Shogin

Shogin

Jindra Vosecký

Česko

• 2.7.2018  00:56
    Mistři hrůzy (TV seriál) (2005)

1. série: 1x01 Incident On and Off a Mountain Road (Don Coscarelli) - Hezky syrový slasher z ponurého lesního prostředí, který připomene snímky jako Texaský masakr motorovou pilou nebo Noc s nabroušenou břitvou. Potěší také způsob retrospektivního vyprávění a závěrečná pointa (4/5) ; 1x02 Dreams In The Witch House (Stuart Gordon) - Výborně vykreslená atmosféra, která postupně víc a víc houstne, jediná škoda zbytečně roztaženého konce (4/5) ; 1x03 Dance of the Dead (Tobe Hooper) - Za mě nejlepší epizoda seriálu, překvapivě originální a nepředvídatelný děj, kterému kraluje charismatický Robert Englund a nádherná hlavní protagonistka (5/5) ; 1x04 Jennifer (Dario Argento) - tady to ani špatně dopadnout nemohlo, jelikož mám pro Daria Argenta i Stevena Webera slabost, snad jen, že již od začátku je divákovi jasné, kam to celé bude spět (4/5) ; 1x05 - Chocolate (Mick Garris) - zatím nejslabší díl seriálu, Mick Garris vždycky patřil spíš mezi průměrnější režiséry a tímhle dílkem to bohužel jen potvrzuje, zas mu ale patří dík za uskutečnění celého projektu a nejeden povedený scénář pro seriál (2/5) ; 1x08 Cigarette´s Burns (John Carpenter) - společně s Hopperovým "tancem mrtvých" bezpochyby nejlepší dílo celého projektu, ve kterém je atmosféra tak mysteriózní a nepříjemná, že si člověk hned vzpomene na mistrovu "Věc" a plesá, že to pořád dokáže! (5/5) ; 1x10 Sick Girl (Lucky McKee) - Originální brouček a dosti nepříjemná polštářová skrýš, celký snímek je však povedeně na pomezí nadsázky a vážného tónu, což pokládám asi za jeho největší klad (4/5) ; 2. série: 2x01 The Damned Thing (Tobe Hooper) - po "tanci mrtvých" o něco slabší kousek, avšak pořád vysoko nad průměrem, silně mi to připomnělo jednu povídku od Raye Bradburyho, která sice není ve výsledku takto fantazijní, avšak onou tísnivou atmosférou se lehce podobá (4/5) ; 2x05 Pro-Life (John Carpenter) - Rosemary má děťátko trochu jinak, sice podobně jako u Hoopera už ne taková šleha jako v první sérii, ale opět výborný zářez, společně s Pelts nejlepší věc druhé série, škoda jen, že ďábla/démona tvůrci tak rychle ukázali celého, mohli nás držet delší dobu v očekávání, jak asi ten zmetek vypadá (4/5) ; 2x06 Pelts (Dario Argento) - tady si naopak dovolím tvrdit, že Argento překonal Jennifer na plné čáře a ještě k tomu se jedná o jeden z nejbrutálnějších snímků seriálu vůbec (4/5) ; 2x08 Valerie on the Stairs (Mick Garris) - stejně tak Garris se zde ukázal jako schopnější režisér, než v případě Čokolády, která byla už od námětu dosti hloupá. Zde se mu daří vcelku úspěšně budovat atmosféru a udržet diváka až do konce v napětí. Sice je to pořád oproti jiným dílům o něco slabší, ale pořád lehký nadprůměr (3/5) ; We All Scream For Ice Scream (Tom Holland) - pro mě takový režisérský bratr Micka Garrise, oba rádi adaptují Stephena Kinga a oba směřují spíše k průměrnějším výsledkům, přestože se sem tam oboum z nich něco vyvede (Garris - Svědectví, Holland - Časožrouti), zde to vychází podobně jako Garrisova "Valerie", někde tak na půl cesty. Příběh je v podstatě čistokrevná Kingovka, zajímavá story, která však bohužel sem tam ztrácí trochu tempo (3/5).

