ajaxx

okres Praha

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 15.6.2017  10:52

Vždycky jsem miloval tuhle verzi, už od dětství. Herecké výkony na úrovni a film celkově prostě nenudí. Nemůžu si pomoct, ale žádné zpracování po tomto už nedosáhlo takové kvality a chytlavosti, ač byla některá z nich vydařená.

• 13.6.2017  11:48

Tak či tak, hodnocení mezi českou, filmově kritickou veřejností je poměrně solidní, nicméně světově zdá se mi snímek dosti podhodnocený. V svém žánru je poměrně unikátní a i přesto, že se jedná jen o další zfilmovaný komiks (u nás veskrze neznámý až na okruh fanoušků), je pojetí filmu jiné, má jinou hloubku a to co tvůrci chtěli tímto říct, se jim, dle mého mínění, podařilo velmi neokoukaným a neotřelým způsobem. Já mám jasno. Poprvé viděno na DVD 2008, od té doby už asi 10x opakováno a dodnes neměním své hodnocení: 100%

• 30.5.2017  17:45

Akční scény by se daly označit za průměrné, bez nápadu, ale efektivní, příběh už je bohužel vyčpělá fraška na téma "jak to jenom ukončit" a asi ponejvíce zaujal exteriér apokalyptického světa, který byl jako vždy výborný. Suma sumárum, jsem rád, že jsem si počkal na DVD verzi a nešel kvůli tomu do kina, byl bych asi hodně zklamaný... naštěstí je konec.

• 12.5.2017  15:26
    Predátoři (2010)

Jedničku asi nepřekoná nikdy žádný remake nebo pokračování, ani tento. Dvojka nebyla zlá, ale chybělo tam to správné napětí. Tady je dost akce, celkem dobře zpracovaný výběr postav, napětí, i ten Adrien Brody hraje skvěle, ale přesto to něco postrádá. A ani po sedmi letech od premiéry nemůžu přijít na to, co to je. Každopádně jako žánrovka je to fajn a ten samurajský souboj ke konci byl skvělý nápad. 85%

• 4.5.2017  10:23
    Země: Vznik planety (TV film) (2011)

Výborný dokument a možná až na úrovni jakési učební pomůcky pro ZŠ. Chytlavý komentář, scény ukázkově vytvořené, zkrátka tento záměr se velmi povedl. 100%

• 11.4.2017  14:24
    Okem boha Hora (TV seriál) (2000)

Skvělý alternativní náhled na dějiny Egypta a v podstatě i lidstva. Ale i něco víc, je to pohled na spiritualitu, pohled na základy fungování světa podaný způsobem, který dodnes nemá obdoby. Vše na sebe navazuje, vše dává logiku. Pravda, že v některých fázích spekulace dost pokulhávají, ale jako celek to působí dojmem originality, nad kterou je dobré se zamyslet. A o to asi tvůrcům šlo především, o zamyšlení... Jinak ke komentáři kolegy Doomera: potopa světa je dnes již dokázaná a v podstatě odpovídá popisu v tomto dokumentu. Atlantida je sice neprokázaná, ale také není stále popřená, tudíž ano, spekulace, ale stále aktuální a toto může být jedno z vysvětlení. A co se týče té manipulace s předměty - ano, umíme, ale velmi obtížně a rozhodně by jsme je nedokázali usadit tak přesně jako oni. Jak to jen dokázali bez těžké techniky, podle vás jen s klacky a kameny? Podivné, že? 100%

• 2.4.2017  14:59

Byl jsem popravdě ohromen. Eviku tentokrát nechala své poprsí za skálou korzetu a předvedla, že má i jiné kvality. Timovy filmy jsem měl vždycky rád a tohle je jeden z případů, kdy skutečně dokázal opět převést skvělou novelu na filmová plátna. Možná méně dětinskosti a byl by to jasný trhák, ale na druhou stranu stavba příběhu po částech člověka upoutá až do konce. Tentokrát nebyl na pořadu dne tolik ten temný odstín Burtonova světa, ale milý a celkem poutavý příběh několika dětí, které svými zvláštnostmi jsou odsouzení k životu v jediném dni. A nikdy nezestárnou stejně jako Timovi filmy...95%.

