• Krátkometrážní

Slunovrat - 75%

Banda (2019) (seriál)

1. série - 85%; 2. série - 70%

3 from Hell (2019)

Ach Robe, kdybych já pro tebe neměl takovou slabost. Ale ne, musím uznat, že i přes všechny nepřízně osudu, zejména nemoci a následnému odchodu legendy Sida Haiga, se z toho Zombie zvládnul vysekat s pomocí Richarda Braka a desítek přepisů ve scénáři. Musí se však nechat, že absence kapitána Spauldinga je na výsledném díle znatelná. Dle mého názoru je to převážně tím, že dvojice Otis a nevlastní brácha jsou charakterově dost podobné postavy, což situacím ubírá na pestrosti. Dále mi příjde, že Rob dává až přespříliš prostoru Baby, která oproti předchozím dvěma dílům na několika místech ještě k tomu lehce přehrává, ta tam jsou čisté výkony z prvních dvou dnes již zcela kultovních děl. Nevím, jestli je to jen můj dojem, ale Otis zde zkrátka má jen pomálu zapamatování hodných momentů. Přesto všechno si snímek drží pevný styl, který krásně navazuje na Vyvržence a brutalitou se nešetří, což je zatraceně dobře. Největší problém však vidím v tempu, které zkrátka občas upadá a nebylo by na škodu, kdyby byl film klidně o 15 minut kratší.

Too Old to Die Young (2019) (seriál)

Takřka stejně revoluční jako 3. řada Twin Peaks od Davida Lynche. Refnova rebelie je však rozhodně méně divácká, tudíž si tuhle v dějinách seriálové produkce asi nejpomalejší jízdu užijí opravdu jen vyvolení. Přesto garantuji, že ti, co vytrvají do konce, nebudou litovat. Refn dovedl svůj vizuální a atmosférický um k naprosté dokonalosti. Nemůžu se dočkat, kam nás zavede příště, nedá se pochybovat o tom, že to bude proti našim očekáváním.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

1. Sonnie's Edge - 4/5, 2. Three Robots - 5/5, 3. The Witness - 5/5, 4. Suits - 4/5, 5. Sucker of Souls - 3/5, 6. When The Yogurt Took Over - 2/5, 7. Beyond the Aquila Rift - 5/5, 8. Good Hunting - 4/5, 9. The Dump - 4/5, 10. Shape-Shifters - 3/5, 11. Helping Hand - 4/5, 12. Fish Night - 5/5, 13. Lucky 13 - 3/5, 14. Zima Blue - 5/5, 15. Blindspot - 2/5, 16. Ice Age - 3/5, 17. Alternate Histories - 1,5/5, 18. Secret War - 3/5. Nejlepší díl: Fish Night.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

1. série - 100%; 2. série - 95%, 3. série - 95%