Cedr

Ondřej Cestr

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50
    • 22.5.2020  16:56
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Not great not terrible. Solidní herectví a skvělé úvodní díly, v závěru však poněkud vyčpělé a prvotní nadšení postupně opadá. Díky vysoké produkční kvalitě jde o poutavou sondu do Sovětského svazu, která díky svému věhlasu snad zapůsobí trochu poučně i pro, v současné době populárně neo-liberální, západní publikum. Ač to tak může působit, tak hlavní strašákem zde štěpení atomu rozhodně není. 7/10

• 22.5.2020  16:44
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

V životě jsem neviděl zápas NBA, či košíkové obecně a basketbal jako sportovní aktivita mě tuze nebavil. Nepamatuji si ale kdy jsem takto netrpělivě každý týden vyhlížel dva nově vydané díly. Nemá smysl chodit kolem horké kaše, The Last Dance je bezkonkurenčně nejlepší dokument co byl kdy stvořen. Příběh Chicago Bulls a Michaela Jordana je fascinující a basketbaloví ignoranti jako já, kterých se sláva této hvězdy dotkla jen přeneseně, si díky své neznalosti tuto story užíjí možná o to víc. Je neuvěřitelné, že po dvaceti letech spatří světlo světa takovýhle materiál přímo ze zákulisí. Inspirativní a neuvěřitelně zábavné.

• 13.5.2020  17:53

Nicolas Cage v hlavní roli jedné z nejlepších povídek H.P. Lovecrafta? To je sám o sobě solidní bizár. Pak ale film začne a přicházejí opravdové bizarnosti. Sýrová hranice (aka cheesy on purpose) je atakována od první scény a ten všudypřítomný Béčkově (ne)vážnej osmdesátkovej feel by se dal krájet. Film nenechá vydechnout a i přes pár scénáristicky slepějších míst šílenost celého projektu šroubuje dál a dál. I když film na pilu tlačí fakt zostra, tak všechny úmyslné přešlapy jakékoliv logiky a "uvěřitelnosti" jsou vlastně tak šarmantní, že je nejde než nehltat (doslova s otevřenými ústy).

• 13.5.2020  17:36

Splasknutí bubliny na americkém realitním trhu jsem si prožil během studia na VŠE, takže můžu směle říct, že "něco málo" jsem o téhle srandě přečetl a slyšel. Možná i proto jsem tento snímek shlédl s nulovým očekáváním až na jaře 2020 (poněkud trefně na začátku korona bubliny). Jsem tedy moc mile překvapen, že z ekonomického hlediska je hezky srozumitelný (a v tomto ohledu i trefně self-aware) a nebojím se říct, že i poučnější než mnohé odborné články, kterými jsem se před lety během studia prokousával. Solidní obsazení je poněkud nevyužité (nevýrazný Pitt a nudný Bale) a celému tomu chybí dramatičtější zápletka. Jde spíš o komediální pseudo-dokument než film se vším všudy. 70%

• 2.5.2020  18:05
    Lajka (2017)

Nejhorší film se kterým jsem měl kdy tu čest. Nulový příběh, absence jakéhokoliv humoru či hlubší myšlenky. NUDA NUDA NUDA, nic se kurva neděje. Nesmyslné scény, které nikam nevedou a nikam neposouvají děj. Snaha (resp. marné pokusy) o kritiku amerického imperialismu, sovětského... čehosi... a propagaci vegetariánství (?) se totálně míjí účinkem a nemá hloubku rozhovoru dvou mentálně retardovaných opilců. Vše vyznívá úplně do prázdna a kontraproduktivně, protože "zvířátka" jsou tak ukrutně nesympatická, že ve finále to na na pořádného amerického burgra o to víc navnadí. Krom příšerného dabingu bez jakéhokoliv náboje či charakteru je celá animace neuvěřitelně hnusná. Jako diplomka nějakého studenta druhořadé umělecké školy někde na Ukrajině by to na trojku možná stačilo. Když nevíte coby začněte zpívat, klasický nešvar podobných trapáren, jenže texty a hudba "písní" v Lajce?! No ty vole. Co to kurva je za bizár? Tohle stálo 58mega?! Na tohle přispěl Státní fond pro kinematografii?! Běžte do píčy vy kokoti fakt že jo.

• 2.5.2020  17:50
    Chata (2019)

Solidní slowburn horor ala The Blackcoat's Daughter, The Witch s kapkou Shining. Cesta je cíl, poněvadž závěr kdovíjak nenadchne, nicméně narozdíl od 90% hororové produkce se za hlavu chytat nebudete. Herecky i filmařsky to stojí za to.

• 27.4.2020  12:07

Skvělá akční jízda a úctyhodná choreografie bojových scén je docela na pytel, když vás z popcornové euforie v ty nejméně hodné okamžiky vytrhne rádoby dojímavý patos a nepovedená snaha budovat charakter, tam kde to vůbec není třeba. Filmu by také slušelo ubrat na šíleném pissfiltru, jinak to jako odreagovávačka celkem jde. Chcete-li ale chlapský akčňák od Netflixu, tak sáhněte radši po Triple Frontier

• 27.4.2020  12:00
    Suburra (2015)

Nekompromisní gangsterka, která po vzoru seriálové Gomory postrádá hrdiny a stejně jako neapolská seriálová sestra to umí podat nenuceně a uvěřitelně.