• 21.2.2017  15:54
    Moucha (1986)

Nejnechutnější scény přeměny v hmyz jaké jsem kdy viděl. Maskéři opravdu odvedli skvělou práci a zaslouží si po právu ocenění, kterých se jim dostalo. 100%

• 20.2.2017  09:01
    Příběh písně (TV pořad) (2016)

No, pana Konáše vůbec nemusím, jeho takzvané hudební (ne)masakry už zaplaťpánbůh vzdal. Tento pořad je lepší, milejší a pro toho, kdo se zajímá i o historii hudby a některých kapel přinese i zajímavé informace. Správná cesta Jardo, i když nejsi největší borec, takhle aspoň neškodíš ;-)

• 13.2.2017  15:28
    Rytíři (1993)

Jediná věc, která mě mrzí u tohohle béčka je to, že nevíme jak to dopadlo. To pokračování mělo smysl, je to sice béčko, ale kvalitní, výborný nápad, skvělé scény a docela poutavý děj. A najednou zbylo jen plno nezodpovězených otázek. Film a jeho pokračování mělo potenciál být alespoň kultem, když už ne kasovním trhákem. Místo toho z něj zbylo jen nedokončené torzo nějakého příběhu...škoda.

• 18.1.2017  15:12
    Last Ninja, The (TV film) (1983)

Možná se budou zdejší kritikové divit, ale pravdou je, že to je co do stylu boje a akce jeden z mála "reálných" ninja filmů. Pokud opomenu nevalné herecké výkony, pro toho, kdo o ninjutsu alespoň něco ví, je tohle víceméně jeden z nejskutečnějších znázornění toho, jak ninjové skutečně fungovali. Až na detaily (uzmutí právě drženého kapesníku bylo vskutku úsměvné)... proto dávám nejvyšší hodnocení, jelikož si to tento nedoceněný snímek zaslouží.

• 12.1.2017  12:15

Jen jediná věc: krom skvělého vizuálního zpracování je pro mě největší přidanou hodnotou to, že konečně vystihl někdo ve filmu titána tak, jak by měl správně vypadat (kraken z r. 1981 i 2010 není původní titán, je to bestie ze severské mytologie - pro neznalé), to jest obrovský, prastarý, prapůvodní živel žijící si vlastním životem.

• 21.7.2016  16:19

Jako děti jsme to milovali a dneska? No, pohádka, patos, ale taky nostalgie :-)

• 30.5.2016  12:36

Nemůžu si pomoct, ale mě se to líbilo od začátku do konce. Není to bůhvíjak výstřelková komedie sandlerovského rázu, kdy se budete řehtat až se budou valit proudy slz z vašich očních bulv, ale potěší to, pohladí na utýrané duši, párkrát rozjaří a ponaučí o stokrátjedné omleté věci. Není tomu co vytknout, je to rutina, krásná rutina, ovšem pro mnoho diváků i zapadnutelná. Ne tak pro mě...

• 26.5.2016  09:27
    Luxus na talíři (TV pořad) (2016)

Tento recesní pořad zdá se býti geniálním, ale já se omlouvám, mě prostě tento styl recese nebo, chce li někdo, humoru prostě nesedí. Nebaví mě to a tak nemůžu dát lepší hodnocení. Jediný díl, který jsem s povděkem kvitoval byl ten, kde si "uklohnil" psa své družky. To jsem byl i napjatý a trochu jsem se pousmál, ale jinak? Ne, děkuji...

• 13.5.2016  16:20
    Snílci (2003)

Vždycky než napíšu jakýkoliv komentář, zkoumám názory (komentáře) jiných uživatelů a tím si sumíruju i vcelku ujasněný pohled na to, jak bylo dílo českým divákem vnímáno. V tomto díle mistra Bertolucciho je ale vše jinak. Tady totiž nejde o film samotný, o příběh, který se spíše ztrácí v hloubce psychologie postav. Tady jde o vnímání mimo dnešní konvence, jde o vykreslení způsobu společnosti té doby a to jistě Bertolucci prožíval intenzivně neboť tehdy, jako mladý režisér jistě nestál stranou pařížských studentských a politických nepokojů. A tak tedy vzal materiál, který sám zažil a podal nám ho na pozadí jistého dramatu tří mladých lidí, kteří experimentují doslova se svým životem a více než extrémní situace v ulicích je baví vytvářet si extrémni situace mezi sebou. Hloubka díla mne velmi oslovila a jediné, co u mě ztratilo tu jednu hvězdu do plného počtu je až přílišná chaotičnost i když pokud i ta má být zrcadlem doby, pak to chápu, ale i tak to mohlo být podáno o fous lépe. Na závěr velmi chválím výkony mladých herců Pitta, ale o to více se mi líbila postava ztvárněná Evou Green (ne pro její nahotu, ale pro to jak dokázala přirozeně vystupovat i před dvěma stejně nahými muži) a asi ještě o kousíček lepší byla postava Thea Louise Garrela. Inspirativní a emotivní, 80%.