• 2.7.2018  00:25
    BoJack Horseman (TV seriál) (2014)

1. série - 75%

• 2.7.2018  00:23
    Uteč (2017)

Prazvláštní paradox tohoto filmu je, že přestože divák dosti zkraje ví, co se bude dál dít a od té chvíle ho v podstatě z hlediska děje již nic moc nepřekvapí, tak si celkový průběh naprosto náramně užívá a ihned po skončení vyžaduje další projekci. Jordan Peele opravdu dost překvapil, jelikož jsem, jakožto velký fanoušek Key & Peele, nečekal že jeho režijním debutem bude horor a ještě k tomu hned takovéhoto retro ražení, nejsem podle mě jediný, komu se při sledování vybavila Polanskiho bytová trilogie. Nemůžu se dočkat Peelova dalšího filmu, který bude opět doufám hororového ražení. 85%

• 2.7.2018  00:17
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

1. série - 75%

• 2.7.2018  00:15
    Mr. Mercedes (TV seriál) (2017)

1. série - 85%

• 28.5.2018  21:50
    Riverdale (TV seriál) (2017)

1. série - 75%, 2. série - 70%

• 9.2.2018  16:04
    Proč? 13x proto (TV seriál) (2017)

1. série - 75%, 2. série - 70%

• 31.1.2018  14:05
    Westworld (TV seriál) (2016)

1. série - 80%

• 11.9.2017  11:53
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

1. série - 85%, 2. série - 90%

• 19.1.2016  21:30
    Vincentův svět (TV seriál) (2004)

1. série - 75%.

• 27.12.2015  22:52
    Městečko Pines (TV seriál) (2015)

1. Série - 85%, Nejoblíbenější postava: Theresa.

• 14.12.2015  10:34
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

1. série - 80%, 2. série - 75%, 3. série - 75%, 4. série - 80%

• 30.10.2015  01:55
    Lucie 2014 (koncert) (2014)

Na DVD jsem se moc těšil. Sám jsem navštívil jeden z koncertů jejich comeback turné, konkrétně ten v Plzni v Amfiteátru, který byl naprosto úžasný. Kupodivu jsem však mírně zklamaný, střih i práce kameramanů je supr, ale co to proboha ve studiu provedli s tím zvukem? Naprosto podivně nevyvážený zcela utlumený zvuk, který působí, jako by to byl narychlo smixovaný zvuk z přímého přenosu, ne z DVD, na kterém se intenzivně hodiny a hodiny pracovalo. Když už pominu instrumentální část zvuku, tak mi nejde do hlavy, jak v Kodymovým sólo písních může být Kollerův doprovodný zpěv slyšet podstatně víc? Po téhle stránce tedy z mé strany zklamání, druhou věc, kterou bych vytknul je naprostá absence bonusů. Za ty peníze bych aspoň nějaký malý dokumentík uvítal. I přes tyto mínusy jsem však rád, že DVD vyšlo a kapela sama odvedla parádní výkon, i když sám za sebe musím říct, že přestože v Plzni ve starém amfiteátru nebylo možno uskutečnit všechny plošinové efekty, tak na mě kapela působila mnohem uvolněněji a víc energicky, otázka je, jestli to není toho, že jsem to tam zažil na vlastní kůži, ale tady chvílema ta vzájemná odtažitost z obrazu docela čišela. Ještě na závěr musím pochválit, že je koncert v celé své podobě zachován, čímž myšlím, že není žádný song vystřihnut.

• 8.3.2015  13:23
    Rány slovem (studentský film) (2015)

Za mě musím říct, že je obrovská škoda, že tvůrci nevytvořili celovečerní dokument, protože potenciál na to byl. Pokud bylo záměrem natočit dokument pro lidi, kteří se s tvorbou Adama Svatoše dosud víc neseznámili, pak je to v pořádku, ale fanoušek se nedozví nic nového. Co se týče zpracování, tak chválím rozhodně kameru a celkové provedení, je vidět, že si autor dal záležet.

• 11.2.2015  12:54

Konečně koncert Arakainu s výborným střihem (co si budeme povídat, dvd z Edenu postrádalo záběry na Mirka Macha a 20 let natvrdo má naprosto otřesný jak střih tak kameru). Honza Toužimský opět dokazuje, že je tím pravým frontmanem pro Arakain (ať si každý říká, co chce) a krom samotného výkonu si zaslouží i poklonu za již zmíněný střih a zvuk DVD, o které se postaral sám a odvedl rozhodně výbornou práci. Lucie Bílá s Petrem Kolářem jsou úžasným oživením. Na všech je vidět, že si to užívají, tudíž bych šel i k nejvyššímu počtu hvězdiček, ale přece jen už mě tahle partička nebere tolik jako dříve.