• 27.4.2020  11:57
    Gomora (TV seriál) (2014)

Itálie (a její podsvětí) tak ji většinou neznáme.Antihrdinství představitelů podobných gangsterských počinů je většinou ospravedlňováno aspoň částečně. Na dobro a zlo, morálku nebo nějaké mafiánské kodexy se tu ale vskutku nehraje. Těžko se tomu zpočátku věří, a podvědomě napřed hledáte, kdo je tedy ten nejkladnější (resp. nejméně záporný) hrdina, ale Gomorrah vás velmi rychle ujistí, že hrdinství zde hledat nejde. Minimálně tedy ne v tradičních podobách. Hledat přestanete také mimojiné i přesto, že ústřední postavy se začnou obnovovat takřka díl od dílu. Působí to svěže. Silnou stránkou krom syrovosti scénáře je překvapivě i vysoká produkční hodnota a filmařská kvalita. Trošku jsme si možná v posledních letech díky rostoucím rozpočtům televizní a zejména VOD tvorby na filmovou kvalitu, ale to co předvádí Gomorrah (zatím v) 48 epizodách je obdivuhodné. Občasné zaváhání co se týče některých dějových linek, je vzhledem ke spádu série snadno odpustitelné, stejně tak velmi sporadické zapojení policie, které působí mnohdy vyloženě jako scénáristická berlička. Jednoduchý (ale o to účinnější) elektronický hudební podkres se divákům vryje do kůže tak silně, že by jeho použití schválil i I.P.Pavlov.

• 27.4.2020  11:41
    Pod vodou (2020)

Popový Alien(s) pod vodou ve zběsilém tempu a bez porce filmařského umění na zábavnou podívanou postačí.

• 7.4.2020  22:59
    Verotika (2019)

Verotika je Danzigův vanity projekt, který je mixem slavného Roomu, těch nejméně kompetentních pinku/J-horrorů a halloweenského speciálu od Bangbros/Brazzers. Každý asi trochu zaváhá zda neskrývavý fanoušek hororu jako Danzing (jeho album s Misfits - Static Age původně nahrané v roce 1978 je nejlepší (nejen) horor-punkové album ever) může být svým vnímáním ještě víc mimo realitu než Tommy Wiseau nebo je to celé jen vychytralý kalkul s úmyslem podojit těžko polapitelný so-bad-it's-good trh. Podle všeho je ale bohužel (bohudík?) skutečně tak clueless. První povídka s takovým jiným Spidermanem je naprosto neskutečná... nepopsatelná... neuvěřitelná... Čím začít? Okaté poprsí ronící slzy? Nízkonákladová "Francie" z lepenky s falešným přízvukem z jiné planety? I když budete tušit do čeho jdete, stejně vás to uzemní. Druhá story s mystery striptérkou je z větší poloviny ukrutně nudná, protože jde jen o čistý filler plný tragického "sexy" tančení u tyče. Jakmile se na scéně objeví holohlavý detektiv imitující drsňácký hlas, spadne vám ale brada. Nebýt tragicky nudné poslední povídky ala Čachtická paní, která kromě dvou "slušných" efektů nemá VŮBEC co nabídnout, šlo by vskutku o solidní konkurenci The Room. Objektivně jde samozřejmě o křišťálově čistý odpad, ale jeden a půl prvních povídek je zářivým příkladem neherectví, amatérismu a lemplovství toho nejvyššího kalibru, který prostě stojí za to vidět. Nebo je to celé vážně jen vtip? Použít totiž větrák místo filmového projektoru v pornokině je naprosto geniální.

• 7.4.2020  00:14
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

Vydržel jsem tři a kousek dílu (dle Netflix číslování), povzdechy nad ubohostí scénáře byly už tak časté, že vedly k hyperventilaci. Naštěstí ještě předtím než se mi oči vykroutily z důlků nad ještě ubožejší snahou tupě kázat různá moudra ústy praštěných postav. Nejhorší je však boule na čele po mohutném facepalmu, když si člověk uvědomí jak málo stačí aby paskvil na úrovni průměrné telenovely byl vynášen do nebes jako něco nevídaně důmyslného.

• 7.4.2020  00:04
    Miliardy (TV seriál) (2016)

Prvoplánová rádobypromyšlená hra na kočku a myš z pseudochytrého prostředí financí. Přitom je to pouze navoněná telenovela pro jednoduché paničky.

• 7.4.2020  00:00
    Dycky Sunderland (TV seriál) (2018)

To co měl být klasický feelgood inspirativní příběh se velmi rychle zvrhlo v depresivní trainwreck plný zklamání a mizérie. Dokumentaristé nechtěně narazili na zlatou žílu. Vhodné pro nadšené fanoušky sportu, ale i nezúčastněné škodolibé zvědavce, kteří se budou tetelit blahem syrovým pohledem do zákulisí (ne)fungování fotbalového klubu.