• 7.4.2016  18:00

100% zážitek, 100% nářez, 100% výkon a hlavně 100% Heavy metal. Maideni stále mají co nabídnout a je vidět, že si to stále více užívají. Pro mě 100% hodnocení. Poznámka: nechápu trochu neznalce a metal nenávidějící lidi, kteří toto DVD komentují s otřesným hodnocením. Přeci nebudu sledovat a komentovat hudbu, která se mi nelíbí (potažmo kapelu). Jako u mě by to byl např. nějaký hip-hop nebo rap. Tam bych už jen kvůli hudbě musel dát "odpad" nebo prostě max. 1*. Ale někomu se to může líbit a dá 5*. Tak jim to přeci nebudu kazit. Tohle považuji už vyloženě spíš za projev nenávisti k určitému směru a tak stůj co stůj budu dehonestovat daný směr aby neměl tak moc pěkné hodnocení. To se přeci v hudbě nedělá přátelé.... (viz. komentáře J*A*S*M, xxmartinxx, Frajer42 a jiní)

• 23.3.2016  11:39
    Xena (TV seriál) (1995)

Já vím, je to béčko a poslední dvě série se už dali sotva nazvat kvalitou, ale..když já tu Lucy Lawless tak zbožňoval! :-)

• 15.1.2016  09:59
    Alf (TV seriál) (1986)

Alf mne prostě vždycky dokázal rozesmát :-) Dodnes si pamatuju jeho hypnotizační schopnosti "Klíží se ti víčka...už více nejsi kocour, stává se z tebe biftek!" :-D

• 28.12.2015  22:20
    Star Trek: Voyager (TV seriál) (1995)

Pro mne nejlepší seriál ze Star Trek Universa. Jednoznačně 100%.

• 7.12.2015  10:14
    Já, padouch (2010)

Jo, jo, jo, pačkuuuu...překvapivě nejlepší z celého filmu jsou oni Mimoni. Ti jsou tím článkem, který dělá v tomhle animáku ten doplňkový a přesto neodmyslitelný humor. Je to tak pitomé, až je to hezké a roztomilé :-) 80%

• 30.11.2015  15:24

Stará klasika z doby prvních satelitních přijímačů, kdy jsem to hltal ač jsem houby věděl, o čem tam mluví neb němčinu jsem tehdy znal tak maximálně od otce pracujícího v německu a to jsem ještě fňukal, že mu nerozumím :-) Ale nostalgie tam prostě je...

• 25.11.2015  00:40

Abych pravdu řekl, s hodnocením jsem si nevěděl rady. Otázky z dílů minulých byly jakž takž zodpovězeny, ačkoliv některé momenty do sebe až tak přílišně nepasují, ale budiž odpuštěno. Ovšem nechápu pak, co vnesl do série dle mého vcelku i povedený latinský spin off. Do příběhu to nezapadá vlastně vůbec nijak. Takže babo raď. Každopádně tento díl nebyl tak špatný jak jsem o něm četl, ale ani tak dobrý, jak bych od něj čekal. Zkrátka je to další nastavená kaše, ale ne vodou, ale další kaší. Co k tomu dále dodat? Nic...stejně jako konec nám neřekl vlastně nic. To byla právě jediná věc, která mě spíš než zklamala už vyloženě nasrala. Plahočíme se pěti díly a jednou vsuvkou jen proto, aby jsme se na konci dozvěděli, že celé to bubání se odehrávalo jen proto aby dali démonu fyzickou podobu? A co dál? To je vše? Tak tedy hanba páni scénáristi...

• 22.9.2015  16:47
    Hudební masakry (TV pořad) (2013)

Co o tomto pořadu říci? Samozvané názory samozvaného kritika. Některé masakry jsou skutečnými masakry, některé jsou jen bláboly a pomluvy někoho, kdo roubuje starou kulturu na dnešní dobu. Moc tomu nedávám, pro mě jsou k smíchu ne zmiňované masakry, ale pan Konáš sám a jeho ortele.

• 21.8.2015  09:11
    Manuela (TV seriál) (1991)

Oblíbený seriál mých prarodičů, vždycky jsem to chtěl přepnout a jednou to i udělal, ale jakožto asi 10 letý chlapec jsem dostal tak akorát držkovou. No, měl jsem chvíli nutkání dát alespoň jednu čestnou za krásnou Greciu Colmenares, ale nakonec jsem rozhodl, že nenávist a absolutní nuda z toho "díla" převládá i nad tím. Vyhnout se prosím!

