Válka zítřka (2021)

Velmi prijemmy film. pacia sa mi vztahy medzi postavami. Akcie bolo kopa, a tiez bolo dobre ako politika a medzinarodne vztahy ovplyvnuju logiku a rozhodovanie (nechcem spoilnut tak musim strasne vseobecne :D ). a dalsie male plus ze tam bolo dost humornych hlasok za mna 80% (celk. dojem super, prave som to dopozeral, takze som prehypovany a asi to hodnotim trochu viac subjektivne :D )

Predestination (2014)

Velmi mile Sci-fi prekvapenie, so zvladnutou casovou zapletkou (ktora bola zamotano-zamotana). Nemam rad filmy, kde sa hraju s cestovanim v case a nakoniec to nezvladnu. Herecke vykony ma tiez velmi milo prekvapili. Necakal som od filmu a ani hercov nic, cize 50% priemer a dockal som sa prijemnych 90%. 100 tomu nedam, lebo zasa to nie je jeden z top najlepsich filmov, ake som kedy videl. Na tomto filme je vidno, ze sa da vytovorit kvalitny film aj bez super 3D specialnych efektov a drahych exterierov/interierov. je to postavene na 3-5hercoch a ti to cele uhraju. Kiez by bolo takychto filmov viac.

Temný anděl (1990)

Jeden z mojich najoblubenejsich filmov, na kotrych som vyrastal. Krasne cistokrvne Becko, v ktorom v podstate vsetko funguje (takto si ho aspon pamatam) akcie je tu dost, zaporaci padaju ako hrusky, sem tam zomrie aj niekto, kto si to nezasluzi, je tu vidiet, pekne baby a mihnu sa tu aj pekne auta (lambo musi byt). Ako bolo spomenute v komentoch hore, silne to pripomina predatora dvojku ale to bude asi tym, ze sa to cele odohrava v noci (co mi pride ako prijemny bonus). celu zakladnu a strednu skolu som cakal a dufal, ze sa natoci aj dvojka a nechapal som preco by sa natocit nemala. No nie vzdy sa clovek docka, tak to uz vo svete chodi. S odstupom casu som dostal na tento poctivy kusok akcnaku taku chut, ze si ho musim pozriet znovu.

Ninjas vs. Vampires (2010)

Sice som to nevidel, ale kamosov komentar na FB ohladne tohoto filmu asi hovori za vsetko: "jedna perla za vsetko: (najlepsia kamoska hlavneho hrdinu): You are so cold! (tmavovlasa upirka): That's because I am from Sweden... (najlepsia kamoska hlavneho hrdinu): Oh... That makes a sense!" ale asi si to nepozriem :D

Válka (2002)

Tento film ma velmi milo prekvapil. Skoro az dych mi vyrazil svojim realistickym spracovanim bojov (okrem scenky na pltke/vore). Ked prelieta udolim stihacka, alebo vrtulnik, nonstop striela okolo seba svetlice, pretoze clovek nikdy nevie, za ktorym kamenom sa moze skryvat nepriatel s teplom navadzanou raketou..... ale je tam to ho viac, co by som chcel vyzdvyhnut, ale spoiloval by som. Film som pozeral viacmenej nasilu a netusil som co od neho cakat. dockal som sa realistickeho filmu, akcneho asi ako rambo1 (Tam tiez nie je moc akcie, az ku koncu sa to zvrhne). Pekne je tu aj znazornene, kto ako konflikt vnima. Rusy to po prvej prestrelke beru ako vojnu (zabi, alebo budes zabity). Naopak Anglican tomu najprv neveri, ale velim rychlo ho v zajati zlomia....

Mortal Kombat: Legacy (2011) (seriál)

Zatial najlepsie spracovana tema "Mortal Kombat" na televiznej (pocitacovej) obrazovke. Je sice kratka, a je v nej citit, ze je za malo $$, ale aj tak si myslim, ze je to vela muziky za velmi malo penazi. Niektore webizody su slabsie, ine zasa lepsie. Ale co sa mi paci asi najviac je castig a choreografia. Vyber postav: Mozno Quan-chi, a Shao kahn mohli byt lepsi, ale aj tak super. Jax, Sonya, Scorpion, Sub-zero, Raiden, Johny Cage, Shang Tsung, Baraka, Kitana, Mileena su proste super. Uz len jedna vec. Keby hral Kana Scott Adkins... ale aj tento kano je ok :) Dufam, ze sa Kevin Tancharoen dohodne so studiom WB a ze natoci celovecerny film. Ukazal ze na to ma.

The Man Who Walked Between the Towers (2005)

Krasny pribeh, prijemna (old school) animacia - predsa len sa dej odohraval v r. 1974, Jake Gyllenhaal ako rozpravac, ktory to odrozpraval vynikajuco, a dokonca aj koniec ma prekvapil. Kratky animacik (10min) ale ako zvykol hovorit architect Ludwig Mies van der Rohe "Menej je viac". Keby sa mi vzdy podarilo zacat den, takto krasne...

127 hodin (2010)

Velmi som sa tesil na tento film, ale bal som sa, ze to bude zasa nejake "americke klise". Velmi som bol zvedavy, ako reziser (a aj herec) zvladne 127h na jednom mieste (viac nez polovicu filmu). A musim priznat ze som velmi milo prekvapeny. Vynikajuco je Aronova(Francova) beznadej vygradovana a velmi uveritelna. Takto nejak, si predstavujem cloveka, ktoremu by sa stalo to, co Aronovi, a zaroven cloveka, ktoreho vola je vacsia nez pomaly on sam. A v neposlednom rade, je to pribeh, ktory sa neprihodi kazdu chvilu a som rad, ze mi (nam filmovym fanusikom) bol priblizeny takouto formou. Davam 90% (hudba, rezia, strih, herecke vykony su podla mna vynikajuce) co mi na filme vadilo, bolo az moc detailne spracovanie "krvavych" scen (ktorych nastastie nie je vela).

Vládci vesmíru (1987)

Vynikajuca kultova zalezitost (na svoju dobu minimalne). Na He-manovi som vyrastal a ked to zfilmovali, tak som bol strasne rad. Sentimentalne spomienky