Shogin

Jindra Vosecký

Česko

• 5.10.2010  23:15
    Zodiac (2007)

Dílo, které rozhodně stojí za shlédnutí, ať už kvůli výborné Fincherově režii nebo výborným hereckým výkonům (Gyllenhaal, Ruffalo, Downey Jr.). Každopádně pro ty, kteří by chtěli o Zodiacovi vědět více, tak doporučuji Graysmithovu knihu, kterou jsem před shlédnutím filmu přečetl a která vše rozebírá do mnohem větších detailů a celkově je obraz událostí o dost drsnější a neskrývanější. Je pochopitelné, že se tolik informací z knihy do filmu vejít nemohlo a vlastně mi ta filmová uhlazenost a cesta spíše vypravěčská, byla sympatická.

• 5.8.2010  15:42

Je výborné, že je tato událost, která musela být tehdy pro všechny v česku jedinečnou, zdokumentována a přestože Armstrong a jeho hudba je dokonalá, o tomto krátkém dokumentu se to říct přímo nedá, proto nedávám plný počet.

• 5.6.2010  21:50

Totální úlet, který mi naprosto sednul, protože styl Roba Zombieho mám prostě rád! Animák plný hlášek, sexu, odkazů na filmy (Shining, Hallowen, Carrie, Alien, či Zombieho klasika Dům tisíce mrtvol...). Hodina dvacet minut nepřetržité zábavy :-) Doufám, že se brzo dočkáme dalšího hraného filmu v tomto pravém Zombieho duchu!

• 28.5.2010  23:15

Po přečtení neuvěřitelně dobrého románu Johna Grishama, jsem nevěřil, že by se filmová adaptace mohla jen z malé části blížit jeho kvalitám a po shlédnutí tohoto ztvárnění Joela Schumachera, musím opravdu říct "klobouk dolů". Vynikající adaptace, která sice kvalit románu nedosáhla, ale to ostatně nikdo nečeká. Avšak jsem nadmíru spokojen a myslím, že John Grisham taktéž. Obsazení podle mně ani lepší být nemohlo. Zejména Matthew McConaughey a Samuel L. Jackson, kteří mi pasovali naprosto dokonale! Krom toho i ostatní herecké výkony jsou velmi dobré (Spacey-s čím jsem počítal, Bullock, Sutherlandovi).

• 26.5.2010  22:33
    Cesta (2009)

Velmi dobře převedeno McCarthyho dílo na plátno, stejně ponurá a beznadějná atmosféra jako v předloze a věrný přepis. Viggo Mortensen podává výborný výkon a ostatní herci mi sedli též. Musím také vyzdvihnout hudbu Nicka Cava.

• 2.11.2009  00:00

Zajímavý nápad, některé povídky mě vzali více některé méně, každopádně která se mi opravdu zaryla a usadila v srdci nejvíce je od Toma Tykwera, neuvěřitelně silných 7 minut!

• 16.2.2009  23:08

Dvě legendární hororové postavy Freddy a Jason zkombinované do jednoho příběhu, naprosto špičkové! Moc jsem se těšil a moc jsem si to užil, více než jsem předpokládal.

• 15.2.2009  10:43
    Six Figures Getting Sick (studentský film) (1966)

Zapůsbilo to na mě tak, jak asi mělo... po asi třetím opakování se mi opravdu začínalo dělat špatně :-D

• 25.12.2008  00:36

Ačkoli bude pro mě vždycky budou nejlepšími Batmanovské filmy ty od Burtona, tady i přes tu realističnost, která mi prostě k tomuhle materiálu úplně nesedí, nemůžu nic vytknout. Tím nejlepším je zde však beze sporu Heath Ledger a jeho podání Jokera!