• 6.4.2020  23:53
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

Trainwreck od kterého nelze odtrhnout oči. Dávkování informací a napínání diváků je z dokumentárního hlediska mistrovské. O zbytek se postará směsice vskutku neuvěřitelných charakterů, které stonásobně překonají nejdivočejší představy. Tohle prostě nevymyslíš.

• 6.4.2020  23:48

Yukon je definitivně malebný.Vážně ale nevím co jsem jinak čekal. Na rodinný film to relativně ujde ale ten CGI pes prostě fakt ne dík.

• 25.3.2020  14:32
    Díra (2019)

Svou až urážlivě jednoduchou "metaforou" je to vlastně naprosto geniální, ale bohužel myšlenka zůstává nedotažena a závěr je vyloženě tristní.

• 24.3.2020  18:08
    Gentlemani (2019)

Hurá, napotřetí to konečně vyšlo a Guy Ritchie je zpět ve hvězdné formě. Revolver i RocknRolla se s jistými výhradami sice kousnout dali, ale k dokonalosti Lock, Stock and Two Smoking Barrels a Snatche něco vážně chybělo. The Gentlemen to má a nešetří tím. Největší "nevýhoda" filmu je i jeho hlavní devizou. Dostanete přesně to co čekáte.

• 24.3.2020  18:02
    Neviditelný (2020)

Scénář příliš rozumu nepobral, ale napětí a schízu umí předvést dobře. Šlo z toho vytřískat víc a mělo to být o půl hodiny kratší.

• 24.3.2020  17:59

Rozporuplné. Jako film opravdu hodně slabé, nicméně podobné připomínky jsou asi potřebné a jedny Pelíšky lidem prostě nestačí. Minulý režim bude ale i tak jistými skupinami obyvatel nostalgicky oslavován. Škoda jen, že povrchnost, prvoplánovost, dvojrozměrnost a až vyloženě karikaturní pohnutky některých postav sdělení tohoto (a podobných) snímků značně sráží.

• 24.3.2020  17:48
    1917 (2019)

Úžasnej začátek, kterej svým zákopovým longshotem navnadí na supersirovou atmoserickou jízdu... a pak to celé vyšumí do klasické patetické válečné prázdnoty. Tři plus

• 24.3.2020  17:44

Útěk z Alcatrazu s Harry Potterem, no nekupte to!

• 24.3.2020  17:42

Tempo naštěstí nenechá vydechnout, takže mozek s chutí vypne a promine příšerný greenscreen.

• 24.3.2020  17:38
    Na nože (2019)

Chytlavá, povedeným humorem vhodně odlehčená detektivka. Scénář občas balancuje jak domek z karet, ale Rian Johnson to tentokrát ustál zkušeně.

• 1.2.2020  19:54
    Drahokam (2019)

Skvělá depresivní jízda ze stresujícího (a naprosto strhujícího) subžánru "všechno se zesralo". Na stupnici syrovosti je to něco mezi "musím si dát sprchu" a "jdu zvracet".

• 30.1.2020  22:16
    Le Mans '66 (2019)

Klasický kalkulovaně hořkosladký pohádkový velkofilm o zlých byznysmenech zlounsky hájící své nepohádkové byznysové zájmy, supernadaném temperamentním plebejci z opačného spektra a jeho moudřejším kamarádovi polo-plebejci/polo-byznysmenovi, který musí tyto dva nesourodé světy balancovat. Bylo to tady skutečně milionkrát. Pokud jste právě vylezli zpoza nějakého kamene a tyhle provařené, nýbrž divácky osvědčené, tuctovky dosud šťastně míjeli, tak vás Ford v Ferrari možná na zadnici posadí.

• 18.1.2020  12:01

Neo-noir detektivka s postiženým detektivem zní jako vskutku praštěný gimmick, nicméně ono to díky Nortonovi funguje. Že šlo o jeho passion project je znát. Předvídatelný scénář na zadek nikoho neposadí, ale... ono to prostě nějak funguje. Fajnové obsazení. 9/10

• 18.1.2020  11:51

Klobouk dolů, Timovo odhodlání je vskutku inspirativní, ale upřímně řečeno spíš by to stačilo na 20minutovou jednohubku. Náplň je rozhodně zajímavá, nicméně lepší dokumentární provedení by zvládl určitě i slabší student FAMU.

• 18.1.2020  11:49
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Takto poctivý western v atraktivním Star Wars prostředí s minimalistickou zápletkou je po posledních... devíti? Filmech tak neuvěřitelně svěží, že pár slabších epizod lze snadno prominout.

• 18.1.2020  11:46
    Thunderball (1965)

Atraktivní zápletka, exotické Bahamy nicméně, ač jsou potápěčské scény impozantní po stránce choreografické působí z definice poněkud rozvlekle... pod vodou je vše prostě... pomalejší.

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50