ajaxx

LinkedIn: ajaxx

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 3.5.2021  20:17

Ano i ne...pár povedených vtípků, celkem hezké triky...a to je vše. Bylo to hloupé, hyperkorektní, feministické...prostě poplatné době.

• 28.4.2021  15:36

Dobře pojatá prezentace písní Karla Kryla. A ti, co tu dávají odpad můžou puknout vzteky a to je dobře, protože tahle levičácká sebranka ať táhne do pekel ;-) Za plnej počet...

• 28.4.2021  15:32
    Romové (1990)

Žil jsem v té době, byl jsem mladý, mladší než většina těch, kteří v dokumentu hovoří. Ale pamatuju si tu dobu a někdy se mi po ní stýská, protože tehdy jsem se nemusel bát, že mě bude někdo pranýřovat za názor. Tohle je moc pěkná sonda do divokých, ale krásných devadesátek.

• 9.1.2021  00:22
    Malí kriminálníci (TV film) (1995)

Nemohl jsem na ten film 20 let přijít. Pamatoval jsem si to, ale nemohl jsem si vzpomenout jak se to jmenuje. Ale jestli jsem si to pamatoval 20 let, pak to na mě muselo udělat sakra dojem. Za plnou...

• 8.1.2021  11:06
    Nadvláda (2018)

Přišel jsem, viděl jsem (bez problému v jednom kuse), nechápu, odcházím...víte co? Jeden z mnoha dobře sestříhaných dokumentů z několika farem v austrálii a přestože se snaží tvrdit, že to tak je napříč světem, opak je pravdou. Toto jsou unikátní záběry z několika případů, kdy to není fare well, ale globálně vzato, je to minimum oproti tomu, jak vypadá dobrý a běžný, kontrolovaný chov, kterých je většina v civilizovaném světě. Možná ne v Austrálii nebo Číně, ale ve většině států, kde jsou přísnější kontroly zemědělství ano. Navíc, vegani jsou sami zrůdy, protože za pomoci fanatismu, manipulace a srovnávání schopností člověka (empatie, citová různorodost) a schopností zvířat (ve většině případů na základě pouhých jednoduchých instinktů) se snaží ukázat, jak všichni kdo produkují, zpracovávají nebo jen konzumují maso jsou odporní. Ne, nejsou odporní, jen prošli stovkami tisíc let evoluce. Pokud evoluce povede dále k bezmasé stravě (o čemž pochybuji), nebude to na základě takovýchto trapných veganských pokusů, ale přirozenou cestou, přirozeným výběrem.

• 12.11.2020  16:57
    Halloween 3 (1982)

No, s původním snímkem to má společné jen název a dobu, kdy se to odehrává, totiž Halloween. Tvůrci i scénáristé to pojali docela svérázně, ale nedá se říct, že by to bylo úplně blbý. Prostě si tu trochu zahráli s mystikou a Michaela Myerse nechali odpočinout. Nejdříve jsem tomu dal odpad před lety. Nejspíš asi z důvodu zklamání, že to není klasický slasher, který od toho všichni očekávali. Po letech ale musím uznat, že jistá originalita v tom je. Tak alespoň ty 2* si to zaslouží.

• 12.10.2020  18:23

Nebylo to tak zlý...ale strašlivě dětský. Holt je poznat, na jakou cílovou skupinu to bylo mířeno. Nicméně animace sáze nesvědčí, nemá to tu atmosféru. 50%

• 24.9.2020  12:31

Jako film to režisérsky, herecky i výpravně funguje dobře. Poctivé dílo s jistým druhem paradoxního posleství. Co se historické autentičnosti týče, tam to kulhá na obě nohy a ani na rukách se neudrží, bohužel. Je prostě vidět, kdo psal scénář a kdo poslal nejvíce peněz...

• 4.9.2020  10:24
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

Tohle už není Star Trek, tohle už je výukový materiál pro děti, aby věděli, co je to buzna, trans, gender atd. atd. atd....

• 31.8.2020  12:47

Krom pár docela pěkných koz ten film nedokáže zachránit ani začínající Sly...jedna hvězda za pěkná poprsí.

• 14.8.2020  13:06
    Vzestup Želv Ninja (TV seriál) (2018)

"Ježišikriste co to kurva je?" A to bylo jediné co mě napadlo u tohoto seriálu a taky jediné, co o tom napíšu...odpad!

