Baštipán

Skype: michalkolar

• 24.10.2016  23:45

• 9.11.2015  21:21
    Ant-Man (2015)

Vážně, odkud se pořád berou ti mravenci? :D

• 30.8.2015  02:41

Prvních pár minut skvělých a pak s cestováním časem začne převládat zklamání. Nechci to úplně hanit, mělo to i dobré momenty, ale celý scénář byl nějaký divný, děravý, nezajímavý v čele s Kylem (Jai Courtney), kterýmu jsem nevěřil ani nos mezi očima. Nevim, kdo dělá castingy, ale rodičovská verze Courtney-Clarke je prostě ultra špatná a srala mě celý film. Dále si dovolím vypíchnout Skynet, který je nakopírován v jednom datacentru, aby šel suprově odpálit :D Takhle hloupy skynet přeci není. Ten, kdo to píše, má v palici nasráno a ten, kdo to přečte a pak to odsouhlasí ve stamilionovym filmu, má nasráno dvojnásob. Přeháním, ale Terminátor je srdcovka a tento paskvil zhyzdil tuto značku. Vlastně si ani nedokážu pořádně vybavit nějakou scénu, která by mi utkvěla v paměti a to jsem to viděl před týdnem. Další díly Téčka radši ne. Takhle fakt ne. :(

• 30.8.2015  02:00
    San Andreas (2015)

Katastrofální digipekla, to je moje.

• 23.7.2015  02:17

Jak mi někdo říkal, v posledním fightu už chyběl jenom druhohorní placák :D

• 18.4.2015  23:49
    Neutečeš (2014)

Skvělý soundtrack, parádní kamera, dobrý nápad... Jen to finále trošku zamrzelo :)

• 20.5.2014  23:20
    Godzilla (2014)

Nová Godzilla je prozatím asi moje největší zklamání tohoto roku a je mi líto, že jsem to radši neotočil na nové X-meny, když ještě byla možnost... Co se týče vizuálu, tak jsem měl pocit, že vím, kam zahučel každičký dolar z velimi tučného rozpočtu. Bohužel totálně překombený, oči rvoucí scény nevyvolaly pocit marnosti a nasranosti jenom mě, ale i mojí přitelkyni, načež přišlo její následné "já jsem to říkala". A měla pravdu. 71% si tento snímek zdaleka nezaslouží.

• 3.2.2014  12:24

Bohužel stvořené pouze v podobě 3d pamlsku pro oči. Na naší sluneční soustavu nejsem moc zvědav. Očekával jsem zrození vesmíru, jeho kolosální velikost, černé, červí díry, galaxie, víc galaxií... Zkrátka mi chyběl obsah, některé tyto fantastické věci byly pouze jakože okrajově zmíněny . Velká škoda, vizuál totiž vypadá skvěle :)

• 8.10.2013  15:40

Science fiction, extra uber naboostění roboti, extra duper monstra, emzáci,... prostě všechno nasvědčovalo k orgastické podívané, kterou jsem vrchovatě dostal. Ačkoliv je ve filmu hned několik logických děr, tak tomu vzhledem k jeho neskutečnému vizuálnímu kabátku, velmi rád odpustím. PS: Chce to vypnout, nečekat žádnou intelektuální podívanou a vrátit se do dětských let (asi strážců vesmíru :D)... Nenechte se zmást, je to pecka. A bude dvojka! ;-)

• 8.10.2013  15:30

Po doporučení od kámaráda jsem prubnul paranormální snímek v "Zajetí démonů", prý po něm několik lidí sralo ještě dva dny magi v kostkách. A ono fakt :D. Tahle nová vymítačka dokáže udělat hodně hustou atmosféru, chvílema jsem byl podělanej až za ušima. Film byl natočen údajně podle skutečně události, což člověka nutí přemýšlet a zapochybovat si o tom, co všechno může poletovat mezi nebem(peklem) a zemí. Naštěstí to vypadá, že náš barák nestojí na indiánském pohřebišti, ale jeden nikdy neví...

