ajaxx

LinkedIn: ajaxx

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 8.5.2020  00:46

Na kreslený originál to zdaleka nemá, ale což...co mě však bilo do očí nejvíc? Stupidní, nesmyslná a nevhodná rasová hyperkorektnost. To celý ten film zabíjí. Černošský prodavač nebo ještě líp černošská šlechtična ve Francii 16 - 18 století??? To jako vážně?? To je zkrátka nelogické a úlisné. Ale jako film příjemné na nervy.

• 7.5.2020  23:32

Tohle byl asi nejzajímavější díl z celé třetí série. Mystika, prodchnutí středověkem kde ještě občas i přes všudypřítomné křesťanství existovalo uctívání dávných božstev (v křesťanství zvaných démoni). Zajímavý nápad i scénář.

• 13.4.2020  19:14

To byla jetelovina tedy...ještě štěstí, že moji další oblíbenci, Spawn a The Shadow patří jiným společnostem než Marvelu nebo DC, protože by je jistě pomrvili stejně jako Batmana. U mě Batman skončil Nolenovým Temný rytíř povstal. Tyhle spojovačky mě nebaví. Dám jednu hvězdu za krásnou Gal Gadot, to je vše...

• 16.3.2020  09:51

Naprosto neokoukatelné, byť infantilní, ale milé a s těžce návykovými melodiemi. Tohle si užiju v každé době.

• 9.3.2020  11:42

Tohle už bylo hodně slabé. První dva díly mám docela rád, jsou lehké, odpoutané, bláznivé, nadsazené. Tohle už je příliš vážné, moralizující. Dal bych v podstatě odpad, ale jednu hvězdu za první polovinu, která byla ještě vtipná dám a druhou za pro mě neuvěřitelně krásnou Gizem Emre.

• 18.2.2020  17:36

Možná jsem masochista, ale mě se tenhle díl líbil víc než předchozí. Clooney sice není lepší Batman než Kilmer a ani oba dohromady nemohou překonat Keatona, ale zde byla atmosféra méně blbá a více temná. Rozhodně méně trapnější než Batman navždy a nebýt Jima Carreyho v předchozím díle, byl by tento lepší o dva řády a ne jen o jeden. Mě se to docela líbilo.

• 18.2.2020  17:32

Je to celé takové hloupé, už ani ten comics z toho necítím. Tim Burton sice seděl v producentském křesle, ale je vidět, že to neměl pod palcem. Škoda. Nebýt Carreyho skvělých hlášek a psycho chování, asi by to bylo až na odpad.

• 30.12.2019  08:50
    Kdyby... (TV film) (2008)

Žádné kdyby neexistuje. Hrané je to pro kočku a historicky byla vynechána spousta proměnných a to včetně skutečného potenciálu jak našeho vojska tak i vojska německého přičemž je tam dalších XY kdyby, které nebyly zohledněny a tak tento počin zůstává z hlediska tvůrčího téměř na odpadu a z hlediska historického tak na jednu hvězdu max. Odpad tomu nedám jen z důvodu nápadu, ten alespoň za něco stál.

• 16.12.2019  15:46
    Grinch (2018)

Mám rád Grinche, je to správně poťouchlý zlobivák. Klasická pohádka, kdy se i zlobivák napraví díky lásce a nákolnosti. Myslím, že to je zpracováno velmi dobře a animace určitě nezklame. Jedna z mála pohádek, která má úroveň v poslední době.

• 10.12.2019  09:53
    Jak prodat ženu (studentský film) (2008)

Ale jo, myslím, že jsem pochopil. Délka odpovídá studentskému filmu, ale to provedení mohlo být lepší. Lépe řečeno, myšlenka toho díla je nesnadno uchopitelná a nedivím se tomu, že s tím mají někteří lidé problém.

• 5.12.2019  12:36
    Dětská hra (2019)

Faktem je, že k původnímu filmu mám daleko více respektu. Ta atmosféra se nedá prostě nahradit modernou a navíc, děsivost psychopatie tak, jak ji zahrál Brad Dourif, to se technologií už vůbec nedá překonat. Původní film byl víc děsivější, tísnivý, napínavý. Zde je ale zase víc humoru a trochu i poselství toho, jak se technologie může zvrtnout. Tvůrci to vzali za celkem rozumný konec a myslím, že se ani původní film nesnažili překonat, jen mu dát nový rozměr a to se jim povedlo. Každopádně i přes dobré výkony, sexy rajdu Aubrey Plaza a pár celkem skvělých nápadů to na víc než 60% není. Je to poctivý, ale průměrný film.

• 27.10.2019  00:19

Opět nerozumím zdejšímu hodnocení. Kapitola 2 se drží docela slušně knižní předlohy i když jsou tam odbočky a předělávky, ale veskrze se jedná o hodně povedený přepis s řadou perfektně vyvedených scén a celkem slušné herecké kreativity. Triky jsou na úrovni a budování napětí prochází celým filmem skvělým vývojem. Pro mě to byl výborný zážitek. Dokonce si troufám tvrdit, že jde o kousek zdařilejší počin než v případě první kapitoly. Je zde dobře vidět, na zdejších komentářích, že většina lidí knihu buď vůbec nečetla a nebo ji nepochopila. Za mě 95%.