• 21.8.2015  09:02
    Santa Barbara (TV seriál) (1984)

Vím, že na to čučela moje bábrdle a já byl ještě malý klíště a vůbec mě to netankovalo, ale poslední třetina mne zaujala a navíc, miloval jsem tehdy ještě mladou a krásnou Marcy Walker :-) Tak za to alespoň jednu hvězdu :-)

• 26.5.2015  09:54

Jako 4. leté dítě jsem to žral...dneska se tomu směju, ale jsem nostalgik prostě :-)

• 9.4.2015  16:29
    Želvy Ninja (2014)

Musím říct a to velmi nerad, že tyhle Želvy na mne působí mnohem méně uvěřitelněji než původní filmy z let 1990-93. Postrádám u tohoto díla jejich vtip, nadsazenost příběhu, jistou komiksovost a upřímně řečeno, ani vizuální podání mne nějak neuchvátilo, bohužel. Želvy jsou nesympatické, nevtipné, Tříska je spíš v roli despoty než skutečně moudrého mistra a jediné, co film zachraňuje je celkově lépe propracovaná a uvěřitelnější zápletka a samozřejmě samotná a jako vždy půvabná Megan Fox. 40%

• 9.4.2015  16:02

Strašně dlouho jsem váhal s tím,ohodnotit tento film, respektive tento film jako součást celé série. Už první díl ve mě nezanechal napoprvé žádný velký dojem, ale dnes již po třetím shlédnutí musím říct, že je to jeden z filmů,který dozrává jako víno. A tak jsem tedy se nechal unést a pustil si i Temného rytíře, respektive druhý díl nového Batmana. Přeskočím ty přepepřený bláboly o nejedné dokonalosti v průběhu smažby napříč příběhem a skočím rovnou na konec. Když naběhli lást skrýns se jmény protagonistů a tvůrců, já jsem měl ve tváři škleb připomínající Stanleyho Ippkise se zeleným xichtem v baru CoCo Bongo, jazyk se mi prodloužil tak, že každá samice by v tu chvíli zatoužila jen po orálním uspokojování a hravě bych strčil do kapsy i kdejakého čokla a oči v tu chvíli ještě stále přilepené přímo na obrazovce jako žvýkačka na spodním okraji školní lavice. A proč? Příběh samotný je skvěle propracovaný, standartní výkon Christiana Balea je již běžným jevem, Gary Oldman ani nemůže hrát špatně, jelikož to je prostě Pan herec, ale to co předvedl Heath Ledger bylo naprosto šokující, deprimující a uvěřitelné až tak, že se mi nechtělo věřit, že ten roztomilý mladíček z Příběhu rytíře se může rázem změnit v takového evil mastera, jakého zde předvedl. Nejen klobouk dolů před jeho výkonem, ale přímo se klaním až k zemi za to, co předvedl (buď mu země lehká). A i díky němu je tato adaptace jako celek u mě hned na druhém místě v Batmanománii, těsně, ale opravdu jen velmi těsně za majstrštykem Tima Burtona z let 1989 a 1992 (bohužel, na M. Keatona coby Batmana a hlavně J. Nicholsona jako Jokera zatím nikdo z herců napříč Bat universem nedosáhl což způsobuje i Burtonova vize Gotham city a celé atmosféry jako takové ačkoliv tato adaptace jim už téměř líže čokodíru).

• 9.4.2015  15:32
    Sid a Nancy (1986)

Zvláštní film, zvláštní podání jednoho života dvou lidí. Nejedná se o nějakou akční jízdu u které budete přivaření každou minutu, ale z hlediska psychologického je celkem zajímavé sledovat, jak se režisér Cox popral se složitostí takových osudů, jako měli Nancy a Sid, ale co hlavně? Jak se s komplikovanou postavou popral sám Gary Oldman a ten si dle mého názoru zaslouží velký obdiv za to, co předvedl a o nic menší si zaslouží i Chloe Webb, která jinak až na tuto roli není z mého pohledu nijak excelentní herečkou. Klobouk dolů pro ty dva. Režie? Průměr, možná lehounce nad, ale spíš asi ne. Velkou část mého hodnocení si zasluhují oba hlavní herci spíše, než film samotný.

<< předchozí 1 2 3 4