• 30.12.2012  22:22

Rozhodoval jsem se mezi odpadem a pěti hvězdičkama. Chvílema neskutečná parodie, chvílema myšleno vážně, tzn. nejde to brát z toho či onoho pohledu. Těch wtf momentů tam bylo asi milion, takže jsme se na 3d vážně dobře pobavili. :D

• 10.12.2012  12:23
    Superman (studentský film) (2012)

Ano je to amatérský film, ale málo z vás ví, že tento film vznikl v rámci soutěže(48 Hour Film Project) během dvou dnů. Řekl bych, že při tomto časovém presu se to vyvinulo velmi dobře. Pobavilo :)

• 5.11.2012  16:42
    Total Recall (2012)

Moc, moc, moc akce. Vypadá to na klidnou scénu a najednou už to zase řežou. Občas nějaký ten wtf moment... Ale moje slabost pro post apokalyptické sci-fi s herci jako Kate Beckinsale, Jessica Biel a Colin Farrell tenhle film výtahla na solidních 80%.

• 5.9.2012  20:16
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

"A všechno, co vy tady nahoře vidíte, nejsou lidi, nevidíte tady lidi, ale jenom materiál. A čím je ten matroš falešnější, tím víc se vám líbí, protože falešnej matroš je jediný, co ještě funguje. Je to všechno, co sneseme. Ve skutečnosti ne všechno. Opravdová bolest, reálná krutost, to vydržíme." Rozhodně jsem se nenudil a tohle patří rozhodně k tomu nejlepšímu, co jsem za posledních pár měsíců viděl. Film po sobě zanechá nepříjemnou pachuť z toho, kam by se mohlo teoreticky lidstvo časem ubírat... Pro mě hodně intenzivní snímek. Vřele doporučuji Celkově 90%

• 23.8.2012  03:01

Přesně jak píše polovina lidí. Dřepím v obejváku, cvakám programy a zaseknu se na tomhle snímku. Po chvíli dorazí rodiče a rozpráví, jak v jejich letech na tomhle filmu ujížděli, jak bylo přecpané celé kino, u téhle scény jsme se smáli ještě druhý den (např. fackování týpka v rambodílně), ... Pro mě je toto naprosto nepochopitelné. Působí to na mě jako brutální kýč a proto tenhle film radši hodnotit nebudu, ačkoli se mi jeho melodie a například scény s neurotickým doktorem pořád cyklí v hlavě. Je to pro mě úsměvné, nic víc. Bohužel

• 8.8.2012  16:37

Parádní podívaná. Ano mělo to spousty logických děr a klišoidní děj, ale u těhle epic CGI nářezů ani snad žádný hluboký význam hledat nemůžete. Jako oddechovka a mls pro oči to bylo vynikající. S pořádnou domácí výbavou dávám za mě 80% včetně soundtracku ;)

• 9.2.2012  02:28
    Playback (2012)

Neskutečně nudný, divný, vleklý film. Neříkám, že bych natočil něco lepšího, ale tohle opravdu pouze pohřbí 98 minut života... Btw. nesnáším, když někdo hodnotí film podle traileru. V tomhle případě byste měli zjevně štěstí... Bohužel.

• 21.12.2011  14:20

Navzdory většině hodnocení a komentářů se mi film líbil. Taková večerní oddychovka, byl jsem naprosto uspokojen. :)

• 12.9.2010  23:42

Velmi, velmi, velmi velká nudná, hluchá místa, která by se měla minimálně nějak prostříhat, ale kdo by koukal na pět minut, že? Neznám knižní předlohu, ale televizní twilight series stojí za hovno, nevyplatí se na to koukat, nevyplatí se to poslouchat a nejradši bych chtěl zpátky 6 hodin svýho života. Nechápu proč je to tak vyhlašovaný, nechápu jak to může být tak slavný... NECHÁPU a nepobírám :

• 11.9.2010  10:45
    Mrtvý sníh (2009)

Už si ani nepamatuji, kdy naposled mě film takhle rozbrečel. Tohle je tak neskutečný hadr, že to snad ani není možné. Existují filmy výborné, dobré, špatné, extrémně špatné a extrémně špatné, jenže trošku jiným způsobem. Záleží jen na vás, jak si celý Mrtvý sníh přeberete. Buďto to projedete odpadem nebo se jako já královsky pobavíte. Srdečně doporučuji.