• 24.12.2008  14:45

Dobře spracované, Jackson opět dokazuje, že je to mistr svého oboru. Atmosféra velmi drsná. 4*

• 6.10.2019  20:48
    3 from Hell (2019)

Ach Robe, kdybych já pro tebe neměl takovou slabost. Ale ne, musím uznat, že i přes všechny nepřízně osudu, zejména nemoci a následnému odchodu legendy Sida Haiga, se z toho Zombie zvládnul vysekat s pomocí Richarda Braka a desítek přepisů ve scénáři. Musí se však nechat, že absence kapitána Spauldinga je na výsledném díle znatelná. Dle mého názoru je to převážně tím, že dvojice Otis a nevlastní brácha jsou charakterově dost podobné postavy, což situacím ubírá na pestrosti. Dále mi příjde, že Rob dává až přespříliš prostoru Baby, která oproti předchozím dvěma dílům na několika místech ještě k tomu lehce přehrává, ta tam jsou čisté výkony z prvních dvou dnes již zcela kultovních děl. Nevím, jestli je to jen můj dojem, ale Otis zde zkrátka má jen pomálu zapamatování hodných momentů. Přesto všechno si snímek drží pevný styl, který krásně navazuje na Vyvržence a brutalitou se nešetří, což je zatraceně dobře. Největší problém však vidím v tempu, které zkrátka občas upadá a nebylo by na škodu, kdyby byl film klidně o 15 minut kratší. Každopádně po několika přešlapech v podobě posledních třech filmů je Rob Zombie podle mě opět v sedle a já se těším na další shlédnutí.

• 11.9.2017  11:48
    Skam (TV seriál) (2015)

1. série - 65%, 2. série - 70%

• 14.6.2016  11:10
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

1. Série - 70%

• 17.12.2015  10:23
    Scream (TV seriál) (2015)

Nejprve se mi vůbec do seriálového Vřískotu nechtělo, jelikož absence Wese (děkuji za vše mistře!) a Kevina a ještě k tomu ta ne úplně povedená maska. Nakonec mi zvědavost nedala a ... byl jsem překvapenej. Sympatické postavy, nová mytologie vraha a v podstatě celkově nový přístup je velkým plusem téhle série. Na druhé straně však v druhé polovině seriál dle mě začíná trochu ztrácet tempo a atmosféra by vyžadovala trochu více utužení, tak nějak jsem narozdíl o filmů ten všudypřítomný strach z jakého rohu vrah vyskočí, moc nepociťoval. Pak je tu ta ironie, že scénář který nabízí výborné odkazy, jak na původní filmovou tetralogii, tak na spoustu filmů, obsahuje i spoustu klišé a to i těch teen, přičemž si nemyslím, že to bylo záměrem (v některých případech ano, ale ve spoustě očividně ne). SPOILER: A nakonec ty úmrtí, přece jenom je vidět, že tvůrci si chtěli nechat postavy do další série, u čehož se obávám, že možná bude na škodu věci. Sám jsem ve skrytu duše doufal, že půjde o formát Skins a další série se bude zaobírat úplně novou partičkou. Uvidíme. 1. série - 65%, 2. série - 55%.

• 23.8.2014  18:25

Omylem jsem viděl první dvojku a až pak jedničku a kupodivu se mi dvojka líbila možná i o chlup víc.. z některých momentů dvojky mi běhal docela mráz po zádech a celkově mi příjde, že tu měl Collector takovou záhadnější a děsivější auru než v jedničce, aspoň mi to tak přišlo.. co mi ovšem vadilo byla přemrštěnost samoúčelného násilí (stejně i u jedničky), občas je prostě méně více.. jinak musím vyzdvihnout hlavního představitele, který i v za vlasy přitažených situacích působí přirozeně a uvěřitelně..

• 14.6.2014  02:47

Tři za písničku, která patří spíš k průměrným kouskům téhle jinak výborné skupiny. Kdyby byly jen záběry kapely, tak přihodím ještě jednu, ale koukat na ty držky ze Stmívání se fakt nedá..

• 12.12.2013  11:06
    Revival (2013)

Já jsem se nemohl ubránit pocitu samoúčelnosti a celkové prázdnoty, která na mě dýchala snad z každé scény. Litoval jsem toho, protože zvlášť herecké obsazení bylo vydařené a Jenovéfa Boková celkový dojem z filmu spestřovala. Ale ve výsledku to celé tak nějak vyšumělo. Potenciál tam byl veliký. Takhle budu vzpomínat hlavně na (opět) výborný výkon Miroslava Krobota.

