Shogin

Shogin

Jindra Vosecký

Česko

• 31.8.2008  00:24
    Star Trek: Nová generace (TV seriál) (1987)

Můj nejoblíbenější Star Trek seriál, který je pro mě nezapomenutelný.

• 31.8.2008  00:21
    Star Trek: Voyager (TV seriál) (1995)

Nová generace je Nová generace, každopádně i přesto mě Voyager vždycky bavil a kvalitami se NG dosti blíží.

• 11.9.2017  11:53
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

1. série - 85%, 2. série - 90%

• 27.9.2010  13:38

Je to už hodně let zpět, kdy jsem Tajemné okno viděl poprvé a kdy mě naprosto dostalo a zarylo se mi hluboko do hlavy a já se k němu moc rád vracel. Tenkrát jsem ještě nebyl tak velký fanoušek Stephena Kinga a předlohu jsem neznal, ale později jsem si jí sehnal, přečetl a můj názor na tuto adaptaci se nezměnil, ba naopak, já jsem prostě spokojený a ten filmový závěr mi sedí. Ano, uznávám, film nedostatky rozhodně má, ale já si nemůžu pomoct, snímek který mě i po tolika shlédnutích neustále baví a vynikající herecký koncert Johnnyho Deppa, si nezaslouží nic víc než absolutorium!

• 25.12.2008  00:36

Ačkoli bude pro mě vždycky budou nejlepšími Batmanovské filmy ty od Burtona, tady i přes tu realističnost, která mi prostě k tomuhle materiálu úplně nesedí, nemůžu nic vytknout. Tím nejlepším je zde však beze sporu Heath Ledger a jeho podání Jokera!

• 16.6.2012  00:03

Zajímavý nápad ztvárnit hlavní postavu dvěmi herečkami, každopádně kdyby Conchitu hrála Ángela Molina po celý film, byl bych mnohem radši a určitě by to na atmosféře přidalo. Carole Bouquet je sice trefně kontrastní, ale narozdíl od Moliny se mi nelíbila a postrádala charisma, tudíž jsem se pokaždé těšil, kdy se vystřídají a to pak docela kazilo celkový dojem z filmu.

• 23.8.2014  18:25

Omylem jsem viděl první dvojku a až pak jedničku a kupodivu se mi dvojka líbila možná i o chlup víc.. z některých momentů dvojky mi běhal docela mráz po zádech a celkově mi příjde, že tu měl Collector takovou záhadnější a děsivější auru než v jedničce, aspoň mi to tak přišlo.. co mi ovšem vadilo byla přemrštěnost samoúčelného násilí (stejně i u jedničky), občas je prostě méně více.. jinak musím vyzdvihnout hlavního představitele, který i v za vlasy přitažených situacích působí přirozeně a uvěřitelně..

• 15.10.2009  13:57
    The Doors (1991)

Lépe si film o Doors nedokážu představit. Doors jsou pro mně společně s Pink Floyd nejoblíbenějšími kapelami a doslova jsem byl unešený, jak se dokázal Stone vcítit do jejich osudů (především Morrisonova) a do období šedesátých let (ke konci tedy už sedmdesátých) celkově. Geniální dílo, které poutá nejen výkonem Vala Kilmera (v tomto případě je neudělení Oscara opravdu mimo...), ale vůbec celkovým podáním. Stačí jen, když si vybavím pasáž "The End", odehrávající se uprostřed pouště a postupně přecházejíc do Whiskey Go Go klubu a naskakuje mi husí kůže.

• 5.6.2010  21:50

Totální úlet, který mi naprosto sednul, protože styl Roba Zombieho mám prostě rád! Animák plný hlášek, sexu, odkazů na filmy (Shining, Hallowen, Carrie, Alien, či Zombieho klasika Dům tisíce mrtvol...). Hodina dvacet minut nepřetržité zábavy :-) Doufám, že se brzo dočkáme dalšího hraného filmu v tomto pravém Zombieho duchu!

• 10.3.2009  13:28
    The Jetsons (TV seriál) (1962)

Flinstonovi budoucnosti, rozhodně ne tak vydařené jako originál.

