ajaxx

okres Praha

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 26.10.2018  12:28

Výborný snímek s občasným nádechem humoru, ale převážně drama o tom, jak velkou moc může mít motivace svobodou, ale také hrdost a boj proti nepříteli i když jste zajatcem. Skutečná událost tu byla sice silně zdramatizována pro potřeby filmu, byly přidáni Američané, kteří tam tehdy vůbec nebyly a naopak důležití Češi, kteří se na přípravách podíleli významným dílem byly vynecháni či přejmenováni a přiřazeni k jiným národům (Bryks, Valenta, Dvořák, Tonder), ale jako filmové dílo to má prostě nesporné kvality.

• 13.9.2018  08:49

Sice se nevyznám ve zdejším "odpadovém" mrcasníku, ale i když nemám na xichtu vocasy, jsem si téměř pérojistej, že tahle komedie mnohé pobaví. De Niro je prostě i ve svém věku pořád stejný komediant a i když metrouše Efrona moc nemusím a hrál zde opravdu spíš třetí než druhé housle, dokonale mu nahazoval na hlášky. Když připočtu megasexy gerontofilku Aubrey Plaza a párek vocasníků od místní zhulené policie, pak to prostě královsky pobaví. Film nemá ambice vyhrávat sošky, ale bavit a to se mu podařilo na jedničku. 95%

• 3.9.2018  14:20

Jeden z klasických "vejdělkovských" filmů s určitým morálním poselstvím a lehkým, nadneseným humorem, který se těšil ještě nedávno u českých diváků celkové popularitě. Ta už lehce klesla, ale i tak se dá říct, že jde o film zdařilý, o film vypovídající, o film, který nabízí náhled do dvou různých částí duše a to ještě ve dvojitém trápení. Film a jeho tvorba se zdají být průměrná, ale povyšuje jí výkon paní herečky Elišky Balzerové, která je poslední léta velmi dobře a často obsazována do podobných rolí a jí sekunduje svým osobitým (a pro mě suchým) stylem Táňa Vilhelmová. Pokud se soustředíte jen na tuto dvojici, pak to může někomu přijít obyčejné, ale v součinnosti s ostatními hvězdami a stálicemi českého filmu to dá se říci funguje dobře. Za mě 80%, líbilo se.

• 28.8.2018  16:28

Za co ty dvě *? No, je to taková nostalgie, jako asi 4 letý klučina jsem to měl hrozně rád. Pak jsem na ten film úplně zapomněl, ale co? Nebýt toho, nebylo by ani Arnolda na stříbrném plátnu, tak budiž mu aspoň za tu snahu dopřáno trochu ocenění i když film samotný je hrozná chujovina :-)

• 30.5.2018  16:34

Podstatně slabší než díl předchozí, hodně nedostatků a celé se to zdá už vyčpělé. Nějaké náhlé zvraty tu chybí, vizuální stránka je sice stejná, ale řekl bych, že ten Tarantino tam chybí dost citelně. 50%

• 30.5.2018  16:32

Miluju noir scénu a to jak v PC hrách tak i na plátně. A musím uznat, že tohle se hodně povedlo, užil jsem si to a užívám pokaždé, když se rozhodnu to shlédnout. Pár drobností to má na kritiku, ale celková koncepce je prostě skvělá. Dost je tam znát i Tarantinův podpis a myslím si, že tohle je přesně ten typ filmu, který mu jde nejlépe. 100%

• 27.4.2018  15:13
    Čarodějky (1990)

Film se skvělými maskami a obstojnými výkony. Každé malé dítě, které to tehdy shlédlo v našich porevolučních kinech si tuto hororovou pohádku jistě vybaví a ocení její dopad na dětskou mysl. Ti později narození (viz. komentář Shita) nejen že neocení, ale spíše pohaní, protože oni o té době nevědí nic a znají jen svůj svět :-)

• 16.3.2018  15:04
    Kauzy Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Hodnotit nebudu, pořad příliš nesleduji, ale z těch komentů tady je mi zle. Nehodnotíte pořad, ale názory p. Soukupa a to by na čsfd být asi nemělo.