• 20.10.2013  01:25
    Carrie (2013)

Těšil jsem se opravdu hodně. Chloe předvádí úžasný výkon a pro mě je mnohem lepší Carrie než Sissy Spacek. Ano, je nádherná, přestože v literární podobě je popisována, jako ošklivá, ale nemůžu si pomoct, mě do té role naprosto sedla. Julianne Moore zahrála psychopatickou matku naprosto přesvědčivě. V tom bych viděl největší klady. Samozřejmě se člověk nemůže moc ubránit srovnání s De Palmovou verzí a co se mi v původním snímku líbilo více, byla tísnivější atmosféra a vynalézavější režie. Je to dobrý film se silným hereckým ansámblem, bohužel se moc nedaří udržet tíživou atmosféru, čímž nepůsobí intenzivně. Musíš každopádně uznat, že film hezky plyne.

• 12.10.2013  00:42

KoRni jsou jednou z mých nejoblíbenějších kapel a jejich koncertní záznamy považuji za jedny z vůbec nejvydařenějších. Zvlášť jejich živák Live On The Other Side je opravdu skvostná záležitost. Pak nechápu, co se stalo zde. Kamery, které působí, jak sestřihané od fanoušků, diskotéková choreografie pódia a kapela v překvapivě unuděné formě. Ještě k tomu je setlist nepochopitelně ořezán o několik písní a to zrovna o ty old-schoolové, po kterých většina fanoušků prahne. Výběr písní jinak fajn. Jsem příznivec Path Of Totality, takže mi velké zastoupení nevadí, i když místo Iluminati a My Wall bych zvolil Sanctuary a Bleeding Out. Koukal jsem opravdu překvapeně, ale věřím, že tohle byl jen menší přešlap v jinak výborné koncertní kariéře této úžasné formace.

• 18.9.2013  22:31
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

Zpočátku se mi to opravdu líbilo. A drželo se mě to asi do půlky první série. Pak prvotní nadšení opadlo, což jsem pokládal za jen mírný pokles, který se zas vyváží, jenže ono to od té chvíle šlo tak nějak s dalšími díly pořád víc dolu a finále mě nechalo vcelku chladným. Jedna z věcí, co mě mrzí a vyloženě se nabízí, je málo postav. Očekával jsem více dějových linií, což předpokládám v knize také je (nečetl jsem), zvlášť když porovnám s televizní adaptací Svědectví, která měla okolo čtyř hodin a dějových linií se tam vešlo mnohem víc, než tady. Na druhou sérii jsem zvědavý, ale moc od ní nečekám. 1. série - 65% ; 2. série - 60%.

• 20.8.2013  00:12

Myslím, že nebýt Pinheada (který je na plátně nanejvýš minutu), cenobitů a kostky, tak se jedná o na sérii naprosto nezávislý film, který by v titulu mohl mít klidně jen "Inferno". Na druhou stranu je to po slabém čtvrtém dílu, rozhodně zajímavé oživení a nový pohled na svět této horrorové série. Cenobiti vypadají opravdu působivě a scéna s hlazením je určitě jednou z nejlepších. Kdyby se druhá polovina tolik nevlekla, tak jdu s hodnocením ještě výš. Mé pořadí oblíbenosti jednotlivých dílů: 1, 2, 3, 5, 4.

• 23.3.2013  01:31

Opravdu těžko hodnotit. Scanner Darkly naprosto miluji a považuji ho za jeden ze svých nejoblíbenějších filmů. Proto má očekávání ze snímku Waking Life byla velká. Filosofii mám rád, mám rád Nietzscheho, Sartreho a Philip K. Dick je můj nejoblíbenější spisovatel. Vizuální stránka ještě není zdaleka tak propracovaná jako u SD. Každopádně rozvlněnost, přidává na snové atmosféře. Takže kde je problém? Mnoho filosofických myšlenek v neskutečném sletu, kdy člověk nemá šanci se nad nějakou na chvíli pozastavit. Tvoří to v divácích zmatenost, což byl jistě Linklaterův záměr. To ale nic nemění na tom, že bylo a je ve filmu jen málo míst, které mě opravdu zaujaly (začátek a konec, myšlenka neustálého se probouzení do dalších snů, rudý chlápek, filsofující pár v posteli, auto-loď, monolog o Dickovi u pinballu.) a jako celek mě příliš nebavil.

• 7.10.2012  19:43
    Kvílení (2010)

Sice to tu bylo mockrát, ale já bych dával přednost klasické filmové biografické formě vyprávění. Tahle dokumentární podoba mi neseděla, animace působili opravdu lacině, zatímco černobílé pasáže byly úžasné a kdyby to zkrátka bylo točeno čistě filmově (myšleno ne dokumentaristicky a poskládáno z nesourodých linií), mohlo by z toho vzniknout výborné dílo. James Franco je naprosto výborný a představitelé Kerouaca a Cassadyho, jako by jim z oka vypadli.