• 4.5.2013  12:08

Na Lords Of Salem jsem se těšil opravdu hodně, takže očekávání jsem se snažil držet na uzdě. A ve výsledku? Těžko hodnotitelný snímek. Na jednu stranu Zombie přišel se spoustou velice zajímavých, originálně pojatých snových scén, které se mi opravdu líbily. Zejména pak závěr s doslova strhující smrští výjevů. Pak je tu příběh s tématikou, se kterou si Zombie pohrál osobitým stylem, ze kterého je cítit "příjemná" atmosféra old school horrorů. Na straně druhé tu je však překvapivě nevýrazná Sheri Moon Zombie, kterou v roli Baby Fireflyové miluji a kterou se tenkrát doslova stala, ale tady snímek spíše brzdí. Jako celek film ve výsledku působí poněkud nesoudržným dojmem. Pro mě trochu rušivým elementem (hlavně na úkor atmosféry) bylo, když jsem začal cítit jakési náznaky nadsázky, co se scén s třemi čarodějnicemi z hotelu týče a místo toho, aby to mělo efekt třeba vzdáleně podobný stylu jaký byl v Dům tisíce mrtvol, tak to na mě působilo spíš, jako by si Zombie neujasnil, jestli chce do snímku zařadit nějaké oddechové, nadsazené pasáže. Pak se to ve spojení s čistě temným zbytkem filmu plácá a působí nesoudržně. Ale tenhle aspekt ostatně nehraje takovou roli, protože racionálně tento film vnímat opravdu nejde a za to jsem rád. Za mě 3 a půl hvězdičky. Edit k 26.10.2019: Opětovné shlédnutí vřele doporučuji, protože napodruhé a s odstupem několika let se mi snímek zamlouval mnohem víc. V podstatě se nestydím říci, že se jedná o takovou Zombieho Vesmírnou odysseu, což samozřejmě dost vybočuje ze Zombieho obvyklého stylu a ne každému to bude po chuti. Kdo však na jeho hru přistoupí, zažije nevídanou horrorovou smršť, kterou si já osobě mile rád znovu dám.

• 26.6.2012  09:57

Koncert jako takový bezpochyby naprosto výborný. Co bych ovšem vytkl je přemrštěně šílený střih, který znemožňuje si více užívat dění na pódiu. Chápu, že lidé zodpovědní za střih chtěli obraz co nejvíce sladit se zběsilostí písní, ale tady se vám hezky rychle zatočí hlava, což mě mrzí hlavně proto, že některé záběry jsou opravdu povedené. Uvítal bych minimalističtější o něco klidnější střih, kdy by člověk měl možnost se nad nějakým záběrem také chvíli pozastavit, aspoň na určitých místech rozhodně. Koncert jako takový je ovšem bezchybný.

• 6.10.2019  20:36
    Too Old to Die Young (TV seriál) (2019)

Takřka stejně revoluční jako 3. řada Twin Peaks od Davida Lynche. Refnova rebelie je však rozhodně méně divácká, tudíž si tuhle v dějinách seriálové produkce asi nejpomalejší jízdu užijí opravdu jen vyvolení. Přesto garantuji, že ti, co vytrvají do konce, nebudou litovat. Refn dovedl svůj vizuální a atmosférický um k naprosté dokonalosti. Nemůžu se dočkat, kam nás zavede příště, nedá se pochybovat o tom, že to bude proti našim očekáváním.

• 27.9.2012  20:01
    Top Gear (TV pořad) (1978)

Auta mě sice moc neberou, ale těch pár dílů, co jsem viděl mě bavili a musím uznat, že je to mistrně natočené.

• 25.6.2012  00:26
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Pohlcující, zvrhlé, překvapující a ty charaktery! 1. Série - 5/5 (100%) ; 2. Série - 4/5 (70%) ; 3. Série - 5/5 (95%) ; 4. Série - 4/5 (85%) ; 5. Série - 2/5 (45%) ; 6. Série - 3/5 (55%). Nejoblíbenější postava: Sam Merlotte.

• 24.12.2008  16:44

Jedna z nejlepších českých pohádek. Hlavně díky Libuši Šafránkové.