• 16.9.2019  16:08
    Konečná (2013)

Tyhle role Arnoldovi prostě sedí. Žádné užvaněné dialogy, přesná akce, trocha nadsázky a vtipu. I ve svém věku to zvládá nadmíru dobře. Není to sice žádný trhák, ale zabaví to, je to svižné a klasické.

• 8.4.2019  13:27
    Creed II (2018)

Krom jiných předností, stačil mi už jen návrat snad nejslavnějšího záporáka této série. Ivan je prostě nadčasový a v tomto kontextu s tímhle příběhem si myslím, že je to na výbornou. I když, je faktem, že by nebylo úplně zlý natočit i další osudy. Neváhám Rockyho nazvat universem, jelikož to leckdy vypadá, jako by se to odehrávalo "v jiném vesmíru", ale kdyby měl někdo tu odvahu natočit něco jako Drago I nebo Clubber I, rozhodně by to nebylo úplně ztracený. I tak jsem byl ale víc než spokojen a to možná proto, že jsem do toho šel s mírnou skepsí a strachem z očekávání propadáku.

• 27.3.2019  12:02

Je to takový spíš filozofický, hodně sci fi na tu dobu a hlavně je to přehlídka tehdejších vizuálních efektů, kdy patrně chtěli ukázat jak se od dob TOS technika zlepšila. Je to fajn, ale mohlo to být scénáristicky lepší. 4*

• 11.2.2019  16:32
    MOST! (TV seriál) (2019)

Jednu hvězdu za občas povedený vtip, ale jinak....celé je to nudné, ubohé a to posleství poplatné době. Jako za minulého režimu, seriál jakoby na objednávku.

• 3.12.2018  16:15
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Přes všechny ty nenávistné komentáře hodnotící ne dílo, ale režim, si tento seriál získal značnou oblibu a to nejen u nás, ale i v Německu a dokonce o něj žádali i televize ze Švédska, Británie a jiných, západních zemí. Takže své kvality jistojistě měl a komentáře mladíčků narozených po r. 1989 ve stylu "hnusná komunistická propaganda" na tom nic nezmění. K dokonalosti mu dost chybí, ale i tak je to na 4*.

• 29.11.2018  15:35
    Predátor 2 (1990)

Ať si říká kdo chce, co chce, je to prostě klasika a dobře odvedená práce. Bill Paxton dokončil svůj hattrick (zabit Terminátorem, Vetřelcem a Predátorem), Maria Conchita v drsnější, ale o to víc cool roli (ovšem na její půvad z Běžícího muže to nemá) no a Danny Glover je perla jejich "komanda". Bohužel, smutný to konec Kevina Petera Halla, kterému již v té době zbývalo jen pár měsíců života. A třešnička na dortu, Gary Busey! Nicméně, scénář sice není z nejbystřejších, ale herci to zachraňují bohatě a Predátor? Tentokrát je to jeho příběh. Žádná utajovačka, pěkně se ukáže i se svým arzenálem. Že prý citelně slabší? Ani bych neřekl, spíš jíný druh akce, protože Hopkins i přes svou rutinnost pochopil, že nelze dvakrát vstupovat do úplně stejné řeky. A tak zvolil džungli, tentokrát tu městskou, přidal více akce, více arzenálu, více výbuchů, více všeho. Výsledek se nedá sice označit za kult, ale v žádném případě to ani není propadák. Prostě středně lehký nadprůměr. 4*

• 26.10.2018  12:28

Výborný snímek s občasným nádechem humoru, ale převážně drama o tom, jak velkou moc může mít motivace svobodou, ale také hrdost a boj proti nepříteli i když jste zajatcem. Skutečná událost tu byla sice silně zdramatizována pro potřeby filmu, byly přidáni Američané, kteří tam tehdy vůbec nebyly a naopak důležití Češi, kteří se na přípravách podíleli významným dílem byly vynecháni či přejmenováni a přiřazeni k jiným národům (Bryks, Valenta, Dvořák, Tonder), ale jako filmové dílo to má prostě nesporné kvality.

• 13.9.2018  08:49

Sice se nevyznám ve zdejším "odpadovém" mrcasníku, ale i když nemám na xichtu vocasy, jsem si téměř pérojistej, že tahle komedie mnohé pobaví. De Niro je prostě i ve svém věku pořád stejný komediant a i když metrouše Efrona moc nemusím a hrál zde opravdu spíš třetí než druhé housle, dokonale mu nahazoval na hlášky. Když připočtu megasexy gerontofilku Aubrey Plaza a párek vocasníků od místní zhulené policie, pak to prostě královsky pobaví. Film nemá ambice vyhrávat sošky, ale bavit a to se mu podařilo na jedničku. 95%