• 24.1.2015  19:58

Silný symbolický a bizarní příběh, ve kterém se skrývá víc než se na první pohled může zdát. Přirovnávat se moc nedá, ale přece jen mi při sledování hlavou probleskl Ex Drummer, Kafka, Lynch nebo Villeneuve. Ale i tak jsou to spíš jen vzdálené podobnosti, protože Otravný chlap je velice osobitý, upřímný a pro spoustu lidí jistě těžko uchopitelný snímek. Za mě 4/5 (80%).

• 7.7.2014  15:22
    Muse - Madness (hudební videoklip) (2012)

Tady dávám čtyři hlavně za hudbu, která je prostě geniální (poslední tři desky Muse mám vůbec nejradši), video špatné není, ale nijak zvlášť mě nenadchlo..

• 14.11.2013  02:43
    Maniak (1980)

Zpočátku se zdá, že půjde o obyčejný slasher horror, ale to se s přibývajícími monology hlavního protagonisty a jeho neustálé přítomnosti na plátně, rychle mění. Největší zvrat příjde po příchodu fotografky, od té chvíle mě příběh doslova vtáhl a už jsem hltal. Velice zajímavé dílo, které svou příběhovou přímočarost obohacuje o podrobné znázornění postupného rozpadu maniakovi mysli a výborný, až děsive autentický výkon Joe Spinella.

• 23.10.2013  00:34

Fieldy je výborný basák s osobitým stylem hraní, ale učení mu teda moc nejde.

• 22.9.2013  14:39
    Marilyn Manson: Born Villain (hudební videoklip) (2011)

Překvapivě podprůměrnou hudbu doplňuje výborný klip. Doufám, že Shia natočí celovečerňák, nejlépe i ve spolupráci s Mansonem, protože by šlo určitě o zajímavý zážitek.

• 4.6.2013  00:07

Opravdu příjemný a pozitivní film se silnou myšlenkou, velmi povedeným spracováním a výborným hereckým obsazením!

• 27.5.2013  00:28
    Ptáčata (2011)

Smekám před Elginem Jamesem a jeho citlivou režií, ale hlavně před Juno Temple. Bez ní by snímek nebyl rozhodně tím, čím je. Respektive hlavně na ní celý snímek stojí. Co se celku týče, nejedná se o nic, co by ještě na filmovém plátně nebylo, ale o to vůbec nejde. Je to podáno opravdu úžasne. Výborná atmosféra, nádherné prostředí, příběh, který si na nic nehraje a celé to přirozeně plyne. Chvíli jsem váhal dokonce nad pěti hvězdičkami, uvidím po druhé projekci. A na závěr musím říct, že Juno Temple je společně s Chloe Moretz a Carey Mulligan podle mně nejlepší z mladých hereček vůbec a já se opravdu těším, co nám v budoucnu předvede!

• 14.5.2013  18:50
    Best Coast: Our Deal (hudební videoklip) (2011)

Především za Chloe (ta holka je neuvěřitelně nádherná a charismatická, podle mně jedna z nejlepších mladých hereček) a hudbu. Viděno v nezkrácené verzi.