• 28.6.2012  00:07
    Caligula (1979)

Říkal jsem si, kam zmizely ty opěvované pornoscény a neskrývaná brutalita a pak jsem zjistil, že se dívám na režisérský sestřih, tudíž hodnotím prozatím tuto verzi a určitě se podívám časem i na tu nesestříhanou.

• 26.6.2012  22:26

Knižní předloha Petera Strauba patří mezi jedny z nejlepších hororových knih, které jsem kdy četl a ani jsem nečekal, že by se filmová adaptace ve svých kvalitách přiblížila, natož vyrovnala. Film jsem proto shlédnul čistě ze zvědavosti, jak si tvůrci s tímto obsáhlým dílem poradili. A ono se to vcelku vydařilo, jedná se sice o průměrnou podívanou, první hodina šlape pěkně, ke konci už to drhne a působí poněkud rozvlekle, ale když vezmu v potaz, že se scénář vcelku drží předlohy, dobré herecké obsazení (zejména Alice Krige!) a na svou dobu působivé triky, tak to na tři hvězdičky určitě je.

• 16.6.2012  00:03

Zajímavý nápad ztvárnit hlavní postavu dvěmi herečkami, každopádně kdyby Conchitu hrála Ángela Molina po celý film, byl bych mnohem radši a určitě by to na atmosféře přidalo. Carole Bouquet je sice trefně kontrastní, ale narozdíl od Moliny se mi nelíbila a postrádala charisma, tudíž jsem se pokaždé těšil, kdy se vystřídají a to pak docela kazilo celkový dojem z filmu.

• 8.3.2012  15:58

Námět zajímavý, ale už před shlédnutím mi to nesedělo a při sledování jsem se celou dobu nemohl ubránit dojmu, že to je poněkud samoúčelné. Jako celek film nedrží vůbec pohromadě a na celou tu hru se mi pořád nějak nechtělo přistoupit. Co mě však velice potěšilo, je návrat Heather Langenkamp, Robert Englund v civilu, scéna s Wesem Cravenem a John Saxon a další herci z prvního dílu plus samozřejmě spousta odkazů na předešlé díly, zejména první. Každopádně poté, co jsem včera viděl otřesný šestý díl, je tohle přece jenom mnohem lepší a uctihodnější zakončení mé nejoblíbenější hororové série! Díly, podle toho, jak se mi líbili: 3, 1, 4, 7, 5, 2, 6.

• 30.10.2010  22:56

Sport jde mimo mě a o americkém fotbalu a fotbalu celkově toho moc nevím, přesto mě režie Olivera Stona opět dostala, plus jeho typický neopakovatelný střih a ještě k tomu vynikající Al Pacino a překvapivá Cameron Diaz, kterou jsem dosud moc nemusel. Nebyl to pro mně však zas takový odvaz, protože jak už jsem řekl, tato látka není vůbec můj šálek kávy, tudíž jsem si jí ani nemohl tolik užít, ale jedná se rozhodně o nadprůměrný snímek, který nepatří sice k těm nejlepším dílům Stona, ale za shlédnutí rozhodně stojí, zvlášť pro sportovní nadšence.

• 2.10.2010  21:05
    Bouře století (TV film) (1999)

Škoda, že to nebylo sestřiháno na dva díly, protože pak bych šel s hodnocením rozhodně nahoru a měl bych chuť si to pouštět znova. Takhle to bylo poněkud zbytečně natahované a je to škoda, protože je to jinak vcelku povedená podívaná s mnoha silnými momenty (zvlášť, když vezmeme v potaz, že jde o TV film, které se jako adaptace Kinga moc často nepovedou). Když srovnám s předchozím TV filmem "Dům v růžích", tak se mi "Bouře století" líbila mnohem více.

• 30.9.2010  14:52

Snímek v němž krásně ladí jazzová hudba s Pařížskou atmosférou. K tomu ještě výborný Paul Newman a další velmi dobří herci, včetně Louise Armstronga a vynikající jam-session uprostřed filmu, která je nejsilnější částí filmu, protože jinak se jedná o prostý a jednoduchý příběh, což je trošku škoda, protože zprvu se zdálo, že půjde o hloubavější formu.