• 3.9.2018  14:20

Jeden z klasických "vejdělkovských" filmů s určitým morálním poselstvím a lehkým, nadneseným humorem, který se těšil ještě nedávno u českých diváků celkové popularitě. Ta už lehce klesla, ale i tak se dá říct, že jde o film zdařilý, o film vypovídající, o film, který nabízí náhled do dvou různých částí duše a to ještě ve dvojitém trápení. Film a jeho tvorba se zdají být průměrná, ale povyšuje jí výkon paní herečky Elišky Balzerové, která je poslední léta velmi dobře a často obsazována do podobných rolí a jí sekunduje svým osobitým (a pro mě suchým) stylem Táňa Vilhelmová. Pokud se soustředíte jen na tuto dvojici, pak to může někomu přijít obyčejné, ale v součinnosti s ostatními hvězdami a stálicemi českého filmu to dá se říci funguje dobře. Za mě 80%, líbilo se.

• 28.8.2018  16:28

Za co ty dvě *? No, je to taková nostalgie, jako asi 4 letý klučina jsem to měl hrozně rád. Pak jsem na ten film úplně zapomněl, ale co? Nebýt toho, nebylo by ani Arnolda na stříbrném plátnu, tak budiž mu aspoň za tu snahu dopřáno trochu ocenění i když film samotný je hrozná chujovina :-)

• 30.5.2018  16:34

Podstatně slabší než díl předchozí, hodně nedostatků a celé se to zdá už vyčpělé. Nějaké náhlé zvraty tu chybí, vizuální stránka je sice stejná, ale řekl bych, že ten Tarantino tam chybí dost citelně. 50%

• 30.5.2018  16:32

Miluju noir scénu a to jak v PC hrách tak i na plátně. A musím uznat, že tohle se hodně povedlo, užil jsem si to a užívám pokaždé, když se rozhodnu to shlédnout. Pár drobností to má na kritiku, ale celková koncepce je prostě skvělá. Dost je tam znát i Tarantinův podpis a myslím si, že tohle je přesně ten typ filmu, který mu jde nejlépe. 100%

• 27.4.2018  15:13
    Čarodějky (1990)

Film se skvělými maskami a obstojnými výkony. Každé malé dítě, které to tehdy shlédlo v našich porevolučních kinech si tuto hororovou pohádku jistě vybaví a ocení její dopad na dětskou mysl. Ti později narození (viz. komentář Shita) nejen že neocení, ale spíše pohaní, protože oni o té době nevědí nic a znají jen svůj svět :-)

• 16.3.2018  15:04
    Kauzy Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Hodnotit nebudu, pořad příliš nesleduji, ale z těch komentů tady je mi zle. Nehodnotíte pořad, ale názory p. Soukupa a to by na čsfd být asi nemělo.

• 8.2.2018  16:32
    Vetřelci dávnověku (TV seriál) (2009)

Docela zajímavý seriál. Některé pasáže každého dílu jsou trochu úsměvné, některé vyvolávají otázky a některé nutí k zamyšlení. Každopádně v celkovém pohledu to nějaký smysl dává, protože neznáme odpovědi na všechny otázky a stěží kdy budeme znát. Ale kdo nelpí čistě jen na hmatatelných důkazech a teoriích vědců, kteří je po každém objevu beztak mění, tenhle seriál v něm určitě probudí trochu zájmu o alternativní vysvětlení a možná i touhu po dalším poznání.

• 4.12.2017  16:41
    Stroj času (2002)

Velmi slušné sci fi a nad to i pěkně vypadající. Příběh samotný je trochu holý a proto jsem jednu hvězdu ubral, ale neznám příběh o cestování časem, kde by cestovali dále než o 2000 let do budoucnosti. Tady se cestuje o stovky tisíc let dopředu a to zobrazení až takhle daleké budoucnosti chce notnou dávku odvahy. A tou se tady nešetřilo. Navíc, skvělé herectví Guye Pearce i Jeremyho Ironse je korunováno bonusem v podobě nádherné Samanthy Mumby a to už si zaslouží kladnější hodnocení.

• 28.11.2017  15:09

Ani tak, ani tak...asi nejprůměrnější Disney, kterého jsem viděl. Silné momenty jsou někdy až přeslazené, slabých je nepočítaně, ale komediálně to je nenucené a příjemné. Prostě průměr, na víc to bohužel nemá.

• 25.10.2017  13:17
    Silent Hill (2006)

Miluju tyhle japonský hororový vize a Silent Hill, ať už byl v našich končinách přijmut jakkoliv kontroverzně je jeden z nejlepších příkladů japonské scénáristické školy. Roger Avary se svým japonským kolegou, který vytvořil původní počítačovou hru, stvořili dohromady úžasnou podívanou plnou bizarních monster a neuvěřitelných scenérií. Asi tak bych si představoval posmrtné týrání duší...atmosférou strachu, beznaděje, plnou temnoty a morálního strádání. Takový je Silent Hill, to je Alesina pomsta. Pokaždé, když ten film vidím, cítím v něm potenciál, který by ještě mohl někdy někdo využít. Jednoznačně 100%.

<< předchozí 1 2 3 4 5