• 8.2.2018  16:32
    Vetřelci dávnověku (TV seriál) (2009)

Docela zajímavý seriál. Některé pasáže každého dílu jsou trochu úsměvné, některé vyvolávají otázky a některé nutí k zamyšlení. Každopádně v celkovém pohledu to nějaký smysl dává, protože neznáme odpovědi na všechny otázky a stěží kdy budeme znát. Ale kdo nelpí čistě jen na hmatatelných důkazech a teoriích vědců, kteří je po každém objevu beztak mění, tenhle seriál v něm určitě probudí trochu zájmu o alternativní vysvětlení a možná i touhu po dalším poznání.

• 4.12.2017  16:41
    Stroj času (2002)

Velmi slušné sci fi a nad to i pěkně vypadající. Příběh samotný je trochu holý a proto jsem jednu hvězdu ubral, ale neznám příběh o cestování časem, kde by cestovali dále než o 2000 let do budoucnosti. Tady se cestuje o stovky tisíc let dopředu a to zobrazení až takhle daleké budoucnosti chce notnou dávku odvahy. A tou se tady nešetřilo. Navíc, skvělé herectví Guye Pearce i Jeremyho Ironse je korunováno bonusem v podobě nádherné Samanthy Mumby a to už si zaslouží kladnější hodnocení.

• 28.11.2017  15:09

Ani tak, ani tak...asi nejprůměrnější Disney, kterého jsem viděl. Silné momenty jsou někdy až přeslazené, slabých je nepočítaně, ale komediálně to je nenucené a příjemné. Prostě průměr, na víc to bohužel nemá.

• 25.10.2017  13:17
    Silent Hill (2006)

Miluju tyhle japonský hororový vize a Silent Hill, ať už byl v našich končinách přijmut jakkoliv kontroverzně je jeden z nejlepších příkladů japonské scénáristické školy. Roger Avary se svým japonským kolegou, který vytvořil původní počítačovou hru, stvořili dohromady úžasnou podívanou plnou bizarních monster a neuvěřitelných scenérií. Asi tak bych si představoval posmrtné týrání duší...atmosférou strachu, beznaděje, plnou temnoty a morálního strádání. Takový je Silent Hill, to je Alesina pomsta. Pokaždé, když ten film vidím, cítím v něm potenciál, který by ještě mohl někdy někdo využít. Jednoznačně 100%.

• 21.9.2017  14:46

Opět nerozumím tomu podprůměru. Kdo může hodnotit snímek tohoto ražení z roku 1993 dnešním, rádoby moderním pohledem? To přeci nejde! Masky a provedení jsem hodnotil už u prvních dvou, tady ale jde o příběh a ten je mnohem propracovanější než u minulých dvou dílů. Takže co ztrácí na intenzitě vizuálního vjemu, to dohání příběhem. A vtipné hlášky? Vždyť jich tam je halda. Třeba: "Bolí me hlava...bolí mě skvrny za krkem...bolí mě...ježiš mě snad bolí i šátek" nebo "Okijo wazabi...Co? Ahoj vazelíno?...Eeee, moje japonština trochu zrezivěla no...Suzuki, Kawasaki...a co třeba sajonara?" :-) Nevím, nemlátil jsem se smíchy, ale minimálně jsem se od ucha k uchu usmál. 85%

• 21.9.2017  14:24

Nechápu to zdejší podprůměrné hodnocení. Víte vůbec, že se psal rok 1991? Nějaké CGI efekty byly ještě dalece v plenkách a pokud se někdo podívá na to, jak byly vyřešeny masky, musí tvůrcům jen závidět, že to zvládli tak bravurně. Film je vtipný, masky jsou skvělé (a jak pořád říkám, přijdou mi mnohem lepší než ty CGI ptákoviny nových želv), příběh i ztvárnění je prostě komiksové tak, jak by to mělo být. Takové vždycky želvy byly a budou. Za tenhle filmek jsem rád.