• 7.8.2020  14:47

Shlédnuto, zapomenuto. Tohle je jeden z těch filmů, který měl spíš jen ještě vyždímat trochu kapitálu ze slavného jména. Jednak, plány Hvězdy smrti ukradl Kyle Katarn a jeho milá, Jan Ors a tak to už dle mého v základně fanoušků zůstane (jelikož postava Kyla Katarna je mezi fanoušky jedna z nejoblíbenějších) a potom, celé je to unilé, nudné a jediné co na tom vidím jako pozitivum je trochu temnější atmosféra a slušná akce. A za to dávám 2*, protože víc v tom prostě nenacházím.

• 7.7.2020  16:57

Je to tedy nebetyčná blbost, ale mě to celý průběh filmu zachovávalo alespoň příjemný úsměv na tváři a to si myslím byl asi záměr filmu ;-) Scény se smrtkou byly asi nejvíc :-D

• 11.6.2020  09:46
    Sousedské noční můry (TV seriál) (2014)

Velice zajímavé a velice dobře natáčené včetně originálních záběrů. Velmi poučná série, jen je škoda, že u nás se vysílali jen 3 řady.

• 2.6.2020  15:46

Jako akční docela fajn film, ale odvařený jsem z toho prostě nebyl. Salvation i přes velkou kritiku byl zajímavý a docela mě bavil, Genysys byla prostě chujovina a nechal bych jí vymazat, ale v pořadí třetí Terminátor byl docela fajn a zapadl přesně do scénáře celého Universa. Cameron všechno toto nechal ignorovat, což by nebyl ažtakový problém, ale fatální chyba byla nechat zemřít Johna Conora, protože ten hrál prim vlastně celou ságou. Kdyby se vrátil i Eddie Furlong, šplhali by výsledky mnohem výš a mohlo to být o dost lepší.

• 8.5.2020  00:46

Na kreslený originál to zdaleka nemá, ale což...co mě však bilo do očí nejvíc? Stupidní, nesmyslná a nevhodná rasová hyperkorektnost. To celý ten film zabíjí. Černošský prodavač nebo ještě líp černošská šlechtična ve Francii 16 - 18 století??? To jako vážně?? To je zkrátka nelogické a úlisné. Ale jako film příjemné na nervy.

• 7.5.2020  23:32

Tohle byl asi nejzajímavější díl z celé třetí série. Mystika, prodchnutí středověkem kde ještě občas i přes všudypřítomné křesťanství existovalo uctívání dávných božstev (v křesťanství zvaných démoni). Zajímavý nápad i scénář.

• 13.4.2020  19:14

To byla jetelovina tedy...ještě štěstí, že moji další oblíbenci, Spawn a The Shadow patří jiným společnostem než Marvelu nebo DC, protože by je jistě pomrvili stejně jako Batmana. U mě Batman skončil Nolenovým Temný rytíř povstal. Tyhle spojovačky mě nebaví. Dám jednu hvězdu za krásnou Gal Gadot, to je vše...

• 16.3.2020  09:51

Naprosto neokoukatelné, byť infantilní, ale milé a s těžce návykovými melodiemi. Tohle si užiju v každé době.

• 9.3.2020  11:42

Tohle už bylo hodně slabé. První dva díly mám docela rád, jsou lehké, odpoutané, bláznivé, nadsazené. Tohle už je příliš vážné, moralizující. Dal bych v podstatě odpad, ale jednu hvězdu za první polovinu, která byla ještě vtipná dám a druhou za pro mě neuvěřitelně krásnou Gizem Emre.

• 18.2.2020  17:36

Možná jsem masochista, ale mě se tenhle díl líbil víc než předchozí. Clooney sice není lepší Batman než Kilmer a ani oba dohromady nemohou překonat Keatona, ale zde byla atmosféra méně blbá a více temná. Rozhodně méně trapnější než Batman navždy a nebýt Jima Carreyho v předchozím díle, byl by tento lepší o dva řády a ne jen o jeden. Mě se to docela líbilo.

• 18.2.2020  17:32

Je to celé takové hloupé, už ani ten comics z toho necítím. Tim Burton sice seděl v producentském křesle, ale je vidět, že to neměl pod palcem. Škoda. Nebýt Carreyho skvělých hlášek a psycho chování, asi by to bylo až na odpad.