• 28.12.2008  00:43

"This Is Halloween, This Is Halloween", nezapomenutelné! :-)

• 2.7.2018  00:23
    Uteč (2017)

Prazvláštní paradox tohoto filmu je, že přestože divák dosti zkraje ví, co se bude dál dít a od té chvíle ho v podstatě z hlediska děje již nic moc nepřekvapí, tak si celkový průběh naprosto náramně užívá a ihned po skončení vyžaduje další projekci. Jordan Peele opravdu dost překvapil, jelikož jsem, jakožto velký fanoušek Key & Peele, nečekal že jeho režijním debutem bude horor a ještě k tomu hned takovéhoto retro ražení, nejsem podle mě jediný, komu se při sledování vybavila Polanskiho bytová trilogie. Nemůžu se dočkat Peelova dalšího filmu, který bude opět doufám hororového ražení. 85%

• 29.3.2010  15:42

Nebýt toho nechutného vizuálu, tak jdu s hodnocením o hodně nahoru...

• 27.8.2010  13:31
    Vincent (1982)

Tak tahle prvotina má v sobě přesně to, proč miluji styl Tima Burtona!

• 19.1.2016  21:30
    Vincentův svět (TV seriál) (2004)

1. série - 75%.

• 18.4.2016  14:11
    Vinyl (TV seriál) (2016)

1. série - 95%

• 4.6.2013  00:07

Opravdu příjemný a pozitivní film se silnou myšlenkou, velmi povedeným spracováním a výborným hereckým obsazením!

• 14.12.2015  10:34
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

1. série - 80%, 2. série - 75%, 3. série - 75%, 4. série - 80%

• 26.7.2008  18:34

Každou minutou to ve mně vzbuzuje tak šíleně krásné pocity euforie, které trvají po celou stopáž a film propluje jako vlna. Člověk se těší, až to prožije znovu. Příběh, ze kterého naděje čiší neuvěřitelným způsobem a já bych to nejradši prožíval znovu a znovu. Vše na správném místě a Stephen King společně s námi příznivci, můžeme jen děkovat panu Darabontovi a ostatním.

• 30.10.2010  22:56

Sport jde mimo mě a o americkém fotbalu a fotbalu celkově toho moc nevím, přesto mě režie Olivera Stona opět dostala, plus jeho typický neopakovatelný střih a ještě k tomu vynikající Al Pacino a překvapivá Cameron Diaz, kterou jsem dosud moc nemusel. Nebyl to pro mně však zas takový odvaz, protože jak už jsem řekl, tato látka není vůbec můj šálek kávy, tudíž jsem si jí ani nemohl tolik užít, ale jedná se rozhodně o nadprůměrný snímek, který nepatří sice k těm nejlepším dílům Stona, ale za shlédnutí rozhodně stojí, zvlášť pro sportovní nadšence.

• 23.12.2008  01:13
    Vřískot 2 (1997)

Výborné pokračování, které mi v osmi letech přichystalo nejednu noční můru. Za to jsem však rád, protože to lze brát jako určité otužení a započetí fascinace touto sérií a maskou Ghost Face.

• 31.1.2018  14:05
    Westworld (TV seriál) (2016)

1. série - 80%

• 7.5.2012  10:11

Wohnout jsou pro mě jednou z nejlepších českých kapel a jejich koncerty jsou něčím naprosto úžasným. Proto je na místě, aby měli taky to své koncertní DVD, které zaznamenává jejich energickou, vtipnou a jedinečnou show. DVD bych po obsahové stránce nic nevytkl, protože je zaplněné, jak jen to jde. Co bych ovšem vytkl jsou některé věci koncertního záznamu samotného a to zvuk (zejména Honza Homola má kytaru často až moc potichu) a střih (až na pár malých vyjímek nejsou vůbec zabírány kytarová sóla), kde je znát jistá dávka nedotaženosti, čehož jsou si kluci sami vědomi, jak jsem se dočetl v bookletu jejich Best Of alba Plejlist. Snad bude v nejbližších letech na světě dotaženější koncertní DVD i s novými peckami z nové desky Našim klientům. 4*.

• 9.5.2012  00:06
    Woodstock '99 (koncert) (1999)

Hodnotím sety kapel Red Hot Chili Peppers, Metallica, KoRn a Limp Bizkit.