž výborný výkon a Oscar rozhodně zasloužený, avšak mým favoritem a milým překvapením je Debra Winger a její lehce chraplavý hlas, jejíž výkon mě opravdu dostal a je podle mě velká škoda, že si sošku neodnesla. Jako celek Nádhera!

• 26.5.2010  22:33
    Cesta (2009)

Velmi dobře převedeno McCarthyho dílo na plátno, stejně ponurá a beznadějná atmosféra jako v předloze a věrný přepis. Viggo Mortensen podává výborný výkon a ostatní herci mi sedli též. Musím také vyzdvihnout hudbu Nicka Cava.

• 30.7.2010  10:32

Překrásné!

• 27.9.2010  00:33
    Christine (1983)

Hm tak bohužel, ze začátku se to tvářilo velmi nadějně, ale postupně to upadalo a upadalo... atmosféra nulová... když už se i ta psychologie skoro úplně vytratila, tak jsem doufal, že se někde vynoří aspoň náznak toho zmíněného hororu, ale ono nic... Závěr to zazdil úplně... Abych ale jen nekritizoval, tak světelná scéna s hamburgerem aspoň za něco stojí... Každopádně doporučuji sáhnout po předloze, která sice nepatří mezi to nejlepší, co mistr napsal, ale ve srovnání s adaptací je naprosto výborná!

• 3.12.2014  16:15

Výborný dokument, u kterého mě však mrzelo, že přes podrobné rozebírání nejvýznamnějších skladeb alba nedošlo vůbec na Don´t Tread on Me, Through the Never, Of Wolf and Man a Struggle Within. Krom toho se jedná o špičkovou záležitost.

• 10.3.2009  13:26
    Courage the Cowardly Dog (TV seriál) (1999)

Vynikající humor, kresba a hudba, seriál mého děství!

• 26.9.2010  15:45

Už román Cujo nepatří zrovna mezi mé nejoblíbenější díla od mistra Kinga. Důvod je v tom, že dějově nic moc zajímavého nebo něčím se vyjímajícího nenabízí. Avšak u knihy si člověk pořád užívá výborného Kingova vypravěčství, kdežto u filmu zkrátka není moc na co koukat a člověk pak dostane ničím neobohacující hororové béčko, které nezachraňují ani vcelku dobře vybraní herci či naprostá věrnost předloze. Rozhodně doporučuji knihu.

• 4.12.2008  22:17

Nápad velmi dobrý, ale neuškodilo by, kdyby ho Lynch ještě více rozvedl a obohatil. Každopádně zajímavé.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6