• 4.5.2013  12:08

Na Lords Of Salem jsem se těšil opravdu hodně, takže očekávání jsem se snažil držet na uzdě. A ve výsledku? Těžko hodnotitelný snímek. Na jednu stranu Zombie přišel se spoustou velice zajímavých, originálně pojatých snových scén, které se mi opravdu líbily. Zejména pak závěr s doslova strhující smrští výjevů. Pak je tu příběh s tématikou, se kterou si Zombie pohrál osobitým stylem, ze kterého je cítit "příjemná" atmosféra old school horrorů. Na straně druhé tu je však překvapivě nevýrazná Sheri Moon Zombie, kterou v roli Baby Fireflyové miluji a kterou se tenkrát doslova stala, ale tady snímek spíše brzdí. Jako celek film ve výsledku působí poněkud nesoudržným dojmem. Pro mě trochu rušivým elementem (hlavně na úkor atmosféry) bylo, když jsem začal cítit jakési náznaky nadsázky, co se scén s třemi čarodějnicemi z hotelu týče a místo toho, aby to mělo efekt třeba vzdáleně podobný stylu jaký byl v Dům tisíce mrtvol, tak to na mě působilo spíš, jako by si Zombie neujasnil, jestli chce do snímku zařadit nějaké oddechové, nadsazené pasáže. Pak se to ve spojení s čistě temným zbytkem filmu plácá a působí nesoudržně. Ale tenhle aspekt ostatně nehraje takovou roli, protože racionálně tento film vnímat opravdu nejde a za to jsem rád. Za mě 3 a půl hvězdičky. Edit k 26.10.2019: Opětovné shlédnutí vřele doporučuji, protože napodruhé a s odstupem několika let se mi snímek zamlouval mnohem víc. V podstatě se nestydím říci, že se jedná o takovou Zombieho Vesmírnou odysseu, což samozřejmě dost vybočuje ze Zombieho obvyklého stylu a ne každému to bude po chuti. Kdo však na jeho hru přistoupí, zažije nevídanou horrorovou smršť, kterou si já osobě mile rád znovu dám.

• 18.3.2013  00:17

Ano! Konečně velmi vydařený casting, dva hlavní představitelé jsou skvělý a tempo filmu uctihodně zvládnuté. K tomu připočtu nadsázku a to roztomilé blonďaté dítko a vyjde mi nejlepší díl série Pátek třináctého! Jen škoda, že se to povedlo až napošesté (přestože 3 a 4 díl jsou také podařené).. Díly v pořadí, jak se mi líbili: 6, 3, 4, 5, 2, 1.

• 27.9.2012  20:01
    Top Gear (TV pořad) (1978)

Auta mě sice moc neberou, ale těch pár dílů, co jsem viděl mě bavili a musím uznat, že je to mistrně natočené.

• 23.7.2012  01:10

Zpočátku jsem se rozkoukával a postupně přicházel tomu všemu nevídanému na chuť. Netrvalo to dlouho, napojil jsem se na tu správnou vlnu a už jsem se nechal jen nést. Je to vyjímečný snímek, který určitě není pro každého, ale kdo mu příjde na chuť, ten si může užít krásný příběh.

• 20.7.2012  00:41

Nadprůměrná televizní minisérie adaptující povídky Stephena Kinga. Je podle mně velká škoda, že tvůrci v tomto seriálu nepokračovali. Mé hodnocení jednotlivých povídek: Bitevní pole - 3/5 ; Crouch End - 2/5 ; Umneyho poslední případ - 3/5 ; Konec celé patálie - 4/5 ; Silniční virus míří na sever - 5/5 ; Pátá čtvrtina - 4/5 ; Pitevní sál čtyři - 5/5 ; Víte, že tam mají pekelně dobrou kapelu? - 4/5.

• 26.6.2012  09:57

Koncert jako takový bezpochyby naprosto výborný. Co bych ovšem vytkl je přemrštěně šílený střih, který znemožňuje si více užívat dění na pódiu. Chápu, že lidé zodpovědní za střih chtěli obraz co nejvíce sladit se zběsilostí písní, ale tady se vám hezky rychle zatočí hlava, což mě mrzí hlavně proto, že některé záběry jsou opravdu povedené. Uvítal bych minimalističtější o něco klidnější střih, kdy by člověk měl možnost se nad nějakým záběrem také chvíli pozastavit, aspoň na určitých místech rozhodně. Koncert jako takový je ovšem bezchybný.

• 7.5.2012  10:11

Wohnout jsou pro mě jednou z nejlepších českých kapel a jejich koncerty jsou něčím naprosto úžasným. Proto je na místě, aby měli taky to své koncertní DVD, které zaznamenává jejich energickou, vtipnou a jedinečnou show. DVD bych po obsahové stránce nic nevytkl, protože je zaplněné, jak jen to jde. Co bych ovšem vytkl jsou některé věci koncertního záznamu samotného a to zvuk (zejména Honza Homola má kytaru často až moc potichu) a střih (až na pár malých vyjímek nejsou vůbec zabírány kytarová sóla), kde je znát jistá dávka nedotaženosti, čehož jsou si kluci sami vědomi, jak jsem se dočetl v bookletu jejich Best Of alba Plejlist. Snad bude v nejbližších letech na světě dotaženější koncertní DVD i s novými peckami z nové desky Našim klientům. 4*.