• 7.9.2010  16:14

Oproti jedničce dosti slabé. Další film, co jen staví na slávě svého předchůdce.

• 7.9.2010  16:06

Na území USA jsou údajně rozmístěny tři atomové bomby. Pouze jeden člověk ví kdy, kde, jak. Ale co když jde o podvod? Ta možnost tu je a zjištěné okolnosti a vybavení v propagačním videu teroristy nasvědčují tomu, že hrozba je více než reálná. Náš islámský terorista se rozhodne dobrovolně vydat s vědomím, že toto nebude obyčejný policejní výslech, nýbrž velmi bolestné praktiky amerických kostiřezů. A o tom to vlastně celé je. Ovšem on s tímto údělem počítá a bere ho jako svůj trest za to, co se v příštích několika hodinách stane. Tu na scénu příchází nejlepší masochtivý mučitel, Samuel L. Jackson. Prvním jeho krokem je nakráčení do místnosti s výrazem krvežíznivého zabijáka a hned pustí se do práce s velmi neortodoxními metodami, což se přísedícím a to obzvláště agentce FBI Carrie-Anne Moss absolutně příčí. Jenže etika musí jít stranou. Co je jeden člověk ku desítkám miliónům? A tak Samuel L. Jackson vybaluje další svoje nadobíčko a dál zkouší teroristovo odhodlání. A my máme možnost přihlížet jeho fyzickému, ale hlavně ke konci filmu psychickému trýznění. Zlomí se terorista nebo vydrží až do konce?

• 7.9.2010  16:03
    Avatar (2009)

Právě jsem dorazil z Avataru a musím uznat, že Cameron prostě umí. Nejspíš to není nejlepší film co jsem viděl, ale rozhodně patří do mých TOP. Nečekejte nijak převratný nebo revoluční příběh. Celé je to jedno velké klišé, ale co se týče těch záběrů, světa Pandory a vůbec provedení celýho filmu. Prostě nádhera. Vypíglované do posledního detailu. Avatar opravdu nabízí tu nejlepší vizuální techniku dnešní kinematografie. Moje hodnocení kvůli mírný závěrečný přeplácanosti není čistých deset, leč asi 9,5 . Pokud váháte jestli na tuhle scifi řežbu zajít do imaxu, tak pak nemůžu nic jiného než doporučit. Naprosto perfektní podívaná.

• 7.9.2010  16:00
    Pozemšťan (2007)

Nečekejte nadupané efekty, vybuchující objekty. Snímek se všeho všudy odehrává v jedné místnosti. To mu ovšem nijak neubírá, ba naopak se podvedlo navodit skvělou komorní atmosféru, kde vysokoškolský profesor John Oldman pořádá rozlučkovou party se svými kolegy. Když tu někdo řekne, že John vypadá naprosto stejně jako před deseti lety, pořád stejně mladý (jak to jen dělá?). Nejprve John váhá, ale pak využije situace a všem dokola prozradí, že už na Zemi pobíhá plus/mínus 14tisíc let. Nikdo mu samozřejmě nevěří, a tak mu pokládají nejrůznější otázky z minulosti, čekajíc kdy John odpoví špatně. Ale špatná odpověď nepříchází. Otázkou zůstává: Co když mu opravdu je 14 tisíc let? Od tohoto filmu jsem opravdu moc nečekal, dlouho jsem ho opomíjel... velká chyba. Zde je totiž perfektně vidět, že film nedělá rozpočet, ale nápad.