• 30.12.2019  08:50
    Kdyby... (TV film) (2008)

Žádné kdyby neexistuje. Hrané je to pro kočku a historicky byla vynechána spousta proměnných a to včetně skutečného potenciálu jak našeho vojska tak i vojska německého přičemž je tam dalších XY kdyby, které nebyly zohledněny a tak tento počin zůstává z hlediska tvůrčího téměř na odpadu a z hlediska historického tak na jednu hvězdu max. Odpad tomu nedám jen z důvodu nápadu, ten alespoň za něco stál.

• 16.12.2019  15:46
    Grinch (2018)

Mám rád Grinche, je to správně poťouchlý zlobivák. Klasická pohádka, kdy se i zlobivák napraví díky lásce a nákolnosti. Myslím, že to je zpracováno velmi dobře a animace určitě nezklame. Jedna z mála pohádek, která má úroveň v poslední době.

• 10.12.2019  09:53
    Jak prodat ženu (studentský film) (2008)

Ale jo, myslím, že jsem pochopil. Délka odpovídá studentskému filmu, ale to provedení mohlo být lepší. Lépe řečeno, myšlenka toho díla je nesnadno uchopitelná a nedivím se tomu, že s tím mají někteří lidé problém.

• 5.12.2019  12:36
    Dětská hra (2019)

Faktem je, že k původnímu filmu mám daleko více respektu. Ta atmosféra se nedá prostě nahradit modernou a navíc, děsivost psychopatie tak, jak ji zahrál Brad Dourif, to se technologií už vůbec nedá překonat. Původní film byl víc děsivější, tísnivý, napínavý. Zde je ale zase víc humoru a trochu i poselství toho, jak se technologie může zvrtnout. Tvůrci to vzali za celkem rozumný konec a myslím, že se ani původní film nesnažili překonat, jen mu dát nový rozměr a to se jim povedlo. Každopádně i přes dobré výkony, sexy rajdu Aubrey Plaza a pár celkem skvělých nápadů to na víc než 60% není. Je to poctivý, ale průměrný film.

• 27.10.2019  00:19

Opět nerozumím zdejšímu hodnocení. Kapitola 2 se drží docela slušně knižní předlohy i když jsou tam odbočky a předělávky, ale veskrze se jedná o hodně povedený přepis s řadou perfektně vyvedených scén a celkem slušné herecké kreativity. Triky jsou na úrovni a budování napětí prochází celým filmem skvělým vývojem. Pro mě to byl výborný zážitek. Dokonce si troufám tvrdit, že jde o kousek zdařilejší počin než v případě první kapitoly. Je zde dobře vidět, na zdejších komentářích, že většina lidí knihu buď vůbec nečetla a nebo ji nepochopila. Za mě 95%.

• 16.9.2019  16:08
    Konečná (2013)

Tyhle role Arnoldovi prostě sedí. Žádné užvaněné dialogy, přesná akce, trocha nadsázky a vtipu. I ve svém věku to zvládá nadmíru dobře. Není to sice žádný trhák, ale zabaví to, je to svižné a klasické.

• 8.4.2019  13:27
    Creed II (2018)

Krom jiných předností, stačil mi už jen návrat snad nejslavnějšího záporáka této série. Ivan je prostě nadčasový a v tomto kontextu s tímhle příběhem si myslím, že je to na výbornou. I když, je faktem, že by nebylo úplně zlý natočit i další osudy. Neváhám Rockyho nazvat universem, jelikož to leckdy vypadá, jako by se to odehrávalo "v jiném vesmíru", ale kdyby měl někdo tu odvahu natočit něco jako Drago I nebo Clubber I, rozhodně by to nebylo úplně ztracený. I tak jsem byl ale víc než spokojen a to možná proto, že jsem do toho šel s mírnou skepsí a strachem z očekávání propadáku.

• 27.3.2019  12:02

Je to takový spíš filozofický, hodně sci fi na tu dobu a hlavně je to přehlídka tehdejších vizuálních efektů, kdy patrně chtěli ukázat jak se od dob TOS technika zlepšila. Je to fajn, ale mohlo to být scénáristicky lepší. 4*

<< předchozí 1 2 3 4 5