• 22.8.2017  08:54
    Barbar Conan (2011)

Tohe byl opravdu špatný vtip. Dejme tomu, že prvních cca 20 minut ještě mělo nějakou přitažlivost. Možná ale jen kvůli Ronu Perlmanovi. Pak u je to jen salát bez chutí, vůbec to nezabaví, příběh, ač je dle originálu přesnější než jeho straší bratříček s Árným, je nudný až k uzoufání, jediné, co je zde zobrazeno je násilí a nic než násilí. Atmosféra toho fantasy světa se úplně vytratila a co zůstalo je jen jeho temnost. Nejsem nikterak náročný divák, ale tohle jsem dokoukal jen s vypětím všech sil. Jedna * za maskérskou práci a druhá za slušnou výpravu, ale víc si to nezaslouží...

• 15.6.2017  10:52

Vždycky jsem miloval tuhle verzi, už od dětství. Herecké výkony na úrovni a film celkově prostě nenudí. Nemůžu si pomoct, ale žádné zpracování po tomto už nedosáhlo takové kvality a chytlavosti, ač byla některá z nich vydařená.

• 13.6.2017  11:48

Tak či tak, hodnocení mezi českou, filmově kritickou veřejností je poměrně solidní, nicméně světově zdá se mi snímek dosti podhodnocený. V svém žánru je poměrně unikátní a i přesto, že se jedná jen o další zfilmovaný komiks (u nás veskrze neznámý až na okruh fanoušků), je pojetí filmu jiné, má jinou hloubku a to co tvůrci chtěli tímto říct, se jim, dle mého mínění, podařilo velmi neokoukaným a neotřelým způsobem. Já mám jasno. Poprvé viděno na DVD 2008, od té doby už asi 10x opakováno a dodnes neměním své hodnocení: 100%

• 30.5.2017  17:45

Akční scény by se daly označit za průměrné, bez nápadu, ale efektivní, příběh už je bohužel vyčpělá fraška na téma "jak to jenom ukončit" a asi ponejvíce zaujal exteriér apokalyptického světa, který byl jako vždy výborný. Suma sumárum, jsem rád, že jsem si počkal na DVD verzi a nešel kvůli tomu do kina, byl bych asi hodně zklamaný... naštěstí je konec.

• 12.5.2017  15:26
    Predátoři (2010)

Jedničku asi nepřekoná nikdy žádný remake nebo pokračování, ani tento. Dvojka nebyla zlá, ale chybělo tam to správné napětí. Tady je dost akce, celkem dobře zpracovaný výběr postav, napětí, i ten Adrien Brody hraje skvěle, ale přesto to něco postrádá. A ani po sedmi letech od premiéry nemůžu přijít na to, co to je. Každopádně jako žánrovka je to fajn a ten samurajský souboj ke konci byl skvělý nápad. 85%

• 4.5.2017  10:23
    Země: Vznik planety (TV film) (2011)

Výborný dokument a možná až na úrovni jakési učební pomůcky pro ZŠ. Chytlavý komentář, scény ukázkově vytvořené, zkrátka tento záměr se velmi povedl. 100%

• 11.4.2017  14:24
    Okem boha Hora (TV seriál) (2000)

Skvělý alternativní náhled na dějiny Egypta a v podstatě i lidstva. Ale i něco víc, je to pohled na spiritualitu, pohled na základy fungování světa podaný způsobem, který dodnes nemá obdoby. Vše na sebe navazuje, vše dává logiku. Pravda, že v některých fázích spekulace dost pokulhávají, ale jako celek to působí dojmem originality, nad kterou je dobré se zamyslet. A o to asi tvůrcům šlo především, o zamyšlení... Jinak ke komentáři kolegy Doomera: potopa světa je dnes již dokázaná a v podstatě odpovídá popisu v tomto dokumentu. Atlantida je sice neprokázaná, ale také není stále popřená, tudíž ano, spekulace, ale stále aktuální a toto může být jedno z vysvětlení. A co se týče té manipulace s předměty - ano, umíme, ale velmi obtížně a rozhodně by jsme je nedokázali usadit tak přesně jako oni. Jak to jen dokázali bez těžké techniky, podle vás jen s klacky a kameny? Podivné, že? 100%

• 2.4.2017  14:59

Byl jsem popravdě ohromen. Eviku tentokrát nechala své poprsí za skálou korzetu a předvedla, že má i jiné kvality. Timovy filmy jsem měl vždycky rád a tohle je jeden z případů, kdy skutečně dokázal opět převést skvělou novelu na filmová plátna. Možná méně dětinskosti a byl by to jasný trhák, ale na druhou stranu stavba příběhu po částech člověka upoutá až do konce. Tentokrát nebyl na pořadu dne tolik ten temný odstín Burtonova světa, ale milý a celkem poutavý příběh několika dětí, které svými zvláštnostmi jsou odsouzení k životu v jediném dni. A nikdy nezestárnou stejně jako Timovi filmy...95%.

• 21.2.2017  15:54
    Moucha (1986)

Nejnechutnější scény přeměny v hmyz jaké jsem kdy viděl. Maskéři opravdu odvedli skvělou práci a zaslouží si po právu ocenění, kterých se jim dostalo. 100%

• 20.2.2017  09:01
    Příběh písně (TV pořad) (2016)

No, pana Konáše vůbec nemusím, jeho takzvané hudební (ne)masakry už zaplaťpánbůh vzdal. Tento pořad je lepší, milejší a pro toho, kdo se zajímá i o historii hudby a některých kapel přinese i zajímavé informace. Správná cesta Jardo, i když nejsi největší borec, takhle aspoň neškodíš ;-)

• 13.2.2017  15:28
    Rytíři (1993)

Jediná věc, která mě mrzí u tohohle béčka je to, že nevíme jak to dopadlo. To pokračování mělo smysl, je to sice béčko, ale kvalitní, výborný nápad, skvělé scény a docela poutavý děj. A najednou zbylo jen plno nezodpovězených otázek. Film a jeho pokračování mělo potenciál být alespoň kultem, když už ne kasovním trhákem. Místo toho z něj zbylo jen nedokončené torzo nějakého příběhu...škoda.

• 18.1.2017  15:12
    Last Ninja, The (TV film) (1983)

Možná se budou zdejší kritikové divit, ale pravdou je, že to je co do stylu boje a akce jeden z mála "reálných" ninja filmů. Pokud opomenu nevalné herecké výkony, pro toho, kdo o ninjutsu alespoň něco ví, je tohle víceméně jeden z nejskutečnějších znázornění toho, jak ninjové skutečně fungovali. Až na detaily (uzmutí právě drženého kapesníku bylo vskutku úsměvné)... proto dávám nejvyšší hodnocení, jelikož si to tento nedoceněný snímek zaslouží.

• 12.1.2017  12:15

Jen jediná věc: krom skvělého vizuálního zpracování je pro mě největší přidanou hodnotou to, že konečně vystihl někdo ve filmu titána tak, jak by měl správně vypadat (kraken z r. 1981 i 2010 není původní titán, je to bestie ze severské mytologie - pro neznalé), to jest obrovský, prastarý, prapůvodní živel žijící si vlastním životem.

• 21.7.2016  16:19

Jako děti jsme to milovali a dneska? No, pohádka, patos, ale taky nostalgie :-)

• 30.5.2016  12:36

Nemůžu si pomoct, ale mě se to líbilo od začátku do konce. Není to bůhvíjak výstřelková komedie sandlerovského rázu, kdy se budete řehtat až se budou valit proudy slz z vašich očních bulv, ale potěší to, pohladí na utýrané duši, párkrát rozjaří a ponaučí o stokrátjedné omleté věci. Není tomu co vytknout, je to rutina, krásná rutina, ovšem pro mnoho diváků i zapadnutelná. Ne tak pro mě...

• 26.5.2016  09:27
    Luxus na talíři (TV pořad) (2016)

Tento recesní pořad zdá se býti geniálním, ale já se omlouvám, mě prostě tento styl recese nebo, chce li někdo, humoru prostě nesedí. Nebaví mě to a tak nemůžu dát lepší hodnocení. Jediný díl, který jsem s povděkem kvitoval byl ten, kde si "uklohnil" psa své družky. To jsem byl i napjatý a trochu jsem se pousmál, ale jinak? Ne, děkuji...

<< předchozí 